IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Shemata Разгледай мнение
    meche_cveti93,

    да купуваме ли ДАКСовите-банки на тези цени или не?
    Ти с действителни акции ли си или на CFD ,къси и дълги....
    Ако си на CFD- дълги продавай Комерса и изчакай до увеличението и и тестовете на банките по Базел 3 защото цените ще връщат ..още според мен . .
    Ако си на акции можеш да си начешеш крастата с Комерса и увеличението и за Дойче банк още е рано за купуване....
    Last edited by meche_cveti93; 16.05.2011, 18:37.

    Коментар


    • meche_cveti93,

      да купуваме ли ДАКСовите-банки на тези цени или не?
      Мнението ми не е препоръка!!!

      Коментар


      • От кои акции мислиш, че купуват?

        Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
        Също така е интересна играта с бавенето на решението (или поне обявяването) за брой/цена нови акции. Дребните (а и не толкова дребни) инвеститори, които са пазарували на високи цени са максимално изнервени от така организираната схема. Няма да се изненадам ако няколко акули пряко или непряко свързани пълнят сериозно на текущи нива и благославят Блесинг...

        тези са интересни и волатилни

        поздрави
        Мнението ми не е препоръка!!!

        Коментар


        • Също така е интересна играта с бавенето на решението (или поне обявяването) за брой/цена нови акции. Дребните (а и не толкова дребни) инвеститори, които са пазарували на високи цени са максимално изнервени от така организираната схема. Няма да се изненадам ако няколко акули пряко или непряко свързани пълнят сериозно на текущи нива и благославят Блесинг...

          тези са интересни и волатилни

          поздрави
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • А, нещото, което забравих, но е любопитно.

            Новопоявилите се 335 млн. А. са се пръкнали при някаква цена.
            Каква ли е тя ?!
            Помощта е предоставена и се плаща при пазарни условия, а как ли е от другата страна?!

            Коментар


            • Постепенно излизат разни подробности:

              Übersicht
              Börse Frankfurt News
              Ad-hoc
              Topmeldungen des Tages
              Marktberichte

              Unternehmensnachrichten
              Pressemeldungen
              Konjunkturnachrichten
              Analysen

              DGAP-Stimmrechte: Commerzbank AG (deutsch)
              16.05.2011 14:00
              Anzeige

              Commerzbank AG: Veröffentlichung gemäß § 26 Abs. 1 WpHG mit dem Ziel der
              europaweiten Verbreitung

              Commerzbank AG

              16.05.2011 14:00

              Veröffentlichung einer Stimmrechtsmitteilung, übermittelt durch die DGAP - ein
              Unternehmen der EquityStory AG.
              Für den Inhalt der Mitteilung ist der Emittent verantwortlich.

              ---------------------------------------------------------------------------


              Die Bundesrepublik Deutschland, handelnd durch den
              Finanzmarktstabilisierungsfonds, Frankfurt am Main, Deutschland, dieser
              vertreten durch die Bundesanstalt für Finanzmarktstabilisierung, Frankfurt
              am Main, Deutschland hat uns gemäß § 21 Abs. 1 WpHG mitgeteilt, dass ihr
              Stimmrechtsanteil an der Commerzbank AG, Frankfurt am Main, Deutschland,
              ISIN: DE0008032004, WKN: 803200 am 11. Mai 2011 die Schwellen von 25%, 20%
              und 15% unterschritten hat und zu diesem Tag 14,29% (334.716.663
              Stimmrechte) betrug.

              Die Bundesrepublik Deutschland, handelnd durch den
              Finanzmarktstabilisierungsfonds, Frankfurt am Main, Deutschland, dieser
              vertreten durch die Bundesanstalt für Finanzmarktstabilisierung, Frankfurt
              am Main, Deutschland hat uns gemäß § 21 Abs. 1 WpHG mitgeteilt, dass ihr
              Stimmrechtsanteil an der Commerzbank AG, Frankfurt am Main, Deutschland,
              ISIN: DE0008032004, WKN: 803200 am 12. Mai 2011 die Schwellen von 15%, 20%
              und 25% überschritten hat und zu diesem Tag 25,00000004% (669.433.324
              Stimmrechte) betrug.



              16.05.2011 Die DGAP Distributionsservices umfassen gesetzliche
              Meldepflichten, Corporate News/Finanznachrichten und Pressemitteilungen.
              DGAP-Medienarchive unter www.dgap-medientreff.de und www.dgap.de

              От задължително публикуваната информация става ясно, че към дата 11.05.2011 г.
              се докладва от съответния акционер (пранителството) обстоятелство, както следва:
              unterschritten hat und zu diesem Tag 14,29% (334.716.663
              Stimmrechte) betrug
              ерго, общият брой на А. съгласно тази сметка е порядъково 2 342 316 300.
              Елементарната сметка показва, че това са регистрираните до събранието около 1,3 плюс преобразуваните 1 млрд. КоМени.

