IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Междувременно днес е излязло това:

    DGAP-News: Commerzbank AG (deutsch)
    12.05.2011 12:43
    Anzeige

    Commerzbank AG: Commerzbank schließt ersten Schritt der Kapitalmaßnahme zur
    weitgehenden Rückführung der Stillen Einlagen des SoFFin ab

    DGAP-News: Commerzbank AG / Schlagwort(e): Kapitalmaßnahme
    Commerzbank AG: Commerzbank schließt ersten Schritt der
    Kapitalmaßnahme zur weitgehenden Rückführung der Stillen Einlagen des
    SoFFin ab

    12.05.2011 / 12:42



    DIESE PRESSEMITTEILUNG BZW. DIE IN DIESER PRESSEMITTEILUNG ENTHALTENEN
    INFORMATIONEN SIND NICHT ZUR WEITERGABE IN BZW. INNERHALB DER VEREINIGTEN
    STAATEN VON AMERIKA, KANADA, JAPAN ODER AUSTRALIEN BESTIMMT.

    Commerzbank schließt ersten Schritt der Kapitalmaßnahme zur weitgehenden
    Rückführung der Stillen Einlagen des SoFFin ab

    - Umtausch von 1.004.149.984 CoMEN in Commerzbank-Aktien vollzogen
    - SoFFin wandelt zusätzlich Stille Einlagen in Höhe von rund 1,4 Milliarden
    Euro in Commerzbank-Aktien, um den Anteil von 25% plus eine Aktie aufrecht
    zu erhalten

    Auf der Grundlage des Hauptversammlungsbeschlusses vom 6. Mai 2011 zur
    geplanten weitgehenden Rückführung der Stillen Einlagen des
    Finanzmarktstabilisierungsfonds (SoFFin) wurden heute 1.004.149.984
    bedingte Pflichtumtauschanleihen (englisch: Conditional Mandatory
    Exchangeable Notes, CoMEN) in Commerzbank-Aktien getauscht. Die Inhaber der
    CoMEN erhielten je CoMEN eine Commerzbank-Aktie mit
    Gewinnanteilberechtigung ab 1. Januar 2011. Die Umtauschaktien wurden heute
    erstmalig in den Börsenhandel einbezogen.

    Die neuen Umtauschaktien sind wie vorgesehen durch die Wandlung Stiller
    Einlagen des SoFFin entstanden. Der SoFFin hat im Gegenzug den Bruttoerlös
    aus der Platzierung der CoMEN in Höhe von rund 4,3 Milliarden Euro
    erhalten. Der Ausgabebetrag der neuen Stückaktien in Höhe von 4,25 EUR je
    Aktie aus dem neuen Bedingten Kapital entsprach wie vorgesehen dem
    Erwerbspreis der CoMEN.

    Das entsprechende Bedingte Kapital zur Schaffung der Umtauschaktien in Höhe
    von rund 1,338 Milliarden Euro wurde bereits am 9. Mai 2011 in das
    Handelsregister eingetragen. Aus diesem Bedingten Kapital hat der SoFFin
    heute zusätzlich Stille Einlagen im Volumen von rund 1,422 Milliarden Euro
    in rund 334,7 Millionen Commmerzbank-Aktien gewandelt, um seinen Anteil von
    25% plus 1 Aktie am Grundkapital der Commerzbank aufrecht zu erhalten.
    Diese Aktien sollen voraussichtlich am 13. Mai 2011 zum Börsenhandel
    zugelassen werden. Insgesamt beläuft sich somit die Anzahl der ausgegebenen
    Commerzbank-Aktien nach Abschluss des ersten Schrittes der Kapitalmaßnahme
    auf rund 2,7 Milliarden Aktien.

    Durch die Platzierung der CoMEN und deren Umtausch in Aktien sowie die
    zusätzliche Wandlung Stiller Einlagen des SoFFin in Aktien hat die
    Commerzbank im ersten Schritt der Kapitalmaßnahme mit einem Volumen von
    rund 5,7 Milliarden Euro bereits mehr als die Hälfte des Gesamtvolumens von
    11,0 Milliarden Euro erzielt.

