IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вчера фотоволтаиците в Германия са произвели 22000 MW електроенергия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
    А бе хлапе, като треснеш някой финансов термин сред селския си език, нищо не показваш. Чиста отврат. Как пък сред толкова постове една мисъл не изказа. Ей тая младеж, къде учи и на какво ги учат, май не е на добре. Те и в САЩ като дойдеха студенти в работата трябваше да си доучват, ама такова нещо чак ...

    Хахаха ! Гоуем си батка !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
      Дай финансовата функция,която ползва,както и как въведе данните,щото може да си объркАл нещу.
      Ами айде веднъж и ти нещо намери, само си питаш и ебаваш другите колко са прости.
      Ае да те видиме като защитаваш нещо как ше го направиш. То само с питане не става.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
        Дай финансовата функция,която ползва,както и как въведе данните,щото може да си объркАл нещу.
        А бе хлапе, като треснеш някой финансов термин сред селския си език, нищо не показваш. Чиста отврат. Как пък сред толкова постове една мисъл не изказа. Ей тая младеж, къде учи и на какво ги учат, май не е на добре. Те и в САЩ като дойдеха студенти в работата трябваше да си доучват, ама такова нещо чак ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Тока е евтин , защото доходите хич ги няма. Като процент от доходите въобще не е евтин. Нова централа , ще го оскъпи веднага. Въпроса е скоро ли да поскъпне или по после.
          А аз бих трансформирал нещата така: Как да повишим реалните доходи така, щото и абсолютно по-скъп ток да е относително по-евтин и за колко време може да се постигне това?

          - И да знаеш, при правилни действия от страна на управляващите, нещата могат за един мандат да получат много сериозен напредък. Но...
          Но,
          1. Или управляващите ни не са на ниво
          2. Или липсва както желание, така и идея как да се постигне това
          3. Или и двете.

          И не е виновна АЕЦ за това, ако се огледате: Всички кратуни, от премиера, през Седянков, само повтарят като омагьосани "пари няма".
          А парите май са по-умни от хората и край некадърници не се задържат.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
            Е гигов, американците са измислли едно нещо - казва се ексел, и нямат нищо против да го ползват всички гьонмета по цял свят.
            Опитай и ти, ще видиш колко е лесно.
            Та хцбс са дали цена от 10млрд използвайки подобен продукт, използвайки данни от руските ти приятели.
            ...
            Трябва да ти кажа че съм бил в Шумен и Бронкс въпреки негрите е много по-приятно място.

            Дай финансовата функция,която ползва,както и как въведе данните,щото може да си объркАл нещу.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
              Ти продължаваш с твойте абсолютно несвързани сметки и лозунги за деца и внуци. Това не са "лихвите", а са лихви, ескалация и инфраструктура над овърнайт цената до пуска на централа (който почти никога не е по план) - датата когато АЕЦ-а изкара първия лев, после могат да си пускат още мощности. След това почват да текат веднага други лихви, вкл. и лихви върху "лихвите". Кириенко никога не е казвал, че АЕЦ-а ще е 7 милиарда, а казва "сметнете си го, смята го който го строи" - пак ли да ти го пращам. Това са лъжи, слухове и преразкази дето го казваш. Само Р.Овч. и ти смятате по овърнайт цена, което било просто - ами просто е, ама е в пъти невярно.

              И има хиляди калкулатори на интернет, намери един и сметни колко лв/МВч трябват за изплащане на 10 милиарда, при 7% лихва за 20 години и вноска всеки месец - никой няма да ти даде заем за 20 години напред с 5% фиксирана лихва. 130лв излиза мисля този вариант, проиграй и други - 200лв/МВч това е реалната цена, ясно е като 2+2


