IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво да уча - финанси или счетоводство?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Половината българи са завършили право и икономика. Въпреки това съдебната ни система и икономиката ни не стават за нищо.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Ако ще е да се избяга от глада най-добре готвач, сладкар, хлебар
      е то и фермер няма гладен ... и Азис не е отслабнал като гледам , но счетоводителя е в основата на нещата и ако си амбициозен може после да станеш какъвто си пожелаеш, защото ЩЕ ЗНАЕШ КАК
      а за финансиста мога да дам пример с "Вълкът на Уолстрийт" днеска има утре нема

      Коментар


      • няма значение кво ше учиш, след първата или втората година си бии шута завинаги от тук и зарязвай всичко. ако нямаш натрупан капитал от предците си и ще започваш сам да пориш напред ич и не си мисли че ще станеш шеф на Газпром, ше копаш до 35 и ще се сетиш за тоя форум

        Коментар


        • Първоначално изпратено от soskov Разгледай мнение
          гладен счетоводител няма
          Ако ще е да се избяга от глада най-добре готвач, сладкар, хлебар

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Учи каквото те кефи.

            Но Гойков е прав - счетоводителите само помагат на финансистите да станат богати.
            гладен счетоводител няма

            Коментар


            • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
              heheh LTCM немало да има без тех. тва са глупостите на трейдърите. всека теориа има flaws, важно е да ги разбираш. да не мислиш 4е опциите дето ги купуваш по друг на4ин се праисват?. 4е и трейдърите верват в некви теории. нали половината 4ертаиат некви ветрила и МА200 и 50?
              Аз не знам хората, които цитираш, колко са трейдъри ( и колко успешни трейдъри). Аз говорих, че няма рецепта за добър трейдър.

              Не искам да кажа,че е добре нищо да не знаеш, напротив, добре е да знаеш, колкото се може повече, но е още по-важно да знаеш какво не знаеш. Това е дори по-важно, от това какво знаеш. Мое лично мнение.

              Коментар


              • Учи каквото те кефи.

                Но Гойков е прав - счетоводителите само помагат на финансистите да станат богати.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
                  Не съм ти чел въпроса защото съм зает човек! Ако имаш малко ум, ще ме послушаш! Запиши аграрна дисциплина! Всеки 3ти простак в България е счетоводител или икономист!
                  хахаххах точно, куцо и сакато записва
                  право, журналистика, икономика ...
                  от сега се усеща липсата на инж

                  Коментар


                  • А по темата, препоръчвам финанси! Не познавам нито един счетоводител милионер.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                      така е, но е по хубава да има елементарно образование кадето е нуа4ил кои sa Black & Scholes и сто е туи опциа вместо да носи пици. не 4е тва е гарант за барзо забогатиаване в сравнение с този които нема, но дава неква основа...
                      Да, Black & Scholes са важни, но не на последно място е запознаването с Jack Daniels и Jim Beam, също!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fl00d Разгледай мнение
                        Здравейте. Студент съм във 2-ри курс в УНСС, направление "Финанси, счетоводство и контрол". След 2-ри курс трябва да си избера една от трите специалности. Колебая се между финанси и счетоводство.
                        И двете специалности ми харесват, но счетоводството има доста предимства, например че се завършва малко по-лесно (следователно може би ще успея да си намеря целогодишна работа като помощник-счетоводител или да стажувам в банка, докато уча), а и, ако завърша счетоводство, мога да работя и в банка например. Разгледах някои обяви за работа в банковия сектор и ми направи впечатление, че много малко от тях искат дори икономическо образование, а тези, които искат такова, не уточняват по коя от двете специалности да е то. Разгледах автобиографиите на членовете на УС на някои банки и забелязах, че много малко от тях имат финансово образование. Друго предимство е, че като счетоводител мога да си отворя счетоводна кантора например, така че е възможно развитие.
                        След като с диплома по счетоводство мога да работя всичко, което работи някой с финансово образование, има ли смисъл да уча финанси? Като съдя по обявите за работа, заключих, че за работодателите опитът е по-важен от специалността на образованието, затова възнамерявам през 2-рия семестър на тази година да започна по някаква стажантска програма някъде. Първо обаче искам да разуча как стоят нещата и да реша коя от двете специалности да уча.
                        Какви са перспективите на счетоводно и финансово образование след завършването ми? Колко горе-долу са заплатите?
                        Надявам се хората с опит в тази сфера да ми помогнат.


                        Не съм ти чел въпроса защото съм зает човек! Ако имаш малко ум, ще ме послушаш! Запиши аграрна дисциплина! Всеки 3ти простак в България е счетоводител или икономист!
                        Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                        Коментар


                        • Няма много голямо значение какво ще завършиш, важно е след това да започнеш в добра фирма. Ако искаш да си счетоводител или добър финансист във фирма или банка, трябва да минеш през Биг4 и да "слугуваш" 2 или 3 годинки в одита, след което отиваш в мултинационална компания или банка, и оттук нататък зависи от личностните ти качества. Иначе може да блъскаш вовеки в някой бак-офис, и така и нищо да не направиш.

                          Финансите в УНСС са пълен боклук, счетоводството поне може да те научи на някои основни положения.

                          Най-важното е да научиш някой друг език. Английския вече всеки го говори, трябва ти поне немски или френски още, или пък руски или китайски

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Itrade Разгледай мнение
                            Мани ги тея алабализми ,ходи да учиш за зaварчик !
                            +++++

                            Коментар


                            • Мани ги тея алабализми ,ходи да учиш за зaварчик !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                                Фалирал счети няма, но финансисти-бол...
                                ) абсолютно
                                Звукозаписно студио

                                Коментар

                                Working...
                                X