IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможности за инвестиция в Исторически парк АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Голяма дискусия се е заформила под коментарите на видеото, а в един от тях, ясно си личи как Михайлов сам потвърждава несъотвествието за облигациите - mancev ще се окажеш прав.

    https://prnt.sc/k2epll

    А това е линкът от поста https://i.imgur.com/dac2p5q.jpg
    Навремето имам спомен като учих право, че могат да те подведат под отговорност, ако даваш подвеждаща информация!

    Коментар


    • Интересно и много любопитно след като не спазиха ЗППЦК, въпреки това не спазване, нещо прилив на стабилен капитал в АД-то, няма - що ли? Отговор и не търся
      Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение

        Махнали са инфото от сайта си, но цитатите си стоят - виж 1-вия коментар в темата:



        Явно ако си купил в началото на годината на 180 лева и изчакаш до 2022 "се очаква да надхвърли 90 000 лева" т.е. 450 лева на 1 акция - 3 пъти увеличение за 5 години и по 25 лева дивидент на година ...
        ...и сработи моделът ГГЗ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
          Тук не са инвеститори, а инвесТУТори. „Тут” - от „тутманик”.
          Махнали са инфото от сайта си, но цитатите си стоят - виж 1-вия коментар в темата:

          Първоначално изпратено от georgnank Разгледай мнение
          Акции и срокове

          Към началото на 2018 г. „Исторически парк“ е акционерно дружество с емитирани ‎1 000 000 броя акции. В продажба се намират 350 000 броя акции. Минималният праг за инвестиране в проекта е 200 бр. акции на пакетна цена от 36 000 лева. Към момента тази цена е под реалната проектна себестойност и е валидна до 01.07.2018 г., когато тя ще стане 42 000 лева, а след 31.12.2018 г. ще се увеличи на 50 000 лева. Планираното нарастване е поради поетапното завършване на строителството и въвеждането в експлоатция на атракциона. При цялостно изграждане и достигане на пълен работен капацитет на “Исторически парк” през 2022 година цената на акциите се очаква да надхвърли 90 000 лева. Според предварителните разчети при туристопоток от 600 000 души годишно паркът ще генерира печалба в размер на около ‎25 000 000 лева, от което един пакет от 200 броя акции ще носи дивидент от 5000 лева на своя притежател. При очаквано нарастване броя на посетитетели ще се повиши и печалбата, от което ще се увеличи и цената на акциите и съответният дивидент от тях. Проектирането и изграждането на подобен обект изисква огромен експертен потенциал и отнема над 15 години. Това налага дългосрочно планиране и е предпоставка за устойчиви приходи от ефективното експлоатиране на създадената бизнес ниша.

          http://ipark.bg/historical-park/


          Явно ако си купил в началото на годината на 180 лева и изчакаш до 2022 "се очаква да надхвърли 90 000 лева" т.е. 450 лева на 1 акция - 3 пъти увеличение за 5 години и по 25 лева дивидент на година ...

          Коментар


          • Тук не са инвеститори, а инвесТУТори. „Тут” - от „тутманик”.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение

              Прости отговор - ПОВЕЧЕ
              Що, и колко им бяха обещали тук?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Е колко по-голямо от туй, 'баси?
                Прости отговор - ПОВЕЧЕ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение

                  Обещай огромна печалба, и то докато спят акционерите, та може и да изгрее слънцето при теб.
                  Е колко по-голямо от туй, 'баси?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    Човече, от години търся не 100 лимона, а 200-300 К, за да пуснем на пазар материални, веществени продукти, с ВСИЧКИ предпоставки за пазарен суперхит, отваря се пазар за над 3 милиарда, застанал съм с лицето си пред всички - един неуморен хейтър, и нула /НУЛА!/ внимание, а тук, някакви ш.ибани пишман-тарикати, се били навървили на ЯВНА шашма. Е, бал съ ги. Пада им се.
                    Обещай огромна печалба, и то докато спят акционерите, та може и да изгрее слънцето при теб.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение

