IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спасение от ИНФЛАЦИЯТА

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ГАД Разгледай мнение
    Да приканим спасилите се, да се представят? Любопитно става.
    ...Не смеят. Явно, всички са уплашени.

    Коментар


    • Ето какво казва един умен човек по темата:
       

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ГАД Разгледай мнение
        Да приканим спасилите се, да се представят? Любопитно става.
        Чакай ти. Според мен, прекалено много се набутаха всички "умници" и сега, по-скоро, ще си траят. Което, е разбираемо. Доскоро, ни се смяха...

        Коментар


        • Да приканим спасилите се, да се представят? Любопитно става.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

            Да, но аз любезно отклоних, с обяснението, че таргета ми за печалба/риск е много по-нисък. Таванът ми е 6 от 7, колкото дават и на S&P 500. Подобно начинание, разбира се има потенциал за по-големи печалби, но това върви и с по-висок риск. Лично аз не съм в състояние тук да оценя риска. Но има играчи, които биха влезнали. Щом в темата за НИ се обсъждаше покупка в Украйна - явно има хора, които не ги притеснява малко по-голям риск, за сметка на много по-голяма потенциална печалба.
            Извинявай, не съм та навивал да предприемаш КАКВОТО И ДА БИЛО. Просто, да видиш и да споделиш. От какво ви е страх, не разбирам.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
              Да не те разочаровам, средата е увредена и опорочена, а вижданията ти, са това, как БИ ТРЯБВАЛО да бъде, докато фактите, са коренно различни. Ето, вече те каних само да дойдеш, да видиш и да пипнеш но, дори отговор нямам. Какво очакваш да добавя?
              Да, но аз любезно отклоних, с обяснението, че таргета ми за печалба/риск е много по-нисък. Таванът ми е 6 от 7, колкото дават и на S&P 500. Подобно начинание, разбира се има потенциал за по-големи печалби, но това върви и с по-висок риск. Лично аз не съм в състояние тук да оценя риска. Но има играчи, които биха влезнали. Щом в темата за НИ се обсъждаше покупка в Украйна - явно има хора, които не ги притеснява малко по-голям риск, за сметка на много по-голяма потенциална печалба.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
                С другия създател обмисляли ли сте нещо подобно за изход от ситуацията ? Не съм специалист по БФБ, но тези пичове сякаш нямаха нищо завършено за IPO-то. Освен, разбира се блупринт, за който вече ти писах, че не е лошо да си направите. Мисълта ми е, че пътят вече е отъпкан и може да го следвате с лекота, имайки само добрата ви идея. А капитала за масово производство ще бъде набран лесно през борсата, ако и инвеститорите харесат идеята и ви повярват, че ще можете да я реализирате в мащаб.
                Да не те разочаровам, средата е увредена и опорочена, а вижданията ти, са това, как БИ ТРЯБВАЛО да бъде, докато фактите, са коренно различни. Ето, вече те каних само да дойдеш, да видиш и да пипнеш но, дори отговор нямам. Какво очакваш да добавя?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  От коя срана да започна отговора, отзад напред, или обратно?
                  ...
                  Нека е откъм края:
                  1. И на мен ми мирише. На заговор. Дълго е за разправяне но, старите бухали тук, имат някакви наблюдения.
                  2. Твърдението за "никой", го изказа...кой? Анонимен посетител. Фактите, са други, обаче: Доста народ се изреди и, от общо 41 души, категорично негативен отговор на въпроса "- Бихте ли си купили", дават само двама души, и двама са уклончиви "- Да видя, как се харчи, ще помисля." Т.е., сам смятай проценти. Отделен е въпросът че, от тук пишещите, само двама - създателите - де факто, сме държали нещата в ръце. Страх мори публиката, да не се прекара. Дори подаряваме това-онова, все тая. 4-5 бръмчат, останалите имат свои си грижи.
                  3. Защо да а и вярваш ли? А ти, най-добре, недей. Не вярвай на мен, ами провери сам.
                  4. Светът бил място за...бла-бла-бла. Конкуренция, казваш. Конкуренция има тогава, когато, целта е една, пътят до нея - един, а мераклии да стигнат до нея - повече. Повечето пъти, когато хората се конкурират, те губят от това. Обяснявам им, че трябва сътрудничество но, едно си баба знае, едно си бае а после - "- Ама какво стана?!?" Е как "какво", вместо да си помагате, ше се избиете, "какво". Пуйче око!
                  5. Инфлацията. Представи си, имаш (условно) 100 млн. и те, се обезценяват с 10% годишно но, ти можеш да правиш само 9млн/год. Тук, явно, губиш. Ако се обезценяват с 8%/год, поне печелиш номинално 1, а де факто - 1*(100/109), пак си по-зле, отколкото ако нямаше инфлация. Дори ГОООЛЕМИТЕ риби, освен, ако с това, не печелят някакво нерегламентирано предимство /изчислявано в други категории/, пак, дали биха се радвали? Само Длъжниците, с редовно индексирани постъпления, печелят от обезценка на дълга. Така аз го виждам. Иначе, защо светът негодува за двуцифрената инфлация? Да си седи и да се кефи, ако е толкова полезна.
                  6.Виж, за наивните и реалистите, съм съгласен. Ти от кои си, според теб?
                  С другия създател обмисляли ли сте нещо подобно за изход от ситуацията ? Не съм специалист по БФБ, но тези пичове сякаш нямаха нищо завършено за IPO-то. Освен, разбира се блупринт, за който вече ти писах, че не е лошо да си направите. Мисълта ми е, че пътят вече е отъпкан и може да го следвате с лекота, имайки само добрата ви идея. А капитала за масово производство ще бъде набран лесно през борсата, ако и инвеститорите харесат идеята и ви повярват, че ще можете да я реализирате в мащаб.
                  Близо 4,5 пъти са презаписани акциите на дружеството по време на аукциона днес

