IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

    Манчев ,не следя много франсетата освен колите и Париба...много държава и политика има при тях почти като у нас...
    https://www.finanznachrichten.de/nac...he-bank-ag.htm
    Утре ще е интересен ден при ДБ , 18 к съкратени ,две години без дивидент и червени отчети и милиарди евра ...

    Смятам че ще има асансьори ...утре.
    При DB асансьора ще потегли нагоре.,. поне за днес
    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
      Колеги, какво мислите за EDF (Electricite de France) ? Защо е този спад в цената на акцията от 24 на 11 евро за 5 години? За последната година цената се е движила между 10.78 и 15.89 евро, като към момента е около 11 евро. С навлизането на електромобилите, не би ли трябвало търсенето на електроенергия да се повишава? Мислите ли че е удачен момент за вход, и ако не, защо, и на каква цена е по-удачно да се чака? Благодаря предварилтено.
      Манчев ,не следя много франсетата освен колите и Париба...много държава и политика има при тях почти като у нас...
      https://www.finanznachrichten.de/nac...he-bank-ag.htm
      Утре ще е интересен ден при ДБ , 18 к съкратени ,две години без дивидент и червени отчети и милиарди евра ...

      Смятам че ще има асансьори ...утре.

      Коментар


      • Колеги, какво мислите за EDF (Electricite de France) ? Защо е този спад в цената на акцията от 24 на 11 евро за 5 години? За последната година цената се е движила между 10.78 и 15.89 евро, като към момента е около 11 евро. С навлизането на електромобилите, не би ли трябвало търсенето на електроенергия да се повишава? Мислите ли че е удачен момент за вход, и ако не, защо, и на каква цена е по-удачно да се чака? Благодаря предварилтено.

        Коментар


        • Влизаме в отчетите за 2 тримесечие....
          Ще ми е интересно вижданията на участниците...какви отчети очакват...
          Банките са под натиск и ДБ ще съкращава голям брой персонал , ареалбанк пък е налазена от къси , Коба ще я купуват ама тя не знае...
          Колите чакат Тръмп и митата , но истината е ,че сме пред криза а съкращенията ще ударят и Мерцедес и БМВ и Голфовете ,гледам форд вече съкращава работници, японците имат трудности за французите е ясно...та тази игра със заводите на Голфовете в Турция и при нас изглежда голяма глупост...
          Самолетите и те са пред спад заради различните стачки и проблеми на Бойнг и много катастрофи ...
          Лекарствата чакат само следващия процес ,за сега се възстановяват...
          РВЕ са налазени от еко активисти..

          Дали ДАХ ще мине този месец 13К +и ДАУ 27 К+ или ще гледаме равно ниво и след това спад ....
          Дали ще имаме договор с Китай ....
          Просто за БФБ всеки по умен ще я отпише тези няколко месеца и ще си кара почивката.....или ще вкара пари на запад на къси или дълги...

          Коментар


          • Автоиндустрията се готви за тежки санкции след 2020г

            https://profit.bg/kompanii/avtoindus...i-sled-2020-g/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

