IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Точно така. Поблемът на повечето хора е че не могат да проумеят че живея в екстремистан ) Във Варна например има да кажем 50 кръчми ама хубавите са 10. Излизам в събота и ги обикалям всичките. Естаествено че отивам само на а готините а тези дето не са готини са празни ама аз няма как да разбера това. Не намирам места никъде и си правя гениалният извод че народа само яде, пие и има много пари. А всъщност съм видял 500 човека от 500 000 и от 1000 човека един е в кръчмата а 999 са си у дома и то в събота вечер. Да не говорим че тези дето са на кръчма могат да похарчат и 5 и 500 лева и реално оборота може да варира 100 пъти
    Така е!
    Просто ако в Германия един съдържател на малка квартална сладкарница от печлбата му 70% отиват за данъци и заплати на служителите, а за него 30%! То в България, често за данъци и заплати отиват макс 20%! Ножицата между сервитьора и съдържателя е огромна, за разлика от Германия! Като първия едвам крета на 700 лева, а втория с единствен актив, стар апартамент за 150 бона, си купува джип на изплащане за 120 бона!
    После що имало скъпи коли, НЕ МОЖЕ ДА СМЕ ТОЛКОВА ЗЛЕ. Ми как да няма, след като се издевателства над работещите с тези доходи, които масове се хранят, само с маргарин и лютеница от 2 лева, а от другата страна са олигофрените, които са еманация на съвремения български "предприемач"!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
      В София колко са с мерцедесите??? Също толкова колкото са и с уникалните мадами под ръка - 0,001%! Обаче и двете се набиват на очи, а масата някак си избледнява на заден план!
      Това, че в мола не се заглеждаш по дебели и кривокраки с пъпчиви лица, не означава, че те не съставляват едно 70%! Котенцата са 5-6%! Уникалните 0,1%!
      Масата в София не е цъфнала и вързала! Имаш един по-приличен център и 2-3 читави южни квартала! Отиди при останалата част от населението, която съставлява 80% от популацията. Дори и в готините квартали, нещата са далеч от хубавия живот! Какво остава за другите.
      Точно така. Поблемът на повечето хора е че не могат да проумеят че живея в екстремистан ) Във Варна например има да кажем 50 кръчми ама хубавите са 10. Излизам в събота и ги обикалям всичките. Естаествено че отивам само на а готините а тези дето не са готини са празни ама аз няма как да разбера това. Не намирам места никъде и си правя гениалният извод че народа само яде, пие и има много пари. А всъщност съм видял 500 човека от 500 000 и от 1000 човека един е в кръчмата а 999 са си у дома и то в събота вечер. Да не говорим че тези дето са на кръчма могат да похарчат и 5 и 500 лева и реално оборота може да варира 100 пъти
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
        double @0.17
        Нали знаеш че може и 17 да стане а под нула няма как да падне
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
          short Deutsche Bank AG again @ 14.17/0.18

          http://www.zertifikate.commerzbank.d...501682985&pc=3
          double @0.17

          close flat 0.17 (long position, and not short as posted)
          Last edited by volaswap; 06.04.2016, 17:03.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
            out 0.15

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Само един батко има във форума и добре, че и него го има!
              ми то е хубаво 4овек да поства некви работи, ама поне да ги сложи в контекст.

              Коментар


              • Даксът налива гориво, ако не се задави двигателя може и да тръгне
                Не е препоръка за каквото и да било.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pronto Разгледай мнение
                  Пардон, София е около 25%, ако не и една трета. Слагаш Варна и Бургас с турист-контрабандните им гъзари и вече имаш половин България.
                  В София колко са с мерцедесите??? Също толкова колкото са и с уникалните мадами под ръка - 0,001%! Обаче и двете се набиват на очи, а масата някак си избледнява на заден план!
                  Това, че в мола не се заглеждаш по дебели и кривокраки с пъпчиви лица, не означава, че те не съставляват едно 70%! Котенцата са 5-6%! Уникалните 0,1%!
                  Масата в София не е цъфнала и вързала! Имаш един по-приличен център и 2-3 читави южни квартала! Отиди при останалата част от населението, която съставлява 80% от популацията. Дори и в готините квартали, нещата са далеч от хубавия живот! Какво остава за другите.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                    това са пални глупости по принцип. парво требва да се zапо4не с факта, 4е Германи е и наи големиа вносител. втори франциа е много по важна от китаи zа германиа

