IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пукал приготвил съм ти една чутура тоя път в мойта посока на 4н

    Коментар


    • Къс ДАКС 9780 Таргет 9700

      Майтап бе мишоци

      Коментар


      • Коня ,Коняяяяяя уйде у рякатаааааааа
        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

        Коментар


        • еми именно, аз знам че пазара са се сетили преди мене и са са скъпи, хранително вкусовите, но както казва равния, тряя да има една мръсна корекция да тръшнат тоя оня и тогава акцийте на доле, всикчките и comodities на горе, аз ше си ги чакам акцийте все ше слезнат, няя каде да ходят толкоз а има schweizeri дават хубави дивиденти, тея фармацефтиката Roche, Novartis, часовникарите Swatch UHRN:SWX много съм им навитак ама много дебели дееба, Nestle имат хубави неща доста, ама тряя се чака има едни захарни в Германия Südzucker SZUG:XETRA облизвам се и за тях и в Австрия има едни Agrana AGR:WBO въобще за захарни компании съм навит бая, някакви предложения ?
          Last edited by michaelis; 15.01.2014, 22:59.

          Коментар


          • И аз мисля че компаниите от стабилни сектори, като хранително вкусова промишленост, стоки за ежедневна употреба и други подобни са прекалено скъпи към момента и има бая да страдат следващите години.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
              Бат snaky аз лично не съм фен на да слагам пари на авто тарикатите, това е индустрия, кадето много зависи от благоденсктвието на народа, а сега народа не виждам да е навил на масрафа, повече бих си купувал шоколади, захарни раоти, зърнени, дрогерий и такива производители с две думи манджаре та дори и лекарствените, че квото и да стане без тях не може, а без коли може
              Много са скъпи тез шоколади на борсата И пазара се е сетил същото като теб и го отчел в цената Виж примерно Данон. Акцията не е мръднала с 1 мм спрямо цената от януари 2013, а П/Е е 20! БМВ е може би финансово най-стабилния автопроизводител, а П/Е е 10. Раздават същия дивидент. Данон имат дългове, БМВ не. Едното е циклично, другото не. Ама едното е доста скъпо. Няма как да изненадаш пазара с такова наблюдение. Същото важи и за Нестле и други такива.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                Какво мислите за закупуване акции на Фиат? Питам в тази тема поради липсата на тема италиански акции.
                Фиат губи пари, Крайслер прави пари. До скоро фиат не можеше да се докопа до кеша на крайслер - сега след като купи целия крайслер вече може.

                Лична аз също съм се чудил дали да си взема. Смятам че могат да направят дабъл следващите година - година и половина. Това което ме притеснява е по-скоро американския пазар. Т.е. че ръста на акциите на фиат смятам че до голяма степен ще се определя от това как се възприема крайслер като стойност. Ако американците влезат в дългаконсолидация, това ми се струва че може да навреди на циклични компании, като автомобилните в САЩ. А от тук и на цените на фиат.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                  Ако една компания се търгува на борсите в Сащ и Швейцария, къде е по-добре да се купят акции?

                  Снейки, благодаря за отговора!
                  От личен опит : там където са най-ниски таксите за търговия А и може часовете за търговия да те устройват повече на едно или друго място. Ти си знеш.
                  Ако ще взимаш нещо дето дава дивидиент САЩ е по-добре, че швейцарците май бръснат на сухо. По спомен към 40%, ама да си го провериш това, че не помня точната цифра. Освен, ако не купиш много акции, разбира се, за да си струва да се занимаваш с данъчни кредити и т.н. простотии.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                    изтърваха лудия Кон
                    9757 е горното месечно фибо ниво там ще има rejection там е за short

