IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • за момента коба се държи много здраво и се чакат повече детайли около бъдещият дял на Церберус.
    цената от 13.50-14 може да я много бързо да я задмине. определено пътят е разчистен

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
      Благодаря, но това мога да го видя и в сайта на франкфуртската Ного паднала за година назад, да - тоя продължаващ спад вече е прекален за мене - мисля - нищо че щели да продават четвъртинката пинпин, пак остават могъщи, а и ще вземат 1 МБ, сигурно имат нещо напредвид.

      Отделно - как може една компания, при това влиятелна и голяма (доколкото чета), да се казва Пинпин? Това е абсолютно несериозно... пинпините са смехотворни, комични са !!! Ми аз в такова не бих инвестирал.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

        Да бе - къде видя да са паднали от 9.4 на 6.8? Чак толкова ли пък е важен тоя пинпин, малко ли е, че ще вземат 1 МБ за делът си там и кой казва, че няма да инвестират парите другаде? Не зная - подъл номер - неговото кожа гъбава - добре че имам малко бройки.

        Напоследък малко трудно да следя нещата, че има някакви проблеми с Ксетрата, ама пък гледам - най-могъщата ми външна инвестиция: Allianz - катери нови върхове.
        http://www.finanznachrichten.de/char...earson-plc.htm
        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
          За мен основната причина е страхът на мишките, че ще им резнат дивидента наполовина ...
          Не ми се виждат достатъчно могъщи, щом могат да се срутят от 9.40 на 6.80 за един ден (18-19.01.17)
          И друг път съм казвал - щом видя дивидент над 5-6% ставам особено мнителен към акцията ...
          п.с. за спорта (и разнообразие на портфейла) бих си взел при тест на 6.5 ...
          Да бе - къде видя да са паднали от 9.4 на 6.8? Чак толкова ли пък е важен тоя пинпин, малко ли е, че ще вземат 1 МБ за делът си там и кой казва, че няма да инвестират парите другаде? Не зная - подъл номер - неговото кожа гъбава - добре че имам малко бройки.

          Напоследък малко трудно да следя нещата, че има някакви проблеми с Ксетрата, ама пък гледам - най-могъщата ми външна инвестиция: Allianz - катери нови върхове.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Pearson-чето ми-и-и-и-и Защо падна толкова ного, баси - какво толкова по дяволите, че продали някакъв пинпин - и то не целият, а част от него? Мамка му, сега да си бях купил.
            За мен основната причина е страхът на мишките, че ще им резнат дивидента наполовина ...
            Не ми се виждат достатъчно могъщи, щом могат да се срутят от 9.40 на 6.80 за един ден (18-19.01.17)
            И друг път съм казвал - щом видя дивидент над 5-6% ставам особено мнителен към акцията ...
            п.с. за спорта (и разнообразие на портфейла) бих си взел при тест на 6.5 ...
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Dow Jones News·
              Daimler soll 1 Mio Fahrzeuge manipuliert haben

              ================================================== ====
              In der Affäre um manipulierte Abgaswerte bei Diesel-Fahrzeugen sind die Vorwürfe gegen die Daimler AG umfassender als bisher bekannt.
              In der Affäre um manipulierte Abgaswerte bei Diesel-Fahrzeugen sind die Vorwürfe gegen die Daimler AG umfassender als bisher bekannt. 13.07.2017
              Last edited by Ferry; 13.07.2017, 09:36.

              Коментар


              • edna dosta interesna statiq:

                https://seekingalpha.com/article/408...ital-got-right
                Cerberus Capital is reportedly considering buying a minority stake in Commerzbank. Commerzbank would fit perfectly into Cerberus Capital’s investment strategy,

                Коментар


                • Pearson-чето ми-и-и-и-и Защо падна толкова ного, баси - какво толкова по дяволите, че продали някакъв пинпин - и то не целият, а част от него? Мамка му, сега да си бях купил.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение
                    Не си спомням някога Nordex да са имали аспирации към офшорния сегмент. Освен това той е доста малък. Електричеството от него е по-скъпо и то значително. Този ръст, който прогнозират, най-вече идва от факта, че тръгва от ниска база.

                    За мен ще е важно дали настина 2019 година ще пуснат новата турбина и дали ще постигне обещаното двуцифрено намаление на себестойността на енергията. Другото важно е какво могат да предложат като допълнителни услуги. Vestas правят значими придобивания точно в сферата на услугите, но и Nordex ми се струва има какво да предложи, особено когато вече са заедно с Acciona.
                    спомни си, не са само оншорни. имт мн малко офшор, а без него ще си станат само аксиопна. дано предложат нещо де, в все пак имам тук едни

                    Коментар


                    • Не си спомням някога Nordex да са имали аспирации към офшорния сегмент. Освен това той е доста малък. Електричеството от него е по-скъпо и то значително. Този ръст, който прогнозират, най-вече идва от факта, че тръгва от ниска база.