              Хахаххахахаха,поредното бисерче !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
                Не може. Но това е добре известно, има изписани милиони страици. Тук ли да откриваме топлата вода. В краткия доклад на HSBC цяла страница е посветена на "discount rate" което е пряко свързано с възможните лихви. И то това е голям проблем на Белене, пише го и Ситигруп 2009г - рискът е огромен защото лихвите не могат да се предсказват. Май е по-добре да заложим в Лас Вегас, вместо да правим Белене. А ядреното лоби все ти прави сметки с невъзможно ниски лихви, невъзможно кратки строкове и накрая все се получава нещо като сега във Франция, Англия и Финландия. От стотици АЕЦ - засега видях само една завършена в срок и в бюджет, една в Япония, дали не беше Фокушима (ясно как е станало) трябва да видя пак.
                Я пак ? Абе на теб колко пъти да ти се обяснява да не пишеш глупости ?!?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                  Пич, отговарям ти само защото харесвам нестандартното ти мислене, смелостта да отидеш да живееш на село и т.н. Аз донякъде съм го направил също, но не чак толкова драстично. Мисля че имаш проблеми някакви, тази гледна точка която показваш е доста песимистична. Аз не съм казал кой колко ще живее, единственото което казвам е, че последното нещо което трябва да интересува човек на 80 е някакъв проект за следващите 60 години в област в която тя няма абсолютно никаква идея. Просто една очеИЗВАдна илюстрация, че този референдум е чиста проба политическа игра и пропаганда.
                  За референдума си прав.Но за баба си не си.То и политиците абер си нямат ма се изказват.Какво му разбира главата на Бойко от ядрена енергетика или на президента.

                  Коментар


                  • Pyramid

                    Тока е евтин , защото доходите хич ги няма. Като процент от доходите въобще не е евтин. Нова централа , ще го оскъпи веднага. Въпроса е скоро ли да поскъпне или по после.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                      Пич, отговарям ти само защото харесвам нестандартното ти мислене, смелостта да отидеш да живееш на село и т.н. Аз донякъде съм го направил също, но не чак толкова драстично. Мисля че имаш проблеми някакви, тази гледна точка която показваш е доста песимистична. Аз не съм казал кой колко ще живее, единственото което казвам е, че последното нещо което трябва да интересува човек на 80 е някакъв проект за следващите 60 години в област в която тя няма абсолютно никаква идея. Просто една очеИЗВАдна илюстрация, че този референдум е чиста проба политическа игра и пропаганда.
                      Всъщност, който е загрижен за страната и децата си, не може да е равнодушен дори, и де се знае, че няма да доживее времената, за които иде реч. "След нас, ако ще, и потоп да е." Така ли ? Повърхностно гледаш, Боби. Прочее, така нехаресваната от много от вас енергийна система ви дава възможно най-евтината, засега, енергия в ЕС именно, благодарение на така презираните от вас "комунистически, заблудени старци". Последните години, ЕРП-тата само изнасят капитал оттук. Производителност, качество на ел.снабдяването - какво ИМ Е НАРЕД, та, така да се пънем тук?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                        Боби не се бъркай в Божиите дела и не го дразни.Като нищо баба ти може да те надживее.Не ти мисля лошото дано си жив и здрав.Продължителността на живота е индивидуално нещо и това кой на колко години е към настоящия момент не му носи никакво предимство.Огледай се наоколо само...
                        Пич, отговарям ти само защото харесвам нестандартното ти мислене, смелостта да отидеш да живееш на село и т.н. Аз донякъде съм го направил също, но не чак толкова драстично. Мисля че имаш проблеми някакви, тази гледна точка която показваш е доста песимистична. Аз не съм казал кой колко ще живее, единственото което казвам е, че последното нещо което трябва да интересува човек на 80 е някакъв проект за следващите 60 години в област в която тя няма абсолютно никаква идея. Просто една очеИЗВАдна илюстрация, че този референдум е чиста проба политическа игра и пропаганда.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                          ... Газпром вече е на пързалката.
                          - Това ми хареса. Дали, обаче, ще поумнеят след изпързалването?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                            Хаха, това ми напомни на една сценка наскоро. Бяхме седнали 81 годишната ми баба, аз и 13 годишният ми син. И по едно време тя, върла БСП-арка ми вика - ще гласуваш ли на референдума за АЕЦ? Ами викам не знам, но сигурно да - против. Ааа, как може, тя била за, това било много хубаво и т.н. Добре де, откъде знаеш и всъщност защо изобщо те интересува, няма да я ползваш, нито ще я изплащаш - ей го сина ми, той ще я изплаща защо му го натрисаш? Откъде въобще знаеш къде ще са технологиите след 10-20 години и за какво ни е сега, като и сега баланса е вързан? Та въобще не би трябвало да има референдум по такива въпроси, това с глупости.

