IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • В последно време книгата не реагира нагоре при покачване на пазара, затова пък си спада при падане на пазара (за TUI), така че аз не гледам положително. От друга страна, човек може да си каже - ето пандемията ще свърши лятото на 2022 г (Бил Гейтс го казва), туризма ще се разрази с пълна сила, хората ще запътуват. От друга страна Европейската комисия готви балтии за пътуващите (в средносрочен план) - например иска да въведе по-висок акциз върху горивата, ще ни кара да плащаме разни еко-такси, задето излъчваме вредни емисии, колите, камионите и самолетите (има доста статии че летенето ще остане само за богатите, както е било в началото), това може да ограничи хората да кръстосват Европа и света. Тези балтии са повече за европейците. Другите народи ще си пътуват, там не ги грозят такива неща.
    Просто си разсъждавам, без да имам такива книжа и да съм анализирал фирмата.

    Коментар


    • TUI стана ли за купуване вече.
      Last edited by Dengi; 20.11.2021, 05:09.

      Коментар


      • Купувайте Евро активи чада. Съюза е пред невиждал буммммммм. Хаххххххххххх.
        Монти къде си да подкрепиш единната валута.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
          Нов спад в продажбите на коли в ЕС - не е хубава тази работа ...
          https://www.24chasa.bg/avto/article/10410747
          А, то оставаше и да няма понижение. Увеличаващи се цени на всякакви основни потребности, всеки ден и в тази ситуация, видиш ли, човек да тръгне нова кола да купува. Тц.

          Коментар


          • Нов спад в продажбите на коли в ЕС - не е хубава тази работа ...
            https://www.24chasa.bg/avto/article/10410747

            Коментар


            • Вярно утепа рибата. Всички чипове се изстреляха с много последните дни. Грешно ги прецених. И TMV отскочи добре, но там поне хванах някоя троха.

              Коментар


              • Infineon-a мина 42 евро, не го очаквах и аз това 37-38-39-40 (викам тука вече сел), обаче то хвърчи 41-42

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                  Dax-овци, една от най-яките европейски фирми е Infineon technology, правят чипове за коли, сега са в златно време с този недостиг на чипове.
                  За мен са скъпи и в момента нещо като TMV изглежда по-добра сделка. Още повече според мен проблемът на автопроизводителите не е с чиповете, а тях ги използват като димна завеса. Ти на колко би го купил Infineon?

                  Коментар


                  • Dax-овци, една от най-яките европейски фирми е Infineon technology, правят чипове за коли, сега са в златно време с този недостиг на чипове.

                    Коментар


                    • Честно казано ме изкушавате да вляза в тази идиотия. Компанията според мен не е читава, но на тази цена (~12 еврака) е интересна спекулация и спокойно може да удвои. Поне имат нетна печалба.

                      ===

                      Баси, опциите нямат по-нисък страйк от 12.

                      ===

                      добавка: два ноемврийски пута за 12 по 0,39. къси.
                      Last edited by terziеv; 19.10.2021, 19:16.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение
                        Пребиха ме в TMV. Спирам да гледам какво се случва с тази акция поне за месец...
                        Е, то и мен . По-надолу в темата ми я има цената - почти х2 от сегашната. Ама обръгнах вече и не се стряскам. Здраве да има!

                        Коментар


                        • Пребиха ме в TMV. Спирам да гледам какво се случва с тази акция поне за месец...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

                            Почти във всичко,но тези номера не си ги позволяват с компании листнати на щатските борси.Убеден съм,че до няколко месеца ще имат над 7% в ТВ
                            Еми, чудесно! Докато накупят още над процент и половина, тъкмо ще подминат моята цена.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Това нищо не значи. BR нямат таван на парите и са акционери във ВСИЧКО.

                              Но по всяка вероятност TMV е на дъно вече.
                              Почти във всичко,но тези номера не си ги позволяват с компании листнати на щатските борси.Убеден съм,че до няколко месеца ще имат над 7% в ТВ
                              Last edited by strol; 14.10.2021, 15:10.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

                                Хахаха.....Естествено,че са плашливи,но предимно малките рибиНали трябва да има слабоумни идиоти с ниски марджин депозити и големи мераци,че да могат Блек рок да си увеличават дяла в Тийм Вюър.Това,че БР са акционери в Тийм Вюър ,а артията се срутва брутално и продължава рязко да пропада при всяко възходящо движение на индексите трябва да Ви говори много
                                Това нищо не значи. BR нямат таван на парите и са акционери във ВСИЧКО.

                                Но по всяка вероятност TMV е на дъно вече.

                                Коментар

                                Working...
                                X