IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Мисля че го казах пределно ясно

    - ще си загубите парите.

    Може да извадите късмет сега, де да знае човек може пък американските политици да са по-безотговорни и от българските. Но в крайна сметка с такива сделки ще се случи това което казвам.
    Има ли на борда при количките и банките.....
    Мисля че ако се разберат американците да се направи едно хубаво рали поне до отчетите..
    Ако не се разберат ще е чудесно за влизащите в близката седмица на прилични нива и аз чакам това ....
    Весели празници!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
      не злорадствай колега
      Нека да изсмучим Земята , тя не ни е нужна.

      Коментар


      • Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

        Коментар


        • aaaaaaaaaaaaand action..)

          Коментар


          • Дакса е на страхотни нива
            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

            Коментар


            • Да -точно така -никаква корекция-само напред и нагоре

              Туй да не ви е комунизъм бре господа?

              По повод на питанията по-долу-ами явно по различен начин ги виждаме нещата-лошо няма ,ама не с този тон(обичай ближния си)

              Залагаш повече на фундамента(лошо няма)

              Ние пък от чисто техническа гледна точка си търсим корекция и така.

              Няма пълно щастие ей

              Айде успехи желаем на всички!!!
              Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

              Коментар


              • Ка корекция бе господа, MS гони $20.
                Custodite sortem vestram

                Коментар


                • Първоначално изпратено от elkin Разгледай мнение
                  Пич , гледай си пазарите и недей остроумничи. Ако искаш да казваш нещо го кажи , а не да задаваш въпроси. Взими по добре отговори на тях. Остови ни ние простосмъртните да си скъсяваме индекса без стоп.
                  Мисля че го казах пределно ясно

                  - ще си загубите парите.

                  Може да извадите късмет сега, де да знае човек може пък американските политици да са по-безотговорни и от българските. Но в крайна сметка с такива сделки ще се случи това което казвам.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Хайде и аз да ти задам едни въпроси то не е много учтиво, но се надявам да ми простиш.
                    Как се движат германските облигации сега
                    Как се движат италианските и испанските
                    Какво се случва с пазарните оценки когато рисковите премии следват движение като настоящето.
                    Какви са средносрочните и дългосрочните очаквания за печалбите им на акция. И то не с общи приказки, че пазара ги бил калкулирал, а съвсем конкретни. Има ги публични и безплатни, за по-големите.

                    Какви точно очаквания е калкулирал пазара. за какви печалби на акция и за какви растежи.
                    Какви модели на оценки се използват масово в момента, а какви се използват нормално. какви са слабостите на масово използваните настоящи модели, това особено за финансови акции, които съставляват значителна част и от всички основни индекси.


                    Мисля че стана ясно тезата ми Ако не можете да отговорите поне на първите, айде с последните два може би искам прекалено много, не мисля че е редно да давате мнение за фундаментални оценки и какво там бил или не бил калкулирал пазара. защото ако човек не си е сметнал сам какво точно калкулира пазара всичко друго е гледане в тавана и разчитане че техническия анализ да върши работа.

                    В краткосрочен период пазарите са подвластни на настроения, но в дългосрочни са подвалстни на фундаментта. Не го отразяват наведнъж, чакат доказателства за всяко нещо което приемат, приемат на степени и с вероятности. Но в крайна сметка фундамента определя посоката.

                    А в момента фундамента тъкмо е взел да надига глава. Може да му трябва още малко време, година че и две, макар да не вярвам чак толкова да се тутка, за да се върне до нормалното положение, но в момента върви към нормалност. Всяка игра за надолу е игра срещу тренда. Човек може и да спечели, в такава игра, но не е хубаво да си пробва късмета прекалено често.
                    Пич , гледай си пазарите и недей остроумничи. Ако искаш да казваш нещо го кажи , а не да задаваш въпроси. Взими по добре отговори на тях. Остови ни ние простосмъртните да си скъсяваме индекса без стоп.
                    Нека да изсмучим Земята , тя не ни е нужна.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                      Виж-точно фундамента за който говориш-че, е положителен ме кара да мисля,че слядва корекция-лошите новини идват много бързо-и ако доста време се качва по стълбите,после слиза с асансьора
                      Глобално няма сериозен фундамент за ъп,а дакса е на нива от години назад!!!
                      Това,че ще се оправят американите с пропастта,не е сигнал за подобрение в икономиката им,а,че ще успеят да не се усерат за още известно време.

                      + това пазара най вероятно го отиграва вече,така,че..........

                      Времето ще покаже!

                      п.с. чете ли днес статийката на инвестора за Германия?
                      Хайде и аз да ти задам едни въпроси то не е много учтиво, но се надявам да ми простиш.
                      Как се движат германските облигации сега
                      Как се движат италианските и испанските
                      Какво се случва с пазарните оценки когато рисковите премии следват движение като настоящето.
                      Какви са средносрочните и дългосрочните очаквания за печалбите им на акция. И то не с общи приказки, че пазара ги бил калкулирал, а съвсем конкретни. Има ги публични и безплатни, за по-големите.

                      Какви точно очаквания е калкулирал пазара. за какви печалби на акция и за какви растежи.
                      Какви модели на оценки се използват масово в момента, а какви се използват нормално. какви са слабостите на масово използваните настоящи модели, това особено за финансови акции, които съставляват значителна част и от всички основни индекси.


