IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

    Успех. Апропо, виж размера на кеша, който излиза от пазара на злато в последните три месеца. А и между другото, днес първа германска публично търгувана компания обяви, че част от ликвидността си няма да държи във fiat currencies. Познай в какво ги влагат.
    Ти едноунциева монета пипал ли си? А къщичка за птици правил ли си?

    Перфектно изиграха златарите. Направо съм впечатлен от финта. Този път кукловодите бяха наистина хитри, а не тръгнаха със сопата.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Дреме ти,нека балъците купуват въздух.Злато са пари,това го е казал Джей Пи Морган.Банките трупат само злато.Що не почнат да трупат биткойни и официално да се откажат от златото ?Пълно е с наивни мишки.Затова и сиренцето в капана непрекъснато се увеличава под всякакви форми
      Успех. Апропо, виж размера на кеша, който излиза от пазара на злато в последните три месеца. А и между другото, днес първа германска публично търгувана компания обяви, че част от ликвидността си няма да държи във fiat currencies. Познай в какво ги влагат.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
        Утря като нвма и хляб по магазините ще видим кое ще се търси повече златото или биткойните.
        А може би все пак хлябът ще се търси повече?

        ===

        Бюфет е разтоварил добивачите. Това за мен е яко бичи сигнал. Каквото са обявили от BRK, става обратното. Чак се чудя дали не играят някакъв театър.

        Все пак трикът с койните засега е успешен. Златото като инвестиция не струва. Като застраховка... дано да не разберем.
        Last edited by terziеv; 17.02.2021, 22:54.

        Коментар


        • Утря като нвма и хляб по магазините ще видим кое ще се търси повече златото или биткойните.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            по-скоро се гласи нещо. нямам предвид избухване на златото, а по-сериозен стрес по пазарите. тогава ценните метали също не летят.
            в момента всичко кълве на тесли, койни, марихуана и е някакъв страшен хайп. големите риби обаче според мен минават плавно на кешови позиции и чакат. включително при металите едно състресение по пазарите би дало едни екстра 10% по-добри нива за вход.

            ще поживеем ще видим, но си мисля, че геймстоп беше само загрявка.
            Дреме ти,нека балъците купуват въздух.Злато са пари,това го е казал Джей Пи Морган.Банките трупат само злато.Що не почнат да трупат биткойни и официално да се откажат от златото ?Пълно е с наивни мишки.Затова и сиренцето в капана непрекъснато се увеличава под всякакви форми

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение
              Златото не оправдава големите очаквания на форумните бъгове! А като се сетя какви мощни жълти експлозии се изхвърляха по едно време тука... ! А сега е тихо, тихо!!!
              по-скоро се гласи нещо. нямам предвид избухване на златото, а по-сериозен стрес по пазарите. тогава ценните метали също не летят.
              в момента всичко кълве на тесли, койни, марихуана и е някакъв страшен хайп. големите риби обаче според мен минават плавно на кешови позиции и чакат. включително при металите едно състресение по пазарите би дало едни екстра 10% по-добри нива за вход.

              ще поживеем ще видим, но си мисля, че геймстоп беше само загрявка.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

                Да купуваш злато днес е все едно да си купиш фабрика в България на 09.09.1944г. Познай в каква посока изтичат парите от пазара на злато
                Златото си е злато добре е да пада ,да си купим евтино.Пък вие си купувайте биткойни.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                  описваш нещата, но изводите ти са напълнж противоположни на естественото развитие на нещата. Виждаш как зад долара няма нищо, а очакваш да поскъпне. Мързелива работна сила, липса на инфраструктура и почти без производство, а очакваш цените надолу. Как??? Американци познаваш ли? 90% от населението купува "маркови" фигни на кредит, дори да затънало в стотици хиляди дългове. Ако мислиш, че с бързите кредити тук е лошо, нямаш идея какво е в САЩ.

                  не толкова пазарите са в балон, колкото балон е доларът. И не ги знам какви са тези анализи, които могат да ме накарат да спра да вярвам на очите си и да ме убедят, че 2+2=9. Не е случайно, че повечето компании имат супер отчети за края на 2020та. Още бая време ще раздават пари, без да има производство. Лихвите не могат да ги барнат. Могат де, да ги наместят още по-долу. 2021 ВСИЧКО е само нагоре... Всички гледат да вкарат парите в неща. В каквото и да е. Само война ги изкарва от ситуацията.

