IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оптимизъм на БФБ (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Обрат! От Чехия долетя грандиозна новина за продажбата на ЧЕЗ и Гинка Върбакова


    Според чешкото издание "Лидове новини" енергийната компания ЧЕЗ работи по осъществяване на сделката за продажба на своите активи в България на дружеството "Инерком". Главният редактор на чешкото издание Веселин Вачков посочи, че в края на ноември предстоят събрания на българските дружества, на които може да бъдат сменени Надзорният съвет и одитът на компаниите.

    Прочети повече в Blitz.bg


    Last edited by mibova; 05.11.2018, 17:00.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

      обади се в някои ИП и питай за марджин или къси продажби, ще ти кажат че за сега не работят тези неща и могат да ти предложат репо сделка на цената на бърз кредит, а може и по-скъпо
      Именно !Вероятно проблема не е в системата Xetra ,а в нежеланието от страна на ИП-тата.За да предлагат услугата вероятно им е необходим някакъв по-сериозен финансов ресурс или има др. ограничителни спънки

      Коментар


      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

        Тука пише че има възможност за къси продажби.....
        http://www.infostock.bg/infostock/co...-emisii-aktsii
        обади се в някои ИП и питай за марджин или къси продажби, ще ти кажат че за сега не работят тези неща и могат да ти предложат репо сделка на цената на бърз кредит, а може и по-скъпо
        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
          започвам да чета инвестора днес .. и от една тъпа новина ...

          https://www.investor.bg/novini-i-ana...comment-newest

          на друга ...

          https://www.investor.bg/bloomberg-tv...stypka-271249/

          как може този красавец да е поканен въбще за интервю !!!!

          БФБ е само за затваряне на позиции и шорт, който го няма !!!! Алоооо БФБ - XETRA що не предлага и къъъъъси ??

          Направо излизам от БФБ орбитата, че не ми действа добре ...
          Тука пише че има възможност за къси продажби.....
          http://www.infostock.bg/infostock/co...-emisii-aktsii

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа Разгледай мнение
            Днес защо така имам усещането че БФБ-то ще почервенее отново
            Може ли да спреш малко да споделяш за усещанията си.....всички ги научихме?!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
              започвам да чета инвестора днес .. и от една тъпа новина ...

              https://www.investor.bg/novini-i-ana...comment-newest

              на друга ...

              https://www.investor.bg/bloomberg-tv...stypka-271249/

              как може този красавец да е поканен въбще за интервю !!!!

              БФБ е само за затваряне на позиции и шорт, който го няма !!!! Алоооо БФБ - XETRA що не предлага и къъъъъси ??

              Направо излизам от БФБ орбитата, че не ми действа добре ...
              Канят се за интервюта хора, които споделят тези, каквито са в интерес на собствениците

              Коментар


              • започвам да чета инвестора днес .. и от една тъпа новина ...

                https://www.investor.bg/novini-i-ana...comment-newest

                на друга ...

                https://www.investor.bg/bloomberg-tv...stypka-271249/

                как може този красавец да е поканен въбще за интервю !!!!

                БФБ е само за затваряне на позиции и шорт, който го няма !!!! Алоооо БФБ - XETRA що не предлага и къъъъъси ??

                Направо излизам от БФБ орбитата, че не ми действа добре ...

                Коментар


                • Днес защо така имам усещането че БФБ-то ще почервенее отново

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                    Сделка с Китай ще има. Всяко изостряне ще доведе до прокси воини по света и дистабилизация. Все пал Тръмп иска да бъде запомнен като Trend sette for a good change. Лихвите ше се дигат по други причини но това е сложни за теб. Това са наѝ хубавите времена за активен треидинг и волатилност. Пазара е прекрасен !!!


                    Потвърждавам ,До тогава вероятно нови дъна. И яко блъфиране от двете страни.


                    Мой отговор от септември до Мишо.






                    Todor Sabev

                    Junior Member


                    12.09.2018, 09:21
                    Първоначално изпратено от MoneyРазгледай мнение

                    СиП 3800 това трябва да е музика в ушите на Пип. Но не ми се вярва да стане. Има голям риск Тръмп да докара рецесия още в края на първия си мандат. Което няма да е лошо, защото след това няма да спечели втори мандат

                    За основния тренд не мисля, че се заблуждава (освен ако няма някаква генерална промяна на политическата система - примерно след палячото да дойде друг палячо и това да стане трайно установена практика).




