IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 90%+ от клиентите на разни посредници, които обслужват 'малките клиенти' са нетно дълги в злато и сребро (в сребро са 2-3% повече)

    големите не прощават - ще ги понатиснат....

    номерът с GME няма да мине тук. поне не сега.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от HeavenlyLIght Разгледай мнение
      Тъй като цената на златото и среброто е манипулирана, всякакъв технически анализ е bullshit!
      Абсолютно съгласен. Миналата година го пробваха с пандемията и краткотрайните крашове на фондовите пазари. Но мисля, че цената на златото избухна предимно заради краткосрочните проблеми с физическите доставки. Тогава батковците приложиха малко хватки като в случая с Робинхуд и ГМЕ наскоро, взеха назаем злато от Швейцария и Англия, оправиха доставките, скръцнаха със зъби и за точно 3-4 месеца плавно се оправиха нещата.
      Хартиеното е кинг
      Злотото го контролират строго като стратегическа суровина (наред с петрол, газ и други), но предимно защото е все още желязно набито в главите на хората като актив, дето пази стойност. 5000 години история не се заличават с 30-40 години иновации, включително криптошитни. Ако стане екшън като с криптошитните, както гледаме, устоите на финансовата система се подкопават, чисто психологически.
      Last edited by Kildirim_Bei; 18.02.2021, 22:34.
      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

      Коментар


      • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение
        Златото не оправдава големите очаквания на форумните бъгове! А като се сетя какви мощни жълти експлозии се изхвърляха по едно време тука... ! А сега е тихо, тихо!!!
        Даааа ...... не го оправда !! И верно е тихо .....тихо ... Няма 100/200 поста на ден , няма ''бай дъ дипс'' , няма ''Космос и шампанско '' няма калифорня/флорида и дълги безмисленни постове как ще идем на 10 000 $ 0z за няколко месеца ....

        Най ми бяха смешни лаиците - Трихилядниците за Нова Година ...... Абе, то не отваряло графика , като това долното , където на 13.08 .2020 , тъкмо когато ЗАПОЧВА слизането при Златю , се изцепва
        Първоначално изпратено от HeavenlyLIght Разгледай мнение
        Пичове, златото ще ходи нагоре.
        , ама сега Техническия анализ му бил виновен ....
        До август месец - ''ура'' ''честито '' ''поздрави '' ''напред и нагоре'' .......... апокалипсиси ........''the sky is the limit'' ..... И разбира се , уверенията на Крумчо и арменчето , че БАШ сега е момента за покупка ........

        А не е да не съм предупредил ....... с картичка от морето ...... Два дни по рано .... на 11.08 .....


        Last edited by Correctively objective; 18.02.2021, 14:46.

        Коментар


        • Тъй като цената на златото и среброто е манипулирана, всякакъв технически анализ е bullshit!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

            Успех. Апропо, виж размера на кеша, който излиза от пазара на злато в последните три месеца. А и между другото, днес първа германска публично търгувана компания обяви, че част от ликвидността си няма да държи във fiat currencies. Познай в какво ги влагат.
            Да бе вервай си,че го влагат в койни
            "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              Ха, нюмонтите взели днес че ми покрили критерия от 5% за дивидентен картон, бравос.


              https://finance.yahoo.com/news/newmo...120000622.html
              Хубава компания,дали ще слезе още десет долара надолу та и фундаментално и технически да е ОК за покупки.Как мислиш?
              "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

              Коментар


              • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

                Успех. Апропо, виж размера на кеша, който излиза от пазара на злато в последните три месеца. А и между другото, днес първа германска публично търгувана компания обяви, че част от ликвидността си няма да държи във fiat currencies. Познай в какво ги влагат.
                Ти едноунциева монета пипал ли си? А къщичка за птици правил ли си?

                Перфектно изиграха златарите. Направо съм впечатлен от финта. Този път кукловодите бяха наистина хитри, а не тръгнаха със сопата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Дреме ти,нека балъците купуват въздух.Злато са пари,това го е казал Джей Пи Морган.Банките трупат само злато.Що не почнат да трупат биткойни и официално да се откажат от златото ?Пълно е с наивни мишки.Затова и сиренцето в капана непрекъснато се увеличава под всякакви форми
                  Успех. Апропо, виж размера на кеша, който излиза от пазара на злато в последните три месеца. А и между другото, днес първа германска публично търгувана компания обяви, че част от ликвидността си няма да държи във fiat currencies. Познай в какво ги влагат.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                    Утря като нвма и хляб по магазините ще видим кое ще се търси повече златото или биткойните.
                    А може би все пак хлябът ще се търси повече?

