IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от meche_cveti93 Разгледай мнение
    Здравей,
    на всяко мое писане чакам потвърждение ,че правилно пиша....така че не става въпрос за спор.
    И аз съм като теб. Споделям, как ги намирам нещата, без в този конкретен случай въобще да съм сигурен, прав ли съм, крив ли съм.
    Надявам се в идните дни да има и някакви потвърждения.

    Поставиха се много въпроси.
    Имам вътрешното усещане, че напреднахме доста през последните два дни.

    Има и нови материали за четене и оценка.

    По отношение на нашия разговор има два въпроса, които искам да изясня преди да минем нататък.
    1. Има ли сплит ?
    2. След конвертирането на КоМените в нови А., дали и срещу този вид А ще се емитират права ?


    Ами преди два,три месеца набираха още капитал на 5,29 само за определени хора по техен си способ и не ме поканиха .. ...сигурно са тези 1,432 м.
    Тук нищо не знам.


    Моята теза е старите акции са един милиард и тези от Сомен и те са един милиард , стават два и нещо и записват по една нова на цена 260-2,80 евро ....
    като има възможност и акциите на Меркел да се запишат от държавата и там ми е чуденката ако тези 700 000 000 милиона се пуснат като права какво става
    В момента се чака Сомен да станат действителни акции и да се пуснат по портфеилите и да излезе борда с емисионната цена на новите и права за записване ....
    Ясно еднакви въпроси ни занимават.


    Продължаваме да бистрим.

    Коментар


    • Едно е ясно, Блесинг е пътник. Схемата ще сработи и повечето от големите ще са доволни от инвестицията си, но това няма да му помогне, предвид че малките са едва 5%.

      А 10 % се купиха от големите на 5.3 и вероятно не са много доволни, тоест има си сериозни врагове, понастоящем.

      Ники 5 май е най в час със случая от изказалите мнение, та ако може да помогне с официален документ за брой акции с които се предполага да свърши увеличението и най-вече проспект, ще помогне да го бистрим.

      Такава измама е добре да се наблюдава от близо, няма как да няма пари в таз работа

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
        Мече,
        Излезе нещо спешно и се наложи да действам навън, но пак ще опитам включване.

        3. Употребих "сплит" в превода си, но това беше моето субективно интерпретиране на използваното словесно съчетание
        Die Hauptversammlung hat wie vorgeschlagen beschlossen, den rechnerischen Anteil pro Aktie am Grundkapital von 2,60 Euro auf 1,00 Euro neu festzulegen.
        Не успях точно да разбера твоето обяснение. Считаш, че става дума за някаква разчетна (изчислителна) стойност??



        Друго, имаме 1 004 148 984 Комени.
        Придобити са срещу около 4 267 633 000 Е.
        Какво се случва ?
        Тези средства се ползват за покриване на помощта. Доколкото при този етап се говори за операция от 5,7 млрд Е, очевидно е, че някакви около 1,432 млрд. Е са с друг произход.

        В заключение се говори, че в рамките на едно увеличение на К, от пазара ще бъдат набрани още около 5,3 Млрд. Е.
        Заедно с предходните 5,7 . това прави общ обем на капиталовите мерки - 11.

        Неясният въпрос, как стройно и логично тези 5,3 млрд. ще бъдат зашити на настоящи, или може би настоящи и нови акционери, при използване на инструментите : издаване на права, емисионна стойност.

        Моята интерпретация е следната:
        Правителството ще си придобие собствеността (разбирай акциите) по някакви особени и отделни правила. Горе опитах да дам някакво смътно обяснение.
        Ако приемем, че от общия брой А след един сплит, трябва да извадим тези, които са собственост на Бунда, че останат от порядъка на 2,6 млрд. А, собственост на други акционери.
        С/у тях трябва да се наберат въпросните 5,7
        млрд. Е, което значи поне 2,2 Е за нова А.

        Ако приемем твоята теза, че броят А остава същият, а от него извадим тези 25 % на Бунда, ще останат 1,004 млрд. бр. А.
        Тогава за една А ще се иска 5,68 Е.



