IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Bayer скача яко
    бавно и тихо нагоре

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

      На мен дивидентната акция е Аареалбанк..... поне от три години акцията играе от 40 до 23 и обратно при над 2 евро дивидент
      Спекулативната е Коба
      А вирекард е тото акцията ми....
      Тва ти е "тото акцията" така ли ?



      а тази долу дивидентната, за Commerzbank ходи на църква нея я видехме ....

      Aareal Bank AG
      FollowFollowing
      VIE: ARL
      Div yield 8,10 %
      Mkt cap 1,55B
      - а пазарната капитализация виде ли я ?

      Last edited by michaelis12; 09.08.2019, 10:29.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
        Protokol Монти strol

        Май туй нещо с дивидентите е точно дет предполагах, (взимаш пенсия за затворени пари) тц тц тц ужаст .... Ок тогава тва как ви се струва ? Цигари пушите ли, ако не пушите ше сте напред, ако пушите ше сте избили цигарите нема ядове ....

        Вход около 60$ оптимално и ако слезе малко по-надолу

        Philip Morris International Inc.
        FollowFollowing
        NYSE: PM
        Div yield 5,53 % - нали искате дивидент ей ви дивидент
        Mkt cap 128,33B - външния дълг на България 4 пъти ...



        Protokol забележи че акцията ако слезне на 60$ си е -50% подстрижка, виж я къде е обаче ....
        На мен дивидентната акция е Аареалбанк..... поне от три години акцията играе от 40 до 23 и обратно при над 2 евро дивидент
        Спекулативната е Коба
        А вирекард е тото акцията ми....

        Коментар


        • Protokol Монти strol

          Май туй нещо с дивидентите е точно дет предполагах, (взимаш пенсия за затворени пари) тц тц тц ужаст .... Ок тогава тва как ви се струва ? Цигари пушите ли, ако не пушите ше сте напред, ако пушите ше сте избили цигарите нема ядове ....

          Вход около 60$ оптимално и ако слезе малко по-надолу

          Philip Morris International Inc.
          FollowFollowing
          NYSE: PM
          Div yield 5,53 % - нали искате дивидент ей ви дивидент
          Mkt cap 128,33B - външния дълг на България 4 пъти ...



          Protokol забележи че акцията ако слезне на 60$ си е -50% подстрижка, виж я къде е обаче ....
          Last edited by michaelis12; 09.08.2019, 09:13.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
            Приемам, че не се шегуваш Това е доход към моментната стойност на акцията...в зависимост от това какво са решили на ОСА ...може да стане и 0 или теоретично дори минус - ако решат, че трябва да им помогнеш за увeличение на капитала ...
            Но по темата за момента на покупка и дадения от теб пример с MCD и SANTANDER :
            В момента съотношението MCD / SANTANDER е 53.8 Ако след година (или повече) тази цифра е по-голяма ще се окажеш прав ....Ако е по-малка - грешиш ....Можем и някоя бутилчица да заложим ....ще направя колекция
            не не се шегувам, не съм държал акции специално за дивиденти никога. Веднъж мисля имах SSRI сега май преименувана на SSRM, явно съм уцелил тоя срок и платформата издрънча нещо, че съм взел дивидент нещо малко беше не съм обърнал особено внимание, защото мойта цел беше акцията да подскочи не да взимам дивиденти даже не съм знаел, че и давали. Спомням си че беше нещо символично, а бях взел за 3 бона акции на тях.
            Ей са ше прочета специално за тия дивидентни работи, какво толкова има в него и ако е тва дет предполагам, че ше взема от тва дет съм вложил пенсия 5.53% на година от Сантандера например, напрао хвърляйте тия Сантандери, Коби и кви ли не още боклуци в кофата, защото не се изплаща .....

            p.s. аз дадох само малък пример с MCD, че и го шортех предстааш ли си, едвам едвам излязох на малък плюс, шортех и PYPL и там ми разбиха мутрата, а вие усреднявате нещо дет пада константно само за дивидента .... няма логика
            Last edited by michaelis12; 09.08.2019, 07:56.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
              Protokol я обясни с тия дивиденти с две думи затваряш там едни пари и чакаш годишна заплата от ей тва

