IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво да уча - финанси или счетоводство?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
    На българския частник му се ще някой да му работи ангария.Да духат супата.И разбира се че е по добре 800кинта в държавна фирма отколкото 1000 в частна.В държавната имаш отпуск осигуряват те върху истинската заплата и има осем часов работен ден.
    Знам си аз... Рано или късно всички ще оцените какво правеше за вас държавата по време на социализма!
    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

    Коментар


    • В частна фирма ще бачкам само ако е моя.Ратай не съм бил и никога няма да бъда.Не желая да работя за хора които не спазват законите в страната и се правят на тарикати.Когато станат коректни може и да помисля.Давали били повече пари я не ме разсмивайте.Да сте видели частник да осигурява върху истинските доходи да спазва осемчасов работен ден да плаща извънреден труд празнични.Да пуска служителите си в платен отпуск.На българския частник му се ще някой да му работи ангария.Да духат супата.И разбира се че е по добре 800кинта в държавна фирма отколкото 1000 в частна.В държавната имаш отпуск осигуряват те върху истинската заплата и има осем часов работен ден.При частника се работи и в събота а през седмицата поне по 9 часа и половина.Отпуска когато той реши а не когато трябва на работника.Айде сметнете къде се вземат повече пари.Да не говорим че те осигурява на 500 а другите на ръка.

      Коментар


      • Държавната заплата се получава повечко пъти в годината в сравнение с тази в частния сектор. Та..не е само до размера на заплатата, а и колко пъти я получаваш.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
          Въпрос на гледна точка е това, което казваш... Познавам супер интелигентни и кадърни хора, които обаче работят на държавна работа за около 500-600 лева просто, защото се чувстват сигурни за доходите си, но живеят бедно. Направило ми е впечатление, че малкия но сигурен доход много повече е желан от хората... Даже имам една позната която още 2007 година напусна частна фирма, където взимаше 1000 лева и отиде на държавна работа за около 800 само защото държавната работа била по-сигурна. Не знам това правилно ли е или не... За мен обаче не е !!!

          Та така...
          Сигурността дава предвидимост и възможност за планиране, а предвидимостта сама по-себе си вдига качеството на живота. И без нищо друго да се променя при смяна на работата. А разликата между 1000 и 800 е само 200 лева. Което, ако наистина е намирала работата в частната фирма за достатъчно несигурна и никаква цена за повече сигурност.

          А тези които са на държавна работа в повечето случай си казват основната заплата, като се добавят и различните допълнителни възнаграждения - които поне взимаха до скоро то тези 500-600 лева си стават 800. А 1000 натоварени със стрес и несигурност или 800 но с минимум стрес и несигурност, ами 1000 та губят веднага.

          Коментар


          • Ами то финансите се включват във счетоводството.....
            http://www.dukascopy.com/traderconte...g&trader=men79

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Риска при инжерени специалности е прекалено голям с други думи. За да има наплив за инженери би трябвало над половината инженери да взимат по над 5 бона. За да се оправдае поемания от тях риск да работят за силно ограничен кръг работодатели.
              Въпрос на гледна точка е това, което казваш... Познавам супер интелигентни и кадърни хора, които обаче работят на държавна работа за около 500-600 лева просто, защото се чувстват сигурни за доходите си, но живеят бедно. Направило ми е впечатление, че малкия но сигурен доход много повече е желан от хората... Даже имам една позната която още 2007 година напусна частна фирма, където взимаше 1000 лева и отиде на държавна работа за около 800 само защото държавната работа била по-сигурна. Не знам това правилно ли е или не... За мен обаче не е !!!

              Та така...
              Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • Риска при инжерени специалности е прекалено голям с други думи. За да има наплив за инженери би трябвало над половината инженери да взимат по над 5 бона. За да се оправдае поемания от тях риск да работят за силно ограничен кръг работодатели.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                  Само за сравнение... Един мой приятел - конструктор работеше за Тайсей (компанията, която строеше част от метрото)... Взимаше по 15 000 лева на месец. Преди това пък работеше на частна практика и си докарваше по около 10 000 на месец. Силно се съмнявам един счетоводител или финансист да може и 20% от това да си докарва...
                  Един - инженерни специалности завършват хиляди. сигурен съм че много повече от Един завършили икономически специалности си докарват също по толкова

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Съвсем естествено хората избягват инженерните специалност, а се насочват към икономика. Потенциалните работни места с която и да е инженерна специализация са прекалено ограничени. При възможен избор между не повече от 5-6 работни места, и то ако е готов да променя мястото си на живот е лек хазарт да се губи време в подобно учене.

