IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение

    https://www.zerohedge.com/news/guest...-all-time-high Не ми се търси старата тема , която затвориха , да видим какво са писали 2010-2011 феновете на златото , със сигурност не по различни неща от теб сега , настъпва мор , глад , фалит , печатане на пари без покритие и само златото е спасението . Ето какво са писали и от сайт , който ти беше поистнал нещо и сччиташ мнението му за меродавно , но 2011 не познаха ...
    Ти явно си много отчаян и всячески искаш да се докажеш тук в темата!

    Зерохедж е сайт, който публикува статии на всякакви хора! Тази статия е от човека Х, който си е направил някакъв анализ и са му го публикували!
    Ако ти им изпратиш читава статия с аргументи на английски, шанса да ти я публикуват е много голям!

    Наистина постовете са ти много отчаяни! По-скоро давай някакви дурги аргументи!

    Има ли смисъл да вадим статии от МАЙН СТРИМА! До преди 2 седмици техните анализатори говориха за V образно, сега говорят за пълна катастрофа!
    Така, че няма да си МЕРИМ САЙТОВЕТЕ, а ти като имаш някакви аргументи си ги обявявай и това е!

    Какво ме замерваш с новина от някакъв сайт, който сайт е публикувал мнение на някой си човек! Нека всеки да ти прецени мнението и твоето отчаяние да бъдеш актуален по въпроса!

    Не ми се заниамва с теб! Заричам се, никога повече няма да ти отговарям! Чувствам се като в дестката градина! Аз съм си виновен обаче, че изобщо се хващам на това хоро, да оборвам подобни гротески!
    Last edited by Mike Florida; 30.03.2020, 16:00.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

      Дано хората да те послушат, защото на тия цени, ще бъде зверска набутвация, ако купуват сега! Ако познаеш, който не е купил, трябва да те черпи яко!
      https://www.zerohedge.com/news/guest...-all-time-high Не ми се търси старата тема , която затвориха , да видим какво са писали 2010-2011 феновете на златото , със сигурност не по различни неща от теб сега , настъпва мор , глад , фалит , печатане на пари без покритие и само златото е спасението . Ето какво са писали и от сайт , който ти беше поистнал нещо и сччиташ мнението му за меродавно , но 2011 не познаха ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение
        И защо смятате колко долари са напечатани и ги приравнявате към злато , реално трябва да се вкара в сметката всичкият напечетан кеш от основни конвертируеми валути, а това са евро , британска лира , йена , ш. франк, канадски и автралийски долар.... При планините напечатан кеш в последните 10 години , ако злато беше етално за нещо си , освен фабрика за илюзии цената му би трябвало да е поне 20-30 хиляди долара ,. а тя не е .... А не е , защото реално няма пряка корелация между печатането на пари и цената на златото или по точно е минимална за да я отчитаме като фактор и щом се напечатали еди колко си долара , еди колко си трябва да стане златото , примерно цената на тоалетна хартия , баничка с боза , биг мак ,дюнер е в много по голяма степен обвързана с печатането на пари
        когато икономиката върви никой не мисли за safe heaven за капиталите, когато икономиката спре всички тичат към продавачите на злато и грабят... резултатите са ясни - златото свърши и чакаме рафинериите да произведат.

        забележеи складираните по трезорите тонове си седят и никой не е навит да ги продава на текущите цени.. защо според теб?
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

          Ако познае тя кво да те правят хората които са взели сигурността ти за истинска стойност ?!
          истината е в плавното акумулиране за този ,който може и който е решил, че иска златен резерв

          днес 5 унции по 2000$
          след месец 7 унции по 1430$
          след 2 месеца 10 унции по 1000$
          след още месец 15 унции по 666,66$

          накрая като теглиш чертата си взел 37унции за ~ 40К$ общо или средно ти се е вързало по 1 080$ което не е 2000$, но не е и 700$

          това, което майк се опитва да ви каже е, че падне ли златото на 666-700$ за унция нещата ще са така омазани, че или няма да имате пари да купите или няма да има откъде да купите...а котировките ще си мигат на монитора. но като го чета той по-скоро счита , че печатарите няма да го оставят да слезе на тези нива... (майк сори ако съм ти сложил думи в устата)

          2008-9та имаше ликвидно засмукване колосално и после QE потече в системата и всички знаем къде отиде цената

          обърнете внимание, че в момента лихвите са 0 с елементи на отрицателни в дадени страни QE не е спирало, а само се увеличава дебита на тръбите с които вливат 'пари' във финансовата система....при това наливане ако считате, че доларът ще поскъпне 2-3 пъти спрямо златото... е доста смело очакване... ако ви се получи ще купувам и аз с вас!!!
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • И защо смятате колко долари са напечатани и ги приравнявате към злато , реално трябва да се вкара в сметката всичкият напечетан кеш от основни конвертируеми валути, а това са евро , британска лира , йена , ш. франк, канадски и автралийски долар.... При планините напечатан кеш в последните 10 години , ако злато беше етално за нещо си , освен фабрика за илюзии цената му би трябвало да е поне 20-30 хиляди долара ,. а тя не е .... А не е , защото реално няма пряка корелация между печатането на пари и цената на златото или по точно е минимална за да я отчитаме като фактор и щом се напечатали еди колко си долара , еди колко си трябва да стане златото , примерно цената на тоалетна хартия , баничка с боза , биг мак ,дюнер е в много по голяма степен обвързана с печатането на пари

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

              Ако познае тя кво да те правят хората които са взели сигурността ти за истинска стойност ?!
              Ми да се псуват хората, които са ме послушали! Да се псуват колко са прости, че са се доверили на някой глупак, а не са послушали рабирачите, които са им отваряли очите през цялото време!

