IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

    До Императорът. Как са нещата при твоя посредник ?
    Ами супер са Ако съдя по начинът на изпълняване на сделките - котировки и сделки се виждат съвсем напълно в реално време.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

      Здравей. Мисля че има забавяне от около 15 минути. Не знам дали е възможно да се премахне това забавяне срещу заплащане. Предлагат доста пазари и предполагам затова се получава това забавяне. Най-добре ги питай тях, за повече детайли, отговарят в реално време през работните дни...
      До Императорът. Как са нещата при твоя посредник ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

        Здравей, mancev! Знам, че търгуваш през Elana Global Trader на външни пазари. Виждаш ли в реално време котировките на тъгуваните акции, обеми, цени и т.н както е на БФБ или трябва да се заплати допълнително за тази услуга ?
        Здравей. Мисля че има забавяне от около 15 минути. Не знам дали е възможно да се премахне това забавяне срещу заплащане. Предлагат доста пазари и предполагам затова се получава това забавяне. Най-добре ги питай тях, за повече детайли, отговарят в реално време през работните дни...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

          Голяма част от скандинавските акции не са мръднали, или са с ръст дори Така че не е лошо да се огледаш и там. Яд ме е че продадох Equinor и Marine Harvest. Чакам корекция, за да си купя пак на цените които купих предния път, но засега не ме огрява...
          Здравей, mancev! Знам, че търгуваш през Elana Global Trader на външни пазари. Виждаш ли в реално време котировките на тъгуваните акции, обеми, цени и т.н както е на БФБ или трябва да се заплати допълнително за тази услуга ?
          Last edited by Innocent; 18.08.2018, 15:50.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

            Какво значи не са виновни че цената им е паднала? Щом е паднала, явно има защо. Разбира се че е по-добре да купиш евтино, но каква ти е гаранцията че акцията няма да продължи да пада, и след месец да си мислил че си купил евтино, а всъщност да си купил скъпо?Продадох ги защото си бях поставил таргет, и го изпълних за няма и 10 дни. Продължават да ме кефят, но ще ги чакам да ги взема пак на приемлива цена. (около 171 крони). Между другото ядосвах се че продадох Даймлер на 0, но сега се радвам че късмета ме е покрил, защото акцията падна с още 4 евро. Точно това имах впредвид като казвам, че ако нещо е паднало, не значи че няма да продължи да пада. Сега държа British American Tobacco, и ако изпълня таргета които съм си поставил, няма да се свеня да продам, за да купя нещо което ми харесва повече, и най-вече ако е на средносрочна ниска цена...
            Ами ного пъти зарад една компания пада цял сектор. Понякога цели пазари - например заради Костенуркаджиите се сринаха всички пазари на света - катастрофически. Демек - заради автомобилен гигант - падат и хапчеви компании - нормално е това ли?

            Ето - сега HSBC как се държа: цената се крепеше въпреки турската криза - нищожни спадове - днес - когато кризата в изглежда овладяна - падна по-рязко - защото - ексдивидентна дата - все едно след 3 месеца няма пак да има дивидент.

            Хубаво е, че се опитваш да правиш спекулки - дано ти се удава - аз не съм по тия работи
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