                            Личното ми мнение е че тоя референдум е чиста проба политическа заигравка. Резултатите от него са без значение, просто ще кажат, няма кой да финансира и толкоз. И най-вероятно няма и да има, дори руснаците няма да имат пари за това, Газпром вече е на пързалката.
                            Боби не се бъркай в Божиите дела и не го дразни.Като нищо баба ти може да те надживее.Не ти мисля лошото дано си жив и здрав.Продължителността на живота е индивидуално нещо и това кой на колко години е към настоящия момент не му носи никакво предимство.Огледай се наоколо само...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nezaetoime Разгледай мнение
                              Ти би ли ми отговорил първо, Гигов - това да не сте дядо, син и внук. Не виждам как човек който изказа доста професионални и уверени твърдения за германския пазар на ток би написал и последните два поста.

                              - както не си разбрал колко много са паднали цените на панелите 2012г, така не си разбрал колко много са се оскъпили АЕЦ от 1990г и 2012г са станали толкова неизгодни, че самите ядрени специалисти които не са искали да повярват 2009г на прогнозите на Ситигруп - RWE, E.On, Siemens, EDF, скоро и Arreva се отдръпват през 2012г, закриват отдели, пренасочват инвестиции, съкращават хора

                              - изобщо нямаш реално чувство за стойността на лихвите, щом смяташ без лихви. Не разбираш че в този супер рисков проект 1/3 гарантирана печалба ще отиде в банките, а лихвите са най-големия разход в проект за 70 години. До 1 март 2017 в доклада (тази дата сигурно няма да се случи) имаш лихви. Виж пак доклада тук Пише на стр 8 "лихви по време на строителството". Богомил Манчев каза, било неправилно, банките давали гратисен период. Е коя банка ще ти даде да си купиш турбина 2012г и да почнеш да й даваш лихва 2017г. След 1 март почваш да плащаш лихви върху всичко, вкючително и върху тези лихви. Може да намалиш лихвите до 1 март 2017г. като купиш техника по-късно, но ще плащаш ескалация. Финансовият мениджър на проекта има и трети вариант, да си купи нещо като "option", "future" или "swap" но този вариант няма да ти го обяснявам, независимо че си се натресъл във форум "инвестор", а разбираш главно от СДС, БСП, геополитика, лозунги за загриженост за деца и внуци и т.н.

                              Хаха, това ми напомни на една сценка наскоро. Бяхме седнали 81 годишната ми баба, аз и 13 годишният ми син. И по едно време тя, върла БСП-арка ми вика - ще гласуваш ли на референдума за АЕЦ? Ами викам не знам, но сигурно да - против. Ааа, как може, тя била за, това било много хубаво и т.н. Добре де, откъде знаеш и всъщност защо изобщо те интересува, няма да я ползваш, нито ще я изплащаш - ей го сина ми, той ще я изплаща защо му го натрисаш? Откъде въобще знаеш къде ще са технологиите след 10-20 години и за какво ни е сега, като и сега баланса е вързан? Та въобще не би трябвало да има референдум по такива въпроси, това с глупости.

                              Личното ми мнение е че тоя референдум е чиста проба политическа заигравка. Резултатите от него са без значение, просто ще кажат, няма кой да финансира и толкоз. И най-вероятно няма и да има, дори руснаците няма да имат пари за това, Газпром вече е на пързалката.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Не може да стане ясно какви ще са лихвите
                                Не може. Но това е добре известно, има изписани милиони страици. Тук ли да откриваме топлата вода. В краткия доклад на HSBC цяла страница е посветена на "discount rate" което е пряко свързано с възможните лихви. И то това е голям проблем на Белене, пише го и Ситигруп 2009г - рискът е огромен защото лихвите не могат да се предсказват. Май е по-добре да заложим в Лас Вегас, вместо да правим Белене. А ядреното лоби все ти прави сметки с невъзможно ниски лихви, невъзможно кратки строкове и накрая все се получава нещо като сега във Франция, Англия и Финландия. От стотици АЕЦ - засега видях само една завършена в срок и в бюджет, една в Япония, дали не беше Фокушима (ясно как е станало) трябва да видя пак.

                                Коментар

                                Working...
                                X