              Banco Santander SA
              Div yield 5,95 %
              Mcdonald's Corp
              Div yield 2,12 %
              +/- разликата от курса в акцията така ли да разбирам ? Ако акцията пада какъв е случая тогава на първоначалната сума ли ти дават дивидента или на вече намалялата ?
              Некой треа ме светне в кяриза с тия дивиденти какво толко има, щот явно аз съм бавния и нещо не мога да го схвана това нещо .....
              Приемам, че не се шегуваш Това е доход към моментната стойност на акцията...в зависимост от това какво са решили на ОСА ...може да стане и 0 или теоретично дори минус - ако решат, че трябва да им помогнеш за увeличение на капитала ...
              Но по темата за момента на покупка и дадения от теб пример с MCD и SANTANDER :
              В момента съотношението MCD / SANTANDER е 53.8 Ако след година (или повече) тази цифра е по-голяма ще се окажеш прав ....Ако е по-малка - грешиш ....Можем и някоя бутилчица да заложим ....ще направя колекция
              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

              Коментар


              • Protokol я обясни с тия дивиденти с две думи затваряш там едни пари и чакаш годишна заплата от ей тва

                Banco Santander SA
                Div yield 5,95 %
                Mcdonald's Corp
                Div yield 2,12 %
                +/- разликата от курса в акцията така ли да разбирам ? Ако акцията пада какъв е случая тогава на първоначалната сума ли ти дават дивидента или на вече намалялата ?
                Некой треа ме светне в кяриза с тия дивиденти какво толко има, щот явно аз съм бавния и нещо не мога да го схвана това нещо .....
                Last edited by michaelis12; 08.08.2019, 22:24.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                  Направо къртиш мивки ...
                  Кажи какво имаш предвид - хем така хем така
                  Аз примерно тия дни дни се чудих как така Santander почти се сурна до цената на която съм пазарил преди години ...ама да ти дажа хич и не ми дреме - след като редовно съм сукал дивидент .... и трябва да отиде още 30% надоле за да съм вътрешно...
                  Разбираш ли защо ти разказвам разни басни ???? Щото входа е НАЙ-ВАЖНОТО нещо !!!
                  Затова станах ловец на ножове ....
                  И да не ме разбираш , аз се разбирам
                  Иначе тва за лятото и ... си е мъдрост отвсякъде ...
                  имам предвид ей тва .... и тия долните дават дивиденти ама не изглеждат кат твойте, ти разликата скиваш ли я или ? Ако беше сукал дивиденти от Макдоналдса ако те паднат с 50% ше кацнат на съпорта, а твойте са напрао валат ако паднат с толко, затварят сергията и ше чакат на площада в Мадрид за подаяния, са ти разбираш ли ги мойте басни ? .... и в крайна сметка вие за дивидент ли се борите или акцията да е подкована с нещо и да лети ?



                  Last edited by michaelis12; 08.08.2019, 22:11.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                    ами грижа ни е дан пропаднете с тия падащи банки ... DAX като гледам това нагорето изглежда корективно, може и да добута до 12300 за него не е проблем подскоците може и повече ама ебали го. Аз не съм меродавен и супер вещ в борсата но ако стигне до там хвани излезни и го изчакай есента да послезне под това което беше, поне така предполагам аз мойте къси на S&P500 си ги държа за Декември за под 2950 чакам нещо на 2650/700. Са мойто мнение е такова, а дали точно така ше стане както си въобразявам не знам, никой не може точно да ти каже. На швабата му търси около 9/10 хилки вход за нагоре, не са , са стой мирно и глей курвите все пак е лятото парици ше има нема страшно ....



                    p.s. и заебете тия умрели банки купете си нещо свестно за дълго държане
                    Направо къртиш мивки ...
                    Кажи какво имаш предвид - хем така хем така
                    Аз примерно тия дни дни се чудих как така Santander почти се сурна до цената на която съм пазарил преди години ...ама да ти дажа хич и не ми дреме - след като редовно съм сукал дивидент .... и трябва да отиде още 30% надоле за да съм вътрешно...
                    Разбираш ли защо ти разказвам разни басни ???? Щото входа е НАЙ-ВАЖНОТО нещо !!!
                    Затова станах ловец на ножове ....
                    И да не ме разбираш , аз се разбирам
                    Иначе тва за лятото и ... си е мъдрост отвсякъде ...

