IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ETF

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Курс "Кога ни трябват ETF-и"

    Привет!

    Информирам Ви за провеждането на безплатен курс "Кога ни трябват борсово-търгувани фондове" на 17 ноември от 18.30 ч.

    Успех!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      DBEU 8.2%, DBEM 4.1 SPY 2.1 HQL 9.2

      И защо мислиш че еврото е по добър залог от $...и защо непременно само в евро ?

      Ако иска пък наполовина да ги вложи и в 2-те валути...
      Грешно съм гледал % на Х траците явно

      И на мен това ми беше идеята - да е 50/50 евро/долар.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение

        Четвърто - Пип, откъде ги извади тези 5,9% ?
        DBEU 8.2%, DBEM 4.1 SPY 2.1 HQL 9.2

        И защо мислиш че еврото е по добър залог от $...и защо непременно само в евро ?

        Ако иска пък наполовина да ги вложи и в 2-те валути...

        Коментар


        • Първо - мерси за мненията

          Второ - моментът ясно, че не е добър, но коментираме по принцип.

          Трето - като е само в евро защо да купува напр. Deutsche X-trackers MSCI Europe Hedgd Eq (DBEU) в долари, а не вземе направо iShares MSCI Europe UCITS ETF (Dist) в евро? Защо SPY да купува в долари като има - http://www.ishares.com/uk/individual...dged-ucits-etf

          Четвърто - Пип, откъде ги извади тези 5,9% ?

          Пето - И аз за златото се чудя, ама то си ева дробеца напоследък без тенденция за възстановяване...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
            Познат разполага с около 20к евро и иска съвет в какви ETF да ги бутне.
            Как ви се струват 5-6 ETF-а ? Повече ми се струват излишни.

            Stoxx 50 (разликата в представянето със Stoxx 600 последните години е пренебрежимо малка)
            DAX
            S&P500
            Emerging Markets - ЕЕМ напр.


            Какво друго бихте добавили? Някой дивидентен от рода на VIG/VYM/DWX, GLD и в какви съотношения?

            Идеята му е на да цъка всеки ден, а ребаланс на няколко месеца, така че отделни акции и секторни ETF не ми се струват добра идея.
            Всичко изброено при разумни нива разбира се.
            Не че е най-удачния момент за влизане в пазара, но ако е хаирлия нека да разпределя в ликвидни UTFи с ниски разходи:
            IOO; EFA; EWG (или VGK; FEZ); FXI; GDX;

            Коментар


            • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
              Познат разполага с около 20к евро и иска съвет в какви ETF да ги бутне.
              Как ви се струват 5-6 ETF-а ? Повече ми се струват излишни.

              Stoxx 50 (разликата в представянето със Stoxx 600 последните години е пренебрежимо малка)
              DAX
              S&P500
              Emerging Markets - ЕЕМ напр.


              Какво друго бихте добавили? Някой дивидентен от рода на VIG/VYM/DWX, GLD и в какви съотношения?

              Идеята му е на да цъка всеки ден, а ребаланс на няколко месеца, така че отделни акции и секторни ETF не ми се струват добра идея.
              Всичко изброено при разумни нива разбира се.
              Щом пита, значи не е много в играта...
              В такъв случай ако бе мой познат бих му препоръчал с равни тегла комбинацията -SPY , HQL, DBEU, DBEM
              5.9% дивидент и да не им трепери денонощно.
              На 6м. или веднъж годишно да си ги ребалансира и това е. Елементарно.

              Коментар


              • Познат разполага с около 20к евро и иска съвет в какви ETF да ги бутне.
                Как ви се струват 5-6 ETF-а ? Повече ми се струват излишни.

                Stoxx 50 (разликата в представянето със Stoxx 600 последните години е пренебрежимо малка)
                DAX
                S&P500
                Emerging Markets - ЕЕМ напр.


                Какво друго бихте добавили? Някой дивидентен от рода на VIG/VYM/DWX, GLD и в какви съотношения?

                Идеята му е на да цъка всеки ден, а ребаланс на няколко месеца, така че отделни акции и секторни ETF не ми се струват добра идея.
                Всичко изброено при разумни нива разбира се.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                  Така , за европа както са описани комисионните са добри, но минималния праг е висок.
                  Например за да постигнем 0.10% комисион трябва да правим минимална сделка от 12 000 евро. Много често се налагат по-малки сделки да се правят. Разгледайте възможността да вдигнете на 0.15% но да намалите на 6 € минималната такса.
                  Респективно нещо подобно и за щатския пазар. Другия вариант е да предлагате индивидуално договаряне.
                  Saxo Bank са коректни аз бях при тях, но таксите са им да си ебе века и за тва напуснах кораба там. Те са добре за Европейски акции съответно за CFDта и Forex обаче за Амерски и други акции съответно за опции не стаа.
                  Тряя сам да знаеш кво ше прайш и тогава

