IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DAX

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
    цветано, какво е това Сомен
    Commen.......всъщност, това е май, което има в предвид...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от meche_cveti93 Разгледай мнение
      Един поглед от друг ъгъл....
      Първото увеличение беше на 5,29 преди два месеци от едри акули ....вече са прекарани ..
      Второ цената на акциите при обявяване на увеличението и създаване на Сомен в два етапа беше около 5,7 -5,90 ....а бележките на 4,25 с права на действителни акции в края на месеца.....вече са прекарани всички стари акционери ,който масово разпродадоха..
      Трето .. говори се за цена от под 3-3,3 евро ,което прекарва вече притежателите на Сомен без да са станали собственици на акциии....
      Четвърто ...всичко това насажда на новите желаещи да участват че големите и тях ще ги прекарат и защо да записват а не да влезат когато увеличението на 100 % и всичкои капани са избегнати....
      Ръководството единственото с което успокоява е дивидент за 2012 и печалби за над 4милиарда .... но това е много далече а сега акцията има шанс да загуби над 50 % от цената....
      За мен ръководството трябва да подаде оставка, но го крепят едрите риби ..Алианц,Меркел и Дженерали който имат около 40 % ....
      Меркел ще си получи парите който данъкоплатците са дали и ще е и коз пред изборите ,Алианц ще увеличи дела си за сметка на дребните и за без пари и може да вложи малко да качи цената ,но това ще бъде след записването....ако е успешно.
      За мен е под въпрос ако е с права ,че някой от собствениците на Сомен почнаха да плачат по форумите и няма да участват в следващият етап.
      Имам акции!
      цветано, какво е това Сомен
      fuск the bеаr - give me the bееr

      Коментар


      • При завършване на сесията при 4,12 евро и при 30 % бонус за записващите ...в момента новите акции отиват към 2,80 евро на Комерсбанк.
        Повечето анализатори коригират акцията на Холд и 4,40-4,50 евро действителна стойност в момента...
        Хубавото е че нивото от 4,09 още се държи ако се премине следващото е под 3,7
        Ще е интересно и други мнения....
        Аз съм се хванал на хорото и вече колкото по ниска е записващата цена ,толкова е по добре....
        Интересно е и други предложения за цената на новите акции....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от meche_cveti93 Разгледай мнение
          новината е в обръщение от доста време за продажба на МАН или това е нещо ново...
          Поздрави!
          http://www.ftd.de/unternehmen/indust.../60049585.html

          Коментар


          • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
            VW сте купува МАN
            новината е в обръщение от доста време за продажба на МАН или това е нещо ново...
            Поздрави!

            Коментар


            • VW сте купува МАN

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                по отношение на Комерцбанк то движението вече се усети болезнено от масата инвеститори (който го интересува да погледне графиките).. ОСА е било доста 'весело' за Блесинг и компания, но в крайна сметка нещата им вървят по план.. ще се увеличава капитала. В момента пазара отразява опасенията на някои участници и анализатори, че цената на новите акции (края на май началото на юни) ще бъде доста 'атрактивна' ...под 3 евра. Другото , което натиска цената са така наречените commen, чиято цена на конвертиране е един вид котва за цената на акцията в обозримо бъдеще.

                Аз лично очаквам мине ли увеличението през май да има развдвижване по позицията в посока север. Германската икономика работи на 110% в момента, а Комерца след придобиването на дреснер банк има най-гъстата ритейл мрежа в Германия. А като цяло има 14 милиона клиенти (от които 1 милион бизнес клиенти) .. Втора по големина след Дойче.

                Очаквам ако кризата не направи W 2011 и 2012 да бъдат годините за 'финанските' , защото го отнесоха много брутално и за разлика от другите сектори тук възстановяване на практика няма. Ако предположим , че ще се работи активно в банкиране каквото беше преди - то голямата клиентска база в пазар като немския ще е доста добър генератор за печалби.

                успех
                Един поглед от друг ъгъл....
                Първото увеличение беше на 5,29 преди два месеци от едри акули ....вече са прекарани ..
                Второ цената на акциите при обявяване на увеличението и създаване на Сомен в два етапа беше около 5,7 -5,90 ....а бележките на 4,25 с права на действителни акции в края на месеца.....вече са прекарани всички стари акционери ,който масово разпродадоха..
                Трето .. говори се за цена от под 3-3,3 евро ,което прекарва вече притежателите на Сомен без да са станали собственици на акциии....
                Четвърто ...всичко това насажда на новите желаещи да участват че големите и тях ще ги прекарат и защо да записват а не да влезат когато увеличението на 100 % и всичкои капани са избегнати....
                Ръководството единственото с което успокоява е дивидент за 2012 и печалби за над 4милиарда .... но това е много далече а сега акцията има шанс да загуби над 50 % от цената....
                За мен ръководството трябва да подаде оставка, но го крепят едрите риби ..Алианц,Меркел и Дженерали който имат около 40 % ....
                Меркел ще си получи парите който данъкоплатците са дали и ще е и коз пред изборите ,Алианц ще увеличи дела си за сметка на дребните и за без пари и може да вложи малко да качи цената ,но това ще бъде след записването....ако е успешно.
                За мен е под въпрос ако е с права ,че някой от собствениците на Сомен почнаха да плачат по форумите и няма да участват в следващият етап.
                Имам акции!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                  DAX 30 има осте 29 акции, да не говорим zа MDAX, SDAX itn. zа кво гледате само банки не мога ви раzбера......
                  Не искам да се гледат само банки! Поне не целя това.
                  Прецених, че е по-удачно въпросите конкретно за КБанк да се обсъждат в темата за ДАКС, а не в темата за НЙСЕ. Писането за немска акция в темата за НЙСЕ (което е факт) поражда раздразнение, оттам забележки и разправии. Мразя ги!