    Действат хората и то бързо.
    Новите А вече са факт, базата се променя и дори да приемем, че сделки с тях конкретно още не са факт, движението на цената не е изненада.

    http://www.boerse-frankfurt.de/DE/in...&NewsID=187281

    Така ще бъде още доста време.
    Страх и надежди.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Ти си знаеш. Но ако това са причините поради които влизаш в позиция, то ти имплицитно приемаш че схващаш по-добре нещата от тези които наистина са навътре с тези позиции. Което няма как да е факт. Но пък съдбата обича смелите.
      В тази позиция всички средни и дребни бяха извозени и повечето напуснаха ....но Алианц и Дженерали остават а те са баш акулите....и тях ли ги приравняваш като мен за аматьори....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от meche_cveti93 Разгледай мнение
        Равновесие,
        попрочети какво пишеш .....аз не играя и некупувам индекс , а акции и всяка акция си е специфична за себе си и бичият пазар не я интересува а резултатите .....За комерса цената е на равнището на 2009 г и затова очаквайки корекция съм се насочел натам .
        Фолсваген през мечият пазар се качи десет пъти....
        При едно успешво увеличение банката отива най малко на 5 евро......
        Ти си знаеш. Но ако това са причините поради които влизаш в позиция, то ти имплицитно приемаш че схващаш по-добре нещата от тези които наистина са навътре с тези позиции. Което няма как да е факт. Но пък съдбата обича смелите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          При бичи пазар всички са гении. Като върви нагоре като поемаш по-голям риск от колкото "професионалистите" са склонни всъщност има голяма вероятност да правиш доста пари. Като един друг в тази тема, който се хвалеше че купувал комерц на под 3 защото тогава било по-сигурно отколкото е сега. Пък дори и не е схващал тогава че ако нещата се бяха развили кофти тя щеше да струва центове. Като и сега не схваща че е правил хазартен залог, а не инвестиция или дори спекула.
          Равновесие,
          попрочети какво пишеш .....аз не играя и некупувам индекс , а акции и всяка акция си е специфична за себе си и бичият пазар не я интересува а резултатите .....За комерса цената е на равнището на 2009 г и затова очаквайки корекция съм се насочел натам .
          Фолсваген през мечият пазар се качи десет пъти....
          При едно успешво увеличение банката отива най малко на 5 евро......

          Коментар


          • При бичи пазар всички са гении. Като върви нагоре като поемаш по-голям риск от колкото "професионалистите" са склонни всъщност има голяма вероятност да правиш доста пари. Като един друг в тази тема, който се хвалеше че купувал комерц на под 3 защото тогава било по-сигурно отколкото е сега. Пък дори и не е схващал тогава че ако нещата се бяха развили кофти тя щеше да струва центове. Като и сега не схваща че е правил хазартен залог, а не инвестиция или дори спекула.

            Коментар


            • комерца изглежда, че ще тества 4
              но за феновете дето сме във фаза правене на пакет..такива цени са си примоция.

              поздрави и успех
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                И какво от това. Нищо от това не пречи да падне много. Ти и за БАКБ си правеше някакви такива сметки с това кой на колко бил влезнал и на колко щял да излезне. Сори но това са аматьорски доводи. Всяка цена е важна само към настоящия момент, каква е била преди не знам си колко време все едно дали седмица или година е ирелевантен факт за бъдещото и движение.
                Ама и за Дойче банк правех анализ и стигнах до 46 при максимум на 48 евро при увеличение на 33 евро за акция....
                За количките също и Фолсваген от 65 , Даймлер от 46 и БМВ ....
                Така че в момента съм аматьор защото цената е под купената , но след два месеца може и професионалист да съм....
                Ти като онзи паун имам една губеща и ти ми я посочваш....ама аз не съм я закрил и не мисля да я закривам ....но закрих в Доверие , Инд.капитал холдинг ,Петрол ,зълннени храни и и част от тютюните....за теб съм ,но за портфеила съм си прилично печелещ....

                Коментар


                • Зле съм с времето, но ме мъчат още въпроси, пък нямам търпение да почакам за отговори.
                  Днес ..... лош ден.

                  Ако стъпим на статията, очаква се след увеличение общо 4,7 млрд. А.
                  Заявено е, че цел е Бундът да има 25 % + 1 бр., което прави около 1,175 млрд.
                  Очаквам А от новата емисия (част от тези 1,175 млрд) да се платят чрез съответни операции по баланса. Помощта ще се намали и т.н.
                  Ерго, кеш няма да влезе.

                  Същевременно се потвърждава очакването за набиране но нов, свеж кеш от 5,3 млрд. Е от Капиталовите мерки.
                  Колко нови акции ще "допринесат" за набирането на този нов кеш.

                  Тук нещо ми се губи.
                  Като се види А структура
                  https://www.commerzbank.de/de/hauptn...ktionaere.html
                  става ясно, че до сега Бундът има 25 % + 1, което трябва да е около 335 млн. А.

                  За да си запазят дела (тоест след увеличението да имат 1,175 млрд., трябва да придобият нови 840 млн.
                  Подобно число никъде не видях ??
                  Ставаше дума за 500 млн.
                  Пак трябва да излизам ..........