                  за златото не знам, но гледам бая опитват да накарат хората да го заменят за койни, та затова може да има натиск надолу.
                  Зад долара е Федералния резерв.Най мощната банка в света.И на финала най мощната икономика,с най платежоспособното население и най голям пазар в света.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение
                    Златото не оправдава големите очаквания на форумните бъгове! А като се сетя какви мощни жълти експлозии се изхвърляха по едно време тука... ! А сега е тихо, тихо!!!
                    Да купуваш злато днес е все едно да си купиш фабрика в България на 09.09.1944г. Познай в каква посока изтичат парите от пазара на злато

                    Коментар


                    • Златото не оправдава големите очаквания на форумните бъгове! А като се сетя какви мощни жълти експлозии се изхвърляха по едно време тука... ! А сега е тихо, тихо!!!

                      Коментар


                      • Ха, нюмонтите взели днес че ми покрили критерия от 5% за дивидентен картон, бравос.


                        https://finance.yahoo.com/news/newmo...120000622.html

                        Коментар


                        • hazard Никой не ти е виновен, че пишеш откровенни взаимоизключващи се безсмислици. Пролетта е близо, скоро ще разберем кой кум и кой сват.

                          Наистина не съм държал унция. Дано това те зарадва и направи по-богат и по-умен.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                            за златото не знам, но гледам бая опитват да накарат хората да го заменят за койни, та затова може да има натиск надолу.
                            Братчед, ти едноунциева монета не си пипал (за да усетиш колко е тежка), през времето на Лемън още си бил на училище, айде моля ти се, си играй на демо във NYSE темата.
                            И не копирай Д.Ливермор, човека три пъти е фалирал и накрая се е самоубил.
                            Last edited by hazard; 14.02.2021, 11:31.

                            Коментар


                            • описваш нещата, но изводите ти са напълнж противоположни на естественото развитие на нещата. Виждаш как зад долара няма нищо, а очакваш да поскъпне. Мързелива работна сила, липса на инфраструктура и почти без производство, а очакваш цените надолу. Как??? Американци познаваш ли? 90% от населението купува "маркови" фигни на кредит, дори да затънало в стотици хиляди дългове. Ако мислиш, че с бързите кредити тук е лошо, нямаш идея какво е в САЩ.

                              не толкова пазарите са в балон, колкото балон е доларът. И не ги знам какви са тези анализи, които могат да ме накарат да спра да вярвам на очите си и да ме убедят, че 2+2=9. Не е случайно, че повечето компании имат супер отчети за края на 2020та. Още бая време ще раздават пари, без да има производство. Лихвите не могат да ги барнат. Могат де, да ги наместят още по-долу. 2021 ВСИЧКО е само нагоре... Всички гледат да вкарат парите в неща. В каквото и да е. Само война ги изкарва от ситуацията.

                              за златото не знам, но гледам бая опитват да накарат хората да го заменят за койни, та затова може да има натиск надолу.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                                Докато икономиките са затворени и няма нормално движение на парите, а всеки трупа и не харчи, златото ще седи в рейдж 1710-2067
                                После - ще е нагоре.
                                Tова е при условие, че системата в САЩ умело бъде поддържана на изкуствено дишане още (дълго?) време.
                                Да, в Япония успяват, от 80те год до сега да дишат интубирано.
                                Само че, японците спестяват, произвеждат, наливат в иновации, държавата контролира, подпомага.
                                Китайците също са във кредитен балон.
                                Но, парите там отидоха за инфраструктура, иновации, планиране, Пътя на Коприната, АI, 5G, сателити, quantum interface.
                                В САЩ, парите от QE и Ковид стимулите помогнаха на определена група от фирми и личности да станат по-богати, по въоръжаване, подпомагане на кухи фирми, корупция.
                                Мъск, Безос, Гейтс .... а срещу тях имаме милиони бездомни американци, такива със малки спестявания, разглезена нездрава работна сила, кредитно обременена.
                                Стойноста на финансовите активи във света е 520 трилиона - 6 пъти глобалното БВП.
                                Дълга е над 3 пъти глобалния БВП.
                                Няма случай, когато след връх да се поддържа тоя връх или да отиваме към нов връх, преди да се мине през прочистваща корекция (обикновено е поне 1/4 от възхода, тоест две години).
                                От Март насам в САЩ потреблението на петролни продукти и електроенергия се движи със поне 30% спад до сега.
                                Галопираща инфлация има, да, тя е във финансовите пазари.
                                Десетина анализатори предричат тази година, даже и тази пролет спукването на балона (във всичко) и
                                спад на златото до $1000, акции -40%, биткойна - под $500, имоти -30%.
                                Last edited by hazard; 14.02.2021, 09:51.

                                Коментар

                                Working...
                                X