Вход

Потребителско име:

Запомни ме на това устройство
e-mail:

Потребителско име:

Парола:

Потвърди парола:

Код:

съгласен съм с условията за ползване
 Ежедневен нюзлетър
 Седмичен нюзлетър

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да се купува ли или да не се купува?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

• Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение

Ами то за демографията, какво следва, се знаеше от години
    Но поскъпнаха НИ. А и човекът пита за жилище, в което иска да живее, не за инвестиция

ПП АКо е и с малки деца вече, няма какво да чака. Само умната с изборът
    иска ама поскъпнаха доста,по-добре да чакали следващия спад когато паднат на дъно.

Коментар

• Големите градове не спират да нарастват, населението им се увеличава. Няма логика цените или наемите да слизат надолу, те и не слизат.
      В малките населени места е ясно, че ако купи някой, е от сантиментални причини и не повиява кой знае колко цените.

Коментар

• Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

Добре де, казвам ти моето мнение какво е: НИ като цяло, при отчитане на демографската структура и тенденции, са бита карта. Поне в БГ считам, че е така. Разбира се и с НИ, както с други активи (аз като цяло не считам НИ за актив) зависи какво точно купуваш.
        Ами то за демографията, какво следва, се знаеше от години
        Но поскъпнаха НИ. А и човекът пита за жилище, в което иска да живее, не за инвестиция

ПП АКо е и с малки деца вече, няма какво да чака. Само умната с изборът

Коментар

Аз не съм съгласен, че ще се вдигат скоро лихвите тук. Или в близките 2 години ще е с 0,25
          За съжаление смятам, че и в ЕЗ няма да ни приемат в близките 5-6 години

ПП Само не ми скачайте, че не ни трябва ЕЗ, няма да отговарям
          Добре де, казвам ти моето мнение какво е: НИ като цяло, при отчитане на демографската структура и тенденции, са бита карта. Поне в БГ считам, че е така. Разбира се и с НИ, както с други активи (аз като цяло не считам НИ за актив) зависи какво точно купуваш.

Коментар

• Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

Хич не бе деликатно.Привикали са "банките" с лоши ипотечни портфейли/за съжаление хич не са малко/ и са им казали в прав текст-имотите са надценени,внимавайте ....
            Бил си там ли ?
            И от кога има проблем с лошите кредити ? Тези, новите кредити от последните 2 години когато тръгна "балонът" ли са проблем ?

Коментар

• Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

Значи всички са съгласни,че лихвите ще се вдигнат,че ще се появят нови жилища,че цикълът на икономически подем ще премине/икономиката е циклична/.От там увеличаване на безработицата,намаляне на доходите ......и цените на имотите няма да паднат? Нов Доктор КАРО.
              И спекулантите ще стоят гладни.

Коментар

• Аз не съм съгласен, че ще се вдигат скоро лихвите тук. Или в близките 2 години ще е с 0,25
                За съжаление смятам, че и в ЕЗ няма да ни приемат в близките 5-6 години

ПП Само не ми скачайте, че не ни трябва ЕЗ, няма да отговарям

Коментар

• Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

6. БНБ деликатно намекна на банките да се укротят, а купувача бърза да заръфа зелената тревица

Умната!
                  Хич не бе деликатно.Привикали са "банките" с лоши ипотечни портфейли/за съжаление хич не са малко/ и са им казали в прав текст-имотите са надценени,внимавайте ....

Коментар

Щв влезем в един спор дето е ненуже и въпрос на възприятия към живота. Въпрос: Като не ти изнася наема какво правиш? Сменяш имота и квартала (или града), отиваш на по-евтино, пазариш се...със заема какво? Удряш го на рев пред банкера и се молиш лихвите и печатането на пари да продължат възможно най-дълго. В сегашният момент, при сегашните цени, живота под наем е по-добър, отчитайки песрпективата за 30 годишна ипотека и покачващи се лихви. Вие нали лихвите не ги смятате за константа за следващите 30 години?
                    Няма значение какво смятам аз, въпреки, че съм по-скоро на същото мнение.
                    Потребителят пише, че иска суперскъпи имоти, но му се вижда скъпо. От тук нататък няма край - каквото и да му кажеш, той е контра - ама не ми се плаща наем, обаче ми е скъпо да купя, а искам скъп имот, обаче е скъпо и т.н.
                    Той и да купи, като му кажат първия месец таксата за вход\поддръжка на суперскъпия имот, пак ще пусне тема "дали не тряваше да стоя под наем".

Коментар

• Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
                      Долното е лично мнение, дано ти е от полза.
                      1. Лихвите сега са добри и ще са такива още 1-2 години. Ако ти ги вдигнат след това ще ги вдигнат и за нови кредити, така че тогава няма да е по-изгодно. Препоръчвам ти кредит на който лихвения процент се определя като надбавка на юрибор.
                      2. Цените на апартаментите в София няма да паднат поне до 2020, точно обратното. После дори и да паднат няма да са по-ниски от сега.
                      .
                      Значи всички са съгласни,че лихвите ще се вдигнат,че ще се появят нови жилища,че цикълът на икономически подем ще премине/икономиката е циклична/.От там увеличаване на безработицата,намаляне на доходите ......и цените на имотите няма да паднат? Нов Доктор КАРО.

