IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво да уча - финанси или счетоводство?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Eon Разгледай мнение
    Завърши едното и запиши другото като втора специалност.

    След това запиши едно ACCA или CFA или и двете и си готов.

    Дет се вика - гладен няма да останеш.
    Ако не е умрял дотогава от глад,да!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fl00d Разгледай мнение
      Здравейте. Студент съм във 2-ри курс в УНСС, направление "Финанси, счетоводство и контрол". След 2-ри курс трябва да си избера една от трите специалности. Колебая се между финанси и счетоводство.
      И двете специалности ми харесват, но счетоводството има доста предимства, например че се завършва малко по-лесно (следователно може би ще успея да си намеря целогодишна работа като помощник-счетоводител или да стажувам в банка, докато уча), а и, ако завърша счетоводство, мога да работя и в банка например. Разгледах някои обяви за работа в банковия сектор и ми направи впечатление, че много малко от тях искат дори икономическо образование, а тези, които искат такова, не уточняват по коя от двете специалности да е то. Разгледах автобиографиите на членовете на УС на някои банки и забелязах, че много малко от тях имат финансово образование. Друго предимство е, че като счетоводител мога да си отворя счетоводна кантора например, така че е възможно развитие.
      След като с диплома по счетоводство мога да работя всичко, което работи някой с финансово образование, има ли смисъл да уча финанси? Като съдя по обявите за работа, заключих, че за работодателите опитът е по-важен от специалността на образованието, затова възнамерявам през 2-рия семестър на тази година да започна по някаква стажантска програма някъде. Първо обаче искам да разуча как стоят нещата и да реша коя от двете специалности да уча.
      Какви са перспективите на счетоводно и финансово образование след завършването ми? Колко горе-долу са заплатите?
      Надявам се хората с опит в тази сфера да ми помогнат.
      Еххххх, защо нямаше форуми едно време......

      Щях да създам тема:
      Девствен съм. Коя да на*ба първа > Русата или брюнетката?
      Last edited by anon6706; 23.09.2011, 17:32.

      Коментар


      • Завърши едното и запиши другото като втора специалност.

        След това запиши едно ACCA или CFA или и двете и си готов.

        Дет се вика - гладен няма да останеш.
        Мнението има аналитичен характер и НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА препоръка за ВЗИМАНЕ на инвестиционно решение!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fl00d Разгледай мнение
          Здравейте. Студент съм във 2-ри курс в УНСС, направление "Финанси, счетоводство и контрол". След 2-ри курс трябва да си избера една от трите специалности. Колебая се между финанси и счетоводство.
          И двете специалности ми харесват, но счетоводството има доста предимства, например че се завършва малко по-лесно (следователно може би ще успея да си намеря целогодишна работа като помощник-счетоводител или да стажувам в банка, докато уча), а и, ако завърша счетоводство, мога да работя и в банка например. Разгледах някои обяви за работа в банковия сектор и ми направи впечатление, че много малко от тях искат дори икономическо образование, а тези, които искат такова, не уточняват по коя от двете специалности да е то. Разгледах автобиографиите на членовете на УС на някои банки и забелязах, че много малко от тях имат финансово образование. Друго предимство е, че като счетоводител мога да си отворя счетоводна кантора например, така че е възможно развитие.
          След като с диплома по счетоводство мога да работя всичко, което работи някой с финансово образование, има ли смисъл да уча финанси? Като съдя по обявите за работа, заключих, че за работодателите опитът е по-важен от специалността на образованието, затова възнамерявам през 2-рия семестър на тази година да започна по някаква стажантска програма някъде. Първо обаче искам да разуча как стоят нещата и да реша коя от двете специалности да уча.
          Какви са перспективите на счетоводно и финансово образование след завършването ми? Колко горе-долу са заплатите?
          Надявам се хората с опит в тази сфера да ми помогнат.
          Квото и да завършиш в кръжока
          най-вероятно е УФСЪРИН да станеш
          --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
          http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

          Коментар


          • Първоначално изпратено от stkv Разгледай мнение
            Добрите ц не спират да се учат. Основата на добрият трейдър е прагматичното мислене и вярата в себе си, а не някакви теории или дипломи. Предимство е да ги знаеш, но всичко се учи сам. Ако тези теории бяха отговора на всичко, Scholes и Merton нямаше да позволят на LTCM да се случи..

