IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спасение от ИНФЛАЦИЯТА

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Запада няма как да фалира защото всички технологии са в него.Ще фалират Русия.
    Няма няма щом ти казваш....Тия всичките западни технологии нито могат да те облекат нито могат да те нахранят нито могат да те стоплят нито да ти осигурят светлина.А недай си Боже да стане война това просто ще изчезне все едно никога не е съществувало.Хората родени и отрасли в градовете скъсаха връзката с реалността..Ултиматума тече ако не си разбрал.Ако самопровъзгласилите се за изключителни безгрешни и неповторими не отговорят до седмица писмено ли беше ще има ответни действия....Лавров предупреди че са запрегнали.И че тоя път войната няма да е на руска територия....Жална ни майка с тия идиоти които управляват Запада

    Коментар


    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

      Ние по стара традиция сме на страната на губещите.Запада фалира....Никой вече няма да му позволи да граби убива и да краде....Ще ядат Фейсбук Гугъл Майкрософт и на Илон Мъск чорапите....Фалит фалит зрелищен.И ние барабар Петко с мъжете ха ха ха...
      Запада няма как да фалира защото всички технологии са в него.Ще фалират Русия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kosyo Разгледай мнение
        Този път инфлационната атака е много всеобхватна и трудно ще се намери дългосрочна печеливша схема.
        Накрая може да свърши и с една не малка война на 2-3 континента даже!
        В такива сценарии, най-търсеното е кльопачката! Ако нещата загрубеят, гледай да имаш собствено производство на храна в забутан край.
        т.е. пак земя
        Ние по стара традиция сме на страната на губещите.Запада фалира....Никой вече няма да му позволи да граби убива и да краде....Ще ядат Фейсбук Гугъл Майкрософт и на Илон Мъск чорапите....Фалит фалит зрелищен.И ние барабар Петко с мъжете ха ха ха...

        Коментар


        • Този път инфлационната атака е много всеобхватна и трудно ще се намери дългосрочна печеливша схема.
          Накрая може да свърши и с една не малка война на 2-3 континента даже!
          В такива сценарии, най-търсеното е кльопачката! Ако нещата загрубеят, гледай да имаш собствено производство на храна в забутан край.
          т.е. пак земя

          Коментар


          • Zope p/e < 5
            http://www.procurement.iag.bg:8080/cgi-bin/lup.cgi

            Коментар


            • Ако за периода, който ни разказваш доходите ти са нарастнали повече от инфлацията, значи нямаш проблем с нея. Инфлацията се побеждава с работа. За един работата е да гледа числа и индекси, за втори е да кове пирони, за трети е нещо друго. Някой, който е написал книга на тема "Как да управляваме парите си" или е изнесъл такава лекция, всъщност това му е работата, от това печели и така бори инфлацията за себе си. Не мисли, че се е загрижил за твоите пари или че иска да спаси човечеството от инфлацията.
              А защо "печатарите" докараха положението до тук и защо за тях инфлацията е по-хубава от дефлацията, това е друга тема. Както и измислицата "здравословна инфлация", но както и да е...

              Коментар


              • Много драма човече Казвам го добронамерено.
                Първото правило на инвеститора: без страх и алчност.
                И като говорим за бъдещ живот, всичко (според мен)започва с това да имаш собствен бизнес. Не да работиш за други.
                Но за да постигнеш това, трябва много да промениш личността си.

