IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Добре. Да разсъждаваме. Убеден съм че някой път ще се окаже вярно. Въпросът е дали сега е настъпил този момент. Какво е необходимо за да се окаже вярно? Пазарът се прави от хора. машините също се програмират от хора. Доста умни хора като теб или Ив но все пак хора. Значи тези хора досега са постъпвали по един начин а сега трябва да очакваме да почнат да постъпват по друг начин. За да почнат да имат други действия, то те трябва да са сменили мисленето си. Смяташ ли че мисленето е променено? Ако виждаш променено мислене ще ми е много интересно да рабера в какво се състои промяната. Аз не я виждаам. За мен класическите страх и алчност продължават да движат пазара.
    Страхът и алчността винаги ще останат непроменени, всичко друго е различно. Ти си инвеститор в стойност и в нискорискови компании. За да имаш подобен вход е необходимо да има ликвидна криза, а днес ликвидна криза е несравнимо по-малко вероятна спрямо преди. В резултат всички нискорискови активи са повече от добре оценени, дори балонирани. И остават възможности само в тези, чиято справедлива стойност е крайно неясна и субективна. Те се люшкат от едната крайност в другата според доминиращото в момента настроение. А то също се мени много по-бързо от преди и причината е разминаването между реалната икономика и паричната политика. А това разминаване се засилва все повече, така че най-вероятно циклите на еуфория и паника ще стават все по-кратки и по-чести. И така докато нещо се промени наистина , тогава вече ще трябва да се адаптираме наново в новата среда.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
      А в последните 20-30 години? Смяташ ли, че теориите на Греъм са валидни и едва ли не трябва да им се дава роля на закони? Има толкова много нови променливи на пазара, които Греъм, ако беше жив, щеше да отрази, сигурен съм. И може би теориите му щяха да са доста различни.

      Фундаменталистите имат право да вярват в теориите и може би тези теории са правилни. Но за мене са прекалено опростени и не вземат предвид безброй новости.
      Дали щеше да ги промени? Последните 20 години има безброй примери на печеливши удари по тяхните теории. Само преди 6 години акциите бяха на 20% от сегашните си стойности. Това не е ли достатъчно доказателство че теорията им работи? Проблемът е че такива възможности идват доста рядко и е нужно търпение. Може би точно търпението е слабата страна на инвеститорите. Аз лично откак се помня винаги съм намирал по нещичко за да направя много пари за кратко време и с малък риск. Така съм се научил и засега няма причина да не вярвам че за в бъдеще пак ще излезе възможност. Ако няколко години не излезе пак няма да вярвам в промяната. просто ще сметна че вече съм остарял и не ставам за тази работа и ще се пенсионирам. То всъшност в известен смисъл вече съм пенсионер
      Нали знаете навремето как са играели бридж. Анонсирали са и са излизали да пушат, като са оставяли пажовете да изиграят играта. Смисълът за мен е да влезеш в правилният бизнес и в правилното време и да оставиш нещата да се развият в твоя полза. Пажа може и да обърка, но може и аз да объркам. Какъв е смисълът да мисля за разиграването и кой импас ще излезе и кой няма?
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        И какво да направим с тази информация?

        Ти какво правиш с нея?

        Възможно ли е наистина толкова мозъка ти да е промит или ме провокираш да говоря умишлено? Какъв Мишо е бизнеса на Бляк Рок? Какъв избор имат те...когато милиони хора си дават там личните кинти и сметките по 401 ? Не могат да ги държат кеш. Взимат си таксите за управление...и това че те са купили СП или каквото са купили трябва ли да означава че и аз трябва да купя и да го държа? Ако пзара падне какво правят те? Нищо. Клиента си носи риска. Все някога ще се вдигне. Имат ли избор? Пука ли им? Казваш ще си вземат парите хората ако нямат добри резултати...няма да си ги вземат защото както се представят те...така ще се представи и Vanguard, както и ще се представи пазара. Те ще си вземат таксата нали така?

        На теб в мозъка ти е само...Блак Рок, Бъфет и т.н а ти имаш толкова общо с тяхното инвестиране колкото аз с някой марсианец. Да не говорим че в единия случай става въпрос за нашите пари а в другия за парите на другите.


        Тази статия...относно управлението на твоите пари и за между другото не става. Тя става за обща култура да може да обясняваш на другите горе долу какво се случва и то евентуално от гледната точка на някой друг "книжен плъх" икономист който си взима парите да пише статии и да анализира. А в банките парите правят не анализаторите а трейдърите. Анализаторите са за това да създават икономическа среда къде нарочно къде случайно.И да печелят от ресърчи, статии и всякакви други глупости за които могат от някъде да вземат пари. Ако ти взимаш инвестицинно решения на база на тях значи си олетял рано или късно. Ако те познаваха нямаше да са анализатори ами трейдъри и вместо да взимат трохи от анализите си щяха да направят един хедж фонд и да направят милиони.
        Това показва увеличаващ се период на държане въпреки ВЧТ. ВЧТ скъсява времето на държане до няколко секунди, но ЕТФ го увеличава значително и средния резултат е 200 дни.