            Но се отнасяме тук. Темата на момчето няма нищо общо с трейдъритрейдъри, поне така както я е задал.

            heheh LTCM немало да има без тех. тва са глупостите на трейдърите. всека теориа има flaws, важно е да ги разбираш. да не мислиш 4е опциите дето ги купуваш по друг на4ин се праисват?. 4е и трейдърите верват в некви теории. нали половината 4ертаиат некви ветрила и МА200 и 50?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
              така е, но е по хубава да има елементарно образование кадето е нуа4ил кои sa Black & Scholes и сто е туи опциа вместо да носи пици. не 4е тва е гарант за барзо забогатиаване в сравнение с този които нема, но дава неква основа...
              Добрите трейдъри не спират да се учат. Основата на добрият трейдър е прагматичното мислене и вярата в себе си, а не някакви теории или дипломи. Предимство е да ги знаеш, но всичко се учи сам. Ако тези теории бяха отговора на всичко, Scholes и Merton нямаше да позволят на LTCM да се случи..

              Но се отнасяме тук. Темата на момчето няма нищо общо с трейдъри, поне така както я е задал.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от stkv Разгледай мнение
                За съжаление, за трейдъри няма училища. Тук става въпрос просто за финансист.
                така е, но е по хубава да има елементарно образование кадето е нуа4ил кои sa Black & Scholes и сто е туи опциа вместо да носи пици. не 4е тва е гарант за барзо забогатиаване в сравнение с този които нема, но дава неква основа...

                Коментар


                • За съжаление, за трейдъри няма училища. Тук става въпрос просто за финансист.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                    4овека пита на за тарговец или trader a за финансист.
                    Правилно! Нали и фермерите ползват услугите на счетоводители и банки А и не пречи като си с финансово образование да станеш и успешен трейдър, все пак

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                      е за да сабере практика требва да има минимално образование- ина4е кои сте му даде практика
                      Ами, аз имам и двете специалности - и финанси и счетоводство. Аз не знам колко практично е било счетоводството, но финасовите класове имат съвсем малко приложение в реалния свят. Просто нещата не са като учебник. Струва ми се, че със счетоводството това не е така.

                      Както и да е, всичко си е до човека. Доколкото имаш желание и се трудиш, може да станеш всеки, каквото и образование да имаш.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                        Имам познат, който е завършил техническия университет. Същия търгува на БФБ и за последните 6 години има доходност над 500%. Убеден съм обаче, че по-добър "финансист" от тези с диплома от УНСС, но е малко вероятно да го вземат в някой фонд примерно... нали няма диплома за финансово образование или пък един друг мой познат, който гледа слънчоглед и е само със средно, но това не му пречи да бъде добър "бизнесмен" и да прави по 150 000 лева на година...

                        Та така....

                        4овека пита на за тарговец или trader a за финансист.

                        Коментар


                        • Имам познат, който е завършил техническия университет. Същия търгува на БФБ и за последните 6 години има доходност над 500%. Убеден съм обаче, че по-добър "финансист" от тези с диплома от УНСС, но е малко вероятно да го вземат в някой фонд примерно... нали няма диплома за финансово образование или пък един друг мой познат, който гледа слънчоглед и е само със средно, но това не му пречи да бъде добър "бизнесмен" и да прави по 150 000 лева на година...

                          Та така....
                          Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Колега,

                            имаш Лично Съобщение.

                            п.с. написъл съм ти в пощата на инвестор-а.

                            Първоначално изпратено от fl00d Разгледай мнение
                            ...
                            Мнението ми не е препоръка!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от stkv Разгледай мнение
                              Ако ичиш финанси, финансист няма да станеш. За това пътят е реалната практика. Но виж ако учиш счетоводство, счетоводител може да станеш. Според мен обаче няма голяма разлика.

                              е за да сабере практика требва да има минимално образование- ина4е кои сте му даде практика

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                                Доктор 4еркезов сте ти помогне
                                Да, добрият доктор винаги помага!
                                Все пак той е звезден лъч и светлина.
                                Custodite sortem vestram

                                Коментар

                                Working...
                                X