IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Tова ще е следващия Alibaba - eBay - Amazon, но за недвижими имоти!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • allximika allximika е онлайн в момента
    Аватара на allximika
    Мнения: 79
    16.06.2015, 23:12

    Forex точно тук не съм съгласен с теб!
    1. Преценката ти е грешна... то 19 години съм работодател и към момента имам магазини за ХС и др. (свързани със сферата на услугите бизнеси)


    Това е твой цитат. Сега последно какъв си брокер от 20 години или магазинер от 19години.

    За точно 30 секунди те разконспирирах.Следващят път подходи малко по -хитро

    Коментар


    • Първоначално изпратено от allximika Разгледай мнение
      Радвам се ,че все още се намират хора които разсъждават адекватно и логически свързано! Поздравления!
      ДА, ТОВА СЪМ ИЗМИСЛИЛ!
      ----------------------
      Редакция: Нали затова споменах за менса
      То е хубаво,че си го измислил ама да не е като тази тема в която твърдиш откровени глупости http://www.investor.bg/app/webroot/f...=15582&page=10

      Последно какво правиш алгоритъм за недвижими имоти или някакви криптовалути.

      Лично на мен си ми крайно съмнителен, мисля че и на колегите също

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Всъщност няма сайт който да предлага имоти глобално. Няма сайт с който да могат лесно да се сравняват отделни имоти. И няма сайт който да предлага и услугите свързани с едно локално и същевременно глобално търсене на имоти.

        Така че идеята сама по себе си е прекрасна. И всъщност ако е възможно да се реализира буквално може да струва милиарди. Защото ще има възможност да се реализират огромни икономии от мащаба, огромен трафик, реклама, такси и така нататък. Приходите от подобен сайт действащ глобално биха били потресаващи.

        Аз лично съм просто силно скептичен че е възможно да се реализира още по-малко с 100 хиляди лева. Както казах подобен алгоритъм на търсене реално граничи с нещо подобно на изкуствен интелект и съм на 99,99999999% сигурен че човек единствено с опит в продажба на недвижими имоти няма как да го измисли.
        Радвам се ,че все още се намират хора които разсъждават адекватно и логически свързано! Поздравления!
        ДА, ТОВА СЪМ ИЗМИСЛИЛ!
        ----------------------
        Редакция: Нали затова споменах за менса
        Last edited by allximika; 20.11.2015, 23:09.
        www.moneyofthefuture.com

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Ок да кажем че си прав за всичко това. И за това колко е добро това което си измислил, колко много работа ще върши тази система вместо някой брокер. Как ще направи живота им много по-лесен. Колко по-добре ще представя пазара на недвижими имоти.

          Защо си мислиш че в такъв случай брокерите ще я подкрепят. Да кажем пак повтарям, че си прав за всичко - това силно ме съмнява но да кажем че си прав. За какъв им е тогава на брокерите да се хващат с нея след като ако ти си прав това реално ще ги остави без работа. За какво да плащаш на някой да ти представя апартаментите които може би търсиш ако можеш доста лесно да ги намериш сам. за какво ти е брокер да ти продава апартамента, ако можеш да го представиш достатъчно добре и сам. А ако толкова по-добре представя дадени недвижими имоти то и ще изяде бизнеса на всеки който продава имоти под средното - т.е. на масовия брокер. Ще доведе до значителна диференциация в цените и реално ще унищожи всякакви възможни печалби от продажба на даден имот на по-скъпа цена от тази на която подобни имоти биват продадени.

          А ако това което правиш не представя по-добре имотите - което всъщност не си казал - то за какво им е на брокерите да се включват. Няма популярност, няма клиенти.

          Сега следващия проблем. Имам сериозни съмнения че алгоритъм който би позволил по-лесно и ясно представяне на недвижими имоти и сравняването им с други всъщност ще е много, много сложен. Ще изисква сравнения в доста измерения в значителни бази данни и то като се прибави и качество, а не само количествени мерки. Очевидно ти го нямаш този алгоритъм, също както и никой друг. И е напълно възможно и изобщо да не може да бъде направен.

          А и за риска - никой няма да поеме този риск. Ако очакваш че някой ще поеме този риск, то ти трябва да поемеш много по-голям риск за да се чувстват добре инвеститорите. Като например да си заложиш апартамента или нещо друго подобно. Никой няма да рискува на сляпо с теб, ако ти не рискуваш много повече.
          Рискът да обявя публично ,че подобна платформа е измислен и може да бъде направена е много по голям от риска да дадеш 10 000 с шанса да притежаваш 5% от мастодонт от сорта на колосите който съм споменал в първия пост!

          Що се отнася до самата технология... не се опитвайте да си изсмуквате от пръстите умозаключения... системата която предлагам ще спестява МНОГО време на брокерите! А на клиентите ще им спестява брокерите

          Искрено се надявам да обмисляте инвестиция а не са си чешете езика!
          www.moneyofthefuture.com

          Коментар


          • Всъщност няма сайт който да предлага имоти глобално. Няма сайт с който да могат лесно да се сравняват отделни имоти. И няма сайт който да предлага и услугите свързани с едно локално и същевременно глобално търсене на имоти.