              Държа си го Байер. Не смятам да продавам на загуба. Очаквам ръст, но и да не се случи, ще продължавам да чакам. Има доста банки които си заслужават внимание към момента, но нямам кеш. Хубаво е че дивидентния сезон на БФБ започва, и ще влязат "свежи пари" в портфейла. Надявам се и петрола да скочи сега през летния сезон, но ще видим. Ти си по-рисков играч и спекулант. Аз рядко продавам акция на загуба,чакам дивиденти.
              Здравей ,днес излезнаха добри новини за аспиринчетата , утре ако всичко е нормално ще гоните 64/65 евра.....ако не стане утре , скоро ще стане толкова....
              При мен аареалбанк е много тегава днес излезна новина която трябваше да качи акцията поне с 5/6% а тя се мъчи на процент ,два , истината е че пак са купени къси и веч минават 2,05% ,винаги съм се чудил на късите защо не взимат печалбата и да бягат а натискат до последно кой ,кого.... банката не е слаба ..и ако тръгне нагоре заради отчета ще стане страшно за късите...
              При другата акция Вирекард всичко е нормално....според плана.
              При БФБ умирачка ..Играчите повече спамят във Форума отколкото да купуват....мисля че скоро ще има разпродажби ....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                В много сложни (поне за мен) инструменти инвестираш. Байер ги купих на 67,50 евро, така че все още съм на значителен минус, но съм взел и дивидент тази година. Прав си че имаше и много по-лош вариант (да ги купя на цена над 100 евро), но избягвам да купувам акция на връх, колкото и да ми харесва дадена акция. Общо взето си е руска рулетка с тези дела които се водят в САЩ, но какво ще се случи ако ги оправдаят и подобрят резултатите си? Ще видим...
                Ааа ем че добре си тогава бе нема страшно още малко има да пада потвърждения на дъно тва онова и тва им беше на Bayerite после нагоре. С опциите не е сложно, то само иглежда страшно иначе е доста просто, виждаш веднага какво ше загубиш и какво ще спечелиш и какъв е шанса в % на сделката. Това е един вид застраховка за акциите и аз вместо да търгувам със самите акции, търгувам с техните застраховки един вид. Мога да избирам диапазон в който предполагам че ще се движи дадена акция или фючърс, например ще бъде над / под тия граници с лимитирана печалба / загуба или като е в рейндж и очаквам експлозия незвисимо в коя посока и т.н. това няма как да се прави с акциите. За акциите ти трябват и повечко парички за да има печалбица, за опциите не е така, недостатъка при опциите е времето и тва е ....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                  не знам къде си купил брачед, каква цена и т.н. но тая акция BAYN съм я гледал като летеше на 140, купиха Монсанто и си викам такива Burj Khalifa движения завършват зле, ако там си купил на върха -> ок, но ако си правил нещо за защита не е трагедия ако обаче не си прайл нищо -> лошо. Аз инвестирам само с опции и пускам сделките в Темата на Архитекта. Защо инвестирам с тия дивотии ?, защото има по-голям шанс за управление на печалби, загуби имат и много висока доходност.
                  В твоя случай или си купувай PUTs (protected put) или изписвай CALLs (covered call) и като ти направят една такава резачка с над 50% ти няма да си загубил 50% а 30% защото си "купувал застраховка" един вид.

                  Иначе портфейла ми е следния
                  Vertical SPX OKT 20 -2950/3000@ call - това значи съм заложил че до 20 Октомври S&P500 ще стои под 2950 в идеалния случай или между 2950/3000
                  Butterfly TLT SEP 20 -127/-127/+124/+130 put/call/put/call- тук съм заложил, че бондовете ще стоят в границите между 124 и 130 в най идеалния случай ще останат на 127
                  Straddle GLD SEP 133 call/put на златото съм сложил, че ще е в този диапазон 138 и 128
                  Straddle /ZC SEP 20 460 call/put на царевицата че ще е между 500 и 390 до септември
                  Vertical PAYL JUL -90/100 call къси на Пейпал за юли че ще е под 90 в идеалния случай или между 90 и 100 нооо в момента е на 114 и лошо също като твойте Bayer .... ами така е като не хващаш проблема още в началото със защитата и се получават такива работи ...
                  В много сложни (поне за мен) инструменти инвестираш. Байер ги купих на 67,50 евро, така че все още съм на значителен минус, но съм взел и дивидент тази година. Прав си че имаше и много по-лош вариант (да ги купя на цена над 100 евро), но избягвам да купувам акция на връх, колкото и да ми харесва дадена компания. Общо взето си е руска рулетка с тези дела които се водят в САЩ, но какво ще се случи ако ги оправдаят и подобрят резултатите си? Ще видим...
                  Last edited by mancev; 27.06.2019, 16:24.

                  Коментар


                  • Анализатори заговориха за ново падане на лихвите в Европа

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                      Голям погром вчера, и още по-голям днес Моля изказвайте обосновани мнения и препоръки, и ако може споделяйте вие къде бихте инвестирали. Казвам го без лоши чувства. Никога не ме е било страх да си споделям портфейла и очакванията си, като се стремя да се обосновавам защо го правя. Успех на всички инвестиращи !
                      Айде Манчев ти си тука, мое ти се усмихне щастието, на графиката още не го виждам, но ако скочат почвай да им трещиш продажби на Calls месец за месец и ше стане раотата ....

                      Акциите на Bayer поскъпнаха след наемането на нов адвокат

                      Американският хедж фонд Elliott влиза в компанията от Леверкузен

                      https://www.investor.bg/evropa/334/a...dvokat-284709/
                      Last edited by michaelis12; 27.06.2019, 15:58.

