IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Иде ми да си налея от сутринта... в работата...
    Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

    Коментар


    • Бой мИчета по дупета

      Коментар



      • ​​​

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

          Според мен отговор 1 е верният но да видим.
          а аз силно се надявам да НЕ Е 1та изброена от Полки, т.к. тогава ще имаме 2ри Еврохолд с тотално размит капитал.
          а при Химимпорт все пак все още има надежда/и и вяра в по-добро корпоративно управление. Да, те са бавни, не блестят прекалено много, не парадират и не разпространяват скандали. Те са просто работяги. Кофтито, че покрай работата си, тотално са забравили, че са и публична компания.

          на мен лично ми се иска ключът да е около No.3 и малко No.2

          пс: Полки, мерси за стегнатият съм-ъп на твоите предположения

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

            Oт къде ли може да им дойде музата??? И аз това се питам... Миналата година Химимпорт стана на 70 години, но никой не разбра това - нямаше фанфари, нямаше тържества и фойерверки. Мълчаха като риби

            След като 10 години поред декларираха, че няма да раздават дивидент, а ще се инвестира цялата печалба, изведнъж най-неочаквано обявиха, че предлагат дивидент за всички акции на ХИМ. И вече две поредни години го изплащат.

            След като толкова години декларираха, че цената на акцията не ги интересува изведнъж най-неочаквано сменят тактиката и по безкомпромисен начин показват, че намеренията им са сериозни.

            Първата причина която ми идва на ум е , че ще искат пари от пазара. Сега е момента за ново увеличение на капитала и може би това е крайната цел.

            Втората причина може да е, че всеки техен нов чуждестранен бизнес-партньор ги проучва и като ги види как ги оценява пазара (под 200 млн. евро преди нова година) разбират, че сериозно куца бизнеса на Химимпорт. Едно е да седнеш на масата на преговори със самочувствието, че компанията ти е оценена от пазара на 1 млрд.лв. (4,15-4,20 лв./акция) и е най-голямата на БФБ, а съвсем различно е чувството и самочувствието ти когато мега-гига-хипер холдинга струва по-малко от монтански завод за акумулатори например.

            Третата причина може да е, че наистина е възможно предколедната цена (1,66-1,70 лв./акция) да е твърде ниска оценка за това което седи зад дружеството и е най-нормално при наличие на кеш който няма къде по-разумно да се вложи да бъде вкаран тук с цел на по-късен етап да се реализира с подобаваща печалба на далеч по-висока цена.

            Това са първите три причини които ми идват на ум, но разбира се, както обикновенно се получава ключа е заровен някъде другаде, но след време нещата винаги стават ясни...
            Според мен отговор 1 е верният но да видим.

            Коментар


            • Тук нещата са като вица дето 4 играят карти и един кибик постоянно се обажда-пусни попа,не дамата .вземи му с асото....Накрая един от играчите му казал-като ги разбираш толкова много.седни на моето място и играй.Кибикът пита-ама вие на каква игра играете?
              На каква игра и кой играе-само те си знаят.От нас се иска-пуканки,кола,да гледаме мача и да викаме за нашите.
              Успех на всички и хим ъп,ъп,ъп 4лв.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
                ................ това е сигурно поне
                Шегуваш ли се
                Едно е сигурно - изненадата дава озключително предимство и трябва да си глупак за да не се възползваш от нея...
                Не подценявай хората - особено тези с пари и власт...
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

                  Jeka преди няколко дена го бях обяснил вече веднъж , но ...за теб още веднъж :
                  Критерите са такива ,че от 0 до 1,99 % никой не те отчита някъде.
                  И изведнъж след като минеш 2-та % според наредбата 16 на КФН изведнъж те забелязват.
                  Така ,че теоретично промяната може да бъде от 1,99 % до 2,74 % ,което практически е 1 797 347 акции.
                  Толкова акции минимум е купил за периода акционер ,който в момента има между 2 и 5 % от капитала.
                  Това е при предположение ,че става въпрос само за 1 акционер. А и в периода се включват и 2-та дена сетълмент .т.е периода включва 22 и 23.12.2017 г
                  И ако съпоставим данните от ЦД - там фри флота не се променя ,т.е. мажоритаря нито е купувал ,нито е продавал акции
                  ако всичко е така както си го написал то излиза, че най-рано април-май ще го прочетем в отчетите ...................... стига до края на март да не разпродадат, де

                  и периода на покупките, и бройките на купените акции не е случайно избран .............. тц тц тц
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение

                    Да, спомням си, че едните брояха 2 %, другите 5...Благодаря за пояснението - има логика.
                    Имам бегъл спомен, че преди години от ЦД имаше искрица надежда за повече инфо и се обявяваше ФФ-а. Но сега на сайта не откривам нищо?
                    мда, преди години имаше повече инфо от институциите, но промениха законите в интерес на големите и вече нищо сигурно не се знае...

