IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

S&P 500 / NASDAQ (инвестиционни стратегии и макро)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

    Изгода може би ако търсиш кариера, за CV. Аз не агитирам да се записваш, сайта ми е интересен като източник на данни, в същото време ме дразни и му търся дефекти, но смятам че добре са се позиционирали, интегрирани са в TWS. Лъжат хората като смятат доходност само от положителните сделки.
    не се сещам, но ако не се лъжа, има сайтове в които се ползва демо и се излъчва топ 10 на месеца и годината, обаче на целия портфейл, имаше и парични награди на победителите, освен NYSE се ползва и форекс, по желание

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      По една акция... но така няма да имам желаните от мен тегла. Примерно една акция в Старбъкс е $114, а една в Гугъл е $2350

      Ще видя дали и с демо става, но демото на мене не ми харесва като идея

      Жори, а какви са изгодите на тези, които доказано в такъв сайт се представят добре? На мене всичките ми изгреждат съмнителни и случайни хора, които са били късметлии в последните месеци. Но да речем, че там има хора, които имат дорбо представяне за 5-6 поредни години, какво следва от това?
      Изгода може би ако търсиш кариера, за CV. Аз не агитирам да се записваш, сайта ми е интересен като източник на данни, в същото време ме дразни и му търся дефекти, но смятам че добре са се позиционирали, интегрирани са в TWS. Лъжат хората като смятат доходност само от положителните сделки.
      Идеята с по 1 акция е по-скоро да се покаже че тяхната средна доходност може да е далеч от реалната, бъзик със системата им, пенетрейшън тест дали Money може да се появи в класацията. Това е полезно за да знам доколко хората там отговарят на някакъв ценз.

      HPQ катери линейно заради buyback от 1млрд на тримесечие.

      Коментар


      • По този въпрос пуснах коментар под една статия по темата в ФТ:


        From a systemic point of view this is only dangerous if the margin lending banks (prime brokers) sustain large enough losses to threaten their capital adequacy

        Failing that, blowups will just lead to some people losing loads of money rapidly, asset prices dipping briefly and then going back up again. Not much more than that



        Лично аз не съм много притеснен, особено сега след Аркейгос и мерките, които банките prime brokers ще вземат. Освен това пак в ФТ четох, че рекорден брой инвеститори са излязли в кеш послдените две седмици. Това пък е доста бичи сигнал и "възглавница" при един падащ пазар

        Ако prime broker-ите тръгнат да ликвидират големи позиции на самозабравили се спекулнати с много пари, кешът настрана ще се задейства

        Според мене в най-лошия случай ще имаме 10-15% корекция и възможност за товарене на по-сносни цени
        Last edited by Money; 01.05.2021, 11:36.

        Коментар


        • Не знам дали следите margin debt нивата!
          Тук се крие най-големият риск за пазара в момента . Слагам линк към ревю на сайта, в който се коментира проблема :
          https://www.youtube.com/watch?v=i4YqxXdDjZY&t=54s
          Last edited by maretoff; 01.05.2021, 11:25.

          Коментар


          • М-да, вместо equity, по-скоро трябва да напишат accumulated deficit в баланса


            Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
            Добавих в HPQ. Този вид графики ме кефят. Отчетите са ми странни, дългът по-голям от активите, negative equity, и в същото време раздават дивидент.
            Дивидент на кредит, дървено желязо.

            Коментар


            • По принцип мисля, да сменям и ако го направя, ще прехвърля всичко. Но не съм го обмислил съвсем

              По една акция... но така няма да имам желаните от мен тегла. Примерно една акция в Старбъкс е $114, а една в Гугъл е $2350

              Ще видя дали и с демо става, но демото на мене не ми харесва като идея

              Жори, а какви са изгодите на тези, които доказано в такъв сайт се представят добре? На мене всичките ми изгреждат съмнителни и случайни хора, които са били късметлии в последните месеци. Но да речем, че там има хора, които имат дорбо представяне за 5-6 поредни години, какво следва от това?

              Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
              Може да си направиш малка сметка, и да търгуваш по 1 акция например, без да си местиш съществуващата.
              Дори може да пробваш дали не може и с демо сметка
              Те процентите доходност не зависят от обемите, освен ако те не са сложили прагове и не смятат комисионните.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                Не е лоша идея за писането, особено ако от това мога да имам и някаква изгода освен "славата". Но напоследък нямам много време, а писането на такива неща не е като да надраскаш на две, на три постинг във форума

                За връзването на сметката, пък се съмнявам, че моята банка-брокер ще го направи. Така че първо трябва да се махна от там, което вече от години го мисля и все не ми се занимава. Но май е дошъл моментът
                Може да си направиш малка сметка, и да търгуваш по 1 акция например, без да си местиш съществуващата.
                Дори може да пробваш дали не може и с демо сметка
                Те процентите доходност не зависят от обемите, освен ако те не са сложили прагове и не смятат комисионните.

                Коментар


                • Всъщност най-лесното е да правиш relative value преценка, което и правим почти всички и то е базирано на някаква форма на "оттренира интуиция с разглеждане на много примери във времето"

                  Кривата може да ти е очакван EPS за няколко години напред плюс очакван дългосрочен растеж (и от там terminal value) и преценка дали това е реалистично, както и какво става при разочараващи резултати за известен период (примерно Гугъл разочароваха през почти цялата 2014, но ако си смятал, че това е временно, тогава края на 2014 беше супер за вход)

                  Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                  Да, така е. Струва ми се че DCF трябва да се прилага в обратна посока, от цената да се изчисли (крива на) растеж и човекът да даде мнение - изглежда постижимо/грешно. А за тая крива да се оттренира интуиция с разглеждане на много примери във времето.
                  Хубавото на този подход е че опростява задачата от познаване на дробно число, до познаване да/не.
                  Друг много модерен способ за справяне със субективни проблеми е да се даде на изкуствен интелект, да си троши той главата.
                  Last edited by Money; 01.05.2021, 00:14.

