IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мачкат. За кой ли път...

    Nvidia Corporation (NASDAQ: NVDA) reported third-quarter earnings of $2.91 per share on Wednesday, which beat the analyst consensus estimate of $2.57 by 13.23%. This is a 63.48% increase over earnings of $1.78 per share from the same period last year.

    The company reported quarterly sales of $4.73 billion, which beat the analyst consensus estimate of $4.41 billion by 7.26%. This is a 56.93% increase over sales of $3.01 billion the same period last year.

    The company sees fourth-quarter sales at $4.704 billion to $4.896 billion versus the $4.42 billion estimate.

    "Nvidia is firing on all cylinders, achieving record revenues in Gaming, Data Center and overall," said CEO Jensen Huang.

    Коментар


    • Аз държа Home Depot от 2016 без изобщо да съм мислил за пандемии и т.н. Просто смятам, че и HD и LOW са добри за дълго държание

      Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
      Подходящото време за LOW, ми изглежда да е било в началото на карантината, хората стоят вкъщи и искат да им е комфортно и имат време за ремонт. Сега с изгледа за ваксини тематично трябва да е outdoor, пътувания, въпреки че и на тях не бих заложил.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

        Аз чакам в края на ноември и или до към средата на декември да формира локален връх на нива близки до 20 - 22К . След това корекция 5- 6К , месец - два и също да се движи на страни.
        И чак тогава да почне да ускорява отново.
        Е чак такива прогнози

        Коментар


        • Или ще гледаме от деня, в който се печели или от деня на встъпването, но те и както ти скимне

          Щом гледаме от деня, в който е спечелил, значи от две седмици насам растежа е заради Байдън

          От гледна точка на Уол Стрийт на 20 януари ще има нов президент и той е Байдън

          Първоначално изпратено от dollarman Разгледай мнение
          Оправи си календара като за начало. В денят в който Тръмп спечели, масово се ликвидираха всички хеджове и дауто потегли нагоре, беше под 18к преди това

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

            E хайде сега, нямал бил инструмент.
            Как беше лафа...по добре да вложиш пари не в тези дето копат златото, а в тези дето им продават кирките и лопатите.
            Щом си толкова булиш - ела в моя отбор с тия по долу, при тях са лопатите...

            https://www.finviz.com/quote.ashx?t=NVDA
            Държа AXTI. Вчера даже разчистих половината позиция че много излетя. Нвидията я проспах след спиха и така и не влязох

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение


              Въпроса е че ако имаше подходящ инстримент щях да вляза от 12К. Ама нейсе, само си говоря
              E хайде сега, нямал бил инструмент.
              Как беше лафа...по добре да вложиш пари не в тези дето копат златото, а в тези дето им продават кирките и лопатите.
              Щом си толкова булиш - ела в моя отбор с тия по долу, при тях са лопатите...

              https://www.finviz.com/quote.ashx?t=NVDA

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                Че спирката е 20К и че ще е до края на годината. Голям потециал има в движението. При така формирана база, със спад над 80% изчистил всички кибици ми се струва - скай ис дъ лимит.
                От друга страна, чисто фундаментално аргументите на Р.Д. са съвсем релевантни. Даже не коментираме умопомрачителните енергиини ресурси за биткойните.
                Въпроса е че ако имаше подходящ инстримент щях да вляза от 12К. Ама нейсе, само си говоря
                Аз чакам в края на ноември и или до към средата на декември да формира локален връх на нива близки до 20 - 22К . След това корекция 5- 6К , месец - два и също да се движи на страни.
                И чак тогава да почне да ускорява отново.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                  Какво точно имаш предвид ,, Не мисля,,
                  Че спирката е 20К и че ще е до края на годината. Голям потециал има в движението. При така формирана база, със спад над 80% изчистил всички кибици ми се струва - скай ис дъ лимит.
                  От друга страна, чисто фундаментално аргументите на Р.Д. са съвсем релевантни. Даже не коментираме умопомрачителните енергиини ресурси за биткойните.
                  Въпроса е че ако имаше подходящ инстримент щях да вляза от 12К. Ама нейсе, само си говоря

