Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко са полезни математиката и физиката (точни науки) за икономиката и финансите?

Collapse
X
Collapse
301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

• Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Николко - създават фалшивата илюзия, че можеш да прогнозираш (и контролираш) финансовите/икономическите процеси, което е такъв нонсенс, че няма накъде повече! Икономиката не е точна наука, няма и как да бъде, затова и математиката има само допълваща роля, но определено не е панацея тук!
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

Коментар

• Добра идея за темата. Явно е доста "гореща" тема.

Днес, 15:11
      Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
      Никой не спори че е гении в математиката.Но посредствен в никой случай.
      Това имам предвид и аз, че Айнщайн не е бил топ математик за времето си. И най-вече, че не е необходимо да си топ математик, за да си гениален физик.

Същата работа с икономиката. За мене гений в икономиката е Кейнс. Който между другото първо е завършил математика, ако не се лъжа. Но математиката почти отсъства в книгито му, има само малко алгебра от 8 клас.

Коментар

• Колко са полезни математиката и физиката (точни науки) за икономиката и финансите?

Пускам тази тема, защото поради много коментари по този въпрос, една друга тема тук ("Златото - Балон или не?") се поразводни доста последните дни.
        Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
        ~ Enfant Sanssouci de Monde ~
      Working...
      X