              Ми да де - а не е ли по-мъдро да купиш нещо, дето се е спихнало, без да е виновно за туй? Ето - примерно HSBC падна на сгодна цена - ексвидидентно.... а това е най-могъщата неамериканска бамка на света.
              Що си си продал морските берачи, нали им се кефеше ного? Аз - като имам нещо секси - не си го давам.
              Какво значи не са виновни че цената им е паднала? Щом е паднала, явно има защо. Разбира се че е по-добре да купиш евтино, но каква ти е гаранцията че акцията няма да продължи да пада, и след месец да си мислил че си купил евтино, а всъщност да си купил скъпо?Продадох ги защото си бях поставил таргет, и го изпълних за няма и 10 дни. Продължават да ме кефят, но ще ги чакам да ги взема пак на приемлива цена. (около 171 крони). Между другото ядосвах се че продадох Даймлер на 0, но сега се радвам че късмета ме е покрил, защото акцията падна с още 4 евро. Точно това имах впредвид като казвам, че ако нещо е паднало, не значи че няма да продължи да пада. Сега държа British American Tobacco, и ако изпълня таргета които съм си поставил, няма да се свеня да продам, за да купя нещо което ми харесва повече, и най-вече ако е на средносрочна ниска цена...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                Голяма част от скандинавските акции не са мръднали, или са с ръст дори Така че не е лошо да се огледаш и там. Яд ме е че продадох Equinor и Marine Harvest. Чакам корекция, за да си купя пак на цените които купих предния път, но засега не ме огрява...
                Ми да де - а не е ли по-мъдро да купиш нещо, дето се е спихнало, без да е виновно за туй? Ето - примерно HSBC падна на сгодна цена - ексвидидентно.... а това е най-могъщата неамериканска бамка на света.
                Що си си продал морските берачи, нали им се кефеше ного? Аз - като имам нещо секси - не си го давам.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Днес пак ни понабиха - не го очаквах. Ако се върнем към обсъждането на BNP - мисля - вече е на сгода - или вий как мислите - дали ще пробие под петдесетуната? Според мене - трудно туй ще е. А паднала доста - начало на година - 68 кинта - мисля незаслужено - защо да пада? От друга страна - покрай дойчебамковата криза - и по-ниско - ама нормално за европейска бамка тогава.

                  Как смятате, другари? Аз мисля да укрепявам полека при сгода и финансовият сектор в портфейлченцето си.

                  https://imgur.com/a/PFhVxH0
                  Голяма част от скандинавските акции не са мръднали, или са с ръст дори Така че не е лошо да се огледаш и там. Яд ме е че продадох Equinor и Marine Harvest. Чакам корекция, за да си купя пак на цените които купих предния път, но засега не ме огрява...

                  Коментар


                  • Днес пак ни понабиха - не го очаквах. Ако се върнем към обсъждането на BNP - мисля - вече е на сгода - или вий как мислите - дали ще пробие под петдесетуната? Според мене - трудно туй ще е. А паднала доста - начало на година - 68 кинта - мисля незаслужено - защо да пада? От друга страна - покрай дойчебамковата криза - и по-ниско - ама нормално за европейска бамка тогава.

                    Как смятате, другари? Аз мисля да укрепявам полека при сгода и финансовият сектор в портфейлченцето си.

                    https://imgur.com/a/PFhVxH0
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                      Импе, смяташ ли че ако нещата не се нормализират в скоро време, Даймлер ще запази дивидента? Тези търговски войни според мен може да запалят огъня на дългова и всякаква друга криза, и е много възможно огромната корекция, която предричат много анализатори и инвеститори да се случи скоро. Това разбира се може и да не се случи, и още утре цените да тръгнат нагоре. Имай едно наум, и недей смятай механично тазгодишните дивиденти, с догодишните. Ако печалбите и приходите на компаниите паднат, едва ли ще запазят дивидента в този му размер.
                      Че те за тая година печалби и приходи на повечето компании - по-скоро: нагоре. Сам си казвал: Даймлер разпределя не толкова сосен процент от печалбата си като. Надали ще го вдигнат, но сигурно ще го запазят. Не ми се варва да има огромна корекция - няма индикации за туй. Колко вече сътресения имаше - ного. Доналдът се зъби ту на Германия, ту на цял ЕС, ту на Китай, ту на всички наведнъж - някакви проблеми в Турция ли ще сринат светът? Да - винаги може - това да е капката дето ще прелее чашата - ама не ми се вярва - а и спадовете днес - масови, но недрастически. Преди епохата на Великият човек - по ного по-незначителни поводи съм виждал ного по-дълбоки падове. Помня как (май при костенуркаджийската криза) Дау се срина с 15% за не повече от 8 минути !!! Това сега спад ли е?
                      Две-три години подред - всеки януари-февруари - пазарите се сриваха - просто ей-така - анализаторите се чудеха какво да измислят, за да го обяснят - щото реална причина нямаше.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                        Ами, Петьо - защото това са истински борси, бе. Истинските борси са така - падат-качват, динамически са - движат се. А не като БФБ-то - днес си викам - ще си купя Даймлерченца - че са на сгода - намалих си цената на малко Атерки, дето съм пуснал за продан - че нямам кешовица в платформата - турих ги с най-сгодна за купуване оферта... и цял следобед няма кой да ми ги купи, нето пък някой ме надцаква... и как да ме - като цената ми е една стинка над водещата покупна? И то това не е някаква смотана акция - това - Атерата - уж една от най-ликвидните акции !!! Това борса ли е въобще? Прилича ми на стар палячо с тежък артрит.