                    мажо не трябва ли да даде уведомление до борсата, че са преминали 2% или само като закръглят 5-те процента ще го направят?

                    а мистър Керезов разлиства форума и се подхилква на нашите нефелни занимавки и напъни

                    мда
                    fuск the bеаr - give me the bееr

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
                      Явно радостта е сега за тези, които имаха железни нерви да държат ХИМИМПОРТ при дългогодишният спад от 2,40лв.
                      2,40 е само една много силна съпротива която се формира на няколко пъти през последните 7-8 години, но не може да не споменем 3,60 от пролетта на 2009 година когато емитираха привилегированите акции

                      също така не да се забравя на кои други ценови нива "раздаваха хартийките" ---> ХИМ-а стъпи на борсата на цена от 4 лв., а после емитира и нови акции на 11 лв.

                      така, че цената от 2,40 е силна съпротива, но в никакъв случай това не е тавана за акцията

                      Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
                      Сега и нещата се промениха. " БАТКО" изкупува масово и не разрешава цената да пада. Той има "ЦЕЛ" ( лошото е, че аз не я знам, но трябва да се съобразяваме с него, за да не страдаме, като разпродалите се колеги ). Едната цел за сега се вижда - има доказателства- ФФ намалява за кратко време. За дивидента ( може би ще даде голям дивидент и не иска да го дели с другите и за това да намалява ФФ ) и каква цена гони не знам!
                      не мисля, че мажо ще раздаде голям дивидент и заради това изкупува акциите си ..................... лесно можеш да сметнеш колко милиона му струва "операцията" до сега и колко ще вземе есента от дивидент

                      според мен АКО РАЗДАДАТ ДИВИДЕНТ (а може и да няма такъв - което няма да ме учуди), той ще е в порядъка на 6 ст. нето

                      е, разбира се, че, ако гласуват дивидент в порядъка на 1,00-1,50 лв./акция тогава настоящата офанзива ще е разбираема, но тогава пък ще привлекат много внимание върху себе си, ще трябва да отговарят на много въпроси, а групата не иска да излиза на светло по този начин ................ това е сигурно поне
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                        А може би точно това цели мажо,но откъде му дойде "музата" е въпроса.....?
                        Oт къде ли може да им дойде музата??? И аз това се питам... Миналата година Химимпорт стана на 70 години, но никой не разбра това - нямаше фанфари, нямаше тържества и фойерверки. Мълчаха като риби

                        След като 10 години поред декларираха, че няма да раздават дивидент, а ще се инвестира цялата печалба, изведнъж най-неочаквано обявиха, че предлагат дивидент за всички акции на ХИМ. И вече две поредни години го изплащат.

                        След като толкова години декларираха, че цената на акцията не ги интересува изведнъж най-неочаквано сменят тактиката и по безкомпромисен начин показват, че намеренията им са сериозни.

                        Първата причина която ми идва на ум е , че ще искат пари от пазара. Сега е момента за ново увеличение на капитала и може би това е крайната цел.

                        Втората причина може да е, че всеки техен нов чуждестранен бизнес-партньор ги проучва и като ги види как ги оценява пазара (под 200 млн. евро преди нова година) разбират, че сериозно куца бизнеса на Химимпорт. Едно е да седнеш на масата на преговори със самочувствието, че компанията ти е оценена от пазара на 1 млрд.лв. (4,15-4,20 лв./акция) и е най-голямата на БФБ, а съвсем различно е чувството и самочувствието ти когато мега-гига-хипер холдинга струва по-малко от монтански завод за акумулатори например.

                        Третата причина може да е, че наистина е възможно предколедната цена (1,66-1,70 лв./акция) да е твърде ниска оценка за това което седи зад дружеството и е най-нормално при наличие на кеш който няма къде по-разумно да се вложи да бъде вкаран тук с цел на по-късен етап да се реализира с подобаваща печалба на далеч по-висока цена.

                        Това са първите три причини които ми идват на ум, но разбира се, както обикновенно се получава ключа е заровен някъде другаде, но след време нещата винаги стават ясни...
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

                          Jeka преди няколко дена го бях обяснил вече веднъж , но ...за теб още веднъж :
                          Критерите са такива ,че от 0 до 1,99 % никой не те отчита някъде.
                          И изведнъж след като минеш 2-та % според наредбата 16 на КФН изведнъж те забелязват.
                          Така ,че теоретично промяната може да бъде от 1,99 % до 2,74 % ,което практически е 1 797 347 акции.
                          Толкова акции минимум е купил за периода акционер ,който в момента има между 2 и 5 % от капитала.
                          Това е при предположение ,че става въпрос само за 1 акционер. А и в периода се включват и 2-та дена сетълмент .т.е периода включва 22 и 23.12.2017 г
                          И ако съпоставим данните от ЦД - там фри флота не се променя ,т.е. мажоритаря нито е купувал ,нито е продавал акции
                          Да, спомням си, че едните брояха 2 %, другите 5...Благодаря за пояснението - има логика.
                          Имам бегъл спомен, че преди години от ЦД имаше искрица надежда за повече инфо и се обявяваше ФФ-а. Но сега на сайта не откривам нищо?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение



