IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Балонът във всичко

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

    По принцип има смисъл да се мисли и за 20 години напред.

    Това, което казваш е друг фактор - американците са големи експериментатори, не само технологично, а във всичко. До сега са показали, че постоянно се reinvent-ват, постоянно се "самоизмислят" според ситуацията. Също така са децентрализирана федерална държава, и всеки щат си провежда своя политика в някаква степен, експериментират на щатско ниво, после прилагат успешните модели на федерално.


    Голяма икономическа или финансова криза е малко вероятно да има скоро. А ако има няма да започне в САЩ и следователно няма как да е голяма
    абе същото говореха за исландия и после за гърция. първото домино като падне следва и второто
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение

      Мисля че политиката на централните банкери няма да се промени значително и ще видим допълнителни стимули ако се наложи.
      ще видим, ето едно заглавие след черния вторник през 1929

      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
        За САЩ е сигурно, че ще дойде такъв момент, т.к историята е доказала че и най-великите и продължителни империи преминават своя зенит и в крайна сметка се разпадат.
        Дълбоките причините за разпада на САЩ няма да са нито икономически, нито технологически, нито външен натиск.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение



          Пичове няма смисъл да го мислим за далеч в бъдещето Това което е релевантно в момента е дали може да има голяма криза в следващите 2/3 години. За тези няколко години ще има много нова информация и ще може да го мислим за следващите 2/3 години и т.н. . САЩ са иноватор номер едно и като най богата и най бързо адаптираща се нация към промените ще си остане лидерът в близко бъдеще.

          Та има ли голяма вероятност от глобална криза в следващите 2/3 години и от къде може да се задейства? Мисля че политиката на централните банкери няма да се промени значително и ще видим допълнителни стимули ако се наложи.
          По принцип има смисъл да се мисли и за 20 години напред.

          Това, което казваш е друг фактор - американците са големи експериментатори, не само технологично, а във всичко. До сега са показали, че постоянно се reinvent-ват, постоянно се "самоизмислят" според ситуацията. Също така са децентрализирана федерална държава, и всеки щат си провежда своя политика в някаква степен, експериментират на щатско ниво, после прилагат успешните модели на федерално.


          Голяма икономическа или финансова криза е малко вероятно да има скоро. А ако има няма да започне в САЩ и следователно няма как да е голяма

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

            Да си призная много ми допада начина ти на разсъждение, но има една приказка - ако двама човека в една стая (форум) са на едно мнение, то единия е излишен

            За САЩ е сигурно, че ще дойде такъв момент, т.к историята е доказала че и най-великите и продължителни империи преминават своя зенит и в крайна сметка се разпадат. Това обаче няма да се случи за ден или година, както черногледците във форума си мислят а е процес, който ще отнеме време. Всеки организъм в живота (биологичен или социален) преминава през своите етапи на развитие и в крайна сметка умира във вида, в който е бил. Ако имаш време разгледай описанието на Далио за етапите на развитие на всяка империя и опитай да припознаеш западния свят в кой етап от развитието се намира.


            Пичове няма смисъл да го мислим за далеч в бъдещето Това което е релевантно в момента е дали може да има голяма криза в следващите 2/3 години. За тези няколко години ще има много нова информация и ще може да го мислим за следващите 2/3 години и т.н. . САЩ са иноватор номер едно и като най богата и най бързо адаптираща се нация към промените ще си остане лидерът в близко бъдеще.

            Та има ли голяма вероятност от глобална криза в следващите 2/3 години и от къде може да се задейства? Мисля че политиката на централните банкери няма да се промени значително и ще видим допълнителни стимули ако се наложи.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

              абе не знам, British East India Company едно време са имали една от най-големите армии в света, двойно по-голяма от британската в средата на 19-ти век
              • 1763: 18,000
              • 1796: 102,000
              • 1857: 271,000
              • 1867: 171,000
              • 1875: 190,000
              или Dutch East India Company дето в днешни пари капитализацията им е достигнала 7.4 трилиона? или банката на Медичи, която е си е секла собствена валута?