        Естествено, няма гаранции и никакви съвети на давам.
        Здравей,
        на всяко мое писане чакам потвърждение ,че правилно пиша....така че не става въпрос за спор.

        von 2,60 Euro auf 1,00 Euro neu festzulegen.
        Това е нещо от обратно на българското понятие .

        Цена на акция един лев ,емисионна стойност 3 лева ....
        Досега цената на немските акции минималната стойност е 2,6 и те я смъкват на едно еврои за да може емисионнта при нужда да падне под 2,6 евро...сега


        Придобити са срещу около 4 267 633 000 Е.
        Какво се случва ?
        Тези средства се ползват за покриване на помощта. Доколкото при този етап се говори за операция от 5,7 млрд Е, очевидно е, че някакви около 1,432 млрд. Е са с друг произход


        Ами преди два,три месеца набираха още капитал на 5,29 само за определени хора по техен си способ и не ме поканиха .. ...сигурно са тези 1,432 м.

        Ако приемем твоята теза, че броят А остава същият, а от него извадим тези 25 % на Бунда, ще останат 1,004 млрд. бр. А.
        Тогава за една А ще се иска 5,68 Е.


        Моята теза е старите акции са един милиард и тези от Сомен и те са един милиард , стават два и нещо и записват по една нова на цена 260-2,80 евро ....
        като има възможност и акциите на Меркел да се запишат от държавата и там ми е чуденката ако тези 700 000 000 милиона се пуснат като права какво става
        В момента се чака Сомен да станат действителни акции и да се пуснат по портфеилите и да излезе борда с емисионната цена на новите и права за записване ....
        Сигурно има грешки ,но е хубаво да не се смеете на тях а да ги посочите аргументирано защото става въпрос за пари и да ги оправим докато може ....не бях чел достатъчно за СОМЕН и държавният дял който е голям и не записва и правата отпадат и ги подцених през април / заради увеличението на 5,29/ и ме изненадаха с цената на записването

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Баси яснотата, ако си купувал на под 3 значи си купувал когато въпроса беше ще фалира или не. Сори ама или тогава не си знаел какво правиш или приказваш едно а правиш друго.
          По това време знаехме със сигурност кои дружества няма да фалират при федералните а ще бъдат дотирани с цената на всичко и съответно закрепени ако човек разчита само на открити източници на информация все едно кара без фарове на тъмно.
          Прави впечатление че се опитваш да изградиш психологически профил на събеседника какво работиш

          Коментар


          • Първоначално изпратено от valk Разгледай мнение
            Напротив в момента не търгувам с акции защото според мене са скъпи и влизане в нова позиция е рисковано предвид конюктурата, през 2009 не беше така тогава се купуваха евтини активи на дънови цени и имаше повече яснота въпреки че масовите инвеститори бяха паникьосани прекрасна среда за всякакъв бизнес
            Баси яснотата, ако си купувал на под 3 значи си купувал когато въпроса беше ще фалира или не. Сори ама или тогава не си знаел какво правиш или приказваш едно а правиш друго.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Т.е. приказваш едно, а правиш наобратно
              Напротив в момента не търгувам с акции защото според мене са скъпи и влизане в нова позиция е рисковано предвид конюктурата, през 2009 не беше така тогава се купуваха евтини активи на дънови цени и имаше повече яснота въпреки че масовите инвеститори бяха паникьосани прекрасна среда за всякакъв бизнес

              Коментар


              • Първоначално изпратено от valk Разгледай мнение
                При комерца влезнах при малко по малко от 3 евра излезнах на 5.50 и съм доволен от цялото си портфолио което вече е разпродадено на доста добра печалба така че не ме мисли, но все пак благодаря за загрижеността
                Т.е. приказваш едно, а правиш наобратно

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Ти ако чакаш всичко да блести за да влезеш - успех. Има голяма вероятност да влезеш точно на върха
                  При комерца влезнах при малко по малко от 3 евра излезнах на 5.50 и съм доволен от цялото си портфолио което вече е разпродадено на доста добра печалба така че не ме мисли, но все пак благодаря за загрижеността

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                    niki5,
                    Откровено и неподправено ти благодаря за този линк.

                    Причината е, че първото нещо, което видях беше:

                    Is this the most complicated cash call of recent times ever?