                    https://www.destatis.de/DE/ZahlenFak...ublicationFile

                    ебало си маикта от глупости в тоzи форум
                    Само един батко има във форума и добре, че и него го има!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                      Гледаш София и гледаш 0,001% от хората! Останалите 99,99% нямат нищо общо с тоя lifestyle!
                      Пардон, София е около 25%, ако не и една трета. Слагаш Варна и Бургас с турист-контрабандните им гъзари и вече имаш половин България.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        пак не разбрах какво точно показва синичкото (виж питането ми), но както и да е, както и да е.

                        Не знам китайската икономика да е спряла, а консумация има и то сосна. Въобще от година насам Китай се развива по най-добрият за светът начин - забавяне на растежът на производството, увеличаване на ръстът на потреблението. А пари за харчене - имат. И не е нужно всеки китайски човек да си купи секси ново-новеничко Мерцедесче или Беемвенце - достатъчно е един на петдесет да стори това.
                        Значи тогава всико е ОК!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                          Графиката показва диспропорцията между световния растеж и надуването на индексите, в случая спрямо S&P. DAXa е в същото положение, движението му е идентично спрямо това на S&P!

                          За да консумират немски стоки твоите приятели китайците, трябва да има работа, а от там консумация! Те отговарят за голяма част от световния растеж, така че...
                          Ясно се вижда, че върха на S&P е до там, докадето има количествени улеснения! За DAXa, ти си прави изводи! Нещо няма гориво за мотора!
                          пак не разбрах какво точно показва синичкото (виж питането ми), но както и да е, както и да е.

                          Не знам китайската икономика да е спряла, а консумация има и то сосна. Въобще от година насам Китай се развива по най-добрият за светът начин - забавяне на растежът на производството, увеличаване на ръстът на потреблението. А пари за харчене - имат. И не е нужно всеки китайски човек да си купи секси ново-новеничко Мерцедесче или Беемвенце - достатъчно е един на петдесет да стори това.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение
                            Ама бг е с най много мержани на глава от населението поне така пише ...също бг е и с най много продаден алкохол в литри става дума за заведенията една позната ми го каза работеща в авенди та мисълта ми е че консуматорщината върви с пълна сила
                            Какви мерджани? 190d по селата, кошници за 500 лева и CLK от 1998 година за 2500лева, с газова уредба! Това са ти "мерджаните"! Литрите алкохол по заведенията едва ли сме на първо място, но поради фактора ЦЕНА, може да сме сред водещите страни! Тука в заведенията се намира водка 50г. и за 1,50 лева!

                            Истинското сравнение е по покупателна способност на храни примерно, където сме в абсолютното дъно, нацията гладува и мизерства! Това ти е консумацията!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                              В БГ много малко хора са с коли за 100К и Самсунг последен модел! Гледаш София и гледаш 0,001% от хората! Останалите 99,99% нямат нищо общо с тоя lifestyle! Отиди в Плевен или Асеновград. Има точно 3 лъскави джипа на мутри, останалото като маса са с Голф 3 и заплата средна 470! Явно живеем в различни Българии с тебе!
                              Ама бг е с най много мержани на глава от населението поне така пише ...също бг е и с най много продаден алкохол в литри става дума за заведенията една позната ми го каза работеща в авенди та мисълта ми е че консуматорщината върви с пълна сила
                              Вся Власть Советам

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение
                                Ама данеби само китай да е консуматор на немски стоки?погледни тука в бедна бг колко последни модели германски лимузини има...ако четеш статистики с 700лв заплата как се карат лимузини за 100к евра и как всяка вечер живота е на макс по кръчмите и секи с последния модел хай фон и самсунг? Те така е и в китай спад на показателите ама в деиствителност копнсумирането върви с пълна сила
                                В БГ много малко хора са с коли за 100К и Самсунг последен модел! Гледаш София и гледаш 0,001% от хората! Останалите 99,99% нямат нищо общо с тоя lifestyle! Отиди в Плевен или Асеновград. Има точно 3 лъскави джипа на мутри, останалото като маса са с Голф 3 и заплата средна 470! Явно живеем в различни Българии с тебе!

                                Коментар

                                Working...
                                X