              вече се е случвало това което очакваш, ще си позволя да цитирам нещо от параграф 22 “America is not going to be destroyed " he shouted passionately.
              "Never?" prodded the old man softly. "Well..." Nately faltered.
              The old man laughed indulgently, holding in check a deeper, more explosive delight. His goading remained gentle. "Rome was destroyed, Greece was destroyed, Persia was destroyed, Spain was destroyed. All great countries are destroyed. Why not yours? How much longer do you really think your own country will last? Forever? Keep in mind that the earth itself is destined to be destroyed by the sun in twenty-five million years or so."
              Nately squirmed uncomfortably. "Well, forever is a long time, I guess.”

              +
              По-долу съм постнал линк с описание и защо се случва. Който има търпение да го прочете няма да съжалява.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                +

                САЩ ще бъде изместен от гигански корпорации големината на които е трудно дори да си представим.Със свои армии и валути.
                абе не знам, British East India Company едно време са имали една от най-големите армии в света, двойно по-голяма от британската в средата на 19-ти век
                • 1763: 18,000
                • 1796: 102,000
                • 1857: 271,000
                • 1867: 171,000
                • 1875: 190,000
                или Dutch East India Company дето в днешни пари капитализацията им е достигнала 7.4 трилиона? или банката на Медичи, която е си е секла собствена валута?

                вече се е случвало това което очакваш, ще си позволя да цитирам нещо от параграф 22 “America is not going to be destroyed " he shouted passionately.
                "Never?" prodded the old man softly. "Well..." Nately faltered.
                The old man laughed indulgently, holding in check a deeper, more explosive delight. His goading remained gentle. "Rome was destroyed, Greece was destroyed, Persia was destroyed, Spain was destroyed. All great countries are destroyed. Why not yours? How much longer do you really think your own country will last? Forever? Keep in mind that the earth itself is destined to be destroyed by the sun in twenty-five million years or so."
                Nately squirmed uncomfortably. "Well, forever is a long time, I guess.”


                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                  ЕД, естествено е да има момент на напасване. Тази ми теория е следствие на емпирични наблюдения и компилации на ценни частички от чужди теории. Но ми върши страхотна работа. Помогна ми да разпозная златото и петрола като балони. С Пип спорехме за Бразилия. Видях възхода на новите членки на ЕС. Естествено като допълнение част от теориите на Сорос помогнаха много.
                  Очакваш САЩ да престанат да бъдат сила номер едно в света. Аз не го вярвам защото са лидерите в биг дейта и искуствен интелект. Не се сещам за случай когато безапелационният технологичен лидер пропада. Ако разделим отраслите на два вида едните мащабируеми а другите немащабируеми то САЩ си запазиха първите а другото ниско печелившо го изоставиха. Гугъл, фейсбук, амазон въпреки гигантските си прчалби и капитализации са много млади компании, където развитието ще се види чак след години. Лично аз си имам ясен критерий кога ще е краят на САЩ като доминираща икономическа сила. До момента нито една външна криза не е ставала американска. Всяка американска е ставала световна. Когато някоя чужда криза събори американската икономика това ще е краят на тяхното лидерство.
                  Сравнението с Япония е неподходящо. Би трябвало да сравняваш днешен Китай с тогаваща Япония и да питаш дали няма да се повтори историята заради сходствата.
                  Та в общи линии не претендирам за вярност на всичките ди теории, но поне мисля със собствената си глава и не се страхувам да говоря непопулярни неща.
                  Да си призная много ми допада начина ти на разсъждение, но има една приказка - ако двама човека в една стая (форум) са на едно мнение, то единия е излишен

                  За САЩ е сигурно, че ще дойде такъв момент, т.к историята е доказала че и най-великите и продължителни империи преминават своя зенит и в крайна сметка се разпадат. Това обаче няма да се случи за ден или година, както черногледците във форума си мислят а е процес, който ще отнеме време. Всеки организъм в живота (биологичен или социален) преминава през своите етапи на развитие и в крайна сметка умира във вида, в който е бил. Ако имаш време разгледай описанието на Далио за етапите на развитие на всяка империя и опитай да припознаеш западния свят в кой етап от развитието се намира.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                    Гугъл и Амазон
                    Еее не съм Рей Кърцвейл.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                      +

                      Вътрешното търсене се генерира от това че за момента печатницата е там и засега долара се приема по света срещу стоки и суровини.САЩ ще бъде изместен от гигански корпорации големината на които е трудно дори да си представим.Със свои армии и валути.
                      Гугъл и Амазон

                      Коментар


                      • +
                        Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        САЩ ще останат на върха не само защото сега са лидери в биг дейта, AI и биотехнологии, а също и защото ще продължат да са лидери и в следващите технологии, които сега дори не можем да си представим.