                    Склонен бях да упреквам себе си, че не успявам да се ориентирам ясно и еднозначно в тази главоблъсканица.
                    Сега смятам, че е по-смислено, в рамките на няколко дни да оставим темата да "втаса" и всеки да решава за себе си.

                    Разбира се, че може да продължаваме да си коментираме!
                    Брей, голям камък излезе туй !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                      Мече,
                      Излезе нещо спешно и се наложи да действам навън, но пак ще опитам включване.
                      Първо да споделя, че единствената ми цел е добронамерено и приятелско коментиране.
                      Несъгласие (категорично) ще си позволя единствено при условие, че съм абсолютно убеден в тезата си. В случая с Комерца ми липсва убеденост и си давам сметка, че ще се наложи (ако намеря време и подходящи източници) да се извърви още доста път до намиране на точно обяснение.
                      Понятийният финансов апарат на немски език ме изненада. Мислех си, че този език не е проблем за мен, но бях грубо приземен.
                      Няколко акцента: споделям просто на глас.

                      1. Разбирането на положението в Комерца изисква добро познаване на случилото се в дружеството в последните няколко години. При сегашното ОС се Употребява
                      Kapitalmaßnahme - капиталови мерки и те трябва да се разбират като определен брой логически свързани решения и инструменти. Увеличението на К е само една част.

                      2. Аз лично отчитам като голям личен пропуск, че не знам подробности относно договорката за спасяването на Комерца от Бундес правителството. Какъв е режимът на т.н. Условен Капитал (Bedingten Kapital ), как той може да мигрира.

                      3. Употребих "сплит" в превода си, но това беше моето субективно интерпретиране на използваното словесно съчетание
                      Die Hauptversammlung hat wie vorgeschlagen beschlossen, den rechnerischen Anteil pro Aktie am Grundkapital von 2,60 Euro auf 1,00 Euro neu festzulegen.
                      Не успях точно да разбера твоето обяснение. Считаш, че става дума за някаква разчетна (изчислителна) стойност??

                      4. Разбирам нещата така: правителството станало акционер с 25 % (липсват ми конкретните условия), а пакет финансова помощта е била осчетоводена като някакъв допълнителен (и условен) капитал. Употребява се понятието Тиха инвестиция. Stillen Einlagen
                      Поставя се следната задача: Да се предприемат ред свързани капиталови мерки на няколко етапа, при което накрая да имаме :
                      - увеличен уставен капитал,
                      - помощта е върната на Бунда,
                      - правителството остава акционер с 25 % + 1 А., за което естествено трябва да се плати.
                      Някаква част от този условен капитал трябва да мигрира и да се превърне в уставен, с/у което Бунда ще получи обикн. акции 25 % + 1 бр. А.


                      Друго, имаме 1 004 148 984 Комени.
                      Придобити са срещу около 4 267 633 000 Е.
                      Какво се случва ?
                      Тези средства се ползват за покриване на помощта. Доколкото при този етап се говори за операция от 5,7 млрд Е, очевидно е, че някакви около 1,432 млрд. Е са с друг произход.

                      Бундът получава обратно средствата и с тях (или с част от тях, не знам точно) си купува толкова обикновени А, че да се запази 25 % + 1 бр. А. Тук усещам неясноти.

                      В заключение се говори, че в рамките на едно увеличение на К, от пазара ще бъдат набрани още около 5,3 Млрд. Е.
                      Заедно с предходните 5,7 . това прави общ обем на капиталовите мерки - 11.

                      Неясният въпрос, как стройно и логично тези 5,3 млрд. ще бъдат зашити на настоящи, или може би настоящи и нови акционери, при използване на инструментите : издаване на права, емисионна стойност.

                      Моята интерпретация е следната:
                      Правителството ще си придобие собствеността (разбирай акциите) по някакви особени и отделни правила. Горе опитах да дам някакво смътно обяснение.
                      Ако приемем, че от общия брой А след един сплит, трябва да извадим тези, които са собственост на Бунда, че останат от порядъка на 2,6 млрд. А, собственост на други акционери.
                      С/у тях трябва да се наберат въпросните 5,7
                      млрд. Е, което значи поне 2,2 Е за нова А.

