IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
    Поток, Газпром, Шел, всичко е за боклука, никой в Европа не се грижи за капиталовия пазар, още по-малко разните му Еврокомисарчета, със техните безкрайни бюрокрации. Върти ми се в главата да излеза от всичкоевропейско и само щатски книжа да се оставятм защото там хората се грижат за пазара и за дългосрочния му растеж.
    Пълна лудост е да продаваш Газпром. Имаш истински дивидент, излаз към други валути и пазари. Санкциите счупиха бурмата от натягане. Помисли за Veon, Evraz... В Европа имаш Леонардо на добра цена. Извън САЩ имаш канадската борса... Бих казал и ХК, но за там не разбирам нищо.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
      Поток, Газпром, Шел, всичко е за боклука, никой в Европа не се грижи за капиталовия пазар, още по-малко разните му Еврокомисарчета, със техните безкрайни бюрокрации. Върти ми се в главата да излеза от всичкоевропейско и само щатски книжа да се оставятм защото там хората се грижат за пазара и за дългосрочния му растеж.
      А не те ли е страх,че Тръмп ако загуби изборите ще потопи индексите за отмъщение...той няма какво да губи и ще остави машинките да свършат своето..

      Коментар


      • Поток, Газпром, Шел, всичко е за боклука, никой в Европа не се грижи за капиталовия пазар, още по-малко разните му Еврокомисарчета, със техните безкрайни бюрокрации. Върти ми се в главата да излеза от всичкоевропейско и само щатски книжа да се оставятм защото там хората се грижат за пазара и за дългосрочния му растеж.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

          Шел ще получи 10 % от Патока...Газпром писа тези дни че са намерили начин за завършването...какъв не казват..?
          Корабчето с тръбите е прехвърлено на неизвестен собственик, някаква куха фирма явно, на която и е през .... за санкции от САЩ.
          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

            По - силно ще реагира при "Газпром", "ШЕЛ" е с малък интерес. Но има едно руско корабче, което от 2 месеца седи в залива и още не слага тръби, може да има някакъв проблем или по - сериозен натиск.
            Шел ще получи 10 % от Патока...Газпром писа тези дни че са намерили начин за завършването...какъв не казват..?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

              За мен е плюс ,Северен поток е почти готов на 93 %. Ако, завършат акцията ще реагира..според мен?
              По - силно ще реагира при "Газпром", "ШЕЛ" е с малък интерес. Но има едно руско корабче, което от 2 месеца седи в залива и още не слага тръби, може да има някакъв проблем или по - сериозен натиск.
              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                "ШЕЛ" заедно с още няколко европейски държат 50% от "Северен-2" поради ЕС изисквания, но също с "Газпром" ще разработват заедно някакви нови полето в Арктика, а и още някакъв проект. Много се сближават с руснаците, не съм сигурен дали като позитив да го тълкувам.
                За мен е плюс ,Северен поток е почти готов на 93 %. Ако, завършат акцията ще реагира..според мен?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                  Сега съм равно.

                  Повтарям ,в момента тече кампанията на демократите за кандидати и капитала ще даде назад, другата седмица са републиканците и ще скочи и индекса и петролните...Петрола над 45 даваха на шел 17 ,мисля че ще им дойде времето по рано..замесени са в Северен поток 2 ? За мен в момента те са недооценени заедно с екскурзиите и самолетите..Чакаме трудна есен и ако загуби тръмп идва срив...Байер си е добра компания през зимата..
                  "ШЕЛ" заедно с още няколко европейски държат 50% от "Северен-2" поради ЕС изисквания, но също с "Газпром" ще разработват заедно някакви нови полето в Арктика, а и още някакъв проект. Много се сближават с руснаците, не съм сигурен дали като позитив да го тълкувам.
                  Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                    Shell-a е толкова насрана, че не трябваше дори да и обръщаме внимание, а повече да говорим за технологичните фирми, дори европейските такива да обсъждамме в тази тема, пак ще се спечели повече. Шела дори цена не могат да държат, когато индекса не пада, а вече пазара се върна на 75-80% от потреблението. Ето аз до сега съм изминал повече километри от цялата 2019 г. , а за богати хора важи двойно и тройно тази работа.
                    Много петрол на склад,и аз карах като луд ама и на един самолет до пловдив не можах да изкарам керосина...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                      Ако бе продал преди и купил сега, щеше да си малко напред, но това са тънки моменти, не може да се нацелят всеки път.