                      За мен ще е важно дали настина 2019 година ще пуснат новата турбина и дали ще постигне обещаното двуцифрено намаление на себестойността на енергията. Другото важно е какво могат да предложат като допълнителни услуги. Vestas правят значими придобивания точно в сферата на услугите, но и Nordex ми се струва има какво да предложи, особено когато вече са заедно с Acciona.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение

                        Прав си, за момента не я отчитам като валиден риск. Китайците печелят отделни поръчки извън местния пазар, но рядко и то основно в Южна Америка. Envision спечелиха голяма поръчка в Аржентина, а GoldWind - по-малка в Чили. Защо точно там?

                        Китай са основен донор на тези страни със стратегически инвестиции и купуване на дълг. Не съм се задълбочил, но вероятно част от парите трябва да отидат обратно в китайски ръце. Технологично китайците изостават от западните компании, а клиентите искат пълно обслужване - от самите турбини до софтуерно обезпечаване и следпродажбена поддръжка. Колкото по-малко участници са замесени в един проект, толкова по-бързо се случва той. Освен това, надежността на китайските компании все още им куца - https://www.washingtonpost.com/news/...n-wind-energy/

                        Ако се случи нещо както в сектора с роботите и започнат да изкупуват западни компании, тогава вече ще се позамисля по-сериозно.
                        btw Голдуинд държат много кеш за купуване в Европа и не спират да се ослушват за
                        корейци (субсидирани от държавата) бяха май или юни из европа на оглед за потенциален партньор или купуване.
                        е, помним какво стана с цената на Кука, след новината за Мидеа решението.
                        също знаем и какво се случи с цената на РеПауър след поемането им от Сузлон. после Сузлон ги продадоха на загуба и сега са отново на тезгяха, а са 2и или 3ти сред немските производители.
                        Нордекс си намериха капачето и се надяват чрез Аксиона да стъпят в Индия, където по-горният вече има присъствие и расте благодарение на Сузлон преди.
                        не е за подценяване и авторитета на меринджеите, които управляват защото имената им заедно с предходните успехи и връзки са един от факторите, който се оценява и следи от инвеститорите.

                        Нордекс никога не са имали много силен СЕО. общо взето бяха поизпуснали юздите и се оставиха на момента.
                        мадам Клатен вдъхна много голяма надежда и сила на цената, когато се включи при сплита 10:1 на 1 евро мисля че 2010. след това направи много пари и изтегли близо 3/4 от вложението си.
                        ??? при Нордекс са, колко бързо ще реагират на конкуренцията и пуснат нови мелници, които да дишат във врата на Вестас(Nr.1), също и ще успеят ли да се наместят успешно в офшор нишата, къто са към момента джудже. а офшор сегмента момента е най-актуалният за всички вятърни еи производители.

                        имам нордекс и с интерес следя следващият рибаунд в цената на акциите им.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                          Добра презентация , но лично за мен има едно слабо място - пренебрегнал си конкуренцията от Китай ... Това, че си го споменал бегло като минус(без имена и факти) , означава, че не я приемаш на сериозно ... а може би трябва
                          Прав си, за момента не я отчитам като валиден риск. Китайците печелят отделни поръчки извън местния пазар, но рядко и то основно в Южна Америка. Envision спечелиха голяма поръчка в Аржентина, а GoldWind - по-малка в Чили. Защо точно там?

                          Китай са основен донор на тези страни със стратегически инвестиции и купуване на дълг. Не съм се задълбочил, но вероятно част от парите трябва да отидат обратно в китайски ръце. Технологично китайците изостават от западните компании, а клиентите искат пълно обслужване - от самите турбини до софтуерно обезпечаване и следпродажбена поддръжка. Колкото по-малко участници са замесени в един проект, толкова по-бързо се случва той. Освен това, надежността на китайските компании все още им куца - https://www.washingtonpost.com/news/...n-wind-energy/

                          Ако се случи нещо както в сектора с роботите и започнат да изкупуват западни компании, тогава вече ще се позамисля по-сериозно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                            BMW June Sales Rise 2.1% On The Year To 232,620 Cars -Sales -1.4% In Europe, -16.5% In Germany, +11.7% In China, -1.2% In US
                            Твърде кежаво, сравнено с Daimler.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                              Показват: външното колелце - продажбите, вътрешната топчичка - печалбата след данъци, глоби и т.н. - тоест - чисто. Стана дума за ВР - затуй - ефектът от очесването им с по няколко МБ глоба ежегодно и защо е сгода човек да си вземе сега.
                              благодаря. за мен цифрите са по важни от колелца и картинки. сори пич, ама наистина стига смешки

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение
                                Вчера купих Nordex на 11.60 евро.

                                Вече обсъждахме сектора, но мотивацията ми специално за тази акция - търгува се при 5 пъти EBITDA, а секторът има добри дългосрочни възгледи, въпреки текущите забавянето покрай новата аукционна система в Европа. Освен това, много от частите на турбините се правят от подизпълнители - дори да има свиване на маржовете, част от ефекта ще се прехвърли по веригата назад. Накрая, секторът се консолидира и цялата сила вече не е в ютилити компаниите.

                                Ако на някой му се чете в детайли, тук е целият мой анализ: http://www.fulcrum.bg/2017/07/pokupk...vyatyr-nordex/
                                Добра презентация , но лично за мен има едно слабо място - пренебрегнал си конкуренцията от Китай ... Това, че си го споменал бегло като минус(без имена и факти) , означава, че не я приемаш на сериозно ... а може би трябва
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X