                      Коментар


                      • ама тва са хуави новини ве хора, треа да се люля дървото, да има джумбуш, да има караници, олелия, иначе нема volatillity ако това го нема, няма да има и възможности за купувания. То кога да купува човек кат тия печатат като откачени?, че и централните им банки купуват акции (SCB) тва па е ебаси наглярщината да си печаташ парите и да си купуваш с тях акцийки ако случайно паднат, ше си ги дигнеш пак ... Часовникарите направо откриха Светия Граал, но да се надяваме да им се стъжни положенито и то не малко,че са доста дразнеща държавица, се искат да са отгоре и се с кражби от на "лошите диктатори" парите ...

                        Коментар


                        • Ако двете страни не се споразумеят в оставащите няколко дни, от началото на юли на фондовата борса в Цюрих вече няма да може да се търгува с акциите и ценните книжа на европейски компании. Това би бил голям удар за швейцарската борса, където над половината от оборота се дължи на сделки с европейски книжа.

                          В отговор финансовото министерство на Щвейцария ще отнеме правото на паневропейски борси да се търгуват акциите на швейцарски компании. Това би довело до блокиране на търговията с акциите на над 230 швейцарски компании, сред които и големи фармацевтични производители като Novartis. Европейските инвеститори ще имат възможност да сключват сделки с акциите на швейцарски компании, но единствено през фондовата борса в Цюрих.

                          https://www.capital.bg/politika_i_ik...GQ8fZ0A-jwj0u0

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                            Швейцария ще забрани търговията на свои компании на европейските фондови борси

                            Проточилите се преговори за договор за партньорство между ЕС и Берн доведоха до ексалиращ спор


                            https://www.capital.bg/politika_i_ik...GQ8fZ0A-jwj0u0

                            + Търговската война и срещата на Г-20 през следващите няколко дни ...
                            аз бих ги изтрещял часовникарите и шоколададжиите мисля че индекса им беше SMI ай ше им се невиди .... Ако Еврогейовете им наложат санкции / ембарго / мита под някаква форма на стоките и финансовите услуги ше стане чудно защото нямат никакъв излаз от никъде, ше им увиснат цървулите набърже...

                            Last edited by michaelis12; 27.06.2019, 15:34.

                            Коментар


                            • Швейцария ще забрани търговията на свои компании на европейските фондови борси

                              Проточилите се преговори за договор за партньорство между ЕС и Берн доведоха до ексалиращ спор


                              https://www.capital.bg/politika_i_ik...GQ8fZ0A-jwj0u0

                              + Търговската война и срещата на Г-20 през следващите няколко дни ...
                              Last edited by Innocent; 27.06.2019, 15:12.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                                Голям погром вчера, и още по-голям днес Моля изказвайте обосновани мнения и препоръки, и ако може споделяйте вие къде бихте инвестирали. Казвам го без лоши чувства. Никога не ме е било страх да си споделям портфейла и очакванията си, като се стремя да се обосновавам защо го правя. Успех на всички инвестиращи !
                                не знам къде си купил брачед, каква цена и т.н. но тая акция BAYN съм я гледал като летеше на 140, купиха Монсанто и си викам такива Burj Khalifa движения завършват зле, ако там си купил на върха -> ок, но ако си правил нещо за защита не е трагедия ако обаче не си прайл нищо -> лошо. Аз инвестирам само с опции и пускам сделките в Темата на Архитекта. Защо инвестирам с тия дивотии ?, защото има по-голям шанс за управление на печалби, загуби имат и много висока доходност.
                                В твоя случай или си купувай PUTs (protected put) или изписвай CALLs (covered call) и като ти направят една такава резачка с над 50% ти няма да си загубил 50% а 30% защото си "купувал застраховка" един вид.

                                Иначе портфейла ми е следния
                                Vertical SPX OKT 20 -2950/3000@ call - това значи съм заложил че до 20 Октомври S&P500 ще стои под 2950 в идеалния случай или между 2950/3000
                                Butterfly TLT SEP 20 -127/-127/+124/+130 put/call/put/call- тук съм заложил, че бондовете ще стоят в границите между 124 и 130 в най идеалния случай ще останат на 127
                                Straddle GLD SEP 133 call/put на златото съм сложил, че ще е в този диапазон 138 и 128
                                Straddle /ZC SEP 20 460 call/put на царевицата че ще е между 500 и 390 до септември
                                Vertical PAYL JUL -90/100 call къси на Пейпал за юли че ще е под 90 в идеалния случай или между 90 и 100 нооо в момента е на 114 и лошо също като твойте Bayer .... ами така е като не хващаш проблема още в началото със защитата и се получават такива работи ...
                                Last edited by michaelis12; 27.06.2019, 15:06.

                                Коментар

                                Working...
                                X