            Така че идеята сама по себе си е прекрасна. И всъщност ако е възможно да се реализира буквално може да струва милиарди. Защото ще има възможност да се реализират огромни икономии от мащаба, огромен трафик, реклама, такси и така нататък. Приходите от подобен сайт действащ глобално биха били потресаващи.

            Аз лично съм просто силно скептичен че е възможно да се реализира още по-малко с 100 хиляди лева. Както казах подобен алгоритъм на търсене реално граничи с нещо подобно на изкуствен интелект и съм на 99,99999999% сигурен че човек единствено с опит в продажба на недвижими имоти няма как да го измисли.

            Коментар


            • На мен повече ми харесва идеята за безплатния хляб

              Коментар


              • Още като прочетох заглавието на темата ми стана ясно. Някакви въздухарски и нереални изказвания. Печели се от абонамент прав сте, но нищожно количество биха били тези приходи. За колко време ще се възвърне тази инвестиция,че ще донесе дори 1000% отгоре. Малко ми прилича на пореднят отчаян опит да се завлекат разни баламурници. Myspace също беше иновативна платформа и се радваше на голям успех, но facebook я погреба рано рано.

                Коментар


                • И още нещо! Моя енджин е абсолютно оптимален!
                  Нека не забравяме, че съм брокер от 20 години... собствениците на imot.bg и другите сайтове за "коли" нямат този опит за да постигнат максимална функционалност... единствената им опция ще бъде да правят 100% копи пейст с което ще си вкарат авто гол защото моите ъпдейти на системата винаги ще бъдат преди техните!

                  Истината е ,че аз много добре знам какво правя и ми трябва финансиране!
                  30% от парите който искам ще са за реклама
                  Ако обаче направим платформата мултиезична и стартираме глобално, което е най-добрия вариант, от тези 100 000 около 60% са за реклама защото кода струва макс 40 000лв. и то с програмисти в моя офис за период от около 6 месеца!
                  www.moneyofthefuture.com

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от allximika Разгледай мнение
                    Това е рискът който трябва да се поеме! imot.bg няма да има нужното време за да реагира... на мен са ми нужни само 2 минути за да обясня на всеки един брокер колко много работа ще върши системата вместо него... за да го закача! Смятам, че за около 2-3 месеца след като системата е готова ще съм вкарал в нея около 70% от брокерите в България. Системата ще стартира абсолютно безплатно с цялата и функционалност за да натрупа нужната критична маса!
                    Ок да кажем че си прав за всичко това. И за това колко е добро това което си измислил, колко много работа ще върши тази система вместо някой брокер. Как ще направи живота им много по-лесен. Колко по-добре ще представя пазара на недвижими имоти.

                    Защо си мислиш че в такъв случай брокерите ще я подкрепят. Да кажем пак повтарям, че си прав за всичко - това силно ме съмнява но да кажем че си прав. За какъв им е тогава на брокерите да се хващат с нея след като ако ти си прав това реално ще ги остави без работа. За какво да плащаш на някой да ти представя апартаментите които може би търсиш ако можеш доста лесно да ги намериш сам. за какво ти е брокер да ти продава апартамента, ако можеш да го представиш достатъчно добре и сам. А ако толкова по-добре представя дадени недвижими имоти то и ще изяде бизнеса на всеки който продава имоти под средното - т.е. на масовия брокер. Ще доведе до значителна диференциация в цените и реално ще унищожи всякакви възможни печалби от продажба на даден имот на по-скъпа цена от тази на която подобни имоти биват продадени.

                    А ако това което правиш не представя по-добре имотите - което всъщност не си казал - то за какво им е на брокерите да се включват. Няма популярност, няма клиенти.

                    Сега следващия проблем. Имам сериозни съмнения че алгоритъм който би позволил по-лесно и ясно представяне на недвижими имоти и сравняването им с други всъщност ще е много, много сложен. Ще изисква сравнения в доста измерения в значителни бази данни и то като се прибави и качество, а не само количествени мерки. Очевидно ти го нямаш този алгоритъм, също както и никой друг. И е напълно възможно и изобщо да не може да бъде направен.

                    А и за риска - никой няма да поеме този риск. Ако очакваш че някой ще поеме този риск, то ти трябва да поемеш много по-голям риск за да се чувстват добре инвеститорите. Като например да си заложиш апартамента или нещо друго подобно. Никой няма да рискува на сляпо с теб, ако ти не рискуваш много повече.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Ъъъъъ това е отново много смело твърдение Конкурентното предимство на една социална мрежа е достатъчно голяма критична маса от хора, която дава значим стимул и на други хора да се присъединяват и в същото време пречи на други социални мрежи да наберат достатъчно голяма критична маса от хора.

                      Ако следваме тази логика то imot.bg например може да ти копира сайта за няколко месеца по-късно след като е тръгнал - ако твоя модел е толкова по-добър и тъй като е много по-популярен веднага да се намери с много по-голяма критична маса от хора.

