IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не (2) ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

    Да, доу/голд 1:1 ...това се помни лесно
    Ми не е особено вярно, но има резон - златото, както Бацето е казвал (припомних си, ако не се бъркам в писача де), е инвестиционна стока, като всички останали. Корелациите обаче не са особено точни нито с долара, нито с дауто
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
      бай дъ дипс
      Много ти е дОбър английския .............
      И как купуваш '' диипсъ '' .......
      Реално ?
      При брокер ??
      В първия случай , няма да избиеш и спреда .............
      Във втория ............. ''може '' и да изкараш за една пържола от '' твойте ''

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

        За Дългосрочно съм писал 100500 пъти .....................
        Да, доу/голд 1:1 ...това се помни лесно

        Коментар


        • бай дъ дипс
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Ми ето, че можеш - мерси Не споделям на 100% мнението ти, но ми е интересно да го чуя. Аз също сичтам, че ще е надолу, но не много, после пак в рейндж. А дружеските бъзици са част от пейзажа, би следвало да си свикнал - не всички са злонамерени, когато се бъзикат - затова и съм си сложил такъв никнейм и не се обиждам на грухчо, уйчо и т.н. Част от пейзажа, както вече казах.
            успех с инвестициите
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              Ми аз те питам кОлтурно, ти ми отговаряш още по-кОлтурно и дискусията умрЕ в зародиш. като покосена от диадема вирус. Кажи си твоята тези, без значение дали е врачанска обителта, или е върмонтска - това е без значение
              Като е без значение ........ защо го вмъкваш в разговора
              Обичаш да говориш и казваш неща ............ без никакво значение ли ?????

              Значи ........ текущо ..........

              Или от тук - надолу ( без нов връх ) - не съм го дал на графиката - не ми се обозначава сега тази алтернатива ............
              Или - нов връх .......... до към 1720-40 и пак надолу .................





              За Дългосрочно съм писал 100500 пъти .....................
              Last edited by Correctively objective; 26.02.2020, 11:45.

              Коментар


              • Ми аз те питам кОлтурно, ти ми отговаряш още по-кОлтурно и дискусията умрЕ в зародиш. като покосена от диадема вирус. Кажи си твоята тези, без значение дали е врачанска обителта, или е върмонтска - това е без значение
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  Кажи, Баце, просветли ни от твоята Врачанка обител, кондоре на истината Интересно ми, питам, белким някой се отзове - за мен това е ултра дирижиран пазар и ще си остане такъв до края, т.е. непредвидим по никакъв начин и по-скоро вървящ в права линия с леки сутресения нагоре и надолу, без особена причина
                  E, kак да ти кажа , Груе , като не си задаваш въпросите правилно .................

                  Нито обръщенията са правилни , вежливи ............. нито предположените локации ..... ( един - двама са ме пращали там - дали не спите в еди креват )

                  Коя ли пък е и тая ......... '' Врачанка обител '' ..............

                  А и не четеш ( 100500 пъти съм го писал , )

                  А по натам .... е написано нещо , като .... нищо . Със хубави думи си написал : Знам , че нищо незнам ...........
                  ултра дирижиран пазар и ще си остане такъв до края, т.е. непредвидим по никакъв начин и по-скоро вървящ в права линия с леки сутресения нагоре и надолу, без особена причина
                  Има един съфорумец - Бертрам - той така се изразява , когато нещо му е '' ясно ''
                  Остава да прочета някъде , че и Берто е сърбофоб и русофоб + силен демократ (това съм го чел ) и ..... пасианса е готов .................
                  Last edited by Correctively objective; 26.02.2020, 11:16.

                  Коментар


                  • Кажи, Баце, просветли ни от твоята Врачанка обител, кондоре на истината Интересно ми, питам, белким някой се отзове - за мен това е ултра дирижиран пазар и ще си остане такъв до края, т.е. непредвидим по никакъв начин и по-скоро вървящ в права линия с леки сутресения нагоре и надолу, без особена причина
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      Аз все пак не разбирам как на фона на всичките изцяло положителни новини за златото, като срив по борсите, вируси, масова психоза и какво ли още не, златото втори ден не само не качва, ами си падна стабилно с 2% от върха? Що тъй бе, миме, нали е сейф хевън - сега, ако не се изстреля, за кога да го чакаме? Или и златото си се реди от големите манипулатори с екселските таблички, пък ние, цацата си чакаме нещо си и си разсъждаваме по обречеността си? Чакам смислен отговор що златото не се изстрелва последните два дни?
                      Щото .... съм го обяснявал 10500 пъти от няколко акаунта ( не по мое желание ) ..........
                      И сега ще останат и з н е н а д а н и редица ''бъгове '' и '' космонавти ''

                      Но ....... кой разбира и кой не разбира ..... кой прочел 2-3 статийки за пазарите и бърза да стовари тук ''знанията си ''

                      В друга тема прочетох , че едно от инвеститорчетата в гаражи (имоти ) СЕГА си закупило монетки ...... На 1680 $ ....

                      Е ...... какво да обясняваш на такива .............

                      В Природата има Равновесие .............. На 5 знаещи - 95 разбиращи

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                        В този поядък на мисли и имайки впредвид новия закон за регистрации на покупки на злато над 2000 евро след 01 01 2020 германците ги чака конфискация на метала.
                        О да неминуемо. Според мен конфискацията ще посевместна, като ще има отворени прозорци само в няколко държави./Офшорни зони за злато/ Най късно до 25 та и златният прозорец ще бъде затворен.

                        Коментар


                        • Аз все пак не разбирам как на фона на всичките изцяло положителни новини за златото, като срив по борсите, вируси, масова психоза и какво ли още не, златото втори ден не само не качва, ами си падна стабилно с 2% от върха? Що тъй бе, миме, нали е сейф хевън - сега, ако не се изстреля, за кога да го чакаме? Или и златото си се реди от големите манипулатори с екселските таблички, пък ние, цацата си чакаме нещо си и си разсъждаваме по обречеността си? Чакам смислен отговор що златото не се изстрелва последните два дни?
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                            О Маскендбала тепърва започва. Китай са аут от играта, В ЕС ще започне огромно увеличение на цените и загуба на покупателна способност на еврото, Германия ще понесе огромни нечовешки финансови загуби, Еврофондове край вероятно /То тази година ясно ама../, Британците отново показаха, че са най-големите играчи в Европа и могат да са лидер в Англосаксонския свят. Интересно общо взето.
                            В този поядък на мисли и имайки впредвид новия закон за регистрации на покупки на злато над 2000 евро след 01 01 2020 германците ги чака конфискация на метала.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                              Няма още костюмирани в хазмат в Брюксел....
                              О Маскендбала тепърва започва. Китай са аут от играта, В ЕС ще започне огромно увеличение на цените и загуба на покупателна способност на еврото, Германия ще понесе огромни нечовешки финансови загуби, Еврофондове край вероятно /То тази година ясно ама../, Британците отново показаха, че са най-големите играчи в Европа и могат да са лидер в Англосаксонския свят. Интересно общо взето.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                                Те не са в корелация със златото. Съвсем други фактори движат цената му.
                                Е например?

                                Коментар

                                Working...
                                X