                    ===

                    Бюфет е разтоварил добивачите. Това за мен е яко бичи сигнал. Каквото са обявили от BRK, става обратното. Чак се чудя дали не играят някакъв театър.

                    Все пак трикът с койните засега е успешен. Златото като инвестиция не струва. Като застраховка... дано да не разберем.
                    Last edited by terziеv; 17.02.2021, 22:54.

                    Коментар


                    • Утря като нвма и хляб по магазините ще видим кое ще се търси повече златото или биткойните.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        по-скоро се гласи нещо. нямам предвид избухване на златото, а по-сериозен стрес по пазарите. тогава ценните метали също не летят.
                        в момента всичко кълве на тесли, койни, марихуана и е някакъв страшен хайп. големите риби обаче според мен минават плавно на кешови позиции и чакат. включително при металите едно състресение по пазарите би дало едни екстра 10% по-добри нива за вход.

                        ще поживеем ще видим, но си мисля, че геймстоп беше само загрявка.
                        Дреме ти,нека балъците купуват въздух.Злато са пари,това го е казал Джей Пи Морган.Банките трупат само злато.Що не почнат да трупат биткойни и официално да се откажат от златото ?Пълно е с наивни мишки.Затова и сиренцето в капана непрекъснато се увеличава под всякакви форми

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение
                          Златото не оправдава големите очаквания на форумните бъгове! А като се сетя какви мощни жълти експлозии се изхвърляха по едно време тука... ! А сега е тихо, тихо!!!
                          по-скоро се гласи нещо. нямам предвид избухване на златото, а по-сериозен стрес по пазарите. тогава ценните метали също не летят.
                          в момента всичко кълве на тесли, койни, марихуана и е някакъв страшен хайп. големите риби обаче според мен минават плавно на кешови позиции и чакат. включително при металите едно състресение по пазарите би дало едни екстра 10% по-добри нива за вход.

                          ще поживеем ще видим, но си мисля, че геймстоп беше само загрявка.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

                            Да купуваш злато днес е все едно да си купиш фабрика в България на 09.09.1944г. Познай в каква посока изтичат парите от пазара на злато
                            Златото си е злато добре е да пада ,да си купим евтино.Пък вие си купувайте биткойни.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                              описваш нещата, но изводите ти са напълнж противоположни на естественото развитие на нещата. Виждаш как зад долара няма нищо, а очакваш да поскъпне. Мързелива работна сила, липса на инфраструктура и почти без производство, а очакваш цените надолу. Как??? Американци познаваш ли? 90% от населението купува "маркови" фигни на кредит, дори да затънало в стотици хиляди дългове. Ако мислиш, че с бързите кредити тук е лошо, нямаш идея какво е в САЩ.

                              не толкова пазарите са в балон, колкото балон е доларът. И не ги знам какви са тези анализи, които могат да ме накарат да спра да вярвам на очите си и да ме убедят, че 2+2=9. Не е случайно, че повечето компании имат супер отчети за края на 2020та. Още бая време ще раздават пари, без да има производство. Лихвите не могат да ги барнат. Могат де, да ги наместят още по-долу. 2021 ВСИЧКО е само нагоре... Всички гледат да вкарат парите в неща. В каквото и да е. Само война ги изкарва от ситуацията.

                              за златото не знам, но гледам бая опитват да накарат хората да го заменят за койни, та затова може да има натиск надолу.
                              Зад долара е Федералния резерв.Най мощната банка в света.И на финала най мощната икономика,с най платежоспособното население и най голям пазар в света.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение
                                Златото не оправдава големите очаквания на форумните бъгове! А като се сетя какви мощни жълти експлозии се изхвърляха по едно време тука... ! А сега е тихо, тихо!!!
                                Да купуваш злато днес е все едно да си купиш фабрика в България на 09.09.1944г. Познай в каква посока изтичат парите от пазара на злато

                                Коментар

                                Working...
                                X