                      За да спечели му трябват яко нагоре индексите, от септември и октомври особено. Петролът държи 45, влезе в доста тесен рейндж и трябва да избие на някъде. Някои анализатори дигнаха прогнозите за 50 до края на годината и 60 до първата 1/2 на 2021, за да печели конкретно "ШЕЛ", търсим 55 поне, тогава ако вдигнат дивидента, както си бе и цената заминава на ие са25 - 26, но не по - рано от средата на 2021, като приемам, че масови ваксинации ще започнат от късна есен и няма да има нови мега пикове на заболели.

                      DAX-а слабичко, но все пак е над очакванията ми и има потенциал в много компании. За "Байер" взех да се чудя, с доста проблеми са, но силен фундамент.
                      Сега съм равно.

                      Повтарям ,в момента тече кампанията на демократите за кандидати и капитала ще даде назад, другата седмица са републиканците и ще скочи и индекса и петролните...Петрола над 45 даваха на шел 17 ,мисля че ще им дойде времето по рано..замесени са в Северен поток 2 ? За мен в момента те са недооценени заедно с екскурзиите и самолетите..Чакаме трудна есен и ако загуби тръмп идва срив...Байер си е добра компания през зимата..

                      Коментар


                      • Shell-a е толкова насрана, че не трябваше дори да и обръщаме внимание, а повече да говорим за технологичните фирми, дори европейските такива да обсъждамме в тази тема, пак ще се спечели повече. Шела дори цена не могат да държат, когато индекса не пада, а вече пазара се върна на 75-80% от потреблението. Ето аз до сега съм изминал повече километри от цялата 2019 г. , а за богати хора важи двойно и тройно тази работа.
                        Last edited by ПИЧ; 20.08.2020, 19:13.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                          Мислех да ги продам пък се отказах.....смятам че тръмп ще избичи ДАУ през септември, ноември..а петрола са неговия клан....та да видим..
                          иначе маркета на дах не е добре в момента...?
                          Ако бе продал преди и купил сега, щеше да си малко напред, но това са тънки моменти, не може да се нацелят всеки път.

                          За да спечели му трябват яко нагоре индексите, от септември и октомври особено. Петролът държи 45, влезе в доста тесен рейндж и трябва да избие на някъде. Някои анализатори дигнаха прогнозите за 50 до края на годината и 60 до първата 1/2 на 2021, за да печели конкретно "ШЕЛ", търсим 55 поне, тогава ако вдигнат дивидента, както си бе и цената заминава на 25 - 26, но не по - рано от средата на 2021, като приемам, че масови ваксинации ще започнат от късна есен и няма да има нови мега пикове на заболели.

                          DAX-а слабичко, но все пак е над очакванията ми и има потенциал в много компании. За "Байер" взех да се чудя, с доста проблеми са, но силен фундамент.
                          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                            13.08. е ex-dividend date.
                            Мислех да ги продам пък се отказах.....смятам че тръмп ще избичи ДАУ през септември, ноември..а петрола са неговия клан....та да видим..
                            иначе маркета на дах не е добре в момента...?

                            Коментар


                            • Много залиня пазара, движение няма. Четохте ли тази статия в инвестора, дето някакви стратези казват, че DAX-a ще финишира годината на 12 200, с 5% под сегашното ниво.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                                това всички го знаят, но интересното е защо върна?
                                Може и да изплуват, тази година ще закърпят положението, а ако от есента завалят ваксини и почне населенето масово да се ваксинира и след това тръгне по различни почивки, цената прелита над 10, защо не и 20 след време, но все още се рискова карта и от тук цената.

                                Добра политика имат CEO-то е ОК, но не мога да се реша, вероятно ще зачакам следващ отчет и късна есен ще мисля дали да ангажирам кеша тук.
                                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X