Коментар

• Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение

Само на наемодателя през следващите години.
                        Щв влезем в един спор дето е ненуже и въпрос на възприятия към живота. Въпрос: Като не ти изнася наема какво правиш? Сменяш имота и квартала (или града), отиваш на по-евтино, пазариш се...със заема какво? Удряш го на рев пред банкера и се молиш лихвите и печатането на пари да продължат възможно най-дълго. В сегашният момент, при сегашните цени, живота под наем е по-добър, отчитайки песрпективата за 30 годишна ипотека и покачващи се лихви. Вие нали лихвите не ги смятате за константа за следващите 30 години?

Много ми харесва как в момента всички бягат от кеша, ненавиждат го като НИ и акциите преди години. Странна работа. Явно парите в брой парят ръцете.
                        Last edited by Minka; 03.02.2018, 19:06.

Коментар

• Първоначално изпратено от IvoP Разгледай мнение

Всъщност заделените ни пари са около 40 % от това това, което ще дадем за апартамента . Другият проблем, че в момента няма нищо на нормална цена,а живеем в хубав апартамент под наем и като, че ли се вхърляме на по-скъпо. Хич не ми се иска да си купим някаква дупка, още повече като знам колко ни е хубаво сега. Но наема са си пари на вятъра. А хубавите имоти са наистина безбожно скъпи в момента, а и реално няма никакви - излизат по 1 -2 апартамента на 10 дни и те не стават, а са супер скъпи. В един такъв порочен кръг се въртим. Не бързаме, но ако се вдигнат още цените? Държим си спестяванията в банка, лихвите по депозитите са смешни, да не ни се пък обезценят парите ако тръгнем да влизаме в евро зоната ... не знам. Много сме се зачудили какво да правим
                          Ако наема не е супер висок и не е по-висок от вноската по евентуалния заем-не са пари на вятъра.Дава ти възможност да заделиш още пари,да изчакаш падане на цените/евентуално/.Скоро на пазара ще излязат много нови имоти.

Коментар

Кеф е без заеми, няма спор.
                            Но за колко ли време ще спести с наем, от 40 до 75%
                            За някои може да е до пенсия....
                            Може парите да се изкарат със спекула, може само от спестяване и ограничаване на разходите, може да е всичко разрешено от закона. На всеки различно време му отнема. "Get rich slowly!"

Коментар

• Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение
                              Така написано - подразбира се таргета.

Би ли конкретизирал нормална цена?

Безбожно скъпи..., няма никакви..., излизат по 1 -2, а и те не ставали, щот са супер скъпи. Какво означава скъпо?

Ами правиш избор...!

"Една па.ка мислила, мислила..." Без да се обиждаш.

Гледам оптимиста и той разбирач станал... Питай го фармата скъпа или еФтина е...?
                              Ония дет "без да си иска загатнал за кризата" 2007 - и той "на всяка манджа - мерудия"...
                              Такъв е пазара в настоящия момент - щом ти е скъпо - наем. Утре може да е и по-скъпо. Наема няма да стане по-малък, и той ще следва тренда.
                              Съвет всеки може да даде от неговата камбанария, само че... Никой не е в твоите обувки. Изборът си е твой.
                              Дори не знам защо виждам поста ти, но ще направя изключение и ще ти отговоря.
                              За Фармата какво да ти кажа - ще постои още малко евтина до юни и после ще поскъпне. Ама какво ти обяснявам на теб ти все пак предвиди поскъпването при Хим и ЦКБ с има няма 100% в противоположната посока )))
                              "Наема няма да стане по-малък,..." - глупости на търкалета и кълбета!!! всичко може да се движи в двете посоки наемите също. Като всеки инвеститУр купи за да отдава под наем, кой ще плаща наем. Всяко рязко вдигане на наемите ще накара квартирантите да изтеглят ипотека ако тя е по-изгодна за тях и така ще оставя жилищата без дойните крави. При 95% собствени жилища и при положение че 30% от новите покупки са с цел инвестиция кой пък толкова ще се бута да плаща поскъпващ наем?

В Плевен жилища под наем въпреки лекия полъх в цените на НИ, наемите са си същите.
                              В Пловдив обзаведен тристаен поскъпна от 120К на 150К, но предлагането явно е причина наемите и преди 2-3г. и сега да са си около 500лв.
                              Така че по-полека с мъдростите!

Коментар

...Но наема са си пари на вятъра....", a парите са лихви какви са?!

Съгласен съм с мнението на Тони, прав е. За момента си стой под наем, плащай си го и спестявай пари. Тези 40% дето си ги имаш ги направи поне на 75%. Най-добре всичко в кеш, голям кеф е да не дължиш на никой нищо.

Само на наемодателя през следващите години.

Коментар

Working...
                                X