IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво да уча - финанси или счетоводство?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Интересен факт е ,че хората в БГ трудно си намират работа с финанси и икономика.

    Коментар


    • От двете (финанси и счетоводство) аз бих заложила на финансите. Счетоводството е скучна работа. Те са нещо като историците, описват какви интересни дела са свършили всички останали. Доста рутинна работа и според мен в не малка степен затъпяваща

      Коментар


      • Дам IT сектора е много привлекателн. Има доста out source нати компании и реално ако ги разбираш нещата може да почнеш веднага добра работа. Незнам после с разтежа в кариерата как, дали имаш възможности да катериш или седиш дълго време на изходна позиция.

        Коментар


        • Програмиране...или друг тип инжинерство.... финансите са бош лаф работа, ако почнеш работа в банка след 2-та година ще си прережеш вените...

          Коментар


          • 95% счетоводство...но го учи с желание и практика (хвани се на работа в някоя читава счетоводна къща или практика в сериозна фирма) ..

            финансите са си финанси, но счетоводството е занаят, който ще те храни и ако си поне малко амбициозен(а) ще ти даде независимост няколко години след като започнеш практика.

            ако искаш да си 'импортант' с костюми, надувки, интриги, схеми, кариеризъм - тогава финансите са за теб.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Именно, на мен второто ми изглежда много по-логично, смислено и полезно.

              Коментар


              • Аз имам едно питане което е по темата.

                Ако приемем, че в курса по Корпоративни финанси се учи за варант, конвертируема облигация, и т.н. до колко има смисъл при положение, че всички инструменти освен акция в България са табу и едва ли за вбъдеще ще станат по-популярни.

                От тази гледна точка, питам не е ли по-добре да залагаш на счетоводството за да може да си намериш после по лесно работа и да трупаш стаж, пък финанси може да учиш колкото си искаш, но за тях в бг пазар за тях много не виждам.

                Коментар


                • в УНСС с матура не става. има изпит в 2 части. първа е тест български и математика. втора по избор между математика ,български, история , география и мисля икономика ама не съм сигурен за последния. виж сайта.

                  http://www.unwe.bg/

                  Коментар


                  • Аз съм 11 клас

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от selvie Разгледай мнение
                      Искам да ви попитам-искам да запиша да уча финанси и счетоводство,но мога ли да влезна с матура или ако имам приемен изпит какво точно ще включва?Благодаря,предварително
                      Ми няма да влезеш.Късно си сетил

                      Коментар


                      • Искам да ви попитам-искам да запиша да уча финанси и счетоводство,но мога ли да влезна с матура или ако имам приемен изпит какво точно ще включва?Благодаря,предварително

                        Коментар


                        • Абе колко трябва да си зле за да питаш в някакъв форум какво да учиш ?!!? Ми каквото искаш учи,където искаш го учи бе галфон ,кво занимаваш с простотиите и спама си тука някви глупсоти !!! Той не знай ,пикай ли му се или е гладен тръгнал да затормозява тука , акъл да иска !!
                          Ако аз съм твоят втори шанс - ще го пропилееш или ще го оползотвориш ?!?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от lookff Разгледай мнение
                            Наблюденията ми са, че в УНСС програмите са зле структурирани (тази по финанси не прави изключение), а преподаването куца. Т.е. нивото е ниско. В останалите университети обаче, нивото е отчайващо ниско.

                            Все пак, ако оставаш в България, за тази специалност няма по-добър избор от УНСС. Повечето студенти записали финанси са умни, талантливи и мотивирани, а средата е много важно нещо.
                            Най-добрия университет в България е УАСГ.... Но влизането там не става само с бирички в парка...
                            Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Ако ще е да се избяга от глада най-добре готвач, сладкар, хлебар
                              може и клошар. И те не са гладни даже, те просто са луди
                              The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                              не е препоръка

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Indipendent Разгледай мнение
                                Аз исках да попитам, тъй като казвате, че финансите в УНСС не стават (което ако е така, то УНСС като цяло не би трябвало да става), значи имате някакви впечатления... Та въпросът ми е за човек, решил да следва финанси, къде според вас би било най-добре да го направи?
                                Наблюденията ми са, че в УНСС програмите са зле структурирани (тази по финанси не прави изключение), а преподаването куца. Т.е. нивото е ниско. В останалите университети обаче, нивото е отчайващо ниско.

                                Все пак, ако оставаш в България, за тази специалност няма по-добър избор от УНСС. Повечето студенти записали финанси са умни, талантливи и мотивирани, а средата е много важно нещо.

                                Коментар

                                Working...
                                X