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                      Доста труден въпрос. Тази акция е от тези дето много ги любят и мразят. Виж графиката 15 години назад и ще разбереш. Ако положението в периферията на Европа наистина върви към оправяне както е консенсуса, имаме потенциал да идем към 10 кинта поне.
                      Автомобилния парк доста остаря в повечето европейски държави през последните години. Рано или късно ще трябва да се подмени. А за циклични акции като тези в автоиндустрията това има доста значение.
                      Отделно имаш преструктурирания в самата група, някой марки дето се чудят кво да ги правят. Алфа, Мазерати... пускат нови модели, това са все пари за инвестиции, от които се нуждаят. А Фиат е най-задлъжнелия в автобизнеса в Европа. Отделно и бъдещето на самата група не е много ясно с поглъщането на Крайслер. Признават с половин уста, че ще трябва да увеличават капитала, ама не било готино да е директно, с конвертируеми облигации щяло да е, и т.н. Много неизвестни и не малко разочарования от миналото. Анализаторите не са единодушни, което е добре. Значи могат да се направят пари. Проблема е да разбереш, в коя посока.

                      Аз лично имам Рено, щото е подценено, дава дивиденти, не е задлъжняло и огромна част капитализацията се пада на дела, които имат в Нисан. Даймлер също е добър избор според мен.
                      Бат snaky аз лично не съм фен на да слагам пари на авто тарикатите, това е индустрия, кадето много зависи от благоденсктвието на народа, а сега народа не виждам да е навил на масрафа, повече бих си купувал шоколади, захарни раоти, зърнени, дрогерий и такива производители с две думи манджаре та дори и лекарствените, че квото и да стане без тях не може, а без коли може

                      Коментар


                      • изтърваха лудия Кон
                        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                          Ако една компания се търгува на борсите в Сащ и Швейцария, къде е по-добре да се купят акции?

                          Снейки, благодаря за отговора!
                          аз не съм експерт по акцийте, но по добре където има по голяма ликвидност в случая на NYSE, ама от друга страна там печалбата е в долари а долара е кретения и е в канала, от тази гледна точка предпочитам CHF и аз лично бих търгувал na Swiss
                          И както бат snaky ти казва стой са мирно, да се изсипят па после си купувай FIAT защото италианските банки имат бая дългове и не знам там как ше стане раотата
                          Last edited by michaelis; 15.01.2014, 17:53.

                          Коментар


                          • Ако една компания се търгува на борсите в Сащ и Швейцария, къде е по-добре да се купят акции?

                            Снейки, благодаря за отговора!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                              Какво мислите за закупуване акции на Фиат? Питам в тази тема поради липсата на тема италиански акции.
                              Доста труден въпрос. Тази акция е от тези дето много ги любят и мразят. Виж графиката 15 години назад и ще разбереш. Ако положението в периферията на Европа наистина върви към оправяне както е консенсуса, имаме потенциал да идем към 10 кинта поне.
                              Автомобилния парк доста остаря в повечето европейски държави през последните години. Рано или късно ще трябва да се подмени. А за циклични акции като тези в автоиндустрията това има доста значение.
                              Отделно имаш преструктурирания в самата група, някой марки дето се чудят кво да ги правят. Алфа, Мазерати... пускат нови модели, това са все пари за инвестиции, от които се нуждаят. А Фиат е най-задлъжнелия в автобизнеса в Европа. Отделно и бъдещето на самата група не е много ясно с поглъщането на Крайслер. Признават с половин уста, че ще трябва да увеличават капитала, ама не било готино да е директно, с конвертируеми облигации щяло да е, и т.н. Много неизвестни и не малко разочарования от миналото. Анализаторите не са единодушни, което е добре. Значи могат да се направят пари. Проблема е да разбереш, в коя посока.

                              Аз лично имам Рено, щото е подценено, дава дивиденти, не е задлъжняло и огромна част капитализацията се пада на дела, които имат в Нисан. Даймлер също е добър избор според мен.

                              Коментар


                              • Какво мислите за закупуване акции на Фиат? Питам в тази тема поради липсата на тема италиански акции.

                                Коментар

                                Working...
                                X