                    За да спечели изборите Тръмп може да промени поведението си. Да продължи с популистката риторика относно мигрантите и греат америка по този начин да продължава да се харесва на електората си. А относно икономиката и митата да се запре и да каже че е постигнал целите си, което ще набалончи пазара яко. Все пак си е схемаджия, пък и покрай него има екип. И като спечели изборите , при силна икономика , да почне отново да прави каквото си иска.
                    Last edited by Todor Sabev; 05.11.2018, 02:40.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                      Полки как ме разпозна. Смених си ника но ти ме разкри. Кео става ИЗ фелибето
                      ++
                      пусни и един чарт, за да не остават съмнения

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                        Полки как ме разпозна. Смених си ника но ти ме разкри. Кео става ИЗ фелибето


                        по начина на писане, разбира се

                        ти си неподражаем, а никой друг не се сети, че си ти вече повече от половин година .......... както и да е...

                        ===============

                        филибето вече го няма ......... града се напълни с помаци, цигани и селяни ......... ако децата не бяха ученици щях вече да съм се изнесъл от тук, но на този етап ще е така

                        ======

                        ти как си? .......... на албиона ли си още или си мигрирал? ......... към варна връщаш ли се?
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

                          сделка ще има, но няма да е тази година



                          и война ще има ............. американците вече започнаха подготовка за война с китай .......... и това си го чел по американските сайтове навярно?



                          ама някой писал ли ти е, че лихвите се вдигат по същите причини

                          Джей, това ти ли си? ............. не е необхидимо да си сменяш никовете през няколко години .......... причините да не го правиш са сложни за тебе



                          спор няма ....... пазара е прекрасен .......... питай онези 65% които вярват, че Софикс няма да падне под 600 пункта
                          Полки как ме разпозна. Смених си ника но ти ме разкри. Кео става ИЗ фелибето

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                            В момента се дава време на корпорациите да си променят supply chains и да няма голям ефект върху резултатите и голямо покачване на цените за потребителите.
                            от обявяване на новите мита до въвеждането им срока е 2 месеца .......... би ли обяснил как за 2 месеца корпорациите ще сменят доставчиците си като почти всичко идва от китай???

                            в общият случай митата са по 10-20% ........ очевидно, че американските потребители ще бъдат натоварени с новите мита и ще платят сметката

                            лошото е друго ............. новите мита ще вдигнат инфлацията и това ще даде повод на ФЕД след година отново да повиши на няколко пъти лихвите за да се обуздае инфлацията ........... вдигането на лихвите ще изсмуче кеш-а не само от финансовите пазари, но и от икономиката

                            всичко пак ще се изсипе на гърба на гарфийлд, а тогава вече ще е влезнал в годината на избори ................. вече за втори мандат президент

                            който сее ветрове ще жъне бури .......... мда
                            fuск the bеаr - give me the bееr

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                              Сделка с Китай ще има.
                              сделка ще има, но няма да е тази година

                              Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                              Всяко изостряне ще доведе до прокси воини по света и дистабилизация.
                              и война ще има ............. американците вече започнаха подготовка за война с китай .......... и това си го чел по американските сайтове навярно?

                              Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                              Лихвите ше се дигат по други причини но това е сложни за теб.
                              ама някой писал ли ти е, че лихвите се вдигат по същите причини

                              Джей, това ти ли си? ............. не е необхидимо да си сменяш никовете през няколко години .......... причините да не го правиш са сложни за тебе

                              Първоначално изпратено от HY Spread Разгледай мнение

                              Това са наѝ хубавите времена за активен треидинг и волатилност. Пазара е прекрасен !!!
                              спор няма ....... пазара е прекрасен .......... питай онези 65% които вярват, че Софикс няма да падне под 600 пункта
                              fuск the bеаr - give me the bееr

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

                                Скоро сделка няма да има според мен и тепърва ще се изостри ситуацията с по високи мита. В момента се дава време на корпорациите да си променят supply chains и да няма голям ефект върху резултатите и голямо покачване на цените за потребителите.
                                всички очакват даде случи очакваното. За това има хедж. За всичко друго аз съм насреща. There are some things money can buy. For everything else, there’s Hy spread

                                Коментар

                                Working...
                                X