IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

    Ми формира се като отделен клас с ниска корелация към акциите. Що да нямаш нещо в портфейла. Проблема е че само като фючърси ги има на регулиран пазар, а на КОЙН борсите нямам доверие.
    Отделно имаше чудесна формация за покупка от 12000. Освен това вече никой не говори за тях, което си е индикация, че спекулативния елемент вече не играе роля.
    Bitcoin като класическа мания и е с изключителна добра корелация DJIA . По принцим маниите може да са различни клас. Лалета - 1637 , имоти- 2007г. или в самите акции , примерно 1929 ,1720 https://en.wikipedia.org/wiki/South_Sea_Company или Насдак 2000 г. .

    Като пробие 20 000 ще има влизане от масовият инвеститор, което ще е също сигнал за влизане в крайна фаза , такова нещо не видяхме при предишният връх 2017.

    Биткойна се движи в известна степен в обратна корелация със златото . До края на годината трябва да почне корекция на ралито от март и по това време златото ще се изстреля за малко . После ще се обърнат нещата пак докато си приключи тренда.
    Last edited by Todor Sabev; 18.11.2020, 18:27.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

      Ми формира се като отделен клас с ниска корелация към акциите. Що да нямаш нещо в портфейла. Проблема е че само като фючърси ги има на регулиран пазар, а на КОЙН борсите нямам доверие.
      Отделно имаше чудесна формация за покупка от 12000. Освен това вече никой не говори за тях, което си е индикация, че спекулативния елемент вече не играе роля.
      Tова откъде го гледаш ? Дай линк как се съотнася и към другите асет класове.
      Просто от любопитство, не че ще затърча и аз...

      Каква е твоята критика ( ако имаш) към думите на РД ?

      As crypto prices soared overnight, Bridgewater Associates founder Ray Dalio stepped back into the fray, saying in a Twitter thread that “I might be missing something about Bitcoin so I’d love to be corrected.”
      ... My problems with Bitcoin being an effective currency are simple. They are that:
      1) Bitcoin is not very good as a medium of exchange because you can buy much with it (I presume that’s because it’s too volatile for most merchants to use, but correct me if I’m wrong)...

      2) it’s not very good as a store-hold of wealth because it’s volatility is great and has little correlation with the prices of what I need to buy so owning it doesn’t protect my buying power, and...

      3) if it becomes successful enough to compete and be threatening enough to currencies that governments control, the governments will outlaw it and make it too dangerous to use.
      Also, unlike gold which is the third highest reserve assets that central banks own, I can’t imagine central banks, big Institutional investors, businesses or multinational companies using it. If I’m wrong about these things I would love to be corrected. Thank you.

      Коментар


      • Взех LOW на $151 с по-дългосрочни намерения

        Това вече е наистина

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

          Ти па де хукна с тия бит..уйни да се занимаваш...
          Ми формира се като отделен клас с ниска корелация към акциите. Що да нямаш нещо в портфейла. Проблема е че само като фючърси ги има на регулиран пазар, а на КОЙН борсите нямам доверие.
          Отделно имаше чудесна формация за покупка от 12000. Освен това вече никой не говори за тях, което си е индикация, че спекулативния елемент вече не играе роля.

          Коментар


          • А като е толкова тактическа. Амазон как ти се вписва в нея ? Защото те са чудовище в момента. Изяждат всичко. Почти всички които познавам пазарят от Амазон ( включително инструменти ) , защото идва на другия ден поръчката. Не е нужно да ходиш при 'страшния вирус' и да си губиш времето в трафици и каране. Идеята ми е че дългосрочно Амазон много вреди на HD/LOW.



            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

              И дори да е така трябва да нацелиш после кога да купиш. А и не мисля, че ако има спих на СиП 500 ще е много голям. За мене не си струва да се правят големи спекулативни размествания в портфейлите
              И аз така. Не ми се продава нищо засега, само хеджирам донякъде.
              Е, ако междувременно даден таргет задминат или нещо не ми харесва при даден картон - бих, ама това би било специфично за него или сектора му, без общо с посоката на пазара.
              Last edited by pipbel; 18.11.2020, 16:27.

