IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търговия с опции

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    Не ми се плаща, а всякакви филтри там искат кеш. Иначе точно петъчни отчети, но може и други новини. Миналият петък пропуснах да направя една симулация; чисто физическа възможност нямах. Ще пробвам този.
    НЕ няма плащанка за висока IV ти ги дават безплатно.
    Attached Files
    Last edited by veslup; 24.02.2021, 18:27.

    Коментар


    • Не ми се плаща, а всякакви филтри там искат кеш. Иначе точно петъчни отчети, но може и други новини. Миналият петък пропуснах да направя една симулация; чисто физическа възможност нямах. Ще пробвам този.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
        Често пускам путове с падеж същия петък с някакви безумни премии. Ако някой случайно се излъже. Вчера обаче, няколко секунди преди края на сесията, ми купиха един такъв и съответно затворихме otm.

        Отначало се зарадвах, защото премията беше долар над акцията. Но после тръгнах да го мисля. Обикновен човек не е толкова тъп да купи otm пут, който изтича след три секунди.

        Тръгнах да търся информация и се изненадах да науча, че опциите могат да се упражняват или отказват цели ЧАСОВЕ след края на петъчната сесия. В ibkr май имаш 30 мин. само. При положение, че след затваряне се получи сериозно движение на акцията, то нещата могат бая да се сговнят и в понеделник да имаш неприятна изненада; независимо, че при затваряне е било otm.

        Не съм навътре много в тези неща и ще се радвам, ако някой се включи, за да каже дали правилно съм схванал нещата. А и Някой играл ли го е това? Да купува otm опции в петък и да стиска палци за голямо движение след затваряне.
        Може би голямо движение след затваряне ще има за компаниите които обявяват earning след затваряне на пазара.Но не съм сигурен трябва да се наблюдава.
        Last edited by veslup; 24.02.2021, 13:40.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          Спеше ми се и не успях този петък да тествам опциите секунди преди затваряне + афтермаркет търговия.

          Може ли да препоръчате някой читав скрийнър за опции. С yahoo е трудно да се откриват такива с добри премии. Може би такива с висока прогнозна волатилност.... безплатен ми трябва.
          Пробвай съсъ Барчарт там има

          Коментар


          • Ivanka91, изкарай парата от търговията с тези опции, па после ще умуваме за данъците, по трудно е да изкараш парата. А що се отнася до брокерските комисионни, логично е да се извадят (tax deductible), защото те са приход за брокера и при него се облагат. Иначе ще стане двойно данъчно облагане.
            Да не се отплесваме данъчно, а да се коментират опционни стратегии, техники, ликвидност , платформи и брокери през които може да се осъществява тази търговия и други.
            Last edited by ПИЧ; 22.02.2021, 17:21.

            Коментар


            • Аз пиша в декларацията нетна цена на покупка / продажба.

              Коментар


              • За мен смисълът от горния текст е че ако имате печалба от $1000 да кажем и сте имали още отворени позиции за които сте платили комисионни да кажем $50 да не можете да си ги приспаднете тези $50 комисонни и така да си намалите печалбата от $1000 на $950 и ако искате тези комисионни да ви очастват в данъчното третиране законодателя да ви принуди да си затворите позициите които вече след затваряне комисионните ще очастват в изчисляването на данъчната основа.
                http://www.proflashgame.com

                Коментар


                • За данъците доколкото пише в закона данъчната основа се изчислява като разлика от продажната цена спрямо документално доказаната цена на придобиване. В САЩ предполагам наще тапунгери от там са преписвали не вярвам да имат капацитета да сътворяват нещо различно пише че не можете да си приспаднете комисионите, но можете да ги добавите към документално доказаната цена на придобиване съответно да ги извадите от продажната цена.

                  Като напиша в google
                  Are Stock Commissions That Are Paid Tax Deductible
                  The IRS does not allow you to write off transactions fees, such as brokerage fees and commissions, when you buy or sell stocks. Instead, you can add the amount of those fees to the purchase price of your stock. The purchase price plus the cost to acquire your stock equals your cost basis.

                  Ето какво пише тук https://finance.zacks.com/stock-comm...ling-8230.html
                  When you buy and sell stock, your profits are subject to capital gains tax. The Internal Revenue Service doesn't define profit as the difference between your buying price and your selling price, though. Your profit is calculated based on your net price, so if you buy stock for $2,000 and sell it for $3,000, but pay separate $50 commissions for both the purchase and the sale, your taxable profit is $900. Reducing your profit by $100 reduces your total capital gains tax liability.

                  This applies to losses as well, so if you bought shares of stock for $3,000 sold them for $2,000, and paid two $50 commissions, you'd have an $1,100 loss. You can use capital losses to offset other capital gains, so the loss on this stock could shelter $1,100 worth of profit on other stock sales. If you don't have any capital gains to cancel out, you can claim up to $3,000 per year of capital losses as a write-off against your regular income. Should you have more losses than you can use as an offset or write-off, you can even carry the extra losses forward to the future.

                  Някой беше пратил писмен отговор от НАП че комисионите не се приспадат което е така, но щом в САЩ ги добавят към документално доказаната цена на придобиване защо в БГ да не може.
                  Last edited by vankata89; 22.02.2021, 04:11.
                  http://www.proflashgame.com

                  Коментар


                  • За мен лично продаването на опции е много опасно занимание.

