IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Химимпорт АД (CHIM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Колеги: снесоха вече остатъчен дивидент по старите привилегии ли? Ако не - кога ще сторят това - знаете ли?

    Не за мене питам, но ми е интересно да зная туй.
    Стандартната практика е да плащат в края на октомври.
    Мненията ми не са препоръка за търговия.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Колеги: снесоха вече остатъчен дивидент по старите привилегии ли? Ако не - кога ще сторят това - знаете ли?

      Не за мене питам, но ми е интересно да зная туй.
      http://www.x3news.com/download/?id=358267
      Събитията не винаги отговарят на очакванията!

      Коментар


      • Колеги: снесоха вече остатъчен дивидент по старите привилегии ли? Ако не - кога ще сторят това - знаете ли?

        Не за мене питам, но ми е интересно да зная туй.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Цкб-Сила и Цкб-скопие изчезнаха от конс.таблица, намирате ли ги поне в баланса на цкб

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Sashko Разгледай мнение
            Химимпорт е холдинг. За да расте трябва да растат дъщерните. Точка.
            Да расте Хим си трябват свежи пари ,сега е лято море почивки кви борси я виж на запад кво става

            Коментар


            • Химимпорт е холдинг. За да расте трябва да растат дъщерните. Точка.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                няма значение размера на портфейла - важни са само процентите профит в него
                Де да беше така.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                  Защото съм купил на 111 и ми се струва, че с ограничения ми финансов ресурс не тук му е мястото. Ако имаше повече ресурс е друго, но съм се набутал с ремонти, които за да връщат, трябва да завърша.
                  няма значение размера на портфейла - важни са само процентите профит в него
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение
                    Полки, в момента сте си лика прилика с Монтирания и индианеца. Моето мнение е, че апокалипсис няма да има и когато другите коригират тук ще летим нагоре.
                    мда , ще летим ............... ама на сън
                    fuск the bеаr - give me the bееr

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

                      Да разбирам че си продал декември и сега те е яд че нямаш още горе долу като Давидов от по-долу.
                      ех, как ме разкри бързо бързо ............... голуем си

                      Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                      Ти какво си правиш спестяванията в този момент?
                      нищо не правя в момента .................. последните 2 месеца нямам сделки

                      миналата година продадох всички акции в другите компании и всичко вложих в ХИМ

                      след това към края на юли направих едно репо и всичко вложих пак в ХИМ

                      след това през септември направих второ репо и пак купих акции на ХИМ

                      след това апелирах към мистър Керезов да дадат по-бързо дивидента за да купим на 1,20 , но те преведоха парите едва при 1,40 и пак ги вкарах тук

                      до нова година всичко беше добре, но през януари ролнах първото репо което сега оценявам като грешка

                      след това през март ролнах и второто репо

                      вече 7 месеца акцията не е мръднала нагоре и докато в началото правех някакви врътки, то последните седмици и месеци не отварям платформата за търговия ................. не отварям и форума...

                      заблуждавах се, че ще отчетат по-голяма печалба за 2016, че ще дадат по-голям дивидент, че ще кажат нещо съществено за компанията като цели и стратегия на ОСА, но явно си я карат както и преди...

                      Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                      и какво мислиш да ги правиш в близкото бъдеще?
                      първото решение което трябва да взема до 2 седмици е дали да затворя първото репо или отново да го ролна

                      септември ще решавам за второто репо

                      песимист съм за позицията и затова съм критичен ............... загубих вяра в химимпорт и до края на годината навярно ще се изнеса от тук
                      fuск the bеаr - give me the bееr

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                        просто рискуват и разчитат, че лихвите са ниски, а кеша е бол .................... затова купуват, бутат цената малко нагоре и гледат да се оттърват




                        щом нивото е ниско и съжаляваш, че нямаш повече --- защо не купиш повече?!?!?
                        Защото съм купил на 111 и ми се струва, че с ограничения ми финансов ресурс не тук му е мястото. Ако имаше повече ресурс е друго, но съм се набутал с ремонти, които за да връщат, трябва да завърша.

                        Коментар


                        • Полки, Моето мнение е, че апокалипсис няма да има и когато другите коригират тук ще летим нагоре.
                          Last edited by X_Y; 29.06.2017, 18:27.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                            щом 3,57% са тези супер много проценти за теб и това те задоволява значи всичко е "ток и жици" и нямаш дерт

                            поздравление
                            Да разбирам че си продал декември и сега те е яд че нямаш още горе долу като Давидов от по-долу. Аз купих преди точно един месец от тогава имам 5.16% капиталова и 2.95% дивидентна на път. Не знам колко инвестиции знаеш дето за 1 месец "работа" изкарват 7%. Аз съм съгласен че тази компания не е перфектна за инвестиране ама за разлика от други е доста ликвидна и не е нужно да чакаш 5 дена да се сключи сделка тук има по 30-тина сделки на ден и компанията често е най-търгуваната на SOFIX. Не мога да разбера защо си мислиш че хората не трябва да дивирсифицират примерно ?
                            http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                              щом 3,57% са тези супер много проценти за теб и това те задоволява значи всичко е "ток и жици" и нямаш дерт

                              поздравление
                              Полки, ако се запазят тенденциите на печалбата от тази година и раздавания като % дивидент, то догодина може да видим и над 10 ст. Не казвам, че ще стане така, но е абсолютно възможно. Ето една оптимистична нотка.

                              П.П. Коя е по-добрата алтернатива според теб? Ти какво си правиш спестяванията в този момент и какво мислиш да ги правиш в близкото бъдеще?
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

                                еми за мен са си достатъчно не съм орал не съм копал за тях
                                щом 3,57% са тези супер много проценти за теб и това те задоволява значи всичко е "ток и жици" и нямаш дерт

                                поздравление
                                fuск the bеаr - give me the bееr

                                Коментар

                                Working...
                                X