                    Дори само заради това че особено ако пък дадена инженерна специалност е прекалено тясно специализирана, то завършилия напрактика ще се превърне в крепостен на съответната фирма в която започне работа. Ще му е невъзможно да я смени или пак ако загуби работата си ще срешне значителни трудности в намирането на нова по специалността.

                    За това и аз лично не разбирам подобен избор. Сам да си режеш възможностите. Ок може би ако завършват в Германия и да си остават там има смисъл. Но да се учи инженерство в България те обрича да бъдеш изцяло зависим от работодатели често с феодален манталитет.
                    Само за сравнение... Един мой приятел - конструктор работеше за Тайсей (компанията, която строеше част от метрото)... Взимаше по 15 000 лева на месец. Преди това пък работеше на частна практика и си докарваше по около 10 000 на месец. Силно се съмнявам един счетоводител или финансист да може и 20% от това да си докарва...

                    А освен това, защото 99% от хората под финансист разбират нещо, като инвеститор... Защо си мислите, че примерно инженерите не цЪкат на борсата или пък не правят различни инвестиции...
                    Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                    Коментар


                    • математика

                      Коментар


                      • Съвсем естествено хората избягват инженерните специалност, а се насочват към икономика. Потенциалните работни места с която и да е инженерна специализация са прекалено ограничени. При възможен избор между не повече от 5-6 работни места, и то ако е готов да променя мястото си на живот е лек хазарт да се губи време в подобно учене.

                        Дори само заради това че особено ако пък дадена инженерна специалност е прекалено тясно специализирана, то завършилия напрактика ще се превърне в крепостен на съответната фирма в която започне работа. Ще му е невъзможно да я смени или пак ако загуби работата си ще срешне значителни трудности в намирането на нова по специалността.

                        За това и аз лично не разбирам подобен избор. Сам да си режеш възможностите. Ок може би ако завършват в Германия и да си остават там има смисъл. Но да се учи инженерство в България те обрича да бъдеш изцяло зависим от работодатели често с феодален манталитет.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                          Бъдещите перспективни специалности са: Заварчик, Машинен инженер, Корабен инженер, Агроном, минен инженер и всякакви тесни специализации от реалната икономика...

                          Аман от счетоводители, финансисти и т.н. Като реки са... и 90% представа си нямат дори за какво за какво са учили. За 500 лева, ако се уредят в бъдеще ще е добре. Знам една фирма, която си нае агроном от Германия за някаква фантастична сума просто, защото в България няма такива тесни специалисти. Един добър агроном или добър минен инженер може да си докарва поне по 3000 на месец... Ама нали мама и тате искат "Елитарна" професия за детето. Те всички влезнаха в елита вече, ама не остана кой да копа картофите... Е за това тия дето ги наричате глупаци или селяни ще имат повече пари от вас... Примери бол мога да дам.

                          Ама по-добре счетоводител на 500 лева заплата, отколкото минен инженер на 3000 налЕЕЕ !!!
                          To oт всяко дърво инженер не става.Требе учене протоколи упражнения и не мое се бяга.Също перспективно е авиоинженери и енергийни инженери.Аз не познавам безработен инженер и такъв дето се оплаква че са му малко парите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                            ..добавям: технолози в хран. индустрия, зооинженери, специалисти по хидромелиорация
                            и т.н.
                            +1000

                            Обзалагам се обаче, че 95% от четящите този форум дори не знаят какво е това чудо хидромелиоративно строителство...
                            Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                            Коментар


                            • ..добавям: технолози в хран. индустрия, зооинженери, специалисти по хидромелиорация
                              и т.н.

                              Коментар


                              • Бъдещите перспективни специалности са: Заварчик, Машинен инженер, Корабен инженер, Агроном, минен инженер и всякакви тесни специализации от реалната икономика...

                                Аман от счетоводители, финансисти и т.н. Като реки са... и 90% представа си нямат дори за какво за какво са учили. За 500 лева, ако се уредят в бъдеще ще е добре. Знам една фирма, която си нае агроном от Германия за някаква фантастична сума просто, защото в България няма такива тесни специалисти. Един добър агроном или добър минен инженер може да си докарва поне по 3000 на месец... Ама нали мама и тате искат "Елитарна" професия за детето. Те всички влезнаха в елита вече, ама не остана кой да копа картофите... Е за това тия дето ги наричате глупаци или селяни ще имат повече пари от вас... Примери бол мога да дам.

                                Ама по-добре счетоводител на 500 лева заплата, отколкото минен инженер на 3000 налЕЕЕ !!!
                                Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X