IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви данъци се дължат от day trading на NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
    профита от незакрити позиции не се деларира
    Мисля, че много ясно съм го написал, че не се декларира

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
      Според мен декларираш Салдо 31.12 - Салдо 31.12 предна година - изплатени дивиденти /те са вече обложени в Щатите/ - моментен профит по незакритите позиции.

      Щом имаш W-8-BEN не са ти взели данък за капиталовата печалба, така че на горното дължиш 10% в БГ,

      Няма значение, че не си теглил от сметката.


      Всичко това естествено си има нюанси, защото например ако имаш акции на печалба за тях не дължиш данък, но не можеш и да приспаднеш загубата от тези които държиш.

      Според мен по този начин е достатъчно коректно.


      п.п. Можеш да искаш и връщане на надплатен данък дивидент, защото имаме спогодба. Но упражнението е достатъчно безмислено

      профита от незакрити позиции не се деларира

      Коментар


      • Първоначално изпратено от checho Разгледай мнение
        Какво имаш впредвид със Салдо - текущ кеш при брокера, пари които съм изтеглил обратно , стойност на акциите които притежавам или обща стойност на портофейла към 31.12 (това ми е малко вероятно тъй като аз може на 20 дек да съм изтеглил всичко).

        Дивидентите в колко се облагат в САЩ и с колко тук - каква е разликаза за която няма смисъм да се борим?

        В последното изречение, това може ли да го обсниш по-подробно?

        Благодаря за отзоваването?
        NAV се водеше май при ИБ.
        Естествено трябва да извадиш внесените и прибавиш теглените през годината.

        Точният данък дивидент е доста сложно да се изчисли. Би следвало да е 30%, но с хиляди изключения и особени случаи. В най нормалния случай мисля че чарджваха 10 или 15% като за държава членка на ЕС. В това не съм много сигурен. Например данък дивидент при тютюневите компании, почти няма, защото 90 % от дейността им е извън щатите.

        Както и да е. Не знам с какъв обем търгуваш, но ако си имал акции за 100000 и от всички си получил дивидент, ще си взел общо около 5000 долара брутен. На тях са ти удържали около 500-600 долара данък. Тук дължиш около 250-300. За 300 долара просто не си струва да се занимаваш с фирми за възстановяване на данъци

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
          Според мен декларираш Салдо 31.12 - Салдо 31.12 предна година - изплатени дивиденти /те са вече обложени в Щатите/ - моментен профит по незакритите позиции.

          Щом имаш W-8-BEN не са ти взели данък за капиталовата печалба, така че на горното дължиш 10% в БГ,

          Няма значение, че не си теглил от сметката.


          Всичко това естествено си има нюанси, защото например ако имаш акции на печалба за тях не дължиш данък, но не можеш и да приспаднеш загубата от тези които държиш.

          Според мен по този начин е достатъчно коректно.


          п.п. Можеш да искаш и връщане на надплатен данък дивидент, защото имаме спогодба. Но упражнението е достатъчно безмислено
          Какво имаш впредвид със Салдо - текущ кеш при брокера, пари които съм изтеглил обратно , стойност на акциите които притежавам или обща стойност на портофейла към 31.12 (това ми е малко вероятно тъй като аз може на 20 дек да съм изтеглил всичко).

          Дивидентите в колко се облагат в САЩ и с колко тук - каква е разликаза за която няма смисъм да се борим?

          В последното изречение, това може ли да го обсниш по-подробно?

          Благодаря за отзоваването?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от checho Разгледай мнение
            И аз имам няколко питания по въпроса, че тази декларация ми е пълна мъгла:

            1. Трябва ли да се описва всичко което съм купил и продал - всяка транзакция или пиша само към 31.12 какво имам като актив и кои са били на печалба и кои на загуба?
            2. Доходите от дивиденти облагат ли се - някъде четох, че са 5 процента, другаде казват че не се облагат.
            3. Ако не съм теглил от сметката, а всичко е реинвестирано пак какво се декларира?

            Търгувам през ИБ, попълнил съм някакво тяхна форма WBEN, и търгувам американски акции и ЕТФи.
            Според мен декларираш Салдо 31.12 - Салдо 31.12 предна година - изплатени дивиденти /те са вече обложени в Щатите/ - моментен профит по незакритите позиции.

            Щом имаш W-8-BEN не са ти взели данък за капиталовата печалба, така че на горното дължиш 10% в БГ,

            Няма значение, че не си теглил от сметката.


            Всичко това естествено си има нюанси, защото например ако имаш акции на печалба за тях не дължиш данък, но не можеш и да приспаднеш загубата от тези които държиш.

            Според мен по този начин е достатъчно коректно.


            п.п. Можеш да искаш и връщане на надплатен данък дивидент, защото имаме спогодба. Но упражнението е достатъчно безмислено

            Коментар


            • Първоначално изпратено от usatrader1 Разгледай мнение
              Как и по какъв начин да си узаконя парите от day trading на NY Stock Exchange идващи от Сейшелски острови ?
              Е, че какво им е незаконното?
              Могат да идват от където си искат.
              Предполагам си търгувал с офшорка. Ако ги искаш за бизнес в БГ си правиш едно ЕООД със собственик офшорката и си ти.
              От там нататък ЕООД-то си плаща данъците и толкова.

              Коментар


              • И аз имам няколко питания по въпроса, че тази декларация ми е пълна мъгла:

                1. Трябва ли да се описва всичко което съм купил и продал - всяка транзакция или пиша само към 31.12 какво имам като актив и кои са били на печалба и кои на загуба?
                2. Доходите от дивиденти облагат ли се - някъде четох, че са 5 процента, другаде казват че не се облагат.
                3. Ако не съм теглил от сметката, а всичко е реинвестирано пак какво се декларира?

                Търгувам през ИБ, попълнил съм някакво тяхна форма WBEN, и търгувам американски акции и ЕТФи.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от usatrader1 Разгледай мнение
                  Как и по какъв начин да си узаконя парите от day trading на NY Stock Exchange идващи от Сейшелски острови ?
                  10% на чистата печалба. декларираш ги в годишната данъчна деларация

                  Коментар


                  • Какви данъци се дължат от day trading на NYSE

                    Как и по какъв начин да си узаконя парите от day trading на NY Stock Exchange идващи от Сейшелски острови ?
                  Working...
                  X