                    Що се отнася до законодателството:
                    1. Доколкото помня имаше различно третиране на резултатите от сделки в зависимост от пазара, на който са се случили - ако е в ЕС и извън ЕС.
                    2. Ако сделките се извършват като физическо лице, резултатите се облагат индивидуално един от друг. Тоест, ако имаш 20 сделки, 15 от които със загуба, дължимия данък ще се формира върху останалите 5 без значение дали нетния резултат е положителен или не. Или иначе казано данъчната основа се формира единствено и само върху сделките с положителен резултат.
                    3. В чл. 13 от ЗДДФЛ се казва кое е облагаемо и кое не. Ако не ме лъже паметта, лихвите, таксите и комисионните не са предвидени като облагаеми, което е леко дразнещо.

                    В този форум имаше много хубава тема относно данъчното облагане.

                    Коментар


                    • Спеше ми се и не успях този петък да тествам опциите секунди преди затваряне + афтермаркет търговия.

                      Може ли да препоръчате някой читав скрийнър за опции. С yahoo е трудно да се откриват такива с добри премии. Може би такива с висока прогнозна волатилност.... безплатен ми трябва.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                        Често пускам путове с падеж същия петък с някакви безумни премии. Ако някой случайно се излъже. Вчера обаче, няколко секунди преди края на сесията, ми купиха един такъв и съответно затворихме otm.

                        Отначало се зарадвах, защото премията беше долар над акцията. Но после тръгнах да го мисля. Обикновен човек не е толкова тъп да купи otm пут, който изтича след три секунди.

                        Тръгнах да търся информация и се изненадах да науча, че опциите могат да се упражняват или отказват цели ЧАСОВЕ след края на петъчната сесия. В ibkr май имаш 30 мин. само. При положение, че след затваряне се получи сериозно движение на акцията, то нещата могат бая да се сговнят и в понеделник да имаш неприятна изненада; независимо, че при затваряне е било otm.

                        Не съм навътре много в тези неща и ще се радвам, ако някой се включи, за да каже дали правилно съм схванал нещата. А и Някой играл ли го е това? Да купува otm опции в петък и да стиска палци за голямо движение след затваряне.
                        Има един случай при затваряне на пазара цената на акцията да е под страйка и пута да е асайнат. Но в понеделник не беше извършена транзакцията и така си остана само със премията. Така и не разбрах точно какво стана.

                        Коментар


                        • Често пускам путове с падеж същия петък с някакви безумни премии. Ако някой случайно се излъже. Вчера обаче, няколко секунди преди края на сесията, ми купиха един такъв и съответно затворихме otm.

                          Отначало се зарадвах, защото премията беше долар над акцията. Но после тръгнах да го мисля. Обикновен човек не е толкова тъп да купи otm пут, който изтича след три секунди.

                          Тръгнах да търся информация и се изненадах да науча, че опциите могат да се упражняват или отказват цели ЧАСОВЕ след края на петъчната сесия. В ibkr май имаш 30 мин. само. При положение, че след затваряне се получи сериозно движение на акцията, то нещата могат бая да се сговнят и в понеделник да имаш неприятна изненада; независимо, че при затваряне е било otm.

                          Не съм навътре много в тези неща и ще се радвам, ако някой се включи, за да каже дали правилно съм схванал нещата. А и Някой играл ли го е това? Да купува otm опции в петък и да стиска палци за голямо движение след затваряне.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от veslup Разгледай мнение
                            Здравейте,

                            Разбирам че тука има хора които са напред със материала и бих се радвал някой да отговори на чисто практически въпрос свързан с реална опциона структура.
                            И така купил съм реално 100 Епъла има ги в акаунта. Искам да пусна един къс стренгъл. Това което ме инересува някой да ми обясни какво става реално ако в деня на изтичането на опцията цената на Епъл е под късият пут или над късият кол. Моето предположение
                            1. Ако цената е под пута трябва да купя още 100 Епъла ?
                            2. Ако цената е над кола трябва да продам 100 - те Епъла които вече съм закупил ?

                            Дали е така и ако не е какво ще стане с акаунта ?

                            Благодаря предварително
                            Не съм правил strangle но мисля правилно си се ориентирал.
                            1. Да, трявба в петък в акаунта си да имаш достатъчно пари така че в събота ще ти вземат парите и ще ти дадат 100 акции на Епъл.
                            2. Да, в петък трябва да имаш 100 акции на Епъл и в събота ще ти вземат акциите и ще ти дадат пари.

                            Това е ако опциите са с физически сетълмент, а не финансов

                            Ако не изпълняваш условията по 1 или 2 не знам какво става, предполагам по 1. ще ти дадат пари на заем ама при 2. какво става, в петък ще ти дадат пари на заем и ще ти купят 100 акции на Епъл ли?

                            Коментар


                            • Здравейте,

                              Разбирам че тука има хора които са напред със материала и бих се радвал някой да отговори на чисто практически въпрос свързан с реална опциона структура.
                              И така купил съм реално 100 Епъла има ги в акаунта. Искам да пусна един къс стренгъл. Това което ме инересува някой да ми обясни какво става реално ако в деня на изтичането на опцията цената на Епъл е под късият пут или над късият кол. Моето предположение
                              1. Ако цената е под пута трябва да купя още 100 Епъла ?
                              2. Ако цената е над кола трябва да продам 100 - те Епъла които вече съм закупил ?

                              Дали е така и ако не е какво ще стане с акаунта ?

                              Благодаря предварително

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение

                                Колега, как успяваш да направиш това? Ти вече си продал пут опцията?
                                Да става въпрос че затварям позицията, реално наистина правя покупка не продажба за да я затворя

                                Коментар

                                Working...
                                X