IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тоя па, все големи и рунтави мецани му се привиждат, редовно...
    Като овчарчето калитко е, все някога ще познае, ма може да е и след ен броя петилетки..


    https://ottotrading.live/next-bear-m...-quantum-fund/

    ПС При огромна синя вълна с повече от мандат продължителност няма да е голям броя на петилетките де...

    Коментар


    • Предполагам си спомняш, че ACN скочиха с 3% точно в деня, в който казах, че ще скачат

      За LLY верно не скочиха на следващия ден. Волатилна седмица с ротация сме и Hazard беше абсолютно прав, че точно сега не е момента за такъв дей трейдинг

      А Виза и MA винаги съм казвал, че са за бай енд холд дългосрочно. LLY и ACN също

      Тъй като гледам, че си заядливко ти обещавам от сега, че в близките месеци и години, ако останеш във форума, ще те спукам от бъзик, че си продал днес



      Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение

      Аз викам да изчакаме няколко дена
      Last edited by Money; 02.11.2020, 21:27.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Наблюдавай ги и четирите в следващите 2-3 години и ще видиш дали е било дорбе, че си ги махнал
        Аз викам да изчакаме няколко дена . Въпреки моето късогледство и предубеждения и там още каквото наредихте... моето лично мнение е че шанса утре да се размирише още повече пазара е по-голям от колкото да минат гладко нещата.

        Last edited by pantaleev; 02.11.2020, 21:18.

        Коментар


        • Наблюдавай ги и четирите в следващите 2-3 години и ще видиш дали е било дорбе, че си ги махнал

          Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение
          Не знам кой ще спечели, но добре че днес на върха разкарах всичките ти предложения които беше казал ( V, MA, LLY, ACN (това още на 226 го бях махнал) )

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
            Пазарът показва победа за Джо

            CGC +10.01%
            STZ +4.74%
            JG +4.09%
            Не знам кой ще спечели, но добре че днес на върха разкарах всичките ти предложения които беше казал ( V, MA, LLY, ACN (това още на 226 го бях махнал) )

            Коментар


            • Пазарът показва победа за Джо

              CGC +10.01%
              STZ +4.74%
              JG +4.09%

              Коментар


              • Да, това е огромен проблем за човек, който се оптива да прави нещо на фондовия пазар. Забелязъл съм, че тук във форума е много силно разпространено явление дори когато хората залагат на това парите си (не само при тролене)

                Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                За това ти разправям, че хората НЕ мислят според доказателствата, а предполагат според предубежденията си

                От поне година-две разправям на дебелите глави в темата за ядрената енергия, че всяко ютилити, което трябва да инвестира в нови мощности вече мисли само за солар/вятър + батерии (или друга форма на съхранение).

                Ама НЕ, скъпо та скъпо!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                  За това ти разправям, че хората НЕ мислят според доказателствата, а предполагат според предубежденията си

                  От поне година-две разправям на дебелите глави в темата за ядрената енергия, че всяко ютилити, което трябва да инвестира в нови мощности вече мисли само за солар/вятър + батерии (или друга форма на съхранение).

                  Ама НЕ, скъпо та скъпо!
                  Тема за ядрата е силно натоварена. с политика и съпътстващите я тролове , така че нема как да има обективизъм. Едиствено некъв брейн стормин и то с разумните.
                  Last edited by Todor Sabev; 02.11.2020, 19:07.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                    Колко ще поднат цените в бъдеще е леко спекулативно. Но колко са паднали в миналото е факт

                    Да кажеш, че няма дори и минимален напредък означава да си заровиш главата в пясъка

                    [ATTACH=CONFIG]n3671083[/ATTACH]
                    За това ти разправям, че хората НЕ мислят според доказателствата, а предполагат според предубежденията си

                    От поне година-две разправям на дебелите глави в темата за ядрената енергия, че всяко ютилити, което трябва да инвестира в нови мощности вече мисли само за солар/вятър + батерии (или друга форма на съхранение).

                    Ама НЕ, скъпо та скъпо!

                    Коментар


                    • Колко ще поднат цените в бъдеще е леко спекулативно. Но колко са паднали в миналото е факт

                      Да кажеш, че няма дори и минимален напредък означава да си заровиш главата в пясъка

                      Click image for larger version

Name:	Rebew.jpg
Views:	1
Size:	60.0 КБ
ID:	3671083

                      Коментар



                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        На мене ми е трудно да повярвам, че някой който дори малко се интересува от темата ще каже нещо толкова далече от реалността


                        Renewable Energy Prices Hit Record Lows: How Can Utilities Benefit From Unstoppable Solar And Wind?

