IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

    гледам ги отдавна но не пипам там. след първият срив обмислях да се включа, но за мен прецених, че риска в тази ниша е много голям в момента
    Рискът в нишата е ясен, то затова има и такива изкривявания в мултипълите за компания без дълг. Ще почета още и няма да бързам с покупка, но засега всичко ми изглежда ок..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
      DLG някой оглежда ли я?
      just got 5000 at 15.7

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
        DLG някой оглежда ли я?
        гледам ги отдавна но не пипам там. след първият срив обмислях да се включа, но за мен прецених, че риска в тази ниша е много голям в момента

        Коментар


        • DLG някой оглежда ли я?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

            Short Faktor Zertificat x10 Перфектен инструмент за скрап акций. Препоръчвам го.
            Pfanabhängigkeit знаеш ли кво е?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

              Бих избягвал и двете. Голям риск и много малка възможност за евентуална процентна печалба. По добре кеш в момента. Така мисля аз. Някой технологични запаси все още имат голям потенциал да направят 300-500% процента печалба, стига пазара да не колабира преждевременно и да повлече всичко със себе си. Европейски банкови акций да направят подобен ръст е почти невъзможно. По-скоро Short Faktor Zertificat x10
              Short Faktor Zertificat x10 Перфектен инструмент за скрап акций. Препоръчвам го.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                Е аз го чакам да потвърди 120 , но щом казваш 80 ... ще потрая още малко
                Успех
                Нека да се молиме за огромен колапс на пазара и невиждана криза това би ни донесло перфекна печалба. индикаций за това има достатъчно и най-късно до 2020-21 та ще наблюдаваме такъв. За крипто валутите в които за съжаление не участвах вероятно ще са базата за новата валута. Свят в който банки няма да са нужни било то централни било то инвестиционни или търговски. Но това по-късно през годините.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                  Всичко е риск. Дори кеш евро крие голяма доза опасност. Така е като централните банки провеждат безумни политики. Щом SNB започна да спекулира с американски акций, а не инвестира в злато и облигаций нещо немислимо преди години, човек може да предположи до каква степен хазарта е завладял централните банкери. Сякаш пазара играе последно зигзакообразно танго преди колапса, но може централните банкери да извадят някое ново модерно хапче и да го закрепеят отново временно. Аз не бих правил големи инвестиций точно сега. VW например бих пазарувал едва в диапазон 70-80 евро.
                  Е аз го чакам да потвърди 120 , но щом казваш 80 ... ще потрая още малко
                  Успех
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                    Ама разбира се...те и някои койни правят такива движения - и в двете посоки
                    Нищо лично, но за мен е прекалено рисково дори и с минимален залог .
                    Всичко е риск. Дори кеш евро крие голяма доза опасност. Така е като централните банки провеждат безумни политики. Щом SNB започна да спекулира с американски акций, а не инвестира в злато и облигаций нещо немислимо преди години, човек може да предположи до каква степен хазарта е завладял централните банкери. Сякаш пазара играе последно зигзакообразно танго преди колапса, но може централните банкери да извадят някое ново модерно хапче и да го закрепеят отново временно. Аз не бих правил големи инвестиций точно сега. VW например бих пазарувал едва в диапазон 70-80 евро.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                      Бих избягвал и двете. Голям риск и много малка възможност за евентуална процентна печалба. По добре кеш в момента. Така мисля аз. Някой технологични запаси все още имат голям потенциал да направят 300-500% процента печалба, стига пазара да не колабира преждевременно и да повлече всичко със себе си. Европейски банкови акций да направят подобен ръст е почти невъзможно. По-скоро Short Faktor Zertificat x10
                      Ама разбира се...те и някои койни правят такива движения - и в двете посоки
                      Нищо лично, но за мен е прекалено рисково дори и с минимален залог .
                      п.с. къде виждаш цената на костенурките ако продължи Тръмп с неговия инат
                      Last edited by Protokol; 31.05.2018, 14:02.
                      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

                        според мен последните събития около дб и отчасти коба затвърждават сценарият със сливането на двете да се случи. и 2те банки са в голяма трансформация. аз се придържам към този сценарий.
                        Бих избягвал и двете. Голям риск и много малка възможност за евентуална процентна печалба. По добре кеш в момента. Така мисля аз. Някой технологични запаси все още имат голям потенциал да направят 300-500% процента печалба, стига пазара да не колабира преждевременно и да повлече всичко със себе си. Европейски банкови акций да направят подобен ръст е почти невъзможно. По-скоро Short Faktor Zertificat x10

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

                          Няма кой да погълне точно тази банка. Структурата на акционерите и е покъртителна. И на видимо и на невидимо ниво ситуацията там е доста сложна. Но не само при тях. Просто те са системно важни за разлика от другите мишки. Но в крайна сметка ЕС са си виновни. Те не разрешиха нито един проблем от 2008 ма насам. Само с печатане и изкупуване на облигации и подобни хватки средносрочно могат да задържат положението, дългосрочно е невъзможно и това го знаят всички. ЕС се преформатира, а аз не съм сигурен, че това би им помогнало просто защото формата им е изчерпан. Това ще се усети много силно в Източните провинций като България, Румъния, Полша и тн.
                          според мен последните събития около дб и отчасти коба затвърждават сценарият със сливането на двете да се случи. и 2те банки са в голяма трансформация. аз се придържам към този сценарий.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Големите банки отвъд океана също не са им приятели...но какво ще стане с цената ако някой иска да ги погълне вместо да се бори с другите за парче от глобалния бизнес с който DB се разделя...
                            Няма кой да погълне точно тази банка. Структурата на акционерите и е покъртителна. И на видимо и на невидимо ниво ситуацията там е доста сложна. Но не само при тях. Просто те са системно важни за разлика от другите мишки. Но в крайна сметка ЕС са си виновни. Те не разрешиха нито един проблем от 2008 ма насам. Само с печатане и изкупуване на облигации и подобни хватки средносрочно могат да задържат положението, дългосрочно е невъзможно и това го знаят всички. ЕС се преформатира, а аз не съм сигурен, че това би им помогнало просто защото формата им е изчерпан. Това ще се усети много силно в Източните провинций като България, Румъния, Полша и тн.

                            Коментар


                            • OHL
                              Има и нещо друго ,което ми е странно ,казват Дивидент а не извънреден .тъка до 25 юни има време нищо чудно пак да има радост извънредна
                              Тук никога не се знае кво е замислил дъртия

                              Коментар


                              • OHL
                                Съветът на директорите на Дружеството е приел следното споразумение:
                                • Разпределя на акционерите на OHL първи дивидент за сметка на резултатите
                                от фискалната 2018 г. от 0,348981 бруто евро на акция.
                                Плащането на този дивидент ще бъде извършено на 6 юни 2018 г. и ще бъде извършено
                                Banco Santander S.A., в съответствие с действащите разпоредби за субектите
                                Участници в Управляващото дружество на регистрационните системи, компенсациите и
                                Ликвидация на ценни книжа, S.A. (Iberclear).
                                Следователно, считано от 4 юни 2018 г., акциите ще котират ex-dividend.

                                https://www.cnmv.es/Portal/HR/verDoc.axd?t={1ff41c0f-d53f-429f-969b-4e3d1da34d9e}
                                Малко мислех за повече но все пак бива

                                Коментар

                                Working...
                                X