IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви данъци се дължат от day trading на NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
    Капиталова печалба от акции да речем че е лесно/ясно как се смята.
    Но с валутните двойки ми стана много странно днес.
    Как според вас се осчетоводява short на USDCAD?
    .
    .дъра-бъра
    .
    Ако това е начина, той би трябвало да се прилага и при акциите - при покупка на акции, да си правиш и счетоводна short позиция за доларите с които си я платил.
    Специално си отворих акаунт да знаеш.

    @jori , много сложно се мисли.
    "Как да попълня декларация в случай, че съм изтъргувал много неща" -- ръководство с автори Наивник (с аватар маймуна) и 2012 (с Дарт Вейдър).

    Лицето Х търгува на фондова борса. Лицето Х има банкова сметка, от която извършва дейност. Лицето Х не използва тази сметка за да си купува телефони, нито да си плаща сметките за парно през нея. Лицето Х прехвърля пари в друга сметка или тегли средства кеш. В края на годината Лицето Х декларира всички онези свои кеш тегления / банкови преводи като прихови от дейност, които облага с 10%, защото накратко Лицето Х се е облагодетелствало от тези парични средства на територията на Република България. И за да не повтарям господата по-горе вземи прочети техните коментари.
    He who wishes to be obeyed must know how to command. —Machiavelli

    Коментар


    • Капиталова печалба от акции да речем че е лесно/ясно как се смята.
      Но с валутните двойки ми стана много странно днес.
      Как според вас се осчетоводява short на USDCAD?

      Най-наивния подход е като затвориш позицията, нетната печалба в CAD да си я превърнеш към лв по БНБ курс от датата на затваряне.
      Но според мен от нап ще искат да се даде цена на придобиване в лв - т.е. трябва да се ползва курс от датата на отваряне на шорта.
      Обаче, при отварянето кой курс на БНБ да ползвам USDBGN или CADBGN. Аз USD ли съм продал или съм купил CAD? Ами и двете, следователно при отварянето имам приход в CAD и разход в USD, които трябва да превърна по съответните курсове в лева.

      Ако това е начина, той би трябвало да се прилага и при акциите - при покупка на акции, да си правиш и счетоводна short позиция за доларите с които си я платил.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
        Да не съм написал цицани?
        джонита си написал
        молим?айде нема нужда

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
          Абе, то хубаво, ама трябва да храним горките чиновници и ци*ани
          Да не съм написал цицани?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение
            На никои нищо не съобщавам на държавата като и трябват пари да си напечата както правят всичките по света не да обира и без друго изтърбушения народ който има нещастието да се е родил по тези територий
            Абе, то хубаво, ама трябва да храним горките чиновници и ци*ани
            Last edited by Amsterdamm; 20.02.2016, 18:58.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
              колата като ти е дала дивидент си го платил при източника, тука само им съобщаваш с декларацията че данъкът е платен...
              На никои нищо не съобщавам на държавата като и трябват пари да си напечата както правят всичките по света не да обира и без друго изтърбушения народ който има нещастието да се е родил по тези територий
              Вся Власть Советам

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение
                Не мога да разбера кой ви бие през ръцете да плащате данъци и какъв е тоя зор да го правите?никви декларации не попълваш и работа в нап и община нямаш...колата ми дала дивидент и аз ще ида да го споделя с наглите управляващи за да имат за лимузини и джонитата да се множат още....тегли си пари от сметката и си ги харчи но не плащаи нито споменаваи какво имаш и какво се занимаваш
                колата като ти е дала дивидент си го платил при източника, тука само им съобщаваш с декларацията че данъкът е платен...
                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                Коментар


                • Не мога да разбера кой ви бие през ръцете да плащате данъци и какъв е тоя зор да го правите?никви декларации не попълваш и работа в нап и община нямаш...колата ми дала дивидент и аз ще ида да го споделя с наглите управляващи за да имат за лимузини и джонитата да се множат още....тегли си пари от сметката и си ги харчи но не плащаи нито споменаваи какво имаш и какво се занимаваш
                  Вся Власть Советам

                  Коментар


                  • Ако някой може да даде пример за попълване на такава декларация. Например поличил съм дивидент от COCA COLA за 100 акции брутна сума $33 как точно се попълва това. Друго интересно е декларацията за притежателите на акции ако си купил една компания в началото на година и си я продал 2 дена след това трябва ли да я пишеш че си я притежавал в данъчната декларация без значение дали си на загуба или не.
                    http://www.proflashgame.com

                    Коментар


                    • Туй ясно, технически как се попълва не е.

                      Коментар


                      • *** *** ***

                        В кои случаи се плащат данъци на финансовите пазари от български физически лица

                        *** *** ***

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Isabella Oronova Разгледай мнение
                          Привет! Приспадане на загуби има само в случаите, когато имате облагаеми доходи. И то само в рамките на финансови инструменти. Т.е. не можете да си приспаднете загубата от финансови инструменти от печалба по някаква друга дейност извън финансовите инструменти. Ако става въпрос за необлагаеми доходи - печалба от акции на БФБ и ЕС - тогава не се приспада загубата.
                          еми лошо, тогава да не ме занимават с данъци на финансови инструменти например като за начало ....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                            Така, за да обобщим :

                            1.Капиталова печалба от регулирани пазари в ЕС не се облага
                            2.Капиталова печалба от регулирани пазари извън ЕС се облага с 10%
                            3. Дивиденти от акции, без значение откъде в чужбина, се облагат с 5%, които най-често са обложени с различен % от емитентите. Т.е., ако са ти удържали 5% или повече нищо не дължиш, ако са ти удържали под 5% дължиш разликата.

                            Както каза Наивник, проблемът е по-скоро с оформянето на горното в декларацията ....
                            Ако имате предвид, че няма място за описване на всички сделки, то просто сделките се описват в приложение, което се дава към декларацията. Някои инвеститори имат практиката, че на продажна цена записват сумата на облагаемия доход, на покупката цена - нула, и записват най-късната дата от годината.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
                              Г-це Оронова а от загубите ще ми бъдат ли върнати поне едни 5% от тях ??
                              Привет! Приспадане на загуби има само в случаите, когато имате облагаеми доходи. И то само в рамките на финансови инструменти. Т.е. не можете да си приспаднете загубата от финансови инструменти от печалба по някаква друга дейност извън финансовите инструменти. Ако става въпрос за необлагаеми доходи - печалба от акции на БФБ и ЕС - тогава не се приспада загубата.

                              Коментар


                              • Така, за да обобщим :

                                1.Капиталова печалба от регулирани пазари в ЕС не се облага
                                2.Капиталова печалба от регулирани пазари извън ЕС се облага с 10%
                                3. Дивиденти от акции, без значение откъде в чужбина, се облагат с 5%, които най-често са обложени с различен % от емитентите. Т.е., ако са ти удържали 5% или повече нищо не дължиш, ако са ти удържали под 5% дължиш разликата.

                                Както каза Наивник, проблемът е по-скоро с оформянето на горното в декларацията ....
                                Last edited by andy2000; 17.02.2016, 10:59.

                                Коментар

                                Working...
                                X