                        Причините са няколко: САЩ сами генерират вътрешното търсене, имат стабилна институционална рамка, либерална демокрация, най-добре развит финансов пазар, предприемачески дух в ДНК-то на нацията.

                        От друга страна, не бива да подценяваме Тръмп. Технологиите са без значение ако той нанесе достатъчно поражения на институциите в САЩ. Тръмп също е сигнал и за други бъдещи кандидати, че независимо колко тъп, самодоволен, некадърен, бездарен, корумпиран, прост ръб си - пак може да си президент.
                        Вътрешното търсене се генерира от това че за момента печатницата е там и засега долара се приема по света срещу стоки и суровини.САЩ ще бъде изместен от гигански корпорации големината на които е трудно дори да си представим.Със свои армии и валути.

                        Коментар


                        • САЩ ще останат на върха не само защото сега са лидери в биг дейта, AI и биотехнологии, а също и защото ще продължат да са лидери и в следващите технологии, които сега дори не можем да си представим.

                          Причините са няколко: САЩ сами генерират вътрешното търсене, имат стабилна институционална рамка, либерална демокрация, най-добре развит финансов пазар, предприемачески дух в ДНК-то на нацията.

                          От друга страна, не бива да подценяваме Тръмп. Технологиите са без значение ако той нанесе достатъчно поражения на институциите в САЩ. Тръмп също е сигнал и за други бъдещи кандидати, че независимо колко тъп, самодоволен, некадърен, бездарен, корумпиран, прост ръб си - пак може да си президент.

                          Коментар


                          • ЕД, естествено е да има момент на напасване. Тази ми теория е следствие на емпирични наблюдения и компилации на ценни частички от чужди теории. Но ми върши страхотна работа. Помогна ми да разпозная златото и петрола като балони. С Пип спорехме за Бразилия. Видях възхода на новите членки на ЕС. Естествено като допълнение част от теориите на Сорос помогнаха много.
                            Очакваш САЩ да престанат да бъдат сила номер едно в света. Аз не го вярвам защото са лидерите в биг дейта и искуствен интелект. Не се сещам за случай когато безапелационният технологичен лидер пропада. Ако разделим отраслите на два вида едните мащабируеми а другите немащабируеми то САЩ си запазиха първите а другото ниско печелившо го изоставиха. Гугъл, фейсбук, амазон въпреки гигантските си прчалби и капитализации са много млади компании, където развитието ще се види чак след години. Лично аз си имам ясен критерий кога ще е краят на САЩ като доминираща икономическа сила. До момента нито една външна криза не е ставала американска. Всяка американска е ставала световна. Когато някоя чужда криза събори американската икономика това ще е краят на тяхното лидерство.
                            Сравнението с Япония е неподходящо. Би трябвало да сравняваш днешен Китай с тогаваща Япония и да питаш дали няма да се повтори историята заради сходствата.
                            Та в общи линии не претендирам за вярност на всичките ди теории, но поне мисля със собствената си глава и не се страхувам да говоря непопулярни неща.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Мен ме вълнуваше много време следнията въпрос. Защо пазарни сривове като този от 1987 и този от 2008 година минават толкова бързо а такива като дот ком балона се оказват катастрофа за десетилетие.
                              Дот Ком балонът е "катастрофа", за тези които са си вкарали парите в НАСДАК преди да се пукне. И то е катастрофа, защото е бил истински балон. Иначе последствията за икономиката на САЩ са минимални от дот кома.

                              Истинската катастрофа беше 2008 г. На косъм ни се размина по-лошо от Голямата Депресия. И последствията от 2008 ще ги сърбаме още дълго.

                              Истинският въпрос е защо загубата на 6 трилиона долара от пукането на Дот Кома не доведе до тежка финансова катастрофа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                                стагнирането съвпада странно със спирането на последното QE в US
                                Викаш, няма значение, че странно съвпадна с началото на QE в Европа

                                Коментар

                                Working...
                                X