                Коментар


                • SGLD, VWCE, Адванс Терафонд е моят съвет. Но трябва да си дългосрочен и като ти спихне VWCE някой ден с 40% да имаш диамантени ръце и да стискаш една-две години докато ги върне. После пак нагоре. Rinse and repeat.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
                    Здравейте инвеститори. Моля за мнение или съвет към всички аматьори, какъвто съм и аз. От както развързаха печатниците много я мисля тази тема. Как обикновените хора да се спасим от инфлацията? Рядко имам време, но чета форума с интерес. Понеже тук сте много сериозни играчи - метали, фючърси, крипто, копачи, форекс, марджини, дей трейдъри, даже и лектори. Искам на кратко да обясня болката, която създава инфлацията на обикновения човек. Всеки ден превиваме гръб над нивата за насъщния. Лишаваме се ежедневно, за да заделим нещо настрана за черни дни. Също и за старини, защото с тази демография е ясно, че няма да има пенсия. Но в крайна сметка ни ограбват печатарите. Не като Робин Худ - защото той е взимал от богатите, за да даде на обикновените хора. Тези алчни гадове - печатарите, крадат от обикновените хора, за да натъпчат и без това преялите гуши на богатите. Обикновеният работещ човек, няма време да следи ежедневно котировки и индекси, нито да чете коментари и анализи. За това си мисля за някакъв вид пасивна инвестиция. Опитвал съм Софикс през договорен фонд на Елана през 2006-та. Едвам се измъкнах на нула след 3 години. Пълна загуба предвид, че лихвите бяха 5-6% по това време. Пак в същите години майка ми получи обезщетение от Петрол за земя. Вместо с вестници я обезщетиха с акции. Посъветвах я да не ги продава. Бяха по 4 лева тогава. Казвах и - акциите само си вдигат цената през годините, не продавай. Гледам ги сега ПЕТ и ми се плаче. Баща ми го изяде през 1996-та. Беше ме предупредил - днес е банка, а утре е плод и зеленчук. Така и стана. Имал си гущери - връщат ти вестници. Не го послушах. Изядох го с корпоративна през 2014-та. Всъщност изядохме го всички данъкоплатци. Защото на мен ми върнаха главницата гущери (във вестници) заедно с 6.5% лихва. А гаранционният фонд остана на сухо. Даже се наложи бюджета да го спасява. Заедно с една богопомазана. А клонът стана плод и зеленчук. Отново. В началото на 2017-та се включих в строителния бум. Включих се със закъснение. Понеже обикновените хора нямаме време да следим ежедневно котировки и индекси, нито да четем коментари и анализи. Въпреки това за следващите 3 години имаше 12 Р/Е. Повече от 8% печалба. Тук не броим капиталовата. Тя се брои само при продажба. Само че после измислиха вируса и чужденците си заминаха. Останаха само нашенците. Но с тази демография се качих над 14 Р/Е. Смятано при входа от преди 5 години. Месечната печалба надолу, а цените на имотите само нагоре. Сега ако купя на тези цени ще съм на 20 Р/Е. Което всъщност ще е по-добре от френската, където съхна от 2 години на 0.2% лихва. Но пък във френската главницата е гарантирана от друг фонд - френски. Той не е на сухо. За сега. При имотите обаче бъдещето на главницата е ясно - демография. И при френската бъдещето на главницата е ясно - инфлация. Не знам как да се спасят обикновените хора като мен. Гледам тубата - аналитици ми казват VOO енд чил. Добре, но Р/Е на компаниите от Ес-енд-Пи 500 е по-зле от това на имотите у нас. Други ми говорят за крипто и тоукъни. Ми то по-добре да търкам билетчета. То и форекса е така. Но главницата не ми е паднала от небето, а е напоена с пот от бачкане и не се опуква така лесно за хазарт. Направих си даже интерактивен брокер при маджарите. Но още не смея да скоча на VWCE или поне на VUAA. Търгуват се в евро - няма такси за превалутиране. Търгуват се на европейска борса - няма данък при капиталова печалба. Акумулиращи са - няма данък дивидент. Единият покрива целия свят, а другият най-големите измежду краварите. Но цените са в космоса. От 2-3-4-5-6 години ол-тайм-хай. Не искам дъно за включване. Не съм чак толкова алчен. Но не искам и да се набутам на върха и после да чакам с години да се върна на нула. За собствен бизнес нямам желание. С 8 часов работен ден и платена отпуска плюс уикендите, не ме влече заробването на частно. Въпросът е какво да правя главницата? Изядоха я алчните гадове. Поне да си я бях изпил с приятели! А и отделно от главницата спестявам всеки месец. Всякакви идеи за пасивен доход са добре дошли. Не само къде да набутам (и да набутвам ежемесечно) кеша, но и КОГА? Дългосрочно и пасивно. Не съм алчен - всичко, което спасява инфлацията е добре. За инкремента си имам професия и спестявам с бачкане. Вярвам, че с идеите и съветите си ще бъдете полезни не само на мен, но и на много други обикновени хора, които следят форума с интерес.
                    От както развързаха печатниците много я мисля тази тема.....
                    Това по горе са твои думи....
                    Темата по своята същност е закъсняла,това трябваше да го мислиш овреме...но все пак...

                    Злато,земя,имоти,акции(дългосрочно,но се отнася и за останалите три преди тях).
                    Златото-златото пази стойността на парите ,от него печалби отгоре не чакай.Тоест 100 лева НО преди инфлацията в злато пазят стойността.
                    Сега ако искаш да купуваш злато купуваш го след вдигане на лихвите като му падне цената
                    Може и физическо,може и ETF,борсово такова.
                    Купуваш монети,чисто злато малко и си свиркаш.
                    Земя-цените на земята са достатъчно високи,но пак в перспектива земята е водещ актив,
                    Имоти-в момента имотите не са защита защото вече са надути до степен такава че ще си на загуба.Може да купиш нещо при спад на пазара.
                    Акции-Тук темата е дълга но най безрискови са ETF,фондове които обединяват много компании в един индекс,ти инвестираш в индекса който се качва или пада процентно.
                    В инфлационна среда трябва да инвестираш в компании които могат да пренесат инфлацията н потребителите-компании от сектора на комуналните услуги,мобилните оператори и др,компании произвеждащи стоки за дома, перилни и почистващи препарати и други.
                    Това е най общо.