                      Нововъзникващ сайт разчитащ на ефект на критична маса със сигурност ще се намира в много по-неизгодна позиция спрямо вече наличен и популярен сайт.
                      Това е рискът който трябва да се поеме! imot.bg няма да има нужното време за да реагира... на мен са ми нужни само 2 минути за да обясня на всеки един брокер колко много работа ще върши системата вместо него... за да го закача! Смятам, че за около 2-3 месеца след като системата е готова ще съм вкарал в нея около 70% от брокерите в България. Системата ще стартира абсолютно безплатно с цялата и функционалност за да натрупа нужната критична маса!
                      www.moneyofthefuture.com

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от allximika Разгледай мнение
                        Много уместен въпрос!
                        Няма да се повтори поради същата причина поради която няма как да се повтори Facebook!
                        Последният КОЗ който ще дам публично: социална мрежа за недвижими имоти

                        Подчертавам дебело... това е най слабия коз който имам! Иновацията която съвсем бегло съм споменал завършва моето 100
                        Ъъъъъ това е отново много смело твърдение Конкурентното предимство на една социална мрежа е достатъчно голяма критична маса от хора, която дава значим стимул и на други хора да се присъединяват и в същото време пречи на други социални мрежи да наберат достатъчно голяма критична маса от хора.

                        Ако следваме тази логика то imot.bg например може да ти копира сайта за няколко месеца по-късно след като е тръгнал - ако твоя модел е толкова по-добър и тъй като е много по-популярен веднага да се намери с много по-голяма критична маса от хора.

                        Нововъзникващ сайт разчитащ на ефект на критична маса със сигурност ще се намира в много по-неизгодна позиция спрямо вече наличен и популярен сайт.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Можем да пропуснем тези неща с "платформа" "еволюция" и така нататък. Всеки който прави нещо в ИТ все такива неща говори.

                          Да видим практическата ситуация. По какъв начин точно този сайт няма да може да бъде повторен от някой друг само 3 месеца след като е стартирал, като при това новия вариант да е по-изчистен, по-удобен и така нататък.

                          Тези сравнения с амазон и али баба са бая пресилени - меко казано - Амазон реално са изградили огромна дистрибутурска мрежа и извън милиардите които дават за софтуер и хардуер - и е бая трудно който и да било да им повтори успеха - просто икономиите им от мащаба са отказващи всички останали. Али баба има късмета да е благословения от управляващата партия на най-населенета държава да бъде почти монополист при свръзка със света на малките бизнеси.

                          И двете имат огромно конкурентно предимство което реално спира всеки друг да им повтори "сайта" и да им вземе бизнеса. Твоето конкурентно предимство какво е. Защото функционалност на сайт не е никакво конкурентно предимство.
                          Много уместен въпрос!
                          Няма да се повтори поради същата причина поради която няма как да се повтори Facebook!
                          Последният КОЗ който ще дам публично: социална мрежа за недвижими имоти

                          Подчертавам дебело... това е най слабия коз който имам! Иновацията която съвсем бегло съм споменал завършва моето 100
                          www.moneyofthefuture.com

                          Коментар


                          • Можем да пропуснем тези неща с "платформа" "еволюция" и така нататък. Всеки който прави нещо в ИТ все такива неща говори.

                            Да видим практическата ситуация. По какъв начин точно този сайт няма да може да бъде повторен от някой друг само 3 месеца след като е стартирал, като при това новия вариант да е по-изчистен, по-удобен и така нататък.

                            Тези сравнения с амазон и али баба са бая пресилени - меко казано - Амазон реално са изградили огромна дистрибутурска мрежа и извън милиардите които дават за софтуер и хардуер - и е бая трудно който и да било да им повтори успеха - просто икономиите им от мащаба са отказващи всички останали. Али баба има късмета да е благословения от управляващата партия на най-населенета държава да бъде почти монополист при свръзка със света на малките бизнеси.

                            И двете имат огромно конкурентно предимство което реално спира всеки друг да им повтори "сайта" и да им вземе бизнеса. Твоето конкурентно предимство какво е. Защото функционалност на сайт не е никакво конкурентно предимство.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                              И нямате 100000лв? Ще умра от смях.
                              Уважаеми г-н.analog
                              Не е смешно а е жалко! Липсва ми първия червен милион... липсват ми червените приятели... Самата система е изградена по начин който не допуска от 0 да направиш 100 000... не казвам, че е невъзможно а само, че е почти невъзможно!
                              Що се отнася до опцията за самофинансирането, имам около 6-7 % от кода но става прекалено бавно когато бизнесите които ме хранят са приоритет! Затова реших да ускоря процеса като допусна партньори.
                              Варианта да се финансирам с олихвен ресурс за мен към момента е невъзможна поради почти достигнат праг на експозицията ми!

                              Надявам се да съм бил достатъчно всеобхватен за да разберете защо търся външна инвестиция!

                              С уважение
                              Л.Станков
                              www.moneyofthefuture.com

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от allximika Разгледай мнение
                                Член съм на МЕНСА и съм работодател от 18 години... никога не съм получавал заплата през живота си...
                                И нямате 100000лв? Ще умра от смях.

                                Коментар

                                Working...
                                X