                  Вероятно посланието ти е : направете си тема за КБанк и си пишете там, не ми цапайте ДАКСа ??
                  Не знам какъв е случаят?
                  Помагай и успех !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                    по отношение на Комерцбанк то движението вече се усети болезнено от масата инвеститори (който го интересува да погледне графиките).. ОСА е било доста 'весело' за Блесинг и компания, но в крайна сметка нещата им вървят по план.. ще се увеличава капитала. В момента пазара отразява опасенията на някои участници и анализатори, че цената на новите акции (края на май началото на юни) ще бъде доста 'атрактивна' ...под 3 евра. Другото , което натиска цената са така наречените commen, чиято цена на конвертиране е един вид котва за цената на акцията в обозримо бъдеще.

                    Аз лично очаквам мине ли увеличението през май да има развдвижване по позицията в посока север. Германската икономика работи на 110% в момента, а Комерца след придобиването на дреснер банк има най-гъстата ритейл мрежа в Германия. А като цяло има 14 милиона клиенти (от които 1 милион бизнес клиенти) .. Втора по големина след Дойче.

                    Очаквам ако кризата не направи W 2011 и 2012 да бъдат годините за 'финанските' , защото го отнесоха много брутално и за разлика от другите сектори тук възстановяване на практика няма. Ако предположим , че ще се работи активно в банкиране каквото беше преди - то голямата клиентска база в пазар като немския ще е доста добър генератор за печалби.

                    успех
                    Ценен коментар. Благодаря !
                    Механизмът за фиксиране на цената на новите а. продължава да подвига въпроси за мен.
                    Дали има някакъв систематизиран източник, където може да се прочете събрано и по възможност кратко нещо по темата?
                    Езикът е без значение.

                    По отношение на Комените, по-долу бях постнал един пример, че хора от мениджмънта са ги купували.
                    Всъщност, натъквал съм се на много такива примери. По-скоро е масово, каквото и да значи "масово".
                    Инсайдерите "вярват" в позицията.
                    Това последното поне формално изглежда така, но може и да е тъпо. Нося си кръста.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                      DAX 30 има осте 29 акции, да не говорим zа MDAX, SDAX itn. zа кво гледате само банки не мога ви раzбера......
                      напълно си прав... просто останалите са на предкризисни нива(почти) ... не са интересни към настоящия момент..поне за мен
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • DAX 30 има осте 29 акции, да не говорим zа MDAX, SDAX itn. zа кво гледате само банки не мога ви раzбера......

                        Коментар


                        • по отношение на Комерцбанк то движението вече се усети болезнено от масата инвеститори (който го интересува да погледне графиките).. ОСА е било доста 'весело' за Блесинг и компания, но в крайна сметка нещата им вървят по план.. ще се увеличава капитала. В момента пазара отразява опасенията на някои участници и анализатори, че цената на новите акции (края на май началото на юни) ще бъде доста 'атрактивна' ...под 3 евра. Другото , което натиска цената са така наречените commen, чиято цена на конвертиране е един вид котва за цената на акцията в обозримо бъдеще.

                          Аз лично очаквам мине ли увеличението през май да има развдвижване по позицията в посока север. Германската икономика работи на 110% в момента, а Комерца след придобиването на дреснер банк има най-гъстата ритейл мрежа в Германия. А като цяло има 14 милиона клиенти (от които 1 милион бизнес клиенти) .. Втора по големина след Дойче.

                          Очаквам ако кризата не направи W 2011 и 2012 да бъдат годините за 'финанските' , защото го отнесоха много брутално и за разлика от другите сектори тук възстановяване на практика няма. Ако предположим , че ще се работи активно в банкиране каквото беше преди - то голямата клиентска база в пазар като немския ще е доста добър генератор за печалби.

                          успех
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Напълно споделям тази прогноза, купувач съм в Дакс.
                            Custodite sortem vestram

                            Коментар


                            • Здравейте,
                              Темата за Дакс отново потъва и пак трябва да се вдига :-)))
                              Случващото се около Комерцбанк, без да е изненада (така поне се коментира), си е събитие.

                              Може би е по-подходящо да се коментира това, а не да се водят безперспективни битки по темите на форума.

                              На общото събрание е бил представен малко под 50 % от капитела на дружеството.
                              Най-големите :
                              - немската държава и
                              - Алианц,
                              са били "за" и естествено е да се очаква, че предлаганото увеличение на капитала ще мине.
                              Решението е факт.
                              Капиталът на банката се увеличава с 11 млрд. Евро. Това е най-голямото увеличение на капитал в немската стопанска история, което си е събитие. В световен мащаб не е кой знае колко значимо като сума, но но все е забележимо.

                              Намерението е, до средата на годината да бъдат върнати държавните помощи и данъчните задължения, които възлизат на около 16 млрд. Е.

                              Още не съм се запознал с информацята, при какви точно условия ще се случи увеличението на капитала.
                              Въпросът е: доколко спадовете напоследък вече са отчели в текущата цена очакваното увеличение и дали в настоящата цена е отразено неизбежното разводняване на капитала.
                              Нямам категоричен отговор на този въпрос. Може да се приеме (вероятно), че това е факт.
                              От края на миналата седмица и днес има някакво движение надолу, но не е съществено. При наличие на сериозни опасения и страх, движението надолу щеше да е силно изразено и болезнено (особено за дребните).
                              Last edited by nacheff; 09.05.2011, 12:21.

                              Коментар


                              • Отново за DAX: http://borsi.blog.bg/lichni-dnevnici...-za-dax.735790

                                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                                Коментар

                                Working...
                                X