              Ти нали затова си тука с 10 ника! Да им отваряш очите!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                Дано хората да те послушат, защото на тия цени, ще бъде зверска набутвация, ако купуват сега! Ако познаеш, който не е купил, трябва да те черпи яко!
                Ако познае тя кво да те правят хората които са взели сигурността ти за истинска стойност ?!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение

                  Написах ти преди време до край на тази година , малко над 1000 долара , а до края на другата под 1000 , 600 -700 долара.
                  Не,той е последна инстанця и смята ,че овцете като се юрнат към пропастта то е защото на дъното на тая пропаст има вечен живот !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение

                    Написах ти преди време до край на тази година , малко над 1000 долара , а до края на другата под 1000 , 600 -700 долара.
                    Дано хората да те послушат, защото на тия цени, ще бъде зверска набутвация, ако купуват сега! Ако познаеш, който не е купил, трябва да те черпи яко!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение


                      Защо ми даваш примери, които не са актуални към момента тогава????
                      Ще ги дават като са актуални, а няма да си смучеш от пръстите!!!

                      Твойто "просто за момента...", ми звучи като на царя "вервайте ми"! Голям си капацитет, но да видим кога ще стане както казваш! Така излиза!
                      Написах ти преди време до край на тази година , малко над 1000 долара , а до края на другата под 1000 , 600 -700 долара.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                        Недейте писа такива глупости - "рухване на частно-правните отношения". И тази тема е по активна от DAX и NYSE, кои пише тук ? Хората трябва да могат да получат съвет оттук, а не простотии.
                        Кое е простотия или не, не го решаваш ти! Аз простотиите ги скролирам! Just Simple! Нормално е в един форум да има всякакви!

                        Ще си позволя да те цитирам тука от DAX, в тази тема, та белкем на хората им светне какво е НЕ ПРОСТОТИЯ!

                        Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                        Криза, криза, ама пазарите не щат да падат, поне днес. Вече са сметнати кога се излиза от епидемията, кога стартират заводите.кога икономиката завърта. Ние не можем го сметна, ама големите инвестиционни банки, с математическите модели, със софтуерите, са го изчислили.
                        Last edited by X_Y; 30.03.2020, 14:39.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение

                          Няма противоречие , просто за момента не малко хора , вярват , че златото е панция срещу икономически шокове и затова не е рухнало и то , но когато осъзнаят , че са на път да станат като Мидас и тогава ще дойде и касапницата за златото ....

                          Защо ми даваш примери, които не са актуални към момента тогава????
                          Ще ги дават като са актуални, а няма да си смучеш от пръстите!!!

                          Твойто "просто за момента...", ми звучи като на царя "вервайте ми"! Голям си капацитет, но да видим кога ще стане както казваш! Така излиза!

                          Коментар


                          • Недейте писа такива глупости - "рухване на частно-правните отношения". И тази тема е по активна от DAX и NYSE, кои пише тук ? Хората трябва да могат да получат съвет оттук, а не простотии.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ria2020 Разгледай мнение

                              Няма противоречие , просто за момента не малко хора , вярват , че златото е панция срещу икономически шокове и затова не е рухнало и то , но когато осъзнаят , че са на път да станат като Мидас и тогава ще дойде и касапницата за златото ....
                              а дано ама надали това за касапницата

                              хората не могат да са равни.. съответно в някои от тях има повече ресурси (стойност)... и тази стойност трябва да се съхрани за поколенията или за 'после' ако искаш ...

                              земя, имоти, злато, технологии за производство, знания - това са все страни на една монета наречена стойност... докато земята, НИ, фабриките са активи, които не могат да се 'местят' .. златото (ака истинските пари) е сърханител на стойност, който може да се мести, а това не е за подценяване.

                              знанията(хората със знание) са също мобилни и това не е за подценяване.

                              нали не си представящ, че след нова година всички ще живеем в по 1 стая с по 2 сини рубашки и с дневна дажба...даже и ръководството... тогава пари , злато и други съхранители на стойност няма да са ни нужни.


                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                                Настана време разделно!

                                https://www.investor.bg/analizi/91/a...zdelno-301426/

                                Фалиралите правителства ще се опитат да правят каквото и да е докато обществата се гърчат!
                                Много хора са във филма, че думата "ЛИКВИДНОСТ" е панацея, НО не е!

                                Предстои пълното рухване на икономиката и рухване на ЧАСТНО-ПРАВНИТЕ, взаимоотношения!
                                Именно заради частно-правните взаимоотношения, иконокима се гради за години, но рухва за дни! И не само заради тях, де..... а цялостното изграждане на стопанските взаимовръзки, но темата е дълга......
                                Това не е като да си напечаташ парички на компютъра и да решиш, че ги имаш!

                                Един приятел ми беше разказвал как е стоял до една от известните БГ мутри и онзи обяснявал на приятелите си....

                                "Как да му дам парите, без договор, че той после ще ми каже:: Е**** се в г*** "

                                Нещата ги докараха до там, че вече и да имаш и да нямаш договор, важи само "Е**** се в г***"!
                                Първо това , което твърдиш , че ще стане няма да стане, не поне в близките 15-20 години, като свърши короната догодина най късно всичко тръгва по старо му , само дето правителствата ще са задлъжнели допълнителк , но не фатално примерно САщ ще се със 150 процента дълг към БВП , толкова ще стане в Еврозоната Not Great Not Terrible, .... Втоиро А и да стане не виждам как ще си го запазиш от отнемане от държавата или престъпници.

                                Коментар

                                Working...
                                X