IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Всички чакат какво ще измисли ЕЦБ днес следобяд ...След като повечето анализатори очакват значително увеличаване на покупките ...значи е време за изненада - тъкмо да охладят малко пазара
    п.с. грешка... добре, че не играя с къси
    Last edited by Protokol; 04.06.2020, 14:56.
    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

      "ШЕЛ" акции тип А са с предимство при евентуална ликвидация или обявяване в несъстоятелност на компанията при обезщетяване на акционерите, от тук при големия спад на петрола и всички рискове за сектора се появи дисбаланс и търсейки по - голяма сигурност RDS.A са по - скъпи въпреки 15% данък върху дивидента(то при "В", ако имаш и ги получиш, мисля трябва да се декларира и доплати разликата от 0% нагоре, така че келепира не е толкова голям). Отделно тип А е много по - популярна сред инвеститорите, навсякъде все за нея се коментира, В е по - в страни, а идва и "Брекзит" с всичките си неизвестни, данъчни включително. "A" са оригиналните холандски акции, които се асоциират повече с петролната част, докато "В" с транспортната. "А" са повече на брой от "В". Все пак 9 от 10 случая е по - изгодно да се продаде преди и купи отново след дивидент.
      Не разбрах какво да се декларира и какво да се доплати от 0 нагоре....на В акции...Сложих една поръчка за В за утре та ме интересуват подробности а ти си корифеи тук...Утре ако няма среща на Опек както изглежда
      ще има яко връщане..?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

        Не мога да разбера защо купуваме холански шел на 15,6 а англииски шел на 14 ,7 при положение англииския няма данък дивидент ,само заради играта на паунда ли? Гледам че нещо утре срещата нещо не била много сигурна на Опек+..?
        "ШЕЛ" акции тип А са с предимство при евентуална ликвидация или обявяване в несъстоятелност на компанията при обезщетяване на акционерите, от тук при големия спад на петрола и всички рискове за сектора се появи дисбаланс и търсейки по - голяма сигурност RDS.A са по - скъпи въпреки 15% данък върху дивидента(то при "В", ако имаш и ги получиш, мисля трябва да се декларира и доплати разликата от 0% нагоре, така че келепира не е толкова голям). Отделно тип А е много по - популярна сред инвеститорите, навсякъде все за нея се коментира, В е по - в страни, а идва и "Брекзит" с всичките си неизвестни, данъчни включително. "A" са оригиналните холандски акции, които се асоциират повече с петролната част, докато "В" с транспортната. "А" са повече на брой от "В". Все пак 9 от 10 случая е по - изгодно да се продаде преди и купи отново след дивидент.
        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Avalanche Разгледай мнение

          btw: със сигурност ще продам всичко ако ДАКС мине 12 500 днес или до края на седмицата ...или ако архитекта влезе в темата и напише
          взе ли им парите

          Коментар


          • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

            Тази корекция я мислех още средата на май и все не идва, но се натрупват негативи за пазарите, ще видим. Утре ОПЕК+ се срещата, ако удължат съкращенията, вървим към петрол 45-50 и "ШЕЛ" също нагоре, поне 17-18, ако приемем, че запазят дивидента нисък. Ако пък стане проблем по оста СА-Русия и почнат яко добив, пак сме към 30 брента.
            Не мога да разбера защо купуваме холански шел на 15,6 а англииски шел на 14 ,7 при положение англииския няма данък дивидент ,само заради играта на паунда ли? Гледам че нещо утре срещата нещо не била много сигурна на Опек+..?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

              Тази корекция я мислех още средата на май и все не идва, но се натрупват негативи за пазарите, ще видим. Утре ОПЕК+ се срещата, ако удължат съкращенията, вървим към петрол 45-50 и "ШЕЛ" също нагоре, поне 17-18, ако приемем, че запазят дивидента нисък. Ако пък стане проблем по оста СА-Русия и почнат яко добив, пак сме към 30 брента.
              Ами сега. Минута е много- Ех този зехтин-............................... И аз имам още няколко танкера-.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от arbeitmachtfrei Разгледай мнение
                вирусот беше една шашма, но ритейлът този път ги надиграхме
                пътят е само нагоре
                разпродавайте златото и де-що имате и купувайте хартии!!!

                Архитекта да те чуе и ще почне с бомбандировката- Минарал е петрола индексите златото абе въобще тотална блокада.

                Коментар


                • вирусот беше една шашма, но ритейлът този път ги надиграхме
                  пътят е само нагоре
                  разпродавайте златото и де-що имате и купувайте хартии!!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                    Почвам да се притеснявам от тия ръстове - много се отклоняваме от реалността.
                    И за мен ръста е голям. Обяснявам си го с политическа стабилност в Европа, облекчените мерките срещу вируса(за разлика от САЩ), а и се очаква да сме най-малко загубилите от напрежението м/ у САЩ-Китай

                    btw: със сигурност ще продам всичко ако ДАКС мине 12 500 днес или до края на седмицата ...или ако архитекта влезе в темата и напише

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                      Излезнах от аареалбанк на 18 ,6+, вирекард на 95+, остава ми шел .... ралито е най много и утре ,почва корекция.....?
                      Тази корекция я мислех още средата на май и все не идва, но се натрупват негативи за пазарите, ще видим. Утре ОПЕК+ се срещата, ако удължат съкращенията, вървим към петрол 45-50 и "ШЕЛ" също нагоре, поне 17-18, ако приемем, че запазят дивидента нисък. Ако пък стане проблем по оста СА-Русия и почнат яко добив, пак сме към 30 брента.
                      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                        Почвам да се притеснявам от тия ръстове - много се отклоняваме от реалността.
                        Излезнах от аареалбанк на 18 ,6+, вирекард на 95+, остава ми шел .... ралито е най много и утре ,почва корекция.....?

                        Коментар


                        • Почвам да се притеснявам от тия ръстове - много се отклоняваме от реалността.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                            Мисля че са координирани действия за закриване на къси позиции..на ниски цени?Имаше много къси и повечето се закриват...
                            И аз това си мисля, че е причината.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                              Взех така е, но ме издразни как го направиха. Не го обявиха в понеделник като не работеше борсата, а като рипна още нагоре днес хартията и две седмици преди отчета.
                              Мисля че са координирани действия за закриване на къси позиции..на ниски цени?Имаше много къси и повечето се закриват...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                                Твоето си си взел.....аз мислех че е по силна късата атака....Каквото и да стане на 18 юни ще се разбере...
                                Взех така е, но ме издразни как го направиха. Не го обявиха в понеделник като не работеше борсата, а като рипна още нагоре днес хартията и две седмици преди отчета.

                                Коментар

                                Working...
                                X