IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ETF

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ETF - Китай

    Малко информация за ETF-и, свързани с китайската борса в блога на ЕЛАНА Трейдинг

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      http://seekingalpha.com/article/3360...y-depreciation

      А тоя пък хич не е съгласен с цитирания от тебе.
      По късно излезлите резултати от 2-то тримесечие показаха че е по прав.
      И аз мисля че обезценяването на реала спрямо зеления и осито налива вода в мелницата на вале.
      След днешния даунгрейд на бразилия - още повече.

      При все това ми се струва че по добрия тайминг за хартията ще е някъде края на другата година, началото на 2017.
      Да, ама го е писал преди 2 месеца ...
      За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
        Аз съм наполовина съгласен с теб за Vale ама тоя не е съгласен, ама хич
        Stop Buying Vale: You're Trying To Catch A Falling Knife
        http://seekingalpha.com/article/3500...070ee&uprof=45
        http://seekingalpha.com/article/3360...y-depreciation

        А тоя пък хич не е съгласен с цитирания от тебе.
        По късно излезлите резултати от 2-то тримесечие показаха че е по прав.
        И аз мисля че обезценяването на реала спрямо зеления и осито налива вода в мелницата на вале.
        След днешния даунгрейд на бразилия - още повече.

        При все това ми се струва че по добрия тайминг за хартията ще е някъде края на другата година, началото на 2017.
        Last edited by pipbel; 10.09.2015, 10:13.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
          Tи умната с браса чи не се знае - знае ли се.
          Кат едно нищо може иде на 3 чи и отдоле.

          Туй че намазахме добре с тебе филията преди време - гаранция франция че пак така ще стане.
          Преди да има поне политраздвижване Бразилия - струва ми се не много удачен залог.

          Виж при вале за мен има доста по голямо валю - ама и за там е ранко за сериозно влизане.
          Аз съм наполовина съгласен с теб за Vale ама тоя не е съгласен, ама хич
          Stop Buying Vale: You're Trying To Catch A Falling Knife
          http://seekingalpha.com/article/3500...070ee&uprof=45
          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
            PBR-то е натоварено с прекалено много политика и корупция. Нямаш идея кога какво кафяво ще изплува. Трябва да си голям мераклия за приключения...
            Мда,... определено ще има горещи сцени ...
            S&P Downgrades Brazil Debt To Junk
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              Това го разбрахме по преди...
              Нещо конкретно, освен , че има мизерия и яко кинти на едно място
              коктеилите са хубави, ама азиа е по хубава

              Коментар


              • Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
                бех наскоро да бразилиа. успех
                Това го разбрахме по преди...
                Нещо конкретно, освен , че има мизерия и яко кинти на едно място
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • бех наскоро да бразилиа. успех

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                    PBR-то е натоварено с прекалено много политика и корупция. Нямаш идея кога какво кафяво ще изплува. Трябва да си голям мераклия за приключения...
                    За мен е по-предвидимо от UCO .... а вероятността за профит е не по-малка
                    Прогноза - следващите 12 м ще се движи 4.5 - 10
                    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                    Коментар


                    • PBR-то е натоварено с прекалено много политика и корупция. Нямаш идея кога какво кафяво ще изплува. Трябва да си голям мераклия за приключения...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                        Бразилия, ..да
                        До тогава чакам старата ми любоФ PBR да се завърне под 5
                        Tи умната с браса чи не се знае - знае ли се.
                        Кат едно нищо може иде на 3 чи и отдоле.

                        Туй че намазахме добре с тебе филията преди време - гаранция франция че пак така ще стане.
                        Преди да има поне политраздвижване Бразилия - струва ми се не много удачен залог.

                        Виж при вале за мен има доста по голямо валю - ама и за там е ранко за сериозно влизане.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                          Знам, ама като си купиш широк индекс шансът за жмуцване е по-малък, или по-точно % на жмуцване ще е по-малък. Гърците не ме кефят - там ще има нови драми и то скоро, еле пък ако не сформират работещ кабинет... Голяма грешка беше, че не фалираха. Усложняват положението допълнително.
                          Emerging market-s са далеч по-интересни, някой търгува ли ги? Индия, Бразилия?
                          Ръшаните също са интересни, ама с Украйна и ниското олио не изглеждат като бай в момента.
                          Бразилия, ..да
                          Мисля, че драмата тепърва предстои и ще бъде не по-малка от тази в Гърция....
                          Чакам ФЕД да вдигнат лихвите - това допълнително ще ги стресира. 1 месец след това ще се кача на EWZ. До тогава чакам старата ми любоФ PBR да се завърне под 5
                          Brazil’s economic growth, 7.60% in 2010, has dropped back to just 0.10% in 2014. In the second quarter of fiscal year 2015 (2QFY15, ended June 30, 2015), the country’s GDP shrunk by 1.90%.
                          Last edited by Protokol; 08.09.2015, 17:27.
                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                            Тия Stoxx 600 много бавно ще е изменението, много е широк индекса/
                            Ако не искащ Китай - влез на Гърция - LYXOR ETF MSCI GREECE (код. LYMH)
                            Ако вярваш че Гърците ще се оправят и ще дръпне икономиката (макар и краткосрочно 1-1,5 год.). Като почнат мисиите за проверка на изпълнението на плановете, които подписваха преди 2 месеца, ако има добри новини и ще подскача яко нагоре.(елементарна макроикономическа стабилизация да направят, да подобрят събирането на данъците, да контролират разходите и всичко ще хвърчи нагоре)
                            Знам, ама като си купиш широк индекс шансът за жмуцване е по-малък, или по-точно % на жмуцване ще е по-малък. Гърците не ме кефят - там ще има нови драми и то скоро, еле пък ако не сформират работещ кабинет... Голяма грешка беше, че не фалираха. Усложняват положението допълнително.
                            Emerging market-s са далеч по-интересни, някой търгува ли ги? Индия, Бразилия?
                            Ръшаните също са интересни, ама с Украйна и ниското олио не изглеждат като бай в момента.

                            Коментар


                            • Тия Stoxx 600 много бавно ще е изменението, много е широк индекса/
                              Ако не искащ Китай - влез на Гърция - LYXOR ETF MSCI GREECE (код. LYMH)
                              Ако вярваш че Гърците ще се оправят и ще дръпне икономиката (макар и краткосрочно 1-1,5 год.). Като почнат мисиите за проверка на изпълнението на плановете, които подписваха преди 2 месеца, ако има добри новини и ще подскача яко нагоре.(елементарна макроикономическа стабилизация да направят, да подобрят събирането на данъците, да контролират разходите и всичко ще хвърчи нагоре)
                              Last edited by ПИЧ; 08.09.2015, 16:16.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
                                ЕТФ-и, ЕТФ-и, май пропуснахме да влезем на китайския пазар на техните големи индекси
                                Там доста ги гледах, но не смея.

                                За момента мисля :

                                https://www.boerse-frankfurt.de/en/e...f+FR0010344630

                                https://www.boerse-frankfurt.de/en/e...f+DE000A0F5UJ7

                                или подобни, ако не ви кефят тези, върху стокс600 авто/банки

                                Коментар

                                Working...
                                X