                        Какво да ви зарибявам - вие си знайте - всеки има мозък в своята тимберица, а не мухлясало семе от лебеници в найлонова торбичка. Нали всички сгода търсим? Ето - сега като паднаха - например при тая цена дивидентната доходност от Тинтичките (да кажем) е 6.18% !!! Ако запазят дивидентът си - ами ако го увеличат, предвид отличните резултати тая година? Та това е най-най-най-голямата минна компания за богът - стратегическа за целият сват... а в съседната тема хората се радват, че от некви пильоци щели да вземат 4.08%... евентуално. Или мерцедесчетата - дивидентна доходност 4.91%, хем след 26% данък... ходи сравнявай пильоци с Мерцедеси....
                        Импе, смяташ ли че ако нещата не се нормализират в скоро време, Даймлер ще запази дивидента? Тези търговски войни според мен може да запалят огъня на дългова и всякаква друга криза, и е много възможно огромната корекция, която предричат много анализатори и инвеститори да се случи скоро. Това разбира се може и да не се случи, и още утре цените да тръгнат нагоре. Имай едно наум, и недей смятай механично тазгодишните дивиденти, с догодишните. Ако печалбите и приходите на компаниите паднат, едва ли ще запазят дивидента в този му размер.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                          Импе, мани дивидентите, а кажи що падат сега западните борси на нас простите от БФБ! Така и така ни ги рекламираш - трябва да знаеш повече от нас, може пък и ние за се зарибим за нещо чуждо
                          Ами, Петьо - защото това са истински борси, бе. Истинските борси са така - падат-качват, динамически са - движат се. А не като БФБ-то - днес си викам - ще си купя Даймлерченца - че са на сгода - намалих си цената на малко Атерки, дето съм пуснал за продан - че нямам кешовица в платформата - турих ги с най-сгодна за купуване оферта... и цял следобед няма кой да ми ги купи, нето пък някой ме надцаква... и как да ме - като цената ми е една стинка над водещата покупна? И то това не е някаква смотана акция - това - Атерата - уж една от най-ликвидните акции !!! Това борса ли е въобще? Прилича ми на стар палячо с тежък артрит.

                          Какво да ви зарибявам - вие си знайте - всеки има мозък в своята тимберица, а не мухлясало семе от лебеници в найлонова торбичка. Нали всички сгода търсим? Ето - сега като паднаха - например при тая цена дивидентната доходност от Тинтичките (да кажем) е 6.18% !!! Ако запазят дивидентът си - ами ако го увеличат, предвид отличните резултати тая година? Та това е най-най-най-голямата минна компания за богът - стратегическа за целият сват... а в съседната тема хората се радват, че от некви пильоци щели да вземат 4.08%... евентуално. Или мерцедесчетата - дивидентна доходност 4.91%, хем след 26% данък... ходи сравнявай пильоци с Мерцедеси....
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Импе, мани дивидентите, а кажи що падат сега западните борси на нас простите от БФБ! Така и така ни ги рекламираш - трябва да знаеш повече от нас, може пък и ние за се зарибим за нещо чуждо

                            Коментар


                            • Поне: хубав дивидент ще пъкне от господин адмиралът - 0.6 бабета на акция
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Трилъчната звезда яко бичи камиони в Турция - а и в Русия -

                                https://imgur.com/a/EWjIqwY

                                11 800 продадени камиончета в Турция и 8000 в Русия миналата година.

                                Мдам: важно е да се четат отчетченца.
                                Last edited by Императорът; 15.08.2018, 18:49. Причина: Отчетченца.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X