                            Разликата от 2.74 % са 6 566 307 акции.
                            Същевременно справка от другия сайт, за седмица повече търговия показва следното:




                            На ОТС има едни:
                            Историческа информация (изберете дата) Сегмент акции Premium
                            Борсов код Емитент Обем (лотове) Цена Оборот (лв.)
                            6C4 Химимпорт АД-София 120 000 1.800 216 000.00
                            6C4 Химимпорт АД-София 2 000 1.733 3 466.00
                            Та къде е разликата?
                            Нямам препоръки!
                            Jeka преди няколко дена го бях обяснил вече веднъж , но ...за теб още веднъж :
                            Критерите са такива ,че от 0 до 1,99 % никой не те отчита някъде.
                            И изведнъж след като минеш 2-та % според наредбата 16 на КФН изведнъж те забелязват.
                            Така ,че теоретично промяната може да бъде от 1,99 % до 2,74 % ,което практически е 1 797 347 акции.
                            Толкова акции минимум е купил за периода акционер ,който в момента има между 2 и 5 % от капитала.
                            Това е при предположение ,че става въпрос само за 1 акционер. А и в периода се включват и 2-та дена сетълмент .т.е периода включва 22 и 23.12.2017 г
                            И ако съпоставим данните от ЦД - там фри флота не се променя ,т.е. мажоритаря нито е купувал ,нито е продавал акции
                            Last edited by vale1; 11.01.2018, 00:51.

                            Коментар


                            • 28-12-2017 - Инструменти, отговарящи на изискванията на чл. 8, ал. 1, т. 1 от Наредба № 16 на КФН

                              Във връзка с разпоредбата на чл. 8, ал. 1, т. 1 от Наредба № 16 на КФН, на сесията, която ще се проведе на 29.12.2017 следните емисии финансови инструменти могат да служат за обезпечение при извършване на маржин покупки и къси продажби:

                              6C4 Химимпорт АД-София 134081.35 19 35.45 23.75
                              05-01-2018 - Инструменти, отговарящи на изискванията на чл. 8, ал. 1, т. 1 от Наредба № 16 на КФН

                              Във връзка с разпоредбата на чл. 8, ал. 1, т. 1 от Наредба № 16 на КФН, на сесията, която ще се проведе на 08.01.2018 следните емисии финансови инструменти могат да служат за обезпечение при извършване на маржин покупки и къси продажби:

                              6C4 Химимпорт АД-София 183693.70 19 66.95 21.01
                              Разликата от 2.74 % са 6 566 307 акции.
                              Същевременно справка от другия сайт, за седмица повече търговия показва следното:


                              Справка за резултатите ( период: от 26.12.2017 до 10.01.2018, търсене по компания CHIM - Химимпорт АД):
                              Сделки: 1 299
                              Обем (брой лотове): 1 730 638
                              Средна цена на лот: 1.916
                              Обем лева: 3 317 246.45
                              На ОТС има едни:
                              Историческа информация (изберете дата) Сегмент акции Premium
                              Борсов код Емитент Обем (лотове) Цена Оборот (лв.)
                              6C4 Химимпорт АД-София 120 000 1.800 216 000.00
                              6C4 Химимпорт АД-София 2 000 1.733 3 466.00

                              Та къде е разликата?
                              Нямам препоръки!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dim11 Разгледай мнение
                                Кво правите бре?
                                Бях готов да продам на 2 - 2.05, сега се чудя що не купих там.
                                Дааа до оня ден си мислих, що имам толкоз много от тоя шит , сега ми се струват малко.
                                А, питаш ли ги тези дето се разпродадоха преди нова година? Чудят се кога да влезнат, а то с всеки изминат ден акцията става все по-скъпа и по-скъпа! Питай и тези дето са вързани за СОФАРМА, а пък тя не мърда от 4,27лв. ( даже започна и да пропада под тази цена ) и няма развръзка с този голям продавач. Мъка и радост на БФБ има за всички играчи. Явно радостта е сега за тези, които имаха железни нерви да държат ХИМИМПОРТ при дългогодишният спад от 2,40лв. Сега и нещата се промениха. " БАТКО" изкупува масово и не разрешава цената да пада. Той има "ЦЕЛ" ( лошото е, че аз не я знам, но трябва да се съобразяваме с него, за да не страдаме, като разпродалите се колеги ). Едната цел за сега се вижда - има доказателства- ФФ намалява за кратко време. За дивидента ( може би ще даде голям дивидент и не иска да го дели с другите и за това да намалява ФФ ) и каква цена гони не знам!

                                Коментар

                                Working...
                                X