        Иначе френетична търговия между брокери и дилъри си е имало и преди сто години, само че не за милисекунди, а за малко повече време. Няма голяма разлика. Между другото, едно време манипулацията е била по-лесна по ред причини, включително поради липсата на бърза и достъпна за всички информация.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
          при никсите лихви и висока конвенксност (голема 4уствително кам лихвено увеле4ение) никои не иска кас тенор и високата дурациа е единствени на4ин да купут големите. дори никои имах проблеми да си пуснат емисиите.

          виж састо

          http://www.ft.com/cms/s/0/e86a211e-8...4112844fd.html

          http://www.stern.nyu.edu/sites/defau...con_034334.pdf
          Мерси, това се отнася да облигациите.

          Аз това го постнах главно за акциите.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
            Alonso, ако позволиш да се включа в дискусията. "Този път е различно", някой път ще се окаже вярно. Според теб не се ли случва промяна точно в този момент? А в последните 20-30 години? Смяташ ли, че теориите на Греъм са валидни и едва ли не трябва да им се дава роля на закони? Има толкова много нови променливи на пазара, които Греъм, ако беше жив, щеше да отрази, сигурен съм. И може би теориите му щяха да са доста различни.

            Технологиите разкатават всичко, до което се докоснат и то придобива абсолютно нов вид. Не виждам защо пазарите и фундаменталните теории да са имунизирани от това.

            Фундаменталистите имат право да вярват в теориите и може би тези теории са правилни. Но за мене са прекалено опростени и не вземат предвид безброй новости.
            Добре. Да разсъждаваме. Убеден съм че някой път ще се окаже вярно. Въпросът е дали сега е настъпил този момент. Какво е необходимо за да се окаже вярно? Пазарът се прави от хора. машините също се програмират от хора. Доста умни хора като теб или Ив но все пак хора. Значи тези хора досега са постъпвали по един начин а сега трябва да очакваме да почнат да постъпват по друг начин. За да почнат да имат други действия, то те трябва да са сменили мисленето си. Смяташ ли че мисленето е променено? Ако виждаш променено мислене ще ми е много интересно да рабера в какво се състои промяната. Аз не я виждаам. За мен класическите страх и алчност продължават да движат пазара.
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Alonso, ако позволиш да се включа в дискусията. "Този път е различно", някой път ще се окаже вярно. Според теб не се ли случва промяна точно в този момент? А в последните 20-30 години? Смяташ ли, че теориите на Греъм са валидни и едва ли не трябва да им се дава роля на закони? Има толкова много нови променливи на пазара, които Греъм, ако беше жив, щеше да отрази, сигурен съм. И може би теориите му щяха да са доста различни.

              Технологиите разкатават всичко, до което се докоснат и то придобива абсолютно нов вид. Не виждам защо пазарите и фундаменталните теории да са имунизирани от това.

              Фундаменталистите имат право да вярват в теориите и може би тези теории са правилни. Но за мене са прекалено опростени и не вземат предвид безброй новости.
              Last edited by Дебнем на замаушка; 24.03.2016, 14:20.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Защо по-добре Чарли?
                То няма голяма разлика. Имам въпрос към теб. Според Чарли,Греъм и Бъфет трябва да се инвестира в бизнес, който и идиот може да управлява, защото рано или късно ще го управлява идиот. Та смяташ ли, че твоите инвестиции могат да бъдат управлявани от идиот без да пострадат? Особено що се отнася до банки и биотехнологии?
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  The average maturity of a newly issued corporate bond has risen to 17 years from ten years in the 1990s, reflecting the attractions of borrowing for longer maturities when interest rates are low. The average holding period for a share of an S&P 500 firm is still a pitifully low 200 days, but that has doubled since 2008 and is comparable with levels a decade ago. The big fall was in the 1990s.

                  Intra-day churn by high-frequency trading programs accounts for about half of stockmarket turnover, according to Ana Avramovic of Credit Suisse. But that masks the rise of more stable investors. Large “passive” fund managers such as BlackRock and Vanguard have got much bigger in the past decade and their holding periods are indefinite. The average holding period of actively managed mutual funds, meanwhile, has risen to about two years. In 2000 it was closer to one.

                  http://www.economist.com/news/briefi...er-creed-speed
                  при никсите лихви и висока конвенксност (голема 4уствително кам лихвено увеле4ение) никои не иска кас тенор и високата дурациа е единствени на4ин да купут големите. дори никои имах проблеми да си пуснат емисиите.