              Коментар


              • Прекалено тактическа игра е това за мене. Да продадеш сега надявайки се, че лошите новини за идните три месеца ще надделеят и да игнорираш "светлината в тунела" която най-вероятно ще ни огрее към средата на 2021

                И дори да е така трябва да нацелиш после кога да купиш. А и не мисля, че ако има спих на СиП 500 ще е много голям. За мене не си струва да се правят големи спекулативни размествания в портфейлите


                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                  Сега за целите на тази игра с виртуалния дей трейдинг взимам LOW @$149.25 с едни виртуални $100 от онези общо $1011.26

                  Ама обмислям да купя и наистина като отвори пазарът

                  Аз мисля, че може би още ще върне надолу ако въобще има някаква връзка цената им с реалността. Аз поне веднъж на седмицата ходя в HD понеже е до нас. Има доста малко хора последните седмици. Може би заради вируса и може би защото идва и зимата и хората не правят ремонти вече толкова както пролетта/лятото. Също така дървения материал драстично поевтиня от цените лятото (което ме навежда че няма търсене). Ама кой както си реши. Аз споделям само факти. То борсата има доста малка връзка вече с реалността.

                  Цените поне на дървения материал на HD и LOW са едни и същи.
                  Last edited by pantaleev; 18.11.2020, 15:59.

                  Коментар


                  • Аfter looking at the wave of euphoric bullishness sweeping across on Wall Street sparked by a combination of a (newly) bullish lack of a blue wave coupled with imminent vaccine hopes, BofA's Chief Investment Officer stood out amid the crowd of Wall Street cheerleaders and urged the bank's clients to "Sell the Vaccine", to wit:
                    "we are sellers-into-strength into vaccine in coming months…peak positioning, peak policy, peak profits likely coming months; best analog is 2018 when US tax cuts caused peak positioning, policy, profits early that year "

                    Коментар


                    • Точно в момента Тръмп работи срещу интересите дори на елита. Толкова вреден е. Психопат-нарцис

                      Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение
                      Интересите на глобал елита не са интереси на американската държава и 70+ милиона американци

                      Коментар


                      • Сега за целите на тази игра с виртуалния дей трейдинг взимам LOW @$149.25 с едни виртуални $100 от онези общо $1011.26

                        Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Sell LLY @$148
                        По първия лот имам $55.16
                        По първия лот имам $56.10

                        Общо $1011.26
                        Ама обмислям да купя и наистина като отвори пазарът
                        Last edited by Money; 18.11.2020, 15:31.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          А какъв Тръмп на Дау 18 000? Тръмп дойде на над Дау 20 000

                          В момента Тръмп работи срещу интересите на собствената си държава дори повече от преди. Този път вече умишлено (преди от идиотия)

                          Така че в момента ако виждаш нещо положително то не е благодарение на, а въпреки Тръмпа

                          То и последните 4 години беше така, ама нейсе
                          Интересите на глобал елита не са интереси на американската държава и 70+ милиона американци

                          Коментар


                          • Сега имам апетит да взема Lowe (LOW). Вчера мислих за HD, но от тях имам петцифрено число и си помисли, защо пък не LOW. Днес много удобно LOW се сринаха в предварителната търговия

                            Коментар


                            • Днес сутринта мислих да вляза в златната тема и да кажа, че златото до седмици ще пробие $1850. Сега ми се иска да бях го написал, защото сега ще кажат, ама ти видя и т.н.

                              Златото до края на годината ще започне пробиви и на 1800. Освен ако Тръмп не направи някоя беля, което по принцип не е съвсем изключено. До месеци (не повече от 4-5 месеца) златото ще се тръгува в рейнджа от 1750-1850 с изгледи за пробиви и под 1700
                              Last edited by Money; 18.11.2020, 15:22.

                              Коментар


                              • А какъв Тръмп на Дау 18 000? Тръмп дойде на над Дау 20 000

                                В момента Тръмп работи срещу интересите на собствената си държава дори повече от преди. Този път вече умишлено (преди от идиотия)

                                Така че в момента ако виждаш нещо положително то не е благодарение на, а въпреки Тръмпа

                                То и последните 4 години беше така, ама нейсе

                                Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение
                                Какъв Байдън, Байдън още е в чакалнята. И това, че се активираха Шевроните и Ексоните не знам колко е, че въобще ще го викат Байден на масата..

                                Коментар

                                Working...
                                X