                      Ако приемем твоята теза, че броят А остава същият, а от него извадим тези 25 % на Бунда, ще останат 1,004 млрд. бр. А.
                      Тогава за една А ще се иска 5,68 Е.

                      Да ти кажа и двете числа ми изглеждат оптично недобре. Едното нереалистично ниско, другото неприемливо високо.
                      Ама, то и без това на този етап само си говоря и спекулирам.

                      Естествено, няма гаранции и никакви съвети на давам.
                      http://ftalphaville.ft.com/blog/2011...ing-cash-call/

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от meche_cveti93 Разгледай мнение
                        Аз как го разбирам....


                        В момента вписан Уставен К 3 481 053 282
                        Брой акции 1 338 866 647
                        Номинал 2,60
                        Нов номинал 1
                        Нов брой на акциите : 3 481 053 282



                        Тук намаляват цената от 2,6 евро на 1 евро и акциите си остават 1338 866 647....

                        Брой Комени 1 004 148 984 (те ще ес превърнат в А от новата емисия)

                        На една всяка акция която не е на Меркел и издават Комен който е записан ....
                        и на Меркел за да не и се намали участието и става увеличение на неините без да плаща... и би трябвало да стане 2680 000 000 права и като се очаква Меркел да не продава и да записва права но има тези права.....и всички акции да са 4700 000 000.. с тези на канцлера ..
                        Много объркващо...
                        Мече,
                        Излезе нещо спешно и се наложи да действам навън, но пак ще опитам включване.
                        Първо да споделя, че единствената ми цел е добронамерено и приятелско коментиране.
                        Несъгласие (категорично) ще си позволя единствено при условие, че съм абсолютно убеден в тезата си. В случая с Комерца ми липсва убеденост и си давам сметка, че ще се наложи (ако намеря време и подходящи източници) да се извърви още доста път до намиране на точно обяснение.
                        Понятийният финансов апарат на немски език ме изненада. Мислех си, че този език не е проблем за мен, но бях грубо приземен.
                        Няколко акцента: споделям просто на глас.

                        1. Разбирането на положението в Комерца изисква добро познаване на случилото се в дружеството в последните няколко години. При сегашното ОС се Употребява
                        Kapitalmaßnahme - капиталови мерки и те трябва да се разбират като определен брой логически свързани решения и инструменти. Увеличението на К е само една част.

                        2. Аз лично отчитам като голям личен пропуск, че не знам подробности относно договорката за спасяването на Комерца от Бундес правителството. Какъв е режимът на т.н. Условен Капитал (Bedingten Kapital ), как той може да мигрира.

                        3. Употребих "сплит" в превода си, но това беше моето субективно интерпретиране на използваното словесно съчетание
                        Die Hauptversammlung hat wie vorgeschlagen beschlossen, den rechnerischen Anteil pro Aktie am Grundkapital von 2,60 Euro auf 1,00 Euro neu festzulegen.
                        Не успях точно да разбера твоето обяснение. Считаш, че става дума за някаква разчетна (изчислителна) стойност??

                        4. Разбирам нещата така: правителството станало акционер с 25 % (липсват ми конкретните условия), а пакет финансова помощта е била осчетоводена като някакъв допълнителен (и условен) капитал. Употребява се понятието Тиха инвестиция. Stillen Einlagen
                        Поставя се следната задача: Да се предприемат ред свързани капиталови мерки на няколко етапа, при което накрая да имаме :
                        - увеличен уставен капитал,
                        - помощта е върната на Бунда,
                        - правителството остава акционер с 25 % + 1 А., за което естествено трябва да се плати.
                        Някаква част от този условен капитал трябва да мигрира и да се превърне в уставен, с/у което Бунда ще получи обикн. акции 25 % + 1 бр. А.


                        Друго, имаме 1 004 148 984 Комени.
                        Придобити са срещу около 4 267 633 000 Е.
                        Какво се случва ?
                        Тези средства се ползват за покриване на помощта. Доколкото при този етап се говори за операция от 5,7 млрд Е, очевидно е, че някакви около 1,432 млрд. Е са с друг произход.