                  виж састо

                  http://www.ft.com/cms/s/0/e86a211e-8...4112844fd.html

                  http://www.stern.nyu.edu/sites/defau...con_034334.pdf

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Имам предвид частта от графиката за 80-те години. Профит марджините падат, а пазарът тогава се вдига.
                    Като махнеш малко време след пукането на дот ком балона и 2008 -2009 пазарът винаги се вдига.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                      Философията е интерсна наука...ама дай да не я намесваме толкова във финансите.

                      Пазара е различен не заради QE то, населението и други бла бла... Пазара е различен защото играчите са различни, защото спеулацията е на първо място а истинското инвестиране е набутано в ъгъла, защото инвестирането в стойност почти няма смисъл и е напълно различно от преди 50 години . Сега се "инвестира" в "растеж" както е модерно ... и никой не му дреме за стойността..просто щото я няма. Пазара е различен защото ежедневно се търгува от компютри задвижвани от алгоритми с цел да изкарват повече пари а не с цел да инвестират бах анд холд. Преди повечето хора са купували дългосрочно акции и брокерите са правили кинти само от комисионни, сега всеки купува за да продаде с печалба .Пазара е различен защото навремето е нямало хедж фондове които цял ден да купуват и продават за своя сметка а са били само фондове ала Бъфет, Бляк рок и т.н Пазара е бил различен защото преди 50 години ЕТФ са били екзотика а сега са начин да правиш пари. А не нещата които на теб са ти в главата.

                      А относно страха, поне едни са били прави...тези 2007 година. И да ти кажа предпочитам да не съм прав с ралито от колкото да не съм прав 2007.

                      Миналото, изглежда безгрижно ако си влязал 2009 година - със сигурност. Ако обаче си влязал 2007 хич на мен не ми изглежда безгрижно да чакам 10 години да си върна парите. Може да не съм жив дори да съм най-заклетия фундаметалист.

                      Всички правят пари от спекула... осъзнай се по навреме според мен.
                      Най-опасните думи на борсата били : "Този път е различно" Помисли по този въпрос.

                      Снощи преди да си легна четох форума и ми развалихте съня. Доста време не можах да заспя да мисля кой как и защо така мисли и защо така действа. Другите горе-долу ги разбирам какво им е в главата но в твоите мисли не мога да вникна. Ти си може би единственият човек в този форум, който винаги е много убеден в правотата си. Действаш решително, отделяш много време и енергия и правиш успешни сделки. Дотук добре. Респект. Браво.Защо ти е обаче да ни "просветляваш" за успешната търговия? Какво ще спечелиш от това, ако както казваш те интересуват само кинти? Няма логика човек който търси винаги и по всяко време увеличаване на кинтите които притежава да отделя толкова време за да помага на другите. Добре, все пак и с това ще приема. Искаш да ни отвориш за дейтрейдинга. Нали си наясно, че ние нямаме твоите контакти и твоят достъп до информция. Дори и да ги имахме дали щяхме да сме готови да платим цената която плащаш ти? На 99% от хората тази цена им е непосилна. И аз имам приятели милиардери. Навремето тръгнахме заедно и те постигнаха много повече от мен. Но аз много добре знам на каква цена го постигнаха. Аз например дори и да бях склонен да я платя в никакъв случай нямаше да ми стигне капитала / енергията /
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • И какво да напарвим с тази информация

                        Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        The average maturity of a newly issued corporate bond has risen to 17 years from ten years in the 1990s, reflecting the attractions of borrowing for longer maturities when interest rates are low. The average holding period for a share of an S&P 500 firm is still a pitifully low 200 days, but that has doubled since 2008 and is comparable with levels a decade ago. The big fall was in the 1990s.

                        Intra-day churn by high-frequency trading programs accounts for about half of stockmarket turnover, according to Ana Avramovic of Credit Suisse. But that masks the rise of more stable investors. Large “passive” fund managers such as BlackRock and Vanguard have got much bigger in the past decade and their holding periods are indefinite. The average holding period of actively managed mutual funds, meanwhile, has risen to about two years. In 2000 it was closer to one.

                        http://www.economist.com/news/briefi...er-creed-speed
                        И какво да направим с тази информация?

                        Ти какво правиш с нея?

                        Възможно ли е наистина толкова мозъка ти да е промит или ме провокираш да говоря умишлено? Какъв Мишо е бизнеса на Бляк Рок? Какъв избор имат те...когато милиони хора си дават там личните кинти и сметките по 401 ? Не могат да ги държат кеш. Взимат си таксите за управление...и това че те са купили СП или каквото са купили трябва ли да означава че и аз трябва да купя и да го държа? Ако пзара падне какво правят те? Нищо. Клиента си носи риска. Все някога ще се вдигне. Имат ли избор? Пука ли им? Казваш ще си вземат парите хората ако нямат добри резултати...няма да си ги вземат защото както се представят те...така ще се представи и Vanguard, както и ще се представи пазара. Те ще си вземат таксата нали така?

