IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

М+С хидравлик АД (MSH / MCH)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • кога е последният ден с дивидент тук ?
    "the trend is your friend until the end..."

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Ти кеширал тук или йок ?
      Както и да е, няма значение, знаеш сам какво да правиш.

      А някъде някой някому бе говорил за смяна на конете....



      Да ! При мен има и външен /вътрешен в съштност-сина/ фактор и се налага да вадя активи или смяна на конете, но и каретата и товара здрави, навреме и с цялост да пристигнат !!!!!
      От тук започнах преди Коледа - на Петров ден се коли най голямото пиле! Резултата е по долу, а и оставих за котило ~ 2800бр.
      За сега не знам кои ще са следващите .... бе знам си аз ама цар Пазар не даваааа

      Коментар


      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
        Тъй тъй , а за прибрали вложените над 14хилки и реализирали още тринадесет+ казваш търпение и дано имат шанса да се яхнат отново ако е рекъл Бог пазар
        Ти кеширал тук или йок ?
        Както и да е, няма значение, знаеш сам какво да правиш.

        А някъде някой някому бе говорил за смяна на конете....

        Коментар


        • Две големи хапки
          cool:

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            3-4% са си мижава работа за компания па била тя и блучип ( това последното никой не го оспорва..само с уточнението - като за бфб) с оценки като за неспирен 15-20+ % растеж. Т.е не добре, а супердобре оценена.
            Което обаче не отговаря на реалността, а дори и е обратен тренда за последните 5г.
            Ебитда е 1/4 по малка, а печалбата над 1/3.
            А и мажо гайдънса за идната година не е особено окуражителен, дори и фор ре си идва пак около 20.
            Предстои и вероятно намаляване на дивидента ,100% пейаут си е екстра, де не може да се случи всяка година.

            И аз споделям напълно мнението на 4д за тук. Просто не виждам особен ъпсайд потенциал на тия нива. И хич не ми се нрави риск/риорда.
            Но за купили дългосрочни на 2-2.5лв.при волатилност като за бонд си е добре.


            Тъй тъй , а за прибрали вложените над 14хилки и реализирали още тринадесет+ казваш търпение и дано имат шанса да се яхнат отново ако е рекъл Бог пазар

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Матю Стокс Разгледай мнение
              Като гледам, продажбите се очертават на +3.5%, а печалбата на +4.5%
              "Тенденцията", кайш а?
              3-4% са си мижава работа за компания па била тя и блучип ( това последното никой не го оспорва..само с уточнението - като за бфб) с оценки като за неспирен 15-20+ % растеж. Т.е не добре, а супердобре оценена.
              Което обаче не отговаря на реалността, а дори и е обратен тренда за последните 5г.
              Ебитда е 1/4 по малка, а печалбата над 1/3.
              А и мажо гайдънса за идната година не е особено окуражителен, дори и фор ре си идва пак около 20.
              Предстои и вероятно намаляване на дивидента ,100% пейаут си е екстра, де не може да се случи всяка година.

              И аз споделям напълно мнението на 4д за тук. Просто не виждам особен ъпсайд потенциал на тия нива. И хич не ми се нрави риск/риорда.
              Но за купили дългосрочни на 2-2.5лв.при волатилност като за бонд си е добре.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Матю Стокс Разгледай мнение
                Като гледам, продажбите се очертават на +3.5%, а печалбата на +4.5%
                "Тенденцията", кайш а?
                Ами на някои тенценциозно им се иска цената на акцията да е ниска за да могат да купуват, но истината е, че дружеството е добро и затова е и добре оценено ! А иначе тенденциите какви са, тук поне мениджмънта е прозрачен и редовно си дава прогнози за напред, който иска ги чете и взима под внимание, който не желае гадае

                Коментар


                • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                  Защото продажбите и печалбата падат последната година и тази година според мен тенденцията ще продължи
                  М+С Хидравлик АД обявява продажби за месец февруари 2016 година в размер на 7889 хил. лева и с натрупване от началото на годината в размер на 15360 хил. лева. Междинната неокончателна брутна печалба/загуба за месец февруари 2016 година е в размер на 1109 хил. лева и 2523 хил. лева с натрупване от началото на годината. М+С Хидравлик АД обявява прогноза за приходите от продажби през месец март 2016 година в размер на 8299 хил. лева и 23659 хил. лева с натрупване от началото на годината.
                  Като гледам, продажбите се очертават на +3.5%, а печалбата на +4.5%
                  "Тенденцията", кайш а?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
                    на мен пък ми е любопитно защо и тук след като компанията е добра, дивидент дават тоже, защо е паднала цената? някой има ли обяснение? не се оплаквам, ще си накупя да имам, но дори и новината за дивидент също не бутна нагоре...
                    След като има капитализация от 200 мил с тази печалба не знам какво очакваш ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vendetta89 Разгледай мнение
                      на мен пък ми е любопитно защо и тук след като компанията е добра, дивидент дават тоже, защо е паднала цената? някой има ли обяснение? не се оплаквам, ще си накупя да имам, но дори и новината за дивидент също не бутна нагоре...
                      защото печалбата е надолу с едни 20%
                      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                      Коментар


                      • Защото продажбите и печалбата падат последната година и тази година според мен тенденцията ще продължи

                        Коментар


                        • на мен пък ми е любопитно защо и тук след като компанията е добра, дивидент дават тоже, защо е паднала цената? някой има ли обяснение? не се оплаквам, ще си накупя да имам, но дори и новината за дивидент също не бутна нагоре...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение
                            няма фундамент за капитализация от 200 мил е различно от няма фундамент .
                            + 1

                            Новата балоно мания на БФБ са дивидентните и високо печелившите (в година-две да кажем, без това да се е превърнало в тенденция), което се ектраполира в цената и всички се набиват в тези акции - съответно цените им са шит.
                            Естествено, че МЦХ не струва повече от 2 лв., но въпросната тенденция е надула МЦХ до балооните цени, които наблюдаваме.
                            Bulls on BSE

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Матю Стокс Разгледай мнение
                              Какъв пазар, бе Здравко, ако беше нормален пазар, щеше да калкулира дивидента в цената, пък то - наопаки
                              На другата хидравлика цената вече е + дивидента, пък тука - нъц
                              Или новината потъна толкова, че тоя, дето продаде не я прочел
                              Пазар, друг път
                              Имах предвид, че колегата коментираше колко добре оценена е била компанията. Иначе те подкрепям напълно в мнението ти !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                                За да не спорим само ще кажа, че никой не е по голям от пазара ! Компанията е добре оценена и явно има защо, който я следи знае защо
                                Какъв пазар, бе Здравко, ако беше нормален пазар, щеше да калкулира дивидента в цената, пък то - наопаки
                                На другата хидравлика цената вече е + дивидента, пък тука - нъц
                                Или новината потъна толкова, че тоя, дето продаде не я прочел
                                Пазар, друг път

                                Коментар

                                Working...
                                X