IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

TESLA/TSLA- NASDAQ Tesla Inc - АКЦИЯ - балон или все още не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
    КАКВО СТАВА С МИЛИАРДЕРЧЕТО МЪСК . КОГА ЩЕ ИЗМИСЛИ ТЕЛЕПОРТА . ХЯХЯХЯХЯХХЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ
    Има ли значение? Изгубил малко пари, голям прАз: Още е в Топ 10 на най-богатите в света.

    Коментар


    • КАКВО СТАВА С МИЛИАРДЕРЧЕТО МЪСК . КОГА ЩЕ ИЗМИСЛИ ТЕЛЕПОРТА . ХЯХЯХЯХЯХХЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ

      Коментар


      • Моето (неангажиращо) мнение е, че в подобни моменти от търговията с акцията - хората, които ни убеждават, че трябва да купуваме - трябва да си влязат в ролята. При продажбите за 5 млрд. нали купуваха, за да не се срине акцията?

        А те - обратно : когато акцията е по върховете - тогава ни я препоръчват. Сега е моментът да "пълним", а тях ги няма? Защо? Някакви новини или "вътрешна" информация? Мъск им подаде сигнал за койните - нали са "вътрешни" и май оставиха акцията на самотек...

        И Архитекта май е прибрал тлъстата печалба от скъсяването... Наистина не вярвах, че шортенето, от 850 $ ще има смисъл. МъскИ трябва да е в койните.

        Някаква идея - как се затваря подобна позиция от над 1.5 млрд.$ ? Бавно и постепенно ИЛИ еднократно? А дали в последният случай биха се намерили купувачи (това е риторично)...Ако пък затварянето на позициите се затооочи бавно, на траншове - ще се разчуе и ще стане по-зле ..(така мисля, неангажиращо!)

        Според мен подобна позиция в койните е прекалено дългосрочна и няма да помага на акциите на Тесла, но може да греша... То пък безгрешни няма...

        Без препоръки!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          Десен е, за стотен път, те съветвам: НЕ "СМЕ КУПУВАЛИ". ОТ "ХИЧ ДАЖЕ". АНЛАДЪН МЪ?

          Бях убеден, че даваш "прогнозите" СИ, за да насърчиш ТВОЯТА групичка от тримата в този форум, които се кефите, че Мъск е станал милиардер, въпреки лошото качество и форсиране производството за сметка на сигурността на пътуващите с Тесла.

          Мен акцията не ме интересува, но се радвам, когато някой дава правилни прогнози в тоя форум. В случая това е Архитектът.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


            Не ме интересува какво чакате вие ("дългосрочните инвеститори", които "купихте" при затворен пазар - в почивен ден)

            Човекът направи пари с точна прогноза!

            Не всеки го може при тая акция.
            Десен е, за стотен път, те съветвам: НЕ "СМЕ КУПУВАЛИ". ОТ "ХИЧ ДАЖЕ". АНЛАДЪН МЪ?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

              сЕга чакаме 200.

              Не ме интересува какво чакате вие ("дългосрочните инвеститори", които "купихте" при затворен пазар - в почивен ден)

              Човекът направи пари с точна прогноза!

              Не всеки го може при тая акция.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                От теб трябва много да се учи!

                Рече и отсече! Бравос! Перфектно отиграване до тук!

                Няма да те питам накъде, за да не те урочасам.
                сЕга чакаме 200.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                  кво стана с великата тесла защо падна от свещеното 853. айде да си играем на еврейски борсички . хяхяхяхяхяхяяяяяяяяя

                  От теб трябва много да се учи!

                  Рече и отсече! Бравос! Перфектно отиграване до тук!

                  Няма да те питам накъде, за да не те урочасам.

                  Коментар


                  • кво стана с великата тесла защо падна от свещеното 853. айде да си играем на еврейски борсички . хяхяхяхяхяхяяяяяяяяя

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                      Много двусмислени изказвания правиш.

                      Ако ти кажа, че не го мразя, сигурно ще кажеш, че го обичам. И в двата случая грешиш.

                      Май още не си разбрал, че основната ми теза е тази: нефтопродуктите ще продължат да се добиват и използват още ПОНЕ 50 години.

                      Това, въпреки и с недомлъвки и половин уста - доказваш и ти, разбира се с някакви твои повърхностни "знания", които днес съм се заел да направя по-достъпни за всички тук.

                      Дори зная, че твоята цел е да научиш от мен тия неща и ти постигна целта си - Дано успееш да използваш тия знания, ако и те да не са в академичен стил. Ако търсиш подобни - има Университети и производствени единици за практика.


                      От теб, освен на словесна диария...на какво още може да се "учи" човек тук? Избивай си комплексите, и обяснявай на бабите на село, колко си "учЕн".