                  Коментар


                  • От коя срана да започна отговора, отзад напред, или обратно?
                    ...
                    Нека е откъм края:
                    1. И на мен ми мирише. На заговор. Дълго е за разправяне но, старите бухали тук, имат някакви наблюдения.
                    2. Твърдението за "никой", го изказа...кой? Анонимен посетител. Фактите, са други, обаче: Доста народ се изреди и, от общо 41 души, категорично негативен отговор на въпроса "- Бихте ли си купили", дават само двама души, и двама са уклончиви "- Да видя, как се харчи, ще помисля." Т.е., сам смятай проценти. Отделен е въпросът че, от тук пишещите, само двама - създателите - де факто, сме държали нещата в ръце. Страх мори публиката, да не се прекара. Дори подаряваме това-онова, все тая. 4-5 бръмчат, останалите имат свои си грижи.
                    3. Защо да а и вярваш ли? А ти, най-добре, недей. Не вярвай на мен, ами провери сам.
                    4. Светът бил място за...бла-бла-бла. Конкуренция, казваш. Конкуренция има тогава, когато, целта е една, пътят до нея - един, а мераклии да стигнат до нея - повече. Повечето пъти, когато хората се конкурират, те губят от това. Обяснявам им, че трябва сътрудничество но, едно си баба знае, едно си бае а после - "- Ама какво стана?!?" Е как "какво", вместо да си помагате, ше се избиете, "какво". Пуйче око!
                    5. Инфлацията. Представи си, имаш (условно) 100 млн. и те, се обезценяват с 10% годишно но, ти можеш да правиш само 9млн/год. Тук, явно, губиш. Ако се обезценяват с 8%/год, поне печелиш номинално 1, а де факто - 1*(100/109), пак си по-зле, отколкото ако нямаше инфлация. Дори ГОООЛЕМИТЕ риби, освен, ако с това, не печелят някакво нерегламентирано предимство /изчислявано в други категории/, пак, дали биха се радвали? Само Длъжниците, с редовно индексирани постъпления, печелят от обезценка на дълга. Така аз го виждам. Иначе, защо светът негодува за двуцифрената инфлация? Да си седи и да се кефи, ако е толкова полезна.
                    6.Виж, за наивните и реалистите, съм съгласен. Ти от кои си, според теб?
                    Last edited by Pyramid; 13.03.2022, 23:59.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                      "Спасението", като КАК го виждате? Да търсите/намерите нещо което, да поскъпва по-бързо, или да създадете лостове за контрол, и да си вдигнете маржа на печалбата, независимо от цените? Наистина, досега, ясно дефинирано "Спасение", така и не видях.
                      За разлика от наивните, реалистите преценяват кое и с какво заплашва тази инфлация, задават си въпроси като например, на тях лично, пречи ли им, или им помага обезценката на парите и т.н. Едва след като направят тези преценки, умните хора, правят каквото правят но, не забравят че, светът е място за конкуренция. Кажи ми ти, дето така се ежиш, защо да ти вярвам аз, примерно? Показваш разни там неща, а никой не ги е виждал на живо. Намирисва ми цялата работа. Твърде неприятно намирисва.

                      Коментар


                      • "Спасението", като КАК го виждате? Да търсите/намерите нещо което, да поскъпва по-бързо, или да създадете лостове за контрол, и да си вдигнете маржа на печалбата, независимо от цените? Наистина, досега, ясно дефинирано "Спасение", така и не видях.

                        Коментар


                        • Спасяват нашите изобретения но, който е ... ("да не псувам в ефир"), да си дава още парите за глупости, щом така е решил.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение
                            Мисля, си играчи, че трябва да инвестирате всичко в една чаша студена вода-
                            Освежаваща е поне.
                            Мдам. Не, че спасява

                            Коментар


                            • Мисля, си играчи, че трябва да инвестирате всичко в една чаша студена вода-
                              Освежаваща е поне.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бонвиван Разгледай мнение
                                Как ли, пак по същият начин. Овчото стадо има слаба памет и пак колективно ще се нареди на стрижба:-) Обикновенно черните овци отделили се от стадото оцеляват, а другите под ножа. Ще излезем от ситуацията пак по познатия начин: богатите ще станат още по-богати, а бедните още по бедни ще гледат в контакта:-))) То не бяха в миналото акции, облигации, бонове, дялове, книжки и хартишки... Тогава успешно излязоха от хиперихфлацията обърналите в злато, дойче марки, долари франкове и т.н.
                                Сега фиата не е убежище. Който е инвестирал във физика ( злато, сребро, мед, калай, никел, пшеница, торове, стомана, скрап...) суровини, храни, консерви и т.н. ще е печелившият.
                                Храни и консерви не са много удачни според мен, поради малкия срок на годност.

                                Коментар

                                Working...
                                X