                      Като чета коментарите тук - всичко до един се мислят не за тарикати, а като хора направили най-разумното инвестиционно решение - все пак е важна идея и екипът, както казва Михайлов и всички в коментарите и те в един повтарят - така че и аз не знам как да ги определиш такива, за които спасение както каза няма ...
                      https://www.youtube.com/watch?v=cSXxrIPB-gI&t=
                      Човече, от години търся не 100 лимона, а 200-300 К, за да пуснем на пазар материални, веществени продукти, с ВСИЧКИ предпоставки за пазарен суперхит, отваря се пазар за над 3 милиарда, застанал съм с лицето си пред всички - един неуморен хейтър, и нула /НУЛА!/ внимание, а тук, някакви ш.ибани пишман-тарикати, се били навървили на ЯВНА шашма. Е, бал съм ги. Пада им се.
                      Last edited by Pyramid; 03.07.2018, 15:09.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        Да му мислят изгорелите. Мен, за „тарикатеещи” се наивници, ме бОли шапката. За кухи лейки, спасение няма.
                        Като чета коментарите тук - всичко до един се мислят не за тарикати, а като хора направили най-разумното инвестиционно решение - все пак е важна идея и екипът, както казва Михайлов и всички в коментарите и те в един повтарят - така че и аз не знам как да ги определиш такива, за които спасение както каза няма ...
                        https://www.youtube.com/watch?v=cSXxrIPB-gI&t=

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение
                          Добре де, в тази страна няма ли органи, които да следят и да се самосезират след като всички пишете, че има схема/понци и т.н. - спокойно може всички да сте в грешка, но се вдигна много шум, а това как не води и до проверка?
                          Да му мислят изгорелите. Мен, за „тарикатеещи” се наивници, ме бОли шапката. За кухи лейки, спасение няма.

                          Коментар


                          • Добре де, в тази страна няма ли органи, които да следят и да се самосезират след като всички пишете, че има схема/понци и т.н. - спокойно може всички да сте в грешка, но се вдигна много шум, а това как не води и до проверка?
                            Last edited by Aleo; 03.07.2018, 10:31.

                            Коментар


                            • ...- Почнахте да изгаряте?
                              - Нещо „ви се губи, какво става” с този парк?
                              - Търсите, а не откривате дирите на този или онзи?
                              ................
                              - Правилно. Посели сте паричките си в Страната_на_Глупаците. Дерзайте, ваш'та_семка_будалайска. Дерзайте. И не си ги търсете. Който е трябвало, е сложил ръка върху тях. Няма ги. Изгорели са. Тю-тю.
                              - Като_сте_прости, се сърдете на себе си. На Лакомията и Простотията, само як мошеник може акъл да налее. Хак ви е.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение

                                Тука нали писа някой който го познавал Михайлов и бил много добър бизнесмен и може да му се има доверие - та не разбрах каква е бизнес логиката да не изплатиш облигациите(40% лихва е чудовищна), след като твърдиш, че имаш капитал от нови акционери? А къде е този капитал? Не знам, но меко казано е адски нелогично или има нещо, което аз не разбирам?
                                Какъв бизнесмен? В интернет всеки може да пише и казва всичко. Доколкото ми е известно има няколко офиса, които се занимават предимно със застраховане, парадиращи че са нещо като инвестиционни центрове. Момчето разчита на неразбирането, наивността и най-вече липсата на финансова грамотност сред населението на държавата ни. Той дори не е измислил нещо ново-просто копира една понци-схема стара колкото света. Иначе дори и с интелект не блести, не спира със заучените фрази и клишетата, надявайки се да впечатли някой пубер или случаен шаран. Не знам колко пъти трябва да бъдат изгорени българите, преди да стоят далеч от подобни "инвестиционни възможности". И след като се спука и този балон, пак ще гледате същите тези "приятели, които обясняват колко добър бизнесмен е Михайлов", да плачат по телевизиите че някой им бил взел парите и сега държавата трябва да го защити и му ги върне.

                                Коментар

                                Working...
                                X