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                        абе не се бях сетил че сатанярчето мъск напъвал убиткойна . ама вчера ви е казал че купува убиткойни значи той е продал и върхо е тук . хяхяхяхях
                        късо на теслата сатанярска от 853 късо и на убиткойна хяхяхяхяхя

                        Не може да му се отрече на Архитекта, че има вътрешно усещане за акцията! Много смело решение и до момента печелившо.

                        Дали и как - ситуацията е сложна. РиКс пИчели - риКс губи!

                        Успех!

                        (Не мразя, нито пък обичам Мъск и ми е все тая за него. )

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          БИ МОГЪЛ, АМА НЕ Е. Има мнооого технологични вериги, които, трябва да разруши ако започне преустройство и ред такива, които, трябва да изгради... Пари, нека допуснен, че имат. И?
                          -ДУПЕ НЯМАТ. ВИЗИЯ. СЪЩНОСТНО РАЗБИРАНЕ НЯМАТ. ХАРАКТЕР.
                          Иначе, да, праеят нещо. Традиционно, известно... А Мъск скочи. Директно в дълбокото.
                          И ПЛУВА МЪЖКИ. ЕЙ ЗАТОВА, е на финансовия Олимп.

                          Можеш да го мразиш, да съскаш, да плюеш още, и още, и още. На него, му е през Оная работа.
                          - Познай, защо.

                          Много двусмислени изказвания правиш.

                          Ако ти кажа, че не го мразя, сигурно ще кажеш, че го обичам. И в двата случая грешиш.

                          Май още не си разбрал, че основната ми теза е тази: нефтопродуктите ще продължат да се добиват и използват още ПОНЕ 50 години.

                          Това, въпреки и с недомлъвки и половин уста - доказваш и ти, разбира се с някакви твои повърхностни "знания", които днес съм се заел да направя по-достъпни за всички тук.

                          Дори зная, че твоята цел е да научиш от мен тия неща и ти постигна целта си - Дано успееш да използваш тия знания, ако и те да не са в академичен стил. Ако търсиш подобни - има Университети и производствени единици за практика.



                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                            БИ МОГЪЛ, АМА НЕ Е. Има мнооого технологични вериги, които, трябва да разруши ако започне преустройство и ред такива, които, трябва да изгради... Пари, нека допуснен, че имат. И?
                            -ДУПЕ НЯМАТ. ВИЗИЯ. СЪЩНОСТНО РАЗБИРАНЕ НЯМАТ. ХАРАКТЕР.
                            Иначе, да, праеят нещо. Традиционно, известно... А Мъск скочи. Директно в дълбокото.
                            И ПЛУВА МЪЖКИ. ЕЙ ЗАТОВА, е на финансовия Олимп.

                            Можеш да го мразиш, да съскаш, да плюеш още, и още, и още. На него, му е през Оная работа.
                            - Познай, защо.
                            Щото е взел парите на балъците , докато фирмите му са на загуба 17 години Те затва, няма кво да му вземат хахахаха!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
                              Водещите производители на превозни средства (Тойота, Фолксваген....) имат НАД 25 - 30 ПЪТИ повече продажби от Тесла.

                              Пазарите са за превозни средства И всеки от водещите - ако става въпрос за статистика - би могъл да бъде ПРЕДИ Тесла по електрички.

                              Познай защо това е реалност? (и защо никой не залита по още по-перспективните)

                              Няма да се сетиш, но опитай...
                              БИ МОГЪЛ, АМА НЕ Е. Има мнооого технологични вериги, които, трябва да разруши ако започне преустройство и ред такива, които, трябва да изгради... Пари, нека допуснен, че имат. И?
                              -ДУПЕ НЯМАТ. ВИЗИЯ. СЪЩНОСТНО РАЗБИРАНЕ НЯМАТ. ХАРАКТЕР.
                              Иначе, да, праеят нещо. Традиционно, известно... А Мъск скочи. Директно в дълбокото.
                              И ПЛУВА МЪЖКИ. ЕЙ ЗАТОВА, е на финансовия Олимп.

                              Можеш да го мразиш, да съскаш, да плюеш още, и още, и още. На него, му е през Оная работа.
                              - Познай, защо.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

                                Тези циклични корекции на всеки 4г. от 75-80% бяха характерни в периода, когато 99.99% от собствениците на биткойн бяха физически лица - ентусиасти. Днес картината е много по-различна. А относно това вложение на Tesla удивлява факта колко много от коментиращите си мислят, че Мъск е някакъв загубеняк, който ей така е взел решение за влагане на 1.5 млрд. долара. Това е решение, взето от борд на директори и със сигурност е обмислено достатъчно сериозно. Апропо, Лари Елисън също е един от членовете, гласувал "за" и най-вероятно скоро ще разберем, че и Оракъл има експозиция в биткойн
                                Точно туй е характерното - "следващия път ще е различно"

                                Коментар

                                Working...
                                X