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                    Така , за европа както са описани комисионните са добри, но минималния праг е висок.
                    Например за да постигнем 0.10% комисион трябва да правим минимална сделка от 12 000 евро. Много често се налагат по-малки сделки да се правят. Разгледайте възможността да вдигнете на 0.15% но да намалите на 6 € минималната такса.
                    Респективно нещо подобно и за щатския пазар. Другия вариант е да предлагате индивидуално договаряне.
                    Това са много хубави предложения, но нали разбирате, че това са условията на голям западен партньор като Saxo Bank, който съответно се съобразява със своите. Освен това има условия, поставяни от самите борси. Това са глобалните пазари. Въпросът е, че поне има възможност човек да ползва тези инструменти, ако желае, разбира се. Но със сигурност ще предам на колегите, които движат международните пазари.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Isabella Oronova Разгледай мнение
                      ... За щатските борси комисионите за търговия са: 2 цента на акция или минимум 15 долара в посока, а за водещите европейски борси 0.10% от стойността на сделката или минимум 12 евро в посока.
                      Така , за европа както са описани комисионните са добри, но минималния праг е висок.
                      Например за да постигнем 0.10% комисион трябва да правим минимална сделка от 12 000 евро. Много често се налагат по-малки сделки да се правят. Разгледайте възможността да вдигнете на 0.15% но да намалите на 6 € минималната такса.
                      Респективно нещо подобно и за щатския пазар. Другия вариант е да предлагате индивидуално договаряне.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Isabella Oronova Разгледай мнение

                        Ако имате въпроси, на нашия сайт има и онлайн чат - екипът на международните пазари работи 24 часа.
                        Успех!
                        A онлайн котировки имате ли?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                          Хубаво предлагате , колегите от елана, да захлебят всички.
                          Още ми отекват в ушите думите на Бъфет отпрди 2 дни - I'm bullish on China ...
                          Ето го интервюто по Bloomberg
                          http://www.bloomberg.com/news/videos...d-donald-trump

                          Молбата ми е посочете и кои са първите 2-3 фонда по ликвидност, а също и по комисионни (защото върху Китай са малко по-височки таксите)
                          Привет! Извинявайте за закъснението с отговора.

                          Тези ETF-и се търгуват на европейски и американски борси. За щатските борси комисионите за търговия са: 2 цента на акция или минимум 15 долара в посока, а за водещите европейски борси 0.10% от стойността на сделката или минимум 12 евро в посока. По принцип всичките са ликвидни, но най-търгувани са: db x-trackers CSI300 Index ETF u iShares China Large-Cap ETF.

                          Ако имате въпроси, на нашия сайт има и онлайн чат - екипът на международните пазари работи 24 часа.
                          Успех!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                            Хубаво предлагате , колегите от елана, да захлебят всички.
                            Още ми отекват в ушите думите на Бъфет отпрди 2 дни - I'm bullish on China ...
                            Ето го интервюто по Bloomberg
                            http://www.bloomberg.com/news/videos...d-donald-trump

                            Молбата ми е посочете и кои са първите 2-3 фонда по ликвидност, а също и по комисионни (защото върху Китай са малко по-височки таксите)
                            Не го слушай - поне не и сега ... Лесно му е когато има всички банки зад гърба си ...
                            Според мен китайчетата ще пробият нивото 3000, но докъде ще стигнат ...
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                              Хубаво предлагате , колегите от елана, да захлебят всички.
                              Още ми отекват в ушите думите на Бъфет отпрди 2 дни - I'm bullish on China ...
                              Ето го интервюто по Bloomberg
                              http://www.bloomberg.com/news/videos...d-donald-trump

                              Молбата ми е посочете и кои са първите 2-3 фонда по ликвидност, а също и по комисионни (защото върху Китай са малко по-височки таксите)
                              Аз през iShares ги дебна - FXI, ECNS, MCHI - ликвидни + приемливи такси управление.
                              Ако има по-далаверски казвайте.

                              Коментар


                              • Хубаво предлагате , колегите от елана, да захлебят всички.
                                Още ми отекват в ушите думите на Бъфет отпрди 2 дни - I'm bullish on China ...
                                Ето го интервюто по Bloomberg
                                http://www.bloomberg.com/news/videos...d-donald-trump

                                Молбата ми е посочете и кои са първите 2-3 фонда по ликвидност, а също и по комисионни (защото върху Китай са малко по-височки таксите)
                                Last edited by ПИЧ; 11.09.2015, 22:01.

                                Коментар

                                Working...
                                X