                        https://www.forbes.com/sites/energyi...h=e9677172c84e

                        Plunging Renewable Energy Prices Mean U.S. Can Hit 90% Clean Electricity By 2035 - At No Extra Cost


                        https://www.forbes.com/sites/energyi...h=e5641e32f9b1

                        Тъй .. тъй. В сферата на моженето и обещанията всички сме много силни. Обаче в реалния и практически свят .. е малко по-друго.

                        Да уточня нещо, че изглежда е неясно. Аз не казвам, че петрола е бъдещето и да се инвестира в него. Казвам, че това със зелените енергии да придобие някакъв по-реален смисъл, света ще трябва да мине през много други по-големи промени.

                        Утре ще е голям ден така че нека приказваме пак след утре по темата.

                        Last edited by pantaleev; 02.11.2020, 16:14.

                        Коментар


                        • На мене ми е трудно да повярвам, че някой който дори малко се интересува от темата ще каже нещо толкова далече от реалността


                          Първоначално изпратено от pantaleev Разгледай мнение
                          Money,
                          Относно зелените енергии, моето лично мнение е, че сме много много далеч от някакъв дори минимален напредък.


                          Renewable Energy Prices Hit Record Lows: How Can Utilities Benefit From Unstoppable Solar And Wind?

                          https://www.forbes.com/sites/energyi...h=e9677172c84e

                          Plunging Renewable Energy Prices Mean U.S. Can Hit 90% Clean Electricity By 2035 - At No Extra Cost

                          https://www.forbes.com/sites/energyi...h=e5641e32f9b1

                          Коментар


                          • pantaleev Не знам дали видя това. В друга тема бях пуснал инфо, че Фолксваген очакват през 2023 цените на батериите да направят елекрическите коли по-евтиния вариан от коли с ДВГ

                            Според мене ако ще взимаш петролни най-малкото трябва да имаш едно на ум
                            Click image for larger version

Name:	Oil Biden Elec.jpg
Views:	2
Size:	28.3 КБ
ID:	3671055




                            През 1960 повечето хора са мислили, че да се отиде на Луната в рамките на 10 години е абсолютна фантастика...
                            Last edited by Money; 02.11.2020, 15:18.

                            Коментар


                            • Money,
                              Относно зелените енергии, моето лично мнение е, че сме много много далеч от някакъв дори минимален напредък. Просто петрола е двигател на всичко в момента и света е където е точно заради петрола. Тези зелени алабала приказки са много хубави на теория, но на практика са много скъпо решение. А за да направим някакъв прогрес въобще по-значителен към зелени технологии, това консуматорско поведение трябва да се промени. Просто е несъвместимо да насърчават консуматорство то безкрай и в същото време да говорят, че света трябва да стане по 'зелен'. Няма как да стане това. За да станем 'зелени' трябва въобще да се промени начина ни на живот, а не виждам някой да говори особено много за това.

                              Има и много статии за това как в момента ти казват едни параметри за 'зелена' енергия, но казват, че те са сметнати в идеални или много благоприятни условия. Практически и дългосрочно нямаме кой знае какви статистики и по-всяка вероятност цените които ни се показват в момента за зелените енергии, ще са далеч по-скъпи.

                              Според мен да напреднат хората в тази насока или трябва да си намалят стандарта на живот значително или да се направи някакъв много голям прогрес с батериите (това също не виждам никаква светлина в тунела ). Или също много голям прогрес в интелекта на хората ( което също не виждам да става, даже става точно обратното )

                              Това си е просто моето лично мнение не е препоръка ( нали така се пише ).










                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Пип, за тези лозунги и плакати си има тема за Тръмпа

                                Дай по-сериозно тука
                                Ти почна с лозунгите....знаем те колко си политзомбиран, ама все пак - дай по сериозно тука.

                                Това е много погрешно, може да бъде бичо само краткосрочно, до 1 година, покрай по големи стимули, оттам насетне ще е доста мечо за възвращаемостта.

                                Най-добрият сценарий за акциите е Синя вълна, а най-лошият е Байдън президент с републикански сенат...

                                Коментар

                                Working...
                                X