                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                      Какво сте се хванали че хващаме падащи банки....
                      Не купуваме ДБ ,Коба ,Уникредит ,Сантандер и Райфата на върха а търсим дъното за да влезем.....
                      После търсим лимит за излизане и повечето пъти го дочакваме...
                      Ето сега Коба не ние грижа...
                      Грижа мие ДАХ че съм дълъг от 11650 и 11850 с цел 12300 от преди седмица ,съмняваме дали ще стигне и до 12000-12100 ..вече.
                      Какво мислите по този въпрос....
                      ами грижа ни е дан пропаднете с тия падащи банки ... DAX като гледам това нагорето изглежда корективно, може и да добута до 12300 за него не е проблем подскоците може и повече ама ебали го. Аз не съм меродавен и супер вещ в борсата но ако стигне до там хвани излезни и го изчакай есента да послезне под това което беше, поне така предполагам аз мойте къси на S&P500 си ги държа за Декември за под 2950 чакам нещо на 2650/700. Са мойто мнение е такова, а дали точно така ше стане както си въобразявам не знам, никой не може точно да ти каже. На швабата му търси около 9/10 хилки вход за нагоре, не са , са стой мирно и глей курвите все пак е лятото парици ше има нема страшно ....



                      p.s. и заебете тия умрели банки купете си нещо свестно за дълго държане
                      Last edited by michaelis12; 08.08.2019, 20:10.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                        аз акции дори от Империята на JPM и GS не бих купил, камо ли на Швабия, ше ги натиснат нещо американците и тия са взели сдали, глей как огънаха кат гума DB, а тя е най-голямата в Швабия не се занимаайте с тия олигофрени банките е нещо да седи кат паметника Левски и да е бетон никви кризи не ги лови тия кат Gazprom, Procter & Gamble, Wallmart, Macdonalds, SAP а тая па е ебаси джелезото никой до са в тоя сайт не съм видел да купува САП се некви испански, швабски умрели банки и застраховки Алианцове и кретении, не моа ви разберем чесно .....
                        Какво сте се хванали че хващаме падащи банки....
                        Не купуваме ДБ ,Коба ,Уникредит ,Сантандер и Райфата на върха а търсим дъното за да влезем.....
                        После търсим лимит за излизане и повечето пъти го дочакваме...
                        Ето сега Коба не ние грижа...
                        Грижа мие ДАХ че съм дълъг от 11650 и 11850 с цел 12300 от преди седмица ,съмняваме дали ще стигне и до 12000-12100 ..вече.
                        Какво мислите по този въпрос....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

                          Зависи за коя държава говоримАко се управлява от БХ,свинята и черешарчето е твърде вероятно това да се случиНяма начин обаче това да се случи с втората по-големина банка в Германия.
                          аз акции дори от Империята на JPM и GS не бих купил, камо ли на Швабия, ше ги натиснат нещо американците и тия са взели сдали, глей как огънаха кат гума DB, а тя е най-голямата в Швабия не се занимаайте с тия олигофрени банките е нещо да седи кат паметника Левски и да е бетон никви кризи не ги лови тия кат Gazprom, Procter & Gamble, Wallmart, Macdonalds, SAP а тая па е ебаси джелезото никой до са в тоя сайт не съм видел да купува САП се некви испански, швабски умрели банки и застраховки Алианцове и кретении, не моа ви разберем чесно .....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                            Има начин.
                            Да бъде национализирана да бъдат гарантирани депозитите до 100 000 И акционерите да пият по една студена вода Само че не сега а по време на големия мечи пазара отвъд локвата По принцип Германците не са особени привърженици на тоталната доминация на частния капитал и крайния либерализъм и това от време оно И въобще кат се стигне до този момент не се знае кой ще управлява в Германия
                            Трънчаните викат:"Оно е така,ама не е баш така"

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

                              Зависи за коя държава говоримАко се управлява от БХ,свинята и черешарчето е твърде вероятно това да се случиНяма начин обаче това да се случи с втората по-големина банка в Германия.
                              Има начин.
                              Да бъде национализирана да бъдат гарантирани депозитите до 100 000 И акционерите да пият по една студена вода Само че не сега а по време на големия мечи пазара отвъд локвата По принцип Германците не са особени привърженици на тоталната доминация на частния капитал и крайния либерализъм и това от време оно И въобще кат се стигне до този момент не се знае кой ще управлява в Германия
                              . А

                              ПП Акционерите отдавна на водичка ако се види цената сега спрямо върхът А от тези който сега влизат ще реализират печалби само спекулантите и то много малка част от тех с голем зор
                              Last edited by Todor Sabev; 08.08.2019, 17:02.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

                                ае що купувате акции на некви пробити кошници банки да ви се чуди човек, разчитате на държавно спасение в един красив момент държавата ше им кае "Я си ебете майката частници такива дет седите на държавната софра " и тез корита нема са вече свещенни крави и аре чал, тогаа не знам .....
                                Зависи за коя държава говоримАко се управлява от БХ,свинята и черешарчето е твърде вероятно това да се случиНяма начин обаче това да се случи с втората по-големина банка в Германия.

                                Коментар

                                Working...
                                X