              В следващия абзац на публикацията се говори, че на следващия ден - 12.05.2011 :
              und 25% überschritten hat und zu diesem Tag 25,00000004% (669.433.324
              Stimmrechte) betrug.
              Сметката тук дава общ резултат от 2 677 732 200 А.

              Или между 11 и 12 са се новопоявили 335 млн. акции, собственост на правителството.
              Най-вероятният им произход е преобразуване на резервен капитал в А с право на глас (обикновени).

              По интересното е, че тези общо 2 677 732 200 А., кореспондират с търсените и чакани още 5,3 млрд. Е. 1 към 2.
              Доколкото обаче, очаквано е, че правителството няма да се бръкне за кеш, а ще продължи да преосчетоводява помощи, то "сухото" ще трябва да дой де от останалите в лодката.
              Или, ако от 2,678 млрд. А. извадим 0,669 млрд. А., остават 2,009 млрд. А., което пак сочи към сметката на Мечецвети. от очаквани 2,64 Е / А.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от meche_cveti93 Разгледай мнение

                Ами определил съм си една цена за влизане в Дойче банк ,която е около 35- 40 евро в зависимост от ситуацията .... а те правиха увеличение за Базел 3 и само ефекта на доминото може да я бутне....
                http://www.wallstreet-online.de/akti...merzbank-aktie

                ako ти се коментира с хора

                Коментар


                • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                  не мен са ми по интересни hybrids- basel 3 идва, а и пове4ето банки сa s ниски капиталиzации и сте има интересни работи (CoCo Bonds etc.). така 4е може да има осте dilutive effects.наи големата ми банкова поzициа до скоро бе в Aareal Bank i Julius Bär.
                  Поздрави

                  Ами определил съм си една цена за влизане в Дойче банк ,която е около 35- 40 евро в зависимост от ситуацията .... а те правиха увеличение за Базел 3 и само ефекта на доминото може да я бутне....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от meche_cveti93 Разгледай мнение
                    Здравей,
                    по принцип си прав ,но маркета прави корекция ,/ще прави корекция /а тук с малко парички може да се уцели бинго....
                    Както сега спекулантите са я налазили на къси ....после по същият начин на дълги ,ако направи успешно увеличение....тя открай време е любима ....на спекулантите.
                    Останалите акции вече са в тесни граници и не остана много който не са достигнали пикови нива....
                    А аз се мъча на намалявам загубите ,като продавам малко сутрин на аукционите и после си го купувам пак но с 20 ,30 цента по ниско...
                    Но нивата за тези дребни врътки са накрая ....може би днес е последният ако шефа другата седмица е по ясен /петък винаги си е бил лош ден за биковете в проблемни позиции../.
                    Поздрави!
                    П.П. Винаги ще е от полза твоята полза по позицията....
                    не мен са ми по интересни hybrids- basel 3 идва, а и пове4ето банки сa s ниски капиталиzации и сте има интересни работи (CoCo Bonds etc.). така 4е може да има осте dilutive effects.
                    наи големата ми банкова поzициа до скоро бе в Aareal Bank i Julius Bär.
                    Поздрави

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Няма как да се знаят мотивите на големите. Нито времевият им хоризонт. А поне като се гледат други подобни увеличения на европейски банки, направени под натиск цената и след увеличението може да пада доста.
                      Кои банки визираш?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                        a XING си варви докато се zанимавате с bull shit
                        Здравей,
                        по принцип си прав ,но маркета прави корекция ,/ще прави корекция /а тук с малко парички може да се уцели бинго....
                        Както сега спекулантите са я налазили на къси ....после по същият начин на дълги ,ако направи успешно увеличение....тя открай време е любима ....на спекулантите.
                        Останалите акции вече са в тесни граници и не остана много който не са достигнали пикови нива....
                        А аз се мъча на намалявам загубите ,като продавам малко сутрин на аукционите и после си го купувам пак но с 20 ,30 цента по ниско...
                        Но нивата за тези дребни врътки са накрая ....може би днес е последният ако шефа другата седмица е по ясен /петък винаги си е бил лош ден за биковете в проблемни позиции../.
                        Поздрави!
                        П.П. Винаги ще е от полза твоята полза по позицията....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                          a XING си варви докато се zанимавате с bull shit
                          не с лошо
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • a XING си варви докато се zанимавате с bull shit

                            Коментар


                            • Няма как да се знаят мотивите на големите. Нито времевият им хоризонт. А поне като се гледат други подобни увеличения на европейски банки, направени под натиск цената и след увеличението може да пада доста.

                              Коментар


                              • Аз си мисля, че тук (комерцбанка) големите са в негласен съюз и с това разреждане ще клатят клона колкото може по-силно, за да обрулят маймунките на ниски цени. После ще си запишат с 30% примоция и в крайна сметка ще са обрали дребните...

                                поздрави
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X