IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Dax-овци, една от най-яките европейски фирми е Infineon technology, правят чипове за коли, сега са в златно време с този недостиг на чипове.

    Коментар


    • Честно казано ме изкушавате да вляза в тази идиотия. Компанията според мен не е читава, но на тази цена (~12 еврака) е интересна спекулация и спокойно може да удвои. Поне имат нетна печалба.

      ===

      Баси, опциите нямат по-нисък страйк от 12.

      ===

      добавка: два ноемврийски пута за 12 по 0,39. къси.
      Last edited by terziеv; 19.10.2021, 18:16.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение
        Пребиха ме в TMV. Спирам да гледам какво се случва с тази акция поне за месец...
        Е, то и мен . По-надолу в темата ми я има цената - почти х2 от сегашната. Ама обръгнах вече и не се стряскам. Здраве да има!

        Коментар


        • Пребиха ме в TMV. Спирам да гледам какво се случва с тази акция поне за месец...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

            Почти във всичко,но тези номера не си ги позволяват с компании листнати на щатските борси.Убеден съм,че до няколко месеца ще имат над 7% в ТВ
            Еми, чудесно! Докато накупят още над процент и половина, тъкмо ще подминат моята цена.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Това нищо не значи. BR нямат таван на парите и са акционери във ВСИЧКО.

              Но по всяка вероятност TMV е на дъно вече.
              Почти във всичко,но тези номера не си ги позволяват с компании листнати на щатските борси.Убеден съм,че до няколко месеца ще имат над 7% в ТВ
              Last edited by strol; 14.10.2021, 14:10.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от strol Разгледай мнение

                Хахаха.....Естествено,че са плашливи,но предимно малките рибиНали трябва да има слабоумни идиоти с ниски марджин депозити и големи мераци,че да могат Блек рок да си увеличават дяла в Тийм Вюър.Това,че БР са акционери в Тийм Вюър ,а артията се срутва брутално и продължава рязко да пропада при всяко възходящо движение на индексите трябва да Ви говори много
                Това нищо не значи. BR нямат таван на парите и са акционери във ВСИЧКО.

                Но по всяка вероятност TMV е на дъно вече.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение

                  Според мен са си разпродажби. Плашливи станаха големите риби. Само да помиришат лоши цифри или нередност и бягат надалеч.
                  Хахаха.....Естествено,че са плашливи,но предимно малките рибиНали трябва да има слабоумни идиоти с ниски марджин депозити и големи мераци,че да могат Блек рок да си увеличават дяла в Тийм Вюър.Това,че БР са акционери в Тийм Вюър ,а артията се срутва брутално и продължава рязко да пропада при всяко възходящо движение на индексите трябва да Ви говори много Цената се манипулира супер нагло!При обикновени разпродажби рядко се случва да има дневни флуктуации от 12-15%
                  Last edited by strol; 14.10.2021, 13:14.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                    Много интересно, че според публичните данни TeamViewer AG е една от най-малко скъсяваните позиции. Или не е вярно или разпродажбите са реални, а не спекулации.
                    Според мен са си разпродажби. Плашливи станаха големите риби. Само да помиришат лоши цифри или нередност и бягат надалеч.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                      Много интересно, че според публичните данни TeamViewer AG е една от най-малко скъсяваните позиции. Или не е вярно или разпродажбите са реални, а не спекулации.
                      Те имаха някакви мошенически практики с абонамента, нещо не можеха да се откачат от тях клиентите им... Нищо чудно да са го закъсали по някакви направления.

                      Коментар


                      • Много интересно, че според публичните данни TeamViewer AG е една от най-малко скъсяваните позиции. Или не е вярно или разпродажбите са реални, а не спекулации.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от strol

                          Нищо драматично не се е случило,разминаванията са в рамките на допустимото,но мечоците използваха момента,налазиха ги и ги шортат брутално.На 16.00 има много силна подкрепа и се надявам ,че ще издържи,но за сега не смея да осреднявам.
                          Хубаво правиш, че не усредняваш. 16-те ги пробѝ, а преди малко пробѝ и 15-те. Следваща съпротива - 10?

                          Доста чакане ми се очертава докато върне (ако) на моята цена.

                          Коментар


                          • Ето днес туристическия гигант TUI плонжира с 14% , TUI, туй то

                            Коментар


                            • Опасно е в Европа с тия по-малки фирми (както е Teamviewer AG), не са подходящи за да носят капитала и да запазват стойността му. Не че не става за някаква спекулация, но за големи капитали , само на по-големите фирми или на индекси трябва да се залага в Европа. Помните какво стана с онази дето фалира, а беше в DAX-a , забравих и името. Европа все пак има доста социализъм, има голямо вмешателство в бизнеса , от Европейската комисия и от местните правителства. Постоянно се измислят някакви глупости. Ето сега ще се вдигат Акцизи на горивата, някакви емисии. Къде ще отиде транспорта, колите, зелените сделки, всякакви простотии вървят в ход. Виждате до какво дередже се докарва ЕС с енергоносителите - газ, ел.енергия (бъркат си в носа, гледат небето и решили да спрат инвестициите в топлоенергетиката, в ядрената енергетика, щели да карат на вятър)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Никола20 Разгледай мнение
                                Такааа, Тийм Вюър TMV рязко се срина днес (-24% до момента) заради обявяване на по-ниски очаквания за печалби. Купих известно количество @17.75.
                                Понеже имах на доста по-висока цена отпреди, сега средната стана 25.82.
                                И днес продължават разпродажбите по позицията. Очаквах днес да е леко на плюс, но уви. Вече е повече от 30% под цената от ipo-то през 2019. Не видях да са толкова сериозни разминаванията в очакванията, че да провокира такова клане. Имам.

                                Коментар

                                Working...
                                X