                      Мисля че стана ясно тезата ми Ако не можете да отговорите поне на първите, айде с последните два може би искам прекалено много, не мисля че е редно да давате мнение за фундаментални оценки и какво там бил или не бил калкулирал пазара. защото ако човек не си е сметнал сам какво точно калкулира пазара всичко друго е гледане в тавана и разчитане че техническия анализ да върши работа.

                      В краткосрочен период пазарите са подвластни на настроения, но в дългосрочни са подвалстни на фундаментта. Не го отразяват наведнъж, чакат доказателства за всяко нещо което приемат, приемат на степени и с вероятности. Но в крайна сметка фундамента определя посоката.

                      А в момента фундамента тъкмо е взел да надига глава. Може да му трябва още малко време, година че и две, макар да не вярвам чак толкова да се тутка, за да се върне до нормалното положение, но в момента върви към нормалност. Всяка игра за надолу е игра срещу тренда. Човек може и да спечели, в такава игра, но не е хубаво да си пробва късмета прекалено често.

                      Коментар


                      • Виж-точно фундамента за който говориш-че, е положителен ме кара да мисля,че слядва корекция-лошите новини идват много бързо-и ако доста време се качва по стълбите,после слиза с асансьора
                        Глобално няма сериозен фундамент за ъп,а дакса е на нива от години назад!!!
                        Това,че ще се оправят американите с пропастта,не е сигнал за подобрение в икономиката им,а,че ще успеят да не се усерат за още известно време.

                        + това пазара най вероятно го отиграва вече,така,че..........

                        Времето ще покаже!

                        п.с. чете ли днес статийката на инвестора за Германия?
                        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                          Каква ти сложна фигура.... освен това дава над 90% успеваемост. Каквото и да решат в Америка винаги изхода е че ще разпродадат моментално при решение. В момента имам само немного Европейски акции и Единствено съм оставил Интела а с Епъл правя дей трейд.
                          Фигурите са като мастиленитепетна на Роршарх, всеки вижда в тях каквото му се иска да вижда.А ако някъде си чел за проценти на успемаемост на фигури, значи този който го говори не знае какво говори. Елементарното кдоказателство е че ако тази фигура има 90% успеваемост, то поне 90% от участниците на пазара ще се съобразяват с нея. никой не е луд да пропусне такъв висок процент сигурност за движението. А това очевидно не се случва.

                          Но в крайна сметка всеки си играе според собствените си възгледи. Личното ми мнение е че ти си на грешната страна на пазара. Но и аз няма как да му знам бъдещите движения.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Аз не уважажавам много сложни фигури в техническия анализ. Движещи се средни и нива на подкрепа и съпротива са напълно достатъчни според мен.

                            А фундамента в момента е яко бичи. Според мен е безсмислено да се играе срещу фундамента. Преди няколко дена можеше да се получи минимална корекция, но вече и американците, които щяха да са катализатора на тази корекция вървят нагоре.

                            към днешния момент няма нищо което да подейства като силен катализатор надолу, за сметка на това имаме преговорите за фискалния клиф, които на 90% ще са успешни и ще подействат като силен катализатор нагоре.

                            Как точно ще се отиграе подобно развитие си е въпрос на личен избор, но да се играе за надолу в подобен момент е просто игра срещу реалността. Винаги може да се получи някакъв процент движение за надолу, но това ще е малко успокоение за мощния бичи тренд който се задава в целия развит свят.


                            Каква ти сложна фигура.... освен това дава над 90% успеваемост. Каквото и да решат в Америка винаги изхода е че ще разпродадат моментално при решение. В момента имам само немного Европейски акции и Единствено съм оставил Интела а с Епъл правя дей трейд.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                              Виж на 2- годишна графика DAX засега прави rising wedge, което е много много меча фигура. Ако успее още 1% да се качи може да се каже че ще я развали. Аз в момента експериментирам със следното ще скъся при сгода DAX и със същата сума купувам една акция oт индекса която се кани да направи обрат от falling wedge
                              Аз не уважажавам много сложни фигури в техническия анализ. Движещи се средни и нива на подкрепа и съпротива са напълно достатъчни според мен.

                              А фундамента в момента е яко бичи. Според мен е безсмислено да се играе срещу фундамента. Преди няколко дена можеше да се получи минимална корекция, но вече и американците, които щяха да са катализатора на тази корекция вървят нагоре.

                              към днешния момент няма нищо което да подейства като силен катализатор надолу, за сметка на това имаме преговорите за фискалния клиф, които на 90% ще са успешни и ще подействат като силен катализатор нагоре.

                              Как точно ще се отиграе подобно развитие си е въпрос на личен избор, но да се играе за надолу в подобен момент е просто игра срещу реалността. Винаги може да се получи някакъв процент движение за надолу, но това ще е малко успокоение за мощния бичи тренд който се задава в целия развит свят.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Яко ще се набуташ с това чакане на корекции. Вече определено е за нагоре. Всички чакат само решението в САЩ за фискалната пропаст. И когато и то се случи движението нагоре може да продължи поне до края на януари, като таргета за нагоре вече е много нагоре.
                                Виж на 2- годишна графика DAX засега прави rising wedge, което е много много меча фигура. Ако успее още 1% да се качи може да се каже че ще я развали. Аз в момента експериментирам със следното ще скъся при сгода DAX и със същата сума купувам една акция oт индекса която се кани да направи обрат от falling wedge

                                Коментар

                                Working...
                                X