IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Златото е горе, а добивните надолу... Идиотска работа. Вчера Яманата ми заби с -9,40%...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от diletant Разгледай мнение
      От два дни никой не коментира нелогичното движение на златото? Чудя се защо?
      Що да е нелогично?Спасяват Марджин Кол-ите ,които се задават заради големия спад в индексите, чрез разпродажба на други активи.

      Коментар


      • От два дни никой не коментира нелогичното движение на златото? Чудя се защо?

        Коментар


        • Златото победи американския долар

          Един частен поглед.
          Всъщност статията е от началото на месеца, но преводът се появи днес. Нямам забележки по него и по тази причина го споделям.
          Статията акцентира в частност на неоспорими исторически факти, но изводите ще си прави всеки сам - най-доБре без да се влияе от автора.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            знаеш ли какво е марджин кол

            много сериозни играчи (играч не го използвам случайно) през последните 2 дни берат огромни ядове
            когато имаш да покриваш дупки колкото големия каньон... продаваш злато (ако го имаш) .. резервите са затова и е въпрос на минути понякога, за да се освободи капитал, който отива да покрива коловете.

            затова при брутални сривове по борсите пада абсолютно всичко, защото трябва ликвидност и се продава това, което за колкото може.

            ако ФЕД свали лихвите и мушне малко количествени улеснения, които не били печатане според Паулъл.. тогава златото ще излети към 2К
            Да, това вероятно е една от причините.
            Груйчо може и да погледне как лятото и есента та чак до декември 2008 когато пазара се гмурка здраво дали жълтия не е бил в корелация с него.
            За недълги периоди това не е изключено.
            Мен тогава ме нямаше, ама той е по старо куче, може да има спомен оттогава.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              Добре, а аз така и не получих отговор на въпроса си - а защо златото продължава да пада трети ден, като в момента има абсолютно всички предпоставки не просто за ъп, а за излитане? Някой?
              Ти какво очакваш, ката ден да лети с по 1-2% ли....
              От началото на годината :
              Ticker
              Gain%
              TLT 11.49%
              IAU 7.31%
              SPY -2.86%

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                Добре, а аз така и не получих отговор на въпроса си - а защо златото продължава да пада трети ден, като в момента има абсолютно всички предпоставки не просто за ъп, а за излитане? Някой?
                знаеш ли какво е марджин кол

                много сериозни играчи (играч не го използвам случайно) през последните 2 дни берат огромни ядове
                когато имаш да покриваш дупки колкото големия каньон... продаваш злато (ако го имаш) .. резервите са затова и е въпрос на минути понякога, за да се освободи капитал, който отива да покрива коловете.

                затова при брутални сривове по борсите пада абсолютно всичко, защото трябва ликвидност и се продава това, което за колкото може.

                ако ФЕД свали лихвите и мушне малко количествени улеснения, които не били печатане според Паулъл.. тогава златото ще излети към 2К

                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                  Рейшото... DJIA/Gold.
                  Mина време, ама съм почти сигурен че ставаше дума за дау, щото помня бях поопулил очи като го каза, че и начерта...
                  Не може да е било сп500, не бих се учудил толкова, ей го на - по 30% ъп/даун при сегашни нива и сме на това рейшо.
                  https://www.macrotrends.net/1378/dow...storical-chart

                  нивата между 3-5 са идеални за влизане дългосрочно в дивидент носещи акции и не само.
                  в момента нещата са за пас
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Добре, а аз така и не получих отговор на въпроса си - а защо златото продължава да пада трети ден, като в момента има абсолютно всички предпоставки не просто за ъп, а за излитане? Някой?
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                      ..Ти - купувай ...
                      Е - и аз съм купил, ама съм и продал от по-ниско със същия обем.Засега съм на минус,но както е казал Феликс Едмундович по друг повод за Златото си трябва "Хладен Ум - разчетен ДД - и Горещо търпение (май не беше баш тъй ,ама нейсе,запуши я - както е допълнил Бае ти Ганя 30 години по рано от Железния Феликс).

                      Тия с физическото злато,според мен, са заложили поколенията си за бъдещи реститути, ама нема да ги огрее - "Сори - Бизнес" - така казваха тримата герои от "Топло" дето излъгаха,че ще прекарат парно на кооператорите зад пл."Славейков".

                      Приех прогнозата ти със съмнение доколкото и двете посоки ми изнасят!

                      Освен графиките има и други стойностни неща за гледане :

                      https://www.youtube.com/watch?v=AQFn...47UkMS4qr4bnqK



                      Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                        Вижда се ,че искаш да си купиш ама такива са цените......промоции на Пу.кин ден.
                        Няма адресант поста ........... но тъй като е след мой - приемам , че към мен се обръщаш .........

                        Не , не чакам ''промоции '' - както казваш ( използват го едни , където го изписват в комплект с ''5 лефа'') а доста голямо понижение на цената на златото ( справка - качената графика )
                        Да , чакам понижение за да ДОкупя .... а не да купя ...........
                        Моите покупки (физическо ) са от 1150 до 1250 $ за унциия .......... а унциите са ми трицифрено число ...

                        Ти - купувай сега !!!!
                        Щото - злато , когато и да купиш - все е добре .......

                        Иначе - през брокера , на графиката - сега се разтоварвам , поетапно ...............
                        Ти - купувай

                        Коментар


                        • Вижда се ,че искаш да си купиш ама такива са цените......промоции на Пу.кин ден.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                            Рейшото... DJIA/Gold.
                            Mина време, ама съм почти сигурен че ставаше дума за дау, щото помня бях поопулил очи като го каза, че и начерта...
                            Не може да е било сп500, не бих се учудил толкова, ей го на - по 30% ъп/даун при сегашни нива и сме на това рейшо.
                            Да .... сетих се ....
                            И графиката си я пазя ..... Имаше 2 варианта и единия беше за достигане на 2 или 1 ....
                            Другия вариант беше по - умерен ( триъгълник ) , но и при него стигаме съотношение 6....5....4

                            Мисля че ще бием дъното от 2011 , което е 6..36 !!!
                            Говорили сме август , септемри 2018 - тогава е било ............. 22.36
                            Сега е 16 !!!!!



                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                              Не разбрах ........... ?
                              Помня че сме говорили на темата .......... И графика качвах за очакванията ми ................
                              Но 1:1 , какво е ..........
                              Рейшото... DJIA/Gold.
                              Mина време, ама съм почти сигурен че ставаше дума за дау, щото помня бях поопулил очи като го каза, че и начерта...
                              Не може да е било сп500, не бих се учудил толкова, ей го на - по 30% ъп/даун при сегашни нива и сме на това рейшо.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                                Да, доу/голд 1:1 ...това се помни лесно
                                Не разбрах ........... ?
                                Помня че сме говорили на темата .......... И графика качвах за очакванията ми ................
                                Но 1:1 , какво е ..........

                                Коментар

                                Working...
                                X