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от meche_cveti93 Разгледай мнение
                    Може ,но какво значи рискови....
                    Тук причините са техническите параметри на увеличението ...Ако увеличените се прави на 3,6 следващото няма да има продажби а качвания...
                    В момента всичките 2,6 милиарда акции са губещи и този който продава е на сериозна загуба....даже и новите който още не са влезнали в обръщения са 4,25....
                    И какво от това. Нищо от това не пречи да падне много. Ти и за БАКБ си правеше някакви такива сметки с това кой на колко бил влезнал и на колко щял да излезне. Сори но това са аматьорски доводи. Всяка цена е важна само към настоящия момент, каква е била преди не знам си колко време все едно дали седмица или година е ирелевантен факт за бъдещото и движение.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      DAX има да пада поне още 15%. Което пък означава че по-рисковите компании ще се срутят с поне 20% може и доста повече
                      Може ,но какво значи рискови....
                      Тук причините са техническите параметри на увеличението ...Ако увеличените се прави на 3,6 следващото няма да има продажби а качвания...
                      В момента всичките 2,6 милиарда акции са губещи и този който продава е на сериозна загуба....даже и новите който още не са влезнали в обръщения са 4,25....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от meche_cveti93 Разгледай мнение
                        За ДАХ се очакваше това слизане ,но Комерса прави пак тест на съпротивата на 4,09 и ако я преодолее , така ще се сурне ...както казва един колега та на 3,7 ...

                        П.П. 400 К на 4,1 май някой от големите се появи....
                        DAX има да пада поне още 15%. Което пък означава че по-рисковите компании ще се срутят с поне 20% може и доста повече

                        Коментар


                        • За ДАХ се очакваше това слизане ,но Комерса прави пак тест на съпротивата на 4,09 и ако я преодолее , така ще се сурне ...както казва един колега та на 3,7 ...

                          П.П. 400 К на 4,1 май някой от големите се появи....
                          Last edited by meche_cveti93; 12.05.2011, 12:48.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                            схема за влизане в позиция комерцбанк

                            средна цена за пакета под 4 евро
                            хоризонт 2г
                            таргет 7+ евро
                            не е препоръка
                            просто споделям
                            Сега излезна един анализатор и вярва че след като се извърши успешно увеличение и се изплатят на Меркел заема ...цена от 6 евро е възможна дългосрочно...
                            Средната до 20 дни може и да стане 3,5....
                            Таргет 6 и плюс 2,5 евро на акция си е добра печалба.... ако стане
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                              Последната статия на niki5 повдига допълнително завесата, показва, че съм бил неправ в някои от досегашните си интерпретации и остават още няколко въпросчета, за които се иска време.

                              Първо, няма сплит. Намалява се номинала от 2,6 на 1 Е. и по този начин се намалява и уставен капитал.

                              Второ, към около 1,35 млрд. досегашни А ще се прибавят и около 1 млрд. А от КоМените и всичките заедно около 2,35 ще получат възможност да запишат права (тук малко си съчинявам, но пак липсват детаили) 1 към 1, като по този начин се очаква новият общ брой на акциите да достигне 4,7 млрд.

                              МечеЦвети е сметнал доста точно очакваната емисионна.

                              Поздрави на колегите и очакваме развитието, за което ще се информираме.
                              Разбира се Ники 5 има добра информация която може да се ползва в перспектива а не като нас постфактум...,,,,,,,,,,,,,,,,

                              Етап две според статията е пускането на два милиарда акции с права от който 1,5 на инвеститорите а 500 милиона на държавата ....
                              Меркел има три възможноскти ...да продаде акциите ,да продаде правата ,да запише акциите ....за мен е възможно да продаде правата ....
                              С тези два милиарда права трябват да се запишат акции досега набраният кеш до неоходимите 11 милиарда според ОСА

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                                Последната статия на niki5 повдига допълнително завесата, показва, че съм бил неправ в някои от досегашните си интерпретации и остават още няколко въпросчета, за които се иска време.

                                Първо, няма сплит. Намалява се номинала от 2,6 на 1 Е. и по този начин се намалява и уставен капитал.

                                Второ, към около 1,35 млрд. досегашни А ще се прибавят и около 1 млрд. А от КоМените и всичките заедно около 2,35 ще получат възможност да запишат права (тук малко си съчинявам, но пак липсват детаили) 1 към 1, като по този начин се очаква новият общ брой на акциите да достигне 4,7 млрд.

                                МечеЦвети е сметнал доста точно очакваната емисионна.

                                Поздрави на колегите и очакваме развитието, за което ще се информираме.

                                Коментар

                                Working...
                                X