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                    Не мисля
                    Тоя сетъп е много обещаващ:

                    [ATTACH=CONFIG]n3678892[/ATTACH]


                    Ако трябва да съм честен нивото за влизане беше малко под 12 000 със стоп под 10 500, ама минало-бешело.
                    Какво точно имаш предвид ,, Не мисля,,

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                      Bitcoin като класическа мания и е с изключителна добра корелация DJIA . По принцим маниите може да са различни клас. Лалета - 1637 , имоти- 2007г. или в самите акции , примерно 1929 ,1720 https://en.wikipedia.org/wiki/South_Sea_Company или Насдак 2000 г. .

                      Като пробие 20 000 ще има влизане от масовият инвеститор, което ще е също сигнал за влизане в крайна фаза , такова нещо не видяхме при предишният връх 2017.

                      Биткойна се движи в известна степен в обратна корелация със златото . До края на годината трябва да почне корекция на ралито от март и по това време златото ще се изстреля за малко . После ще се обърнат нещата пак докато си приключи тренда.
                      Не мисля
                      Тоя сетъп е много обещаващ:

                      Click image for larger version

Name:	BTC.jpg
Views:	1
Size:	81.0 КБ
ID:	3678892



                      Ако трябва да съм честен нивото за влизане беше малко под 12 000 със стоп под 10 500, ама минало-бешело.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                        Каква е твоята критика ( ако имаш) към думите на РД ?
                        Нямам критика, но по принцип много умни хора са били опровергавани от пазара (и прогреса). Нютън беше казал нещо от рода че може да предвиди движението на небесните тела, но не може да предвиди емоциите на безумците инвестиращи в акции (или нещо такова).

                        Този път ми се струва, че цената ще се надуе не заради ритейла (който се опари от спиха преди 3 години), а от институционални инвеститори. Ако биткойна се очертае като отделен инвестиционен клас (крипто), то инвеститорите ще държат част макар и малка в койни.
                        само се замислете колко трилиона е разполагаемия ресурс досега разпредлен в акции, облигации и стоки (злато). Дори 1% да кривне към койни ...

                        Коментар


                        • Лихвите продължават да са около нулата, икономиката е на ръба за нов локдаун а банките всеки ден растат. Нещо не се връзва.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Сега имам апетит да взема Lowe (LOW). Вчера мислих за HD, но от тях имам петцифрено число и си помисли, защо пък не LOW. Днес много удобно LOW се сринаха в предварителната търговия
                            Подходящото време за LOW, ми изглежда да е било в началото на карантината, хората стоят вкъщи и искат да им е комфортно и имат време за ремонт. Сега с изгледа за ваксини тематично трябва да е outdoor, пътувания, въпреки че и на тях не бих заложил.
                            Last edited by jori; 18.11.2020, 19:18.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              А какъв Тръмп на Дау 18 000? Тръмп дойде на над Дау 20 000

                              В момента Тръмп работи срещу интересите на собствената си държава дори повече от преди. Този път вече умишлено (преди от идиотия)

                              Така че в момента ако виждаш нещо положително то не е благодарение на, а въпреки Тръмпа

                              То и последните 4 години беше така, ама нейсе
                              Оправи си календара като за начало. В денят в който Тръмп спечели, масово се ликвидираха всички хеджове и дауто потегли нагоре, беше под 18к преди това

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                                Tова откъде го гледаш ? Дай линк как се съотнася и към другите асет класове.
                                Просто от любопитство, не че ще затърча и аз...
                                Спрямо SPX:
                                Click image for larger version

Name:	BTC CORELATION.jpg
Views:	1
Size:	53.7 КБ
ID:	3678866


                                Спрямо облигациите:

                                Click image for larger version

Name:	BTC to Bonds.jpg
Views:	1
Size:	27.6 КБ
ID:	3678883




                                И спрямо златото:

                                Click image for larger version

Name:	BTC to gold.jpg
Views:	1
Size:	26.4 КБ
ID:	3678884

                                Last edited by ED; 18.11.2020, 19:05.

                                Коментар

                                Working...
                                X