IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение


    За шортене на бондове си мисля защото сега с отварянето на икономиката, това ще е редовната чуденка/риск фактор.
    Даже не мога да се сетя за друга причина акциите да падат, освен лихвите. Ако отваряне не се случи, някои акции ще пострадат, други не. Само лихвите са общ знаменател за всички акции.
    На мен не ми е толкова трудно да си представя стагфлация, при която централните банки държат лихвите ниски, но маржовете на печалбата са под натиск от растящите цени на суровини и разходите за заплати. И оттук повече стимули биха довели до прекомерна инфлация, а по-малко- до срив на ликвидността. Засега изглежда, че ликвидността прескочи финансовата система и стигна до реалната икономика, хипотезата на ФЕД е, че това е временно, което обаче някак не се връзва с очакваните бъдещи стимули.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Даже още по-добре така, защото си свършваш работата, четеш и самият ти и сам се убеждаваш. Да държиш нещо, защото някой ти е казал така без да имаш идея защо го правиш е огромна грешка. Иначе индиректно пак имат пръст анализаторите, защото и аз си съставям мнение като взимам предвид какво казват те

      Като решиш, че една компания е добра и ще се представя добре дългосрочно, тогава един или два лоши отчета и спих след тях са перфектен момент за вход. В повечето случаи до месеци след това акциите на компанията ще са обратно в предишния тренд

      Да, NVDA не е зле... но избяга. TSLA не бих взел обаче

      Лихвите могат да се дигат и пазарът пак да расте. Обикновено в началото на цикъла става така. 10YR UTSs трябваше да се шортят миналото лято. Може и сега, но е по-рисковано. По-добре не го прави
      https://finviz.com/quote.ashx?t=UNH
      EPS next Y 21.37
      EPS next 5Y 12.62%
      https://www.omnicalculator.com/finan...perc,d:11!perc
      intrinsic value 341.16
      На кой параметър слагаш по-благоприятна стойност? Не че правя такава сметка на всяка акция, даже сега за първи път виждам този сайт, но добре са го направили да може да зареждаш данните през линк.

      За шортене на бондове си мисля защото сега с отварянето на икономиката, това ще е редовната чуденка/риск фактор.
      Даже не мога да се сетя за друга причина акциите да падат, освен лихвите. Ако отваряне не се случи, някои акции ще пострадат, други не. Само лихвите са общ знаменател за всички акции.

      Коментар


      • Даже още по-добре така, защото си свършваш работата, четеш и самият ти и сам се убеждаваш. Да държиш нещо, защото някой ти е казал така без да имаш идея защо го правиш е огромна грешка. Иначе индиректно пак имат пръст анализаторите, защото и аз си съставям мнение като взимам предвид какво казват те

        Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
        Може да се каже че си ми повлиял, заедно с някой анализатор


        Като решиш, че една компания е добра и ще се представя добре дългосрочно, тогава един или два лоши отчета и спих след тях са перфектен момент за вход. В повечето случаи до месеци след това акциите на компанията ще са обратно в предишния тренд

        Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
        Как реши да купиш UNH тогава - 4Q 2020 EPS е било надолу?


        Да, NVDA не е зле... но избяга. TSLA не бих взел обаче

        Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
        От технологичните само ме е яд че изтървах NVDA - бях я взел на 540, но реших да я продам и взема на 500, и тя избега.
        Точа се и на TSLA @$600, но за нея трябва да продам нещо друго.


        Лихвите могат да се дигат и пазарът пак да расте. Обикновено в началото на цикъла става така. 10YR UTSs трябваше да се шортят миналото лято. Може и сега, но е по-рисковано. По-добре не го прави

        Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
        Днес разсъждавах за ефекта на лихвите върху акциите - като се качат лихвите, акциите и бондовете падат.
        Не е ли логично тогава да се шортят бондове като хедж на акциите - което е обратно на класиката да се държат акции и бондове.


        Това пък е още по-рисковано. Ако лихвите продължат нагоре, бондовете ще носят капиталова загуба при качващи се лихви

        Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
        Пък като станат лихвите над инфлацията, тогава вече да купуваш бондове, то тогава и акциите няма да растат толкова.
        Last edited by Money; 07.05.2021, 23:34.

        Коментар


        • Ама от Финансовата криза до сега това в повечето случаи не важи. Май и сега така ще стане

          Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
          Това се предава от поколение трейдъри на поколение - sell in may and go away.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

            А той от кого го знае?
            Това се предава от поколение трейдъри на поколение - sell in may and go away.

            Коментар


            • Andi, защо го триеш човека? Иска да ни предупреди. Айде, пусни го, че е нещо свежо! Да разберем този проверен човек дали 25.05 тази година ли е имал предвид, да вземем важни пазарни решения. Стига с тази цензура!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение
                Докъм 25 май всички индекси тръгват надолу . Знам го от проверен човек.
                Имаш време да си заложиш апартамента и да изшортиш всичко де що има. Цял живот ще тънеш после в охолство. Е, ако провереният човек малко сбърка, кво толкова. Що народ живее в кашони, та един повече...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение
                  Докъм 25 май всички индекси тръгват надолу . Знам го от проверен човек.
                  А той от кого го знае?