                        Бундът получава обратно средствата и с тях (или с част от тях, не знам точно) си купува толкова обикновени А, че да се запази 25 % + 1 бр. А. Тук усещам неясноти.

                        В заключение се говори, че в рамките на едно увеличение на К, от пазара ще бъдат набрани още около 5,3 Млрд. Е.
                        Заедно с предходните 5,7 . това прави общ обем на капиталовите мерки - 11.

                        Неясният въпрос, как стройно и логично тези 5,3 млрд. ще бъдат зашити на настоящи, или може би настоящи и нови акционери, при използване на инструментите : издаване на права, емисионна стойност.

                        Моята интерпретация е следната:
                        Правителството ще си придобие собствеността (разбирай акциите) по някакви особени и отделни правила. Горе опитах да дам някакво смътно обяснение.
                        Ако приемем, че от общия брой А след един сплит, трябва да извадим тези, които са собственост на Бунда, че останат от порядъка на 2,6 млрд. А, собственост на други акционери.
                        С/у тях трябва да се наберат въпросните 5,7
                        млрд. Е, което значи поне 2,2 Е за нова А.

                        Ако приемем твоята теза, че броят А остава същият, а от него извадим тези 25 % на Бунда, ще останат 1,004 млрд. бр. А.
                        Тогава за една А ще се иска 5,68 Е.

                        Да ти кажа и двете числа ми изглеждат оптично недобре. Едното нереалистично ниско, другото неприемливо високо.
                        Ама, то и без това на този етап само си говоря и спекулирам.

                        Естествено, няма гаранции и никакви съвети на давам.
                        Last edited by nacheff; 10.05.2011, 17:23.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от valk Разгледай мнение
                          Поздравления за професионалните анализи, тази тема е доста интересна, но в момента влизане на пазара на акции е твърде рисковано поради няколко фундаментални фактора.
                          Заплаха от големи терористични акции в така нареченият развит свят с голяма вероятност още тази година, Второ изпадане в нова икономическа рецесия целият свят е балониран така че откъде би могло да започне едно спукване и последващ борсов крах е трудно предвидимо, Трето прекалено бързото възстановяване на индексите и доближаването до върха без реално възстановяване на икономиката е индикация за балон. Дълговата криза специално за съюза също е един индикатор, че нищо не е разрешено, а най-страшното предстои, Гърция ще бъде спасена защото е малка, но такава порочна практика дискредитира принципа на евро-зоната
                          Ти ако чакаш всичко да блести за да влезеш - успех. Има голяма вероятност да влезеш точно на върха

                          Коментар


                          • Поздравления за професионалните анализи, тази тема е доста интересна, но в момента влизане на пазара на акции е твърде рисковано поради няколко фундаментални фактора.
                            Заплаха от големи терористични акции в така нареченият развит свят с голяма вероятност още тази година, Второ изпадане в нова икономическа рецесия целият свят е балониран така че откъде би могло да започне едно спукване и последващ борсов крах е трудно предвидимо, Трето прекалено бързото възстановяване на индексите и доближаването до върха без реално възстановяване на икономиката е индикация за балон. Дълговата криза специално за съюза също е един индикатор, че нищо не е разрешено, а най-страшното предстои, Гърция ще бъде спасена защото е малка, но такава порочна практика дискредитира принципа на евро-зоната

                            Коментар


                            • темата за нокиа не е съвсем за тук, но понеже я гледам тук http://www.boerse-frankfurt.de/EN/in...N=FI0009000681

                              според мен в момента са доста настъпени заради смотания симбиан и бума на айфона,хтц и останалите андроид смартфони.

                              от няколко месеца се прегърнаха със майкрософт и очаквам 2012 да ни изненадат с яки смартфони с вин7 мобиле.

                              мисля, че тук има мегдан за поне 10 евра в 2г хоризонт

                              идеи?
                              поздрави
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                                Дакс - нагоре, само нагоре!!! Еййй обичам го този индекс!!!
                                Специални поздрави за Jay Gould, знам че и той прави дълги тук!
                                Да ,добър удар......
                                Тези дни покрай Гърция пазара нещо се люшка нагоре ,надолу по процент и нещо така ,че внимателно....

                                Коментар

                                Working...
                                X