                        На теб в мозъка ти е само...Блак Рок, Бъфет и т.н а ти имаш толкова общо с тяхното инвестиране колкото аз с някой марсианец. Да не говорим че в единия случай става въпрос за нашите пари а в другия за парите на другите.


                        Тази статия...относно управлението на твоите пари и за между другото не става. Тя става за обща култура да може да обясняваш на другите горе долу какво се случва и то евентуално от гледната точка на някой друг "книжен плъх" икономист който си взима парите да пише статии и да анализира. А в банките парите правят не анализаторите а трейдърите. Анализаторите са за това да създават икономическа среда къде нарочно къде случайно.И да печелят от ресърчи, статии и всякакви други глупости за които могат от някъде да вземат пари. Ако ти взимаш инвестицинно решения на база на тях значи си олетял рано или късно. Ако те познаваха нямаше да са анализатори ами трейдъри и вместо да взимат трохи от анализите си щяха да направят един хедж фонд и да направят милиони.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Философията е интерсна наука...ама дай да не я намесваме толкова във финансите.

                          Пазара е различен не заради QE то, населението и други бла бла... Пазара е различен защото играчите са различни, защото спеулацията е на първо място а истинското инвестиране е набутано в ъгъла, защото инвестирането в стойност почти няма смисъл и е напълно различно от преди 50 години . Сега се "инвестира" в "растеж" както е модерно ... и никой не му дреме за стойността..просто щото я няма. Пазара е различен защото ежедневно се търгува от компютри задвижвани от алгоритми с цел да изкарват повече пари а не с цел да инвестират бах анд холд. Преди повечето хора са купували дългосрочно акции и брокерите са правили кинти само от комисионни, сега всеки купува за да продаде с печалба .Пазара е различен защото навремето е нямало хедж фондове които цял ден да купуват и продават за своя сметка а са били само фондове ала Бъфет, Бляк рок и т.н Пазара е бил различен защото преди 50 години ЕТФ са били екзотика а сега са начин да правиш пари. А не нещата които на теб са ти в главата.

                          А относно страха, поне едни са били прави...тези 2007 година. И да ти кажа предпочитам да не съм прав с ралито от колкото да не съм прав 2007.

                          Миналото, изглежда безгрижно ако си влязал 2009 година - със сигурност. Ако обаче си влязал 2007 хич на мен не ми изглежда безгрижно да чакам 10 години да си върна парите. Може да не съм жив дори да съм най-заклетия фундаметалист.

                          Всички правят пари от спекула... осъзнай се по навреме според мен.
                          The average maturity of a newly issued corporate bond has risen to 17 years from ten years in the 1990s, reflecting the attractions of borrowing for longer maturities when interest rates are low. The average holding period for a share of an S&P 500 firm is still a pitifully low 200 days, but that has doubled since 2008 and is comparable with levels a decade ago. The big fall was in the 1990s.

                          Intra-day churn by high-frequency trading programs accounts for about half of stockmarket turnover, according to Ana Avramovic of Credit Suisse. But that masks the rise of more stable investors. Large “passive” fund managers such as BlackRock and Vanguard have got much bigger in the past decade and their holding periods are indefinite. The average holding period of actively managed mutual funds, meanwhile, has risen to about two years. In 2000 it was closer to one.

                          http://www.economist.com/news/briefi...er-creed-speed

                          Коментар


                          • Хайде пак прочети какво съм написъл

                            Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                            Ние говорихме за прайслайн, корелацията му с долара и защо изведнъж реши да продаваш.

                            А ГИЛД са в един куп съдебни спорове, ако прочетеш годишния им отчет.
                            Хайде пак прочети какво съм написъл.

                            А за Гилд не съм им чел годишния отчет. Гилд не ме интересува и съм го махнал от топ 50 те мои в момента в който Мерк изкараха алтернативното лекарство.
                            Ако стане 50 $ може и да го загледам...ако не да си блъска главата който иска с него какво ще стане.

                            Аз си изкарах процент и нещо от него...стига ми. Дори и смалкото пари с които го шортнах. Взех ли си парите..взех си ги...ей това е истината.Вие му мислете. Пазара ще ми даде друга възможност.

                            Коментар


                            • Ей това вече е много важно...

                              Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Имам предвид частта от графиката за 80-те години. Профит марджините падат, а пазарът тогава се вдига.
                              Ей това вече е много важно...80 те години...щом тогава е било така 90 % и сега ще е така.

                              Като не знаете какво да правите...се занимавате с глупости
                              Last edited by Iv_max; 24.03.2016, 13:27.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                                по добре се сасредото4ете варху Charlie Munger
                                Защо по-добре Чарли?

                                Коментар

                                Working...
                                X