                  Коментар


                  • Докъм 25 май всички индекси тръгват надолу . Знам го от проверен човек.

                    Коментар


                    • Това дали да шортиш бондове или акции за хедж е въпрос без отговор- бондовете са по-големият балон и са логичният избор, но са и по-маниполираният пазар и ако ЦБ са достатъчно упорити няма да ги оставят да паднат дори и при инфлация.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Ако и аз съм повлиял за UNH много се радвам. Откакто казах, че го взимам почти всеки ден прави нов ATH

                        За Гугъла също, особено ако си го взел преди повече от три месеца и си на повече от +25%

                        Днешният ден е добър пример, как от добре подбарни растежни може да се направи достатъчно балансиран портфейл, че един спих при тека да не се отрази особено негативно

                        UNH и SPGI си правят ATH и хич не ги е еня за теките. А LLY, ADP, UNP са стабилно нагоре. HD е леко над нулата

                        Not all growth companies are created equal
                        Може да се каже че си ми повлиял, заедно с някой анализатор
                        Как реши да купиш UNH тогава - 4Q 2020 EPS е било надолу?
                        На $2000 купих GOOGL.
                        От технологичните само ме е яд че изтървах NVDA - бях я взел на 540, но реших да я продам и взема на 500, и тя избега.
                        Точа се и на TSLA @$600, но за нея трябва да продам нещо друго.
                        Днес разсъждавах за ефекта на лихвите върху акциите - като се качат лихвите, акциите и бондовете падат.
                        Не е ли логично тогава да се шортят бондове като хедж на акциите - което е обратно на класиката да се държат акции и бондове.
                        Пък като станат лихвите над инфлацията, тогава вече да купуваш бондове, то тогава и акциите няма да растат толкова.
                        Last edited by jori; 06.05.2021, 01:31.

                        Коментар


                        • А те и HD приключиха сесията на ATH

                          Технологичните няма да е зле да се спихнат по-сериозно. За някои техи може да се мисли за вход при спих
                          Last edited by Money; 05.05.2021, 01:31.

                          Коментар


                          • Ако и аз съм повлиял за UNH много се радвам. Откакто казах, че го взимам почти всеки ден прави нов ATH

                            За Гугъла също, особено ако си го взел преди повече от три месеца и си на повече от +25%

                            Днешният ден е добър пример, как от добре подбарни растежни може да се направи достатъчно балансиран портфейл, че един спих при тека да не се отрази особено негативно

                            UNH и SPGI си правят ATH и хич не ги е еня за теките. А LLY, ADP, UNP са стабилно нагоре. HD е леко над нулата

                            Not all growth companies are created equal

                            Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                            Купих скоро Нетфликс, UNH, GOOGL
                            HD, анализаторите дават малко нагоре - американските вериги за пазаруване са ми доста непознати и трудно се навивам.
                            Теслата я купувам по 1 акция през $50 защото много ме дразни, може да вляза по-стабилно на 600-650 като има вече PT 1000.
                            За проблема с коя компания ще доминира - моето решение е купуваш конкурентите, например държа и INTC и AMD. Ако едната открадне пазара на другата - не ме бърка.
                            Как гледаш растежа на компания? Аз например гледам https://finviz.com/quote.ashx?t=HD&ty=c&ta=1&p=d
                            EPS next 5Y 8.71% което ми се струва бавно да компенсира Forward P/E 23.16.
                            Интересно откъде го вземат това EPS next 5Y.

                            Коментар


                            • Малко на тема суровини



                              Still, once the supply disruptions abate, the rally may well fade, and with it expectations for this mini commodity super cycle.

                              Oil prices could be hit by increased production from Opec, and US shale wells drawing from spare capacity. And expectations that infrastructure projects will keep commodity prices elevated in coming years are perhaps overstated given the lengthy approval process of many developed countries. China is also showing signs of tilting the balance of growth away from construction.

                              Коментар


                              • Няма тепърва да кандидатствам на работа в инвестиционна банка, а и след като казваш, че в сайта лъжат едва ли постиженията там доказват нещо. Но ще помисля

                                Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                                Изгода може би ако търсиш кариера, за CV. Аз не агитирам да се записваш, сайта ми е интересен като източник на данни, в същото време ме дразни и му търся дефекти, но смятам че добре са се позиционирали, интегрирани са в TWS.

                                Е, така и баба знае

                                Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                                Лъжат хората като смятат доходност само от положителните сделки.


                                На месец не е интересно. По-интересно е годишно, а още по-интересно е дали има някой, който е бил пазара примерно пет поредни години

                                Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                                не се сещам, но ако не се лъжа, има сайтове в които се ползва демо и се излъчва топ 10 на месеца и годината, обаче на целия портфейл, имаше и парични награди на победителите, освен NYSE се ползва и форекс, по желание
                                Last edited by Money; 02.05.2021, 12:09.

                                Коментар

                                Working...
                                X