IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

    Коя информация по-точно те интересува? Тази я намерих в сайта им, не в платформата. Щом си почнал демото, то е същото както при реалните сделки, само че с виртуални пари. Знам че има забавяне, защото когато бях пуснал лимитирана поръчка, получих известие че сделката е минала, а цената беше все още по-висока. След около 5-10 минути , цената дойде на нивото на което бях пуснал поръчката. Не е толкова фатално според мен, но е хубаво че има и абонаменти в реално време.
    Тук https://globaltrader.elana.net/bg/tc/subscriptions/ намерих инфо за пазарна информация в реално време, но не и за всички борси. Утре ще питам Елана за повече инфо. Благодаря на всички колеги. Поздрави
    Last edited by Innocent; 19.08.2018, 13:55.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

      Само толкова? Е - от тия всичките - ако 18% си струват инвестицията - има да си диверсифици-и-и-и-и-и-и-и-и-и-и-и-и-и-ирам - ного.

      А ликвидността на щатските акции на Ксетрата тоже е достатъчна - и въобще на не-немските. Най-редовно оборотът с някоя не-немска акция - Газпромченцето или Мидичката например - е в пъти по-голям от оборотът на нашата борса - цялата.
      Разгледах платформата, добри условия, реални акции ... другото го знаеш, платформата изглежда като екселска таблица, няма мобилна версия и т.н
      Last edited by Innocent; 19.08.2018, 14:06.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

        Коя информация по-точно те интересува? Тази я намерих в сайта им, не в платформата. Щом си почнал демото, то е същото както при реалните сделки, само че с виртуални пари. Знам че има забавяне, защото когато бях пуснал лимитирана поръчка, получих известие че сделката е минала, а цената беше все още по-висока. След около 5-10 минути , цената дойде на нивото на което бях пуснал поръчката. Не е толкова фатално според мен, но е хубаво че има и абонаменти в реално време.
        Абонаменти за реално време

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

          В петък си направих демо версия, но на нея не излиза информацията ... ако при теб е налична пиши или дай линк за да проверя. Поздрави
          Коя информация по-точно те интересува? Тази я намерих в сайта им, не в платформата. Щом си почнал демото, то е същото както при реалните сделки, само че с виртуални пари. Знам че има забавяне, защото когато бях пуснал лимитирана поръчка, получих известие че сделката е минала, а цената беше все още по-висока. След около 5-10 минути , цената дойде на нивото на което бях пуснал поръчката. Не е толкова фатално според мен, но е хубаво че има и абонаменти в реално време.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
            Пробвам се от време на време..
            Казаното от теб е вярно, както и поемането на допълнителен валутен риск - защото котировките са в евро... Освен ако не смяташ, че $ ще продължава да поскъпва докато не затвориш позицията...
            Здравей! Поемането на валутен риск лично за мен е приемливо в рамките на нормалното vs спестени 10% от данъци.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
              Пазарна информация в реално време

              В платформата Elana Global Trader всички акции се търгуват на реалните им цени от фондовата борса. За получаване на данни и котировки също в реално време е необходимо да се направи месечен абонамент за съответната борса. Това става от меню „Сметка“ – „Абонаменти“. Там ще намерите списък на наличните борси и новинарски услуги, успоредно с приложимите месечните такси. В допълнение сте в състояние да се откажете от абонамента, когато пожелаете.

              Котировки в реално време, без борсов абонамент се предлагат за валутни двойки, CFD върху индекси и суровини. За всички останали продукти като акции, фючърси, други договори за разлика, котировките се получават със забавяне от 15 мин.
              В петък си направих демо версия, но на нея не излиза информацията ... ако при теб е налична пиши или дай линк за да проверя. Поздрави

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                Само толкова? Е - от тия всичките - ако 18% си струват инвестицията - има да си диверсифици-и-и-и-и-и-и-и-и-и-и-и-и-и-ирам - ного.

                А ликвидността на щатските акции на Ксетрата тоже е достатъчна - и въобще на не-немските. Най-редовно оборотът с някоя не-немска акция - Газпромченцето или Мидичката например - е в пъти по-голям от оборотът на нашата борса - цялата.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                  Има ли колеги които търгуват американски компании на европейски борси? Предполагам, че ликвидността няма да е като в щатите, но се избягва 10% данък печалба.
                  Пробвам се от време на време..
                  Казаното от теб е вярно, както и поемането на допълнителен валутен риск - защото котировките са в евро... Освен ако не смяташ, че $ ще продължава да поскъпва докато не затвориш позицията...
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

                    Здравей, mancev! Знам, че търгуваш през Elana Global Trader на външни пазари. Виждаш ли в реално време котировките на тъгуваните акции, обеми, цени и т.н както е на БФБ или трябва да се заплати допълнително за тази услуга ?
                    Пазарна информация в реално време

                    В платформата Elana Global Trader всички акции се търгуват на реалните им цени от фондовата борса. За получаване на данни и котировки също в реално време е необходимо да се направи месечен абонамент за съответната борса. Това става от меню „Сметка“ – „Абонаменти“. Там ще намерите списък на наличните борси и новинарски услуги, успоредно с приложимите месечните такси. В допълнение сте в състояние да се откажете от абонамента, когато пожелаете.

                    Котировки в реално време, без борсов абонамент се предлагат за валутни двойки, CFD върху индекси и суровини. За всички останали продукти като акции, фючърси, други договори за разлика, котировките се получават със забавяне от 15 мин.

                    Коментар


                    • Има ли колеги които търгуват американски компании на европейски борси? Предполагам, че ликвидността няма да е като в щатите, но се избягва 10% данък печалба.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                        Така е - но все пак нима те не са безчет? Ако искаш компания от нексетра - пак можеш да си я - ама ти рипа цената
                        764 List of tradable shares

                        http://www.xetra.com/xetra-en/instru...radable-shares

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от foggbg Разгледай мнение
                          Не няма месечен абонамент но само компании на ксетра се търгуват
                          Така е - но все пак нима те не са безчет? Ако искаш компания от нексетра - пак можеш да си я - ама ти рипа цената
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от foggbg Разгледай мнение
                            Не няма месечен абонамент но само компании на ксетра се търгуват
                            Благодаря за инфото.

                            Коментар


                            • Не няма месечен абонамент но само компании на ксетра се търгуват
                              бавно и тихо нагоре

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                                Ами супер са Ако съдя по начинът на изпълняване на сделките - котировки и сделки се виждат съвсем напълно в реално време.
                                Имаш ли месечен абонамент при твойте?

                                Коментар

                                Working...
                                X