                  Коментар


                  • Не е лоша идея за писането, особено ако от това мога да имам и някаква изгода освен "славата". Но напоследък нямам много време, а писането на такива неща не е като да надраскаш на две, на три постинг във форума

                    За връзването на сметката, пък се съмнявам, че моята банка-брокер ще го направи. Така че първо трябва да се махна от там, което вече от години го мисля и все не ми се занимава. Но май е дошъл моментът

                    Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                    Май трябва или да пишеш статии в специализираните сайтове https://www.tipranks.com/bloggers/top
                    или да си свържеш брокерската сметка https://www.tipranks.com/investors/top

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Не знам, може ли? И ще може ли да даваш рейтинги без обосновка?
                      Май трябва или да пишеш статии в специализираните сайтове https://www.tipranks.com/bloggers/top
                      или да си свържеш брокерската сметка https://www.tipranks.com/investors/top

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                        Повечето растежни са си доста скъпи (примерно Тесла, Нетфликс, Пейпал и т.н.), но има и поносимо скъпи

                        Примерно Home Depot до преди година и нещо вървеше на p/e около 21-23, което си е съвсем окей за компания като HD. Да не говорим, че техният дивидент си расте доста стабилно

                        UNH дето ги взех преди два месеца, не бяха скъпи, а не са чак толкова скъпи и сега

                        Това едно на ръка. Другото е, примерно, GOOGL скъпи ли са? На fwd 2023 p/e 22 на мене не ми се виждат скъпи, а преди шест месеца си бяха направо евтини

                        За Гугъл бях пускал откъси от статия от ФТ от 2016 и ги сравянавха с XOM-чето. Еми 2016 като погледнеш напред бъдещия кеш флоу и печалби и GOOGL си бяха на далавера, а XOM не. Тука разбра се трябва да прецениш колко сигурно е, че една компания с доминиращо положение на пазара ще си запази това положение. А тая преценка не става с взиране в ексел таблици и рейшиота
                        Купих скоро Нетфликс, UNH, GOOGL
                        HD, анализаторите дават малко нагоре - американските вериги за пазаруване са ми доста непознати и трудно се навивам.
                        Теслата я купувам по 1 акция през $50 защото много ме дразни, може да вляза по-стабилно на 600-650 като има вече PT 1000.
                        За проблема с коя компания ще доминира - моето решение е купуваш конкурентите, например държа и INTC и AMD. Ако едната открадне пазара на другата - не ме бърка.
                        Как гледаш растежа на компания? Аз например гледам https://finviz.com/quote.ashx?t=HD&ty=c&ta=1&p=d
                        EPS next 5Y 8.71% което ми се струва бавно да компенсира Forward P/E 23.16.
                        Интересно откъде го вземат това EPS next 5Y.

                        Коментар


                        • Повечето растежни са си доста скъпи (примерно Тесла, Нетфликс, Пейпал и т.н.), но има и поносимо скъпи

                          Примерно Home Depot до преди година и нещо вървеше на p/e около 21-23, което си е съвсем окей за компания като HD. Да не говорим, че техният дивидент си расте доста стабилно

                          UNH дето ги взех преди два месеца, не бяха скъпи, а не са чак толкова скъпи и сега

                          Това едно на ръка. Другото е, примерно, GOOGL скъпи ли са? На fwd 2023 p/e 22 на мене не ми се виждат скъпи, а преди шест месеца си бяха направо евтини

                          За Гугъл бях пускал откъси от статия от ФТ от 2016 и ги сравянавха с XOM-чето. Еми 2016 като погледнеш напред бъдещия кеш флоу и печалби и GOOGL си бяха на далавера, а XOM не. Тука разбра се трябва да прецениш колко сигурно е, че една компания с доминиращо положение на пазара ще си запази това положение. А тая преценка не става с взиране в ексел таблици и рейшиота

                          Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                          За растежните си прав, напоследък купувам повече такива, проблемът е че ми изглеждат скъпи, изискват вяра в бъдещето, а аз не съм оптимистичен тип.
                          Аз затова и съм се хванал за анализаторите да черпя от тях оптимизъм.
                          Иначе ако науча DCF да ми покаже че растежът си струва цената, бих купувал по-спокойно растежни.
                          Last edited by Money; 29.04.2021, 20:37.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Хмммм... DCF също се базира на субективни предположения. Само дава вид на супер обективен математически метод, но всъщност не е

                            Това го казва самият Damodaran
                            Да, така е. Струва ми се че DCF трябва да се прилага в обратна посока, от цената да се изчисли (крива на) растеж и човекът да даде мнение - изглежда постижимо/грешно. А за тая крива да се оттренира интуиция с разглеждане на много примери във времето.
                            Хубавото на този подход е че опростява задачата от познаване на дробно число, до познаване да/не.
                            Друг много модерен способ за справяне със субективни проблеми е да се даде на изкуствен интелект, да си троши той главата.

                            Коментар


                            • Време за ТВ

                              Коментар


                              • Хмммм... DCF също се базира на субективни предположения. Само дава вид на супер обективен математически метод, но всъщност не е

                                Това го казва самият Damodaran

                                Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                                Иначе ако науча DCF да ми покаже че растежът си струва цената, бих купувал по-спокойно растежни.

                                Коментар

                                Working...
                                X