                    Коментар


                    • Каквото има да се губи, то ще се изгуби! По-важно е да намерим себе си и да сменим отношението си към парите.
                      На ключовия въпрос какво можем да направим в такъв случай е, да сменим гледната си точка относно парите- те не са самоцел, към който да се привързваме, както и към всичко друго в този живот. Насочването на фокуса към това, как да не загубя нещо, обикновено води до неговата загуба, защото сме насочили цялата енергия в загубата. Отпускаме контрол, зависимости и привързаности , насочваме енергията към това, което желаем от дълбините на сърцето си и правим това, което ни носи най-радостно въодушевление. Когато правим нещата с желание, без стискане- всичко желано започва да се привлича и лепи само по нас.
                      Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

                      Коментар


                      • Спасение от ИНФЛАЦИЯТА

                        Здравейте инвеститори. Моля за мнение или съвет към всички аматьори, какъвто съм и аз. От както развързаха печатниците много я мисля тази тема. Как обикновените хора да се спасим от инфлацията? Рядко имам време, но чета форума с интерес. Понеже тук сте много сериозни играчи - метали, фючърси, крипто, копачи, форекс, марджини, дей трейдъри, даже и лектори. Искам на кратко да обясня болката, която създава инфлацията на обикновения човек. Всеки ден превиваме гръб над нивата за насъщния. Лишаваме се ежедневно, за да заделим нещо настрана за черни дни. Също и за старини, защото с тази демография е ясно, че няма да има пенсия. Но в крайна сметка ни ограбват печатарите. Не като Робин Худ - защото той е взимал от богатите, за да даде на обикновените хора. Тези алчни гадове - печатарите, крадат от обикновените хора, за да натъпчат и без това преялите гуши на богатите. Обикновеният работещ човек, няма време да следи ежедневно котировки и индекси, нито да чете коментари и анализи. За това си мисля за някакъв вид пасивна инвестиция. Опитвал съм Софикс през договорен фонд на Елана през 2006-та. Едвам се измъкнах на нула след 3 години. Пълна загуба предвид, че лихвите бяха 5-6% по това време. Пак в същите години майка ми получи обезщетение от Петрол за земя. Вместо с вестници я обезщетиха с акции. Посъветвах я да не ги продава. Бяха по 4 лева тогава. Казвах и - акциите само си вдигат цената през годините, не продавай. Гледам ги сега ПЕТ и ми се плаче. Баща ми го изяде през 1996-та. Беше ме предупредил - днес е банка, а утре е плод и зеленчук. Така и стана. Имал си гущери - връщат ти вестници. Не го послушах. Изядох го с корпоративна през 2014-та. Всъщност изядохме го всички данъкоплатци. Защото на мен ми върнаха главницата гущери (във вестници) заедно с 6.5% лихва. А гаранционният фонд остана на сухо. Даже се наложи бюджета да го спасява. Заедно с една богопомазана. А клонът стана плод и зеленчук. Отново. В началото на 2017-та се включих в строителния бум. Включих се със закъснение. Понеже обикновените хора нямаме време да следим ежедневно котировки и индекси, нито да четем коментари и анализи. Въпреки това за следващите 3 години имаше 12 Р/Е. Повече от 8% печалба. Тук не броим капиталовата. Тя се брои само при продажба. Само че после измислиха вируса и чужденците си заминаха. Останаха само нашенците. Но с тази демография се качих над 14 Р/Е. Смятано при входа от преди 5 години. Месечната печалба надолу, а цените на имотите само нагоре. Сега ако купя на тези цени ще съм на 20 Р/Е. Което всъщност ще е по-добре от френската, където съхна от 2 години на 0.2% лихва. Но пък във френската главницата е гарантирана от друг фонд - френски. Той не е на сухо. За сега. При имотите обаче бъдещето на главницата е ясно - демография. И при френската бъдещето на главницата е ясно - инфлация. Не знам как да се спасят обикновените хора като мен. Гледам тубата - аналитици ми казват VOO енд чил. Добре, но Р/Е на компаниите от Ес-енд-Пи 500 е по-зле от това на имотите у нас. Други ми говорят за крипто и тоукъни. Ми то по-добре да търкам билетчета. То и форекса е така. Но главницата не ми е паднала от небето, а е напоена с пот от бачкане и не се опуква така лесно за хазарт. Направих си даже интерактивен брокер при маджарите. Но още не смея да скоча на VWCE или поне на VUAA. Търгуват се в евро - няма такси за превалутиране. Търгуват се на европейска борса - няма данък при капиталова печалба. Акумулиращи са - няма данък дивидент. Единият покрива целия свят, а другият най-големите измежду краварите. Но цените са в космоса. От 2-3-4-5-6 години ол-тайм-хай. Не искам дъно за включване. Не съм чак толкова алчен. Но не искам и да се набутам на върха и после да чакам с години да се върна на нула. За собствен бизнес нямам желание. С 8 часов работен ден и платена отпуска плюс уикендите, не ме влече заробването на частно. Въпросът е какво да правя главницата? Изядоха я алчните гадове. Поне да си я бях изпил с приятели! А и отделно от главницата спестявам всеки месец. Всякакви идеи за пасивен доход са добре дошли. Не само къде да набутам (и да набутвам ежемесечно) кеша, но и КОГА? Дългосрочно и пасивно. Не съм алчен - всичко, което спасява инфлацията е добре. За инкремента си имам професия и спестявам с бачкане. Вярвам, че с идеите и съветите си ще бъдете полезни не само на мен